Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Janko Suvar Sat Jul 11, 2020 11:32 pm

    ja (kao i Kinder cini mi se) mislim da ce se Vucic vratiti u zemlju, da ce da pusti par dana POMOR, TRAGEDIJA, LJUDI PADAJU KO SNOPLJE, DA L SMO OVO ZASLUZILI KAO NAROD naslove i onda da proglasi 14 dana lock down.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by ficfiric Sat Jul 11, 2020 11:34 pm

    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:A kam gi nase litije? Usrala se crkva

    Valjalo bi setati protiv Grigorija. On hoce da se rusi hram ss-a i sve srpsko


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:34 pm

    Pa izdrzacemo jbg. Neki ce da poginu, vecina nece. Gledajmo i dajmo sve od sebe da ne budemo medju poginulima. E ono sto ide posle, a to je...ne bas 93, ali ne znam s cim da uporedim...e to ce biti veoma "zabavno". To me brine bukvalno koliko i ove smrtne opasnosti.

    @Vasa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:36 pm

    Janko Suvar wrote:ja (kao i Kinder cini mi se) mislim da ce se Vucic vratiti u zemlju, da ce da pusti par dana POMOR, TRAGEDIJA, LJUDI PADAJU KO SNOPLJE, DA L SMO OVO ZASLUZILI KAO NAROD naslove i onda da proglasi 14 dana lock down.

    Apsolutno, samo lokdaun ce biti jedno mesec dana, samo do prodavnice, apoteke i kod lekara. Posle toga, kao sto rekoh, mora negde da nadje 5-10mlrd evra.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:39 pm

    ficfiric wrote:
    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:A kam gi nase litije? Usrala se crkva

    Valjalo bi setati protiv Grigorija. On hoce da se rusi hram ss-a i sve srpsko

    Ne damo Hram! Litije protiv episkopa SPC. Iskreno, nema vise nikakve gluposti koju ne mogu da zamislim. 

    Poceo je hladan vetar. Dolazi dah Boreje. Idem na terasu.
    avatar

    Posts : 7513
    Join date : 2017-03-14

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by MNE Sat Jul 11, 2020 11:40 pm

    oće rastu milijarde na drvetu
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Sat Jul 11, 2020 11:40 pm

    Mór Thököly wrote:Pa izdrzacemo jbg. Neki ce da poginu, vecina nece. Gledajmo i dajmo sve od sebe da ne budemo medju poginulima. E ono sto ide posle, a to je...ne bas 93, ali ne znam s cim da uporedim...e to ce biti veoma "zabavno". To me brine bukvalno koliko i ove smrtne opasnosti.

    @Vasa
    mene brine i nešto na meta-nivou, nešto što ne umem ni da artikulišem. kenjam, ja umem sve da artikulišem. to je, hajde da kažem, kognitivni slom u susretu sa apsolutno neočekivanim i neprihvatljivim događajem za koji ne postoji prethodni obrazac. čini mi se da se oko mene broj kovid skeptika povećava, odlazi se u potpuno sumanute teorije zavera, u neprihvatanje bazičnih činjenica života.

    hajde da kažem ovako: verujem da će ovo izazvati reaktivnu i trajnu psihozu kod ogromnog broja ljudi, sa sličnom simptomatskom slikom, sa nemogućnošću učestvovanja u životu društva kao trajnom posledicom. ja uopšte nisam siguran da društvo to može izdržati bez sloma svih institucija.

    distopijski potencijal ove pandemije je ogroman. a mi ćemo, zajedno sa USA, biti među prvima kojima će biti slomljena osovina.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:42 pm

    Biće gusto u svakom smislu, da.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by kapetanm Sat Jul 11, 2020 11:43 pm

    E to. Nekako ko da je film
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Sat Jul 11, 2020 11:45 pm

    Mór Thököly wrote:
    Janko Suvar wrote:ja (kao i Kinder cini mi se) mislim da ce se Vucic vratiti u zemlju, da ce da pusti par dana POMOR, TRAGEDIJA, LJUDI PADAJU KO SNOPLJE, DA L SMO OVO ZASLUZILI KAO NAROD naslove i onda da proglasi 14 dana lock down.

    Apsolutno, samo lokdaun ce biti jedno mesec dana, samo do prodavnice, apoteke i kod lekara. Posle toga, kao sto rekoh, mora negde da nadje 5-10mlrd evra.

    posle toga je potrebno sledeće: uspostavljanje provizornog političkog sistema koji će, uz upotrebu oružane sile i potpunu suspenziju ustavnih prava, ukinuti vladavinu paraprivrednih feuda koja u korenu onemogućava sprovođenje epidemioloških mera, i živeti tako do vakcine. svako drugo rešenje dovešće do istog ovog ludila u kome se nalazimo sada, posle isteka istog perioda, sa istim posledicama.
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Sat Jul 11, 2020 11:45 pm

    Vasa Čokrljan wrote:
    Mór Thököly wrote:Pa izdrzacemo jbg. Neki ce da poginu, vecina nece. Gledajmo i dajmo sve od sebe da ne budemo medju poginulima. E ono sto ide posle, a to je...ne bas 93, ali ne znam s cim da uporedim...e to ce biti veoma "zabavno". To me brine bukvalno koliko i ove smrtne opasnosti.

