Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Jul 06, 2020 11:37 am

    Kolumna Veljka Lalića: Srpski scenario

    Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore...

    Veljko Lalić -06/07/20200

    Ovo će na kraju biti još jedan klasičan srpski scenario.

    Kao na svakoj utakmici s Nemcima. Kreneš dobro, vodiš na poluvremenu. I onda raspad sistema…

    I u Italiji je sve počelo na jednoj utakmici, pošto ne moraš da budeš epidemiolog da shvatiš vest američkih naučnika da je do sada najveće zaražavanje bilo na probi jednog hora. Čak 87 odsto, dok je kod supružnika koji spavaju u istom krevetu između 30 i 40 odsto.

    Dakle, ako je pevanje 87 odsto, koliko je urlanje u masi…

    Ja to stvarno ne mogu da razumem.

    Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore…

    U svetu to već nazivaju srpskim scenariom. U Švajcarskoj koju je pregazio Armagedon upozoravaju na ljude koji dolaze iz naše zemlje.

    Ne razumem ni ovo oko Novaka. Čujem da je plakao dva dana.

    Zašto? Pa organizovao je turnir sa sto puta manje ljudi na tribinama i 20 puta manje igrača na terenu.

    Nije ništa organizovao na silu. Niti protiv preporuka vlada. I srpske, i hrvatske.

    Skrivati se zato danas iza Novaka, baš je bedno… Mi nemamo veći brend od njega; sad smo pokušali kolektivno svi da se uhvatimo za taj reket, i mi kao najbolji protiv pandemije, i Hrvati pred sezonu, i ispao je kriv Novak…

    Pored tog turnira, izbora, prepunih noćnih klubova i totalnog skidanja maski, desila se najgora moguća stvar: dovedeno je u pitanje poverenje u lekare.

    Kad prestaneš da veruješ lekaru, uglavnom znači da je kraj… Danas pričamo o „zvaničnim podacima“. Imamo istraživanje BIRN-a za koje bi u svakoj zemlji dobili Pulicera ili prestali da postoje. Ali niko ih ne demantuje, pošto očigledno ne može da ih demantuje.

    Lekari pričaju o medicinskim kartonima, ali se prave kao da ne čuju podatak o četiri puta manjem prijavljivanju zaraženih građana.

    Čemu uopšte služi tabela za Vladu?! Zašto policija i BIA, kako opet čujem, traže onog ko je BIRN-u dostavio podatke, umesto onog ko je – ako je – skrivao podatke? Vratiti poverenje u zdravstveni sistem prioritet je nad prioritetima ove zemlje.

    Jer svaka vlast dužna je samo jedno – da nas tačno obaveštava o svemu. A posebno o zdravlju.

    Ovaj virus nije nastao na pijaci u Leskovcu, niti smo mi krivi što se ovako širi…

    Ali nema važnijeg podatka od tog da li ima 15 ili 500 zaraženih, pošto smo se i mi u Nedeljniku, kao i Novak na turniru, samo pridržavali svih mera koje su preporučivali lekari…

    I ko je onda kriv ako nekog zaboli grlo?

    A nije od skandalozne utakmice…

    ***

    *Uvodnik Veljka Lalića iz Nedeljnik br. 442

    https://www.nedeljnik.rs/kolumna-veljka-lalica-srpski-scenario/
    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Jul 06, 2020 11:43 am

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 06, 2020 11:49 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 12:07 pm

    Jel ima on 30 godina?

    Ali, sto rece Nestorovic - odlicno je sto su sad mladji dobili upalu pluća...
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-27

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by disident Mon Jul 06, 2020 12:14 pm

    Prijateljica zvala covid ambulantu, oni joj rekli dodji, to nije prehlada posto ti ne spada temperatura sedam dana.  Dosla i cekala satima  ispred, nije stigla ni na pregled a kamoli testiranje. Kaze u 13h

    E zavrsena prva smena od 118 ljudi testirali su 6. 
    Ja sam sad u drugoj smeni.
    Testiraju samo ko je baš baš loše. Ja sam 51 na listi u drugoj smeni.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 12:15 pm

    Raspad
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Jul 06, 2020 12:17 pm

    Pa je li ti loše? Kad si dobio temperaturu?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 12:20 pm

    Citira prikateljicu
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 12:25 pm

    rumbeando wrote:
    U Ginekološko-akušerskoj klinici Narodni front, kako navode iz te ustanove, trenutno ima više trudnica koje su zaražene koronavirusom nego u prvom piku epidemije.