    @Vasa
    mene brine i nešto na meta-nivou, nešto što ne umem ni da artikulišem. kenjam, ja umem sve da artikulišem. to je, hajde da kažem, kognitivni slom u susretu sa apsolutno neočekivanim i neprihvatljivim događajem za koji ne postoji prethodni obrazac. čini mi se da se oko mene broj kovid skeptika povećava, odlazi se u potpuno sumanute teorije zavera, u neprihvatanje bazičnih činjenica života.

    hajde da kažem ovako: verujem da će ovo izazvati reaktivnu i trajnu psihozu kod ogromnog broja ljudi, sa sličnom simptomatskom slikom, sa nemogućnošću učestvovanja u životu društva kao trajnom posledicom. ja uopšte nisam siguran da društvo to može izdržati bez sloma svih institucija.

    distopijski potencijal ove pandemije je ogroman. a mi ćemo, zajedno sa USA, biti među prvima kojima će biti slomljena osovina.

    U suštini, samo će malo ubrzati ono što je ovom društvu ionako neminovno sledilo.
    hk1

    Posts : 293
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by hk1 Sat Jul 11, 2020 11:48 pm

    Vasa Čokrljan wrote:
    Mór Thököly wrote:Pa izdrzacemo jbg. Neki ce da poginu, vecina nece. Gledajmo i dajmo sve od sebe da ne budemo medju poginulima. E ono sto ide posle, a to je...ne bas 93, ali ne znam s cim da uporedim...e to ce biti veoma "zabavno". To me brine bukvalno koliko i ove smrtne opasnosti.

    @Vasa
    mene brine i nešto na meta-nivou, nešto što ne umem ni da artikulišem. kenjam, ja umem sve da artikulišem. to je, hajde da kažem, kognitivni slom u susretu sa apsolutno neočekivanim i neprihvatljivim događajem za koji ne postoji prethodni obrazac. čini mi se da se oko mene broj kovid skeptika povećava, odlazi se u potpuno sumanute teorije zavera, u neprihvatanje bazičnih činjenica života.

    hajde da kažem ovako: verujem da će ovo izazvati reaktivnu i trajnu psihozu kod ogromnog broja ljudi, sa sličnom simptomatskom slikom, sa nemogućnošću učestvovanja u životu društva kao trajnom posledicom. ja uopšte nisam siguran da društvo to može izdržati bez sloma svih institucija.

    distopijski potencijal ove pandemije je ogroman. a mi ćemo, zajedno sa USA, biti među prvima kojima će biti slomljena osovina.
    Protesti - Page 28 1233199462

    nazalot, mislim da je prognoza tacna
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by bela maca Sat Jul 11, 2020 11:49 pm

    veselo.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:51 pm

    Lokdaun usred leta ce biti pakao, za sve koji su involved. 

    Ja iskreno mislim da su oni cenili da nece bas to tako virus usred leta. Kad ono - surprise.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by kapetanm Sat Jul 11, 2020 11:52 pm

    Zamisljam idući juli kao gomilu scena iz Pobesnelog Maksa, pre nego pripremu za postene izbore
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Sat Jul 11, 2020 11:53 pm

    lockdown može da se sprovede humano i efikasno, prošao sam kroz 2 meseca toga u Francuskoj
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:54 pm

    ćaća wrote:lockdown može da se sprovede humano i efikasno, prošao sam kroz 2 meseca toga u Francuskoj

    Moze kad ga sprovodi Francuska. Kad ga sprovodi Srbija (ili Amerika for that matter) - ne.moze, na zalost
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Sat Jul 11, 2020 11:54 pm

    Lol, caca, bas relevantna primedba Protesti - Page 28 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Guest Sat Jul 11, 2020 11:55 pm

    ali izvinite što trolujem temu o protestima. pijem rakiju na obali jezera i osećam se kao da horizontu nazirem nešto Novo. ne novo, već Novo, što će munjevito promeniti vrstu na najpotpuniji mogući način, a još uvek ne znam koji. 


    uslov za to je da se u roku od nekoliko godina ne razvije protokol imunizacije. mi smo u situaciji u kojoj vrsta nema tehničke i kognitivne mogućnosti da prevaziđe njene dugoročne posledice.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 11, 2020 11:55 pm

    ovo sto su kon i srdja jankovic ucinili zadnjih 2 meseca podrivanju polozaja nauke u srbiji cemo skupo da platimo


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 11, 2020 11:55 pm

    Mislim, ro su opstedrustveni napori koji slomljena drustva nisu u stanju da iznesu na normalan nacin.
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Sat Jul 11, 2020 11:55 pm

    btw, ova epidemija vrlo lepo pokazuje zašto čovečanstvu nema spasa. ljudi su nevoljni da promene obrasce ponašanja, privređivanja i raspodele čak i za jedan relativno kratak i dogledan period (do vakcine), kako bi spasili sopstvene živote i civilizaciju. jebigica
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by ćaća Sat Jul 11, 2020 11:57 pm

    Erős Pista wrote:Lol, caca, bas relevantna primedba Protesti - Page 28 1143415371

    hoću reći da sam lockdown kao lockdown ne mora nužno biti pakao
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Sat Jul 11, 2020 11:57 pm

    Ma znam, neho nisam izdrzao. Naravno da ne mora, ali ovde i sa ovima mora.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Sat Jul 11, 2020 11:59 pm

    ćaća wrote:btw, ova epidemija vrlo lepo pokazuje zašto čovečanstvu nema spasa. ljudi su nevoljni da promene obrasce ponašanja, privređivanja i raspodele čak i za jedan relativno kratak i dogledan period (do vakcine), kako bi spasili sopstvene živote i civilizaciju. jebigica


    Osudjujem ovaj egzistencijalni nihilizam danas, juce i sutra!

    Ljudi su spremni na svasta, problem je double bind, odnosno cinjenica da im se salju protivrecni signali.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Protesti - Page 28 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:53 am