    Dr Ana Mitrović Jovanović, načelnica dnevne bolnice GAK “Narodni front” rekla je za RTS da bi trudnice koje imaju simptome prvo trebalo da se jave u nadležni dom zdravlja i kovid ambulantu.

    “Najčešća dilema je kada se trudnica u recimo petom mesecu trudnoće razboli. Počnu da osećaju simptome i one po pravilu dolaze u Narodni front. A to je pogrešno. Mi imamo posebna odeljenja za kovid trudnice i kovid ginekologiju, ali ne treba takve trudnice da se prvo jave na mesto ginekološke klinike, osim ako imaju simptome pored kovida koje su vezane za trudnoću. Ako je recimo u petom mesecu trudnoće ona treba da se javi u nadležni dom zdravlja i kovid ambulantu i da se tamo zbrinjavaju simptomi”, kazala je Mitrović Jovanović.

    Navela je i da tamo ima više pozitivnih trudnica, nego u prvom piku epidemije.
    https://www.nedeljnik.rs/dr-ana-mitrovic-jovanovic-sad-ima-vise-pozitivnih-trudnica-na-koronu-u-narodnom-frontu-nego-u-prvom-piku-epidemije/


    Lepo, lepo...
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Jul 06, 2020 12:26 pm

    Pa nume da citira
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Mon Jul 06, 2020 12:32 pm

    Mór Thököly wrote:Jel ima on 30 godina?

    Sumnjam, toliko je imao kad se rodio


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 06, 2020 12:36 pm

    Harvard ide skroz onlajn od jeseni (u prevodu nemaju očekivanja da će korona prestati). Doduše, naplaćivaće kao da je uživo....

    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Mon Jul 06, 2020 1:19 pm

    rumbeando wrote:
    Kolumna Veljka Lalića: Srpski scenario

    Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore...

    Veljko Lalić -06/07/20200

    Ovo će na kraju biti još jedan klasičan srpski scenario.

    Kao na svakoj utakmici s Nemcima. Kreneš dobro, vodiš na poluvremenu. I onda raspad sistema…

    I u Italiji je sve počelo na jednoj utakmici, pošto ne moraš da budeš epidemiolog da shvatiš vest američkih naučnika da je do sada najveće zaražavanje bilo na probi jednog hora. Čak 87 odsto, dok je kod supružnika koji spavaju u istom krevetu između 30 i 40 odsto.

    Dakle, ako je pevanje 87 odsto, koliko je urlanje u masi…

    Ja to stvarno ne mogu da razumem.

    Zašto je baš u Srbiji moralo da se desi da imamo prvu utakmicu od izbijanja pandemije? Pa prvi turnir. Prve izbore…

    U svetu to već nazivaju srpskim scenariom. U Švajcarskoj koju je pregazio Armagedon upozoravaju na ljude koji dolaze iz naše zemlje.

    Ne razumem ni ovo oko Novaka. Čujem da je plakao dva dana.

    Zašto? Pa organizovao je turnir sa sto puta manje ljudi na tribinama i 20 puta manje igrača na terenu.

    Nije ništa organizovao na silu. Niti protiv preporuka vlada. I srpske, i hrvatske.

    Skrivati se zato danas iza Novaka, baš je bedno… Mi nemamo veći brend od njega; sad smo pokušali kolektivno svi da se uhvatimo za taj reket, i mi kao najbolji protiv pandemije, i Hrvati pred sezonu, i ispao je kriv Novak…

    Pored tog turnira, izbora, prepunih noćnih klubova i totalnog skidanja maski, desila se najgora moguća stvar: dovedeno je u pitanje poverenje u lekare.

    Kad prestaneš da veruješ lekaru, uglavnom znači da je kraj… Danas pričamo o „zvaničnim podacima“. Imamo istraživanje BIRN-a za koje bi u svakoj zemlji dobili Pulicera ili prestali da postoje. Ali niko ih ne demantuje, pošto očigledno ne može da ih demantuje.

    Lekari pričaju o medicinskim kartonima, ali se prave kao da ne čuju podatak o četiri puta manjem prijavljivanju zaraženih građana.

    Čemu uopšte služi tabela za Vladu?! Zašto policija i BIA, kako opet čujem, traže onog ko je BIRN-u dostavio podatke, umesto onog ko je – ako je – skrivao podatke? Vratiti poverenje u zdravstveni sistem prioritet je nad prioritetima ove zemlje.

    Jer svaka vlast dužna je samo jedno – da nas tačno obaveštava o svemu. A posebno o zdravlju.

    Ovaj virus nije nastao na pijaci u Leskovcu, niti smo mi krivi što se ovako širi…

    Ali nema važnijeg podatka od tog da li ima 15 ili 500 zaraženih, pošto smo se i mi u Nedeljniku, kao i Novak na turniru, samo pridržavali svih mera koje su preporučivali lekari…

    I ko je onda kriv ako nekog zaboli grlo?

    A nije od skandalozne utakmice…

    ***

    *Uvodnik Veljka Lalića iz Nedeljnik br. 442

    https://www.nedeljnik.rs/kolumna-veljka-lalica-srpski-scenario/
    VL bi bio idealan za Partijske Plenume.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 06, 2020 1:32 pm

    Virus - Page 23 8d6
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-27

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by disident Mon Jul 06, 2020 1:37 pm

    Apdejt od prijateljice
    "Imam virusu infekciju imam šum na plućima bezobzira na to nisu mi dali uput za RTG jer je prebukirano, bez rtg-a ne mogu da mi daju antibiotik da pijem i ako sumnjaju da mi se razija upala pluća. 
    Privatno neće da rade rtg sada. Hvala sam BelMedic i EuroMedic
    Uzeli su mi test iz grla.
    I da nije korona - imam na plućima nešto imam temperaturu lošu krvnu sliku i NI JEDAN LEK NISAM DOBILA"


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 1:44 pm

    Nadjite joj negde nekako nakakav amoksicilin, nešto
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-27

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by disident Mon Jul 06, 2020 1:49 pm

    Nije problem da se nabavi sta god treba, ali treba neko da je pregleda i propise terapiju prvo.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Jul 06, 2020 1:59 pm

    disident wrote:Nije problem da se nabavi sta god treba, ali treba neko da je pregleda i propise terapiju prvo.
    Pa ko joj rekao da treba antibiotik?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 2:00 pm

    Ne znam za druge i necu nista da preporucujem, ja licno da sam u toj situaciji uzeo bih odmah

    Edit: osim ako bih znao da sam alergican na penicilin. A nisam.


    Last edited by Mór Thököly on Mon Jul 06, 2020 2:01 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by паће Mon Jul 06, 2020 2:01 pm

    Jyrki Juhani Järvilehto wrote:
    disident wrote:Nije problem da se nabavi sta god treba, ali treba neko da je pregleda i propise terapiju prvo.
    Pa ko joj rekao da treba antibiotik?

    Како ја то читам, тај исти, али не сме званично то да каже (дакле нема рецепта) без рендгена.

    Стичем утисак да су године резања и компликовања процедуре дошле на наплату. Сад је процедура постала технички неизводљива, али по америчком систему неће бити крив ко зајебе ствар, него ко не буде имао документацију да је испоштовао процедуру.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 06, 2020 2:03 pm

    trebalo bi da svima, bukvalno svima osim onim sa potvrđenim alergijama, rkaju antibiotike, i to je i praksa. oportune infekcije uvek prate viroze, a antibiotici barem to spreče u korenu,
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-15

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 06, 2020 2:04 pm

    Vasa Čokrljan wrote:trebalo bi da svima, bukvalno svima osim onim sa potvrđenim alergijama, rkaju antibiotike, i to je i praksa. oportune infekcije uvek prate viroze, a antibiotici barem to spreče u korenu,
    +1
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Guest Mon Jul 06, 2020 2:06 pm

    ja kad dobijem bilo koju virusnu infekciju koja ne prođe za 48 sati, pijem panklav ili hemomicin ili tako neki kurac, zato što mi rapidno padne imunitet i bakterije krenu da se prcaju ko lude

    do sada sam omanuo jednom i kao ne smu antibiotici to samo lekar zna i završio sa upalom pluća
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by katamaran Mon Jul 06, 2020 2:14 pm

    ficfiric wrote:
    Mór Thököly wrote:Jel ima on 30 godina?

    Sumnjam, toliko je imao kad se rodio

    Virus - Page 23 IMA-LI-KO-JACI-POD-KOSEM-Nekad-bucko-a-sada-ce-Amerima-da-prodaje-finte-na-Olimpijskim-igrama


    _____
    Belaj Boy
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Mon Jul 06, 2020 2:16 pm

    o antibioticima:
    Spoiler:


    tja. Postao sam dr Gugl

    Virus - Page 23 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:34 am