Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 1:17 pm

    @paće

    alternativa je da ih nateraju da nose maske, i potom pucaju u njih zato što nose maske, pošto očigledno ne mogu da smire pomahnitali policijski aparat koji će u jednom trenutku možda biti i aktivna strana u građanskom ratu.
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Jun 24, 2020 1:50 pm

    Bio je i Radovanvic na N1




    Tog 7. maja kada je ukinuto vanredno stanje kao da je pala bomba na Krizni štab, nestali su, prešli na rezervne položaje, kao da je tad doneta odluka - izbori su važniji od zdravlja, ocenio je epidemiolog Zoran Radovanović. "To je bila politika i sve vreme od tada ide se na prikrivanje", kazao je.

    Kolege iz Kriznog štaba, navodi Radovanović, izbegavale su da se pojave na televiziji jer ne možete da kažete - ako se bude pogoršalo stanje primenjivaćete mere, kad vam je jasno da je situacija već loša i ozbiljna.

    "Nestrpljivo čekate da prođu izbori pa da obznanite ono što je svima jasno. Svi znaju da nije onako kako je prikrivano i zataškavano, porazno je što su prećutno prihvatili da su brojevi veći, što je strašno. Ne može niko iz Kriznog štaba da kaže - pojma nisam imao, jer je to još veće ukopavanje", dodaje on.

    Radovanović je naveo i da je "tragično" ako u Kriznom štabu "pojma nisu imali da li je manje od 100 obolelih dnevno ili 400".

    "Nije to bilo svesno igranje sa životima ljudi nego igranje na rudu. Ovo je – ćuti, zažmuri, samo da se ne sazna, do izbora, pa šta možemo, borićemo se sa posledicama", kaže.

    Kako je dodao, oni tačno znaju da je prikrivanje proteklih nedelja bilo katastrofalno i kritično.

    "To je azbuka epidemiološkog rada, kada ukinete vanredno stanje, mere povlačite jednu po jednu, i to traje nedeljama, umesto toga mi smo pustili sve mere.. nije rešenje da onda umesto stvarnog broja držite na ispod sto", ističe.

    Govoreći o kredibilitetu članova Kriznog štaba, on je ocenio da su se "ugruvali jako".

    "Bolje bi bilo da su podneli ostavke tog 7. maja. Sve te aktivnosti koje su dopustili, a jasno je ako idu izbori moraju da idu mitinzi, onda moraju i sportski događaji… sve je to bio interes koji je protivan osnovnim epidemiološkim principima", dodao je.

    Govoreći o podacima BIRN-a o obolelima i preminulim, Radovanović je kazao i da je svima moralo da bude indikativno kada je prestalo da se objavljuje u dnevnim bilansu odakle je preminuli.

    "Ti podaci su inače poseban skandal, to su brojevi koji se nikada nisu slagali, koliko je to apsurdno, da brojevi koje sabirate ne slažu se. I cilj je bio da se ne zna prava istina. A Batut je krovna ustanova zdravlja u Srbiji. Kao da je bio dodati bahati pristup - lažemo, pa šta? Jasno je bilo da ti podaci nisu tačni", navodi.

    Građani sad imaju apsolutno razloga, kaže gost N1, da sumnjaju u sve što dolazi iz zvaničnih izvora.

    Prema njegovim rečima, nove mere Kriznog štaba uvedene su dok je štab bio na muci da objasni zašto to nije urađeno ranije. "Da su izašli sa nekim energičnijim merama bilo bi tačno da je to bilo zbog izbora. Bilo bi suviše providno da su oruđe u rukama vlasti", kaže.

    On smatra da će Krizni štab morati narednih dana da uvodi sve primerenije mere koje odgovaraju situaciji, poput zabrana skupova. "To nije trebalo dozvoliti, kao ni međugradski saobraćaj", zaključio je.

    Trenutna epidemiološka situacija zahteva vraćanje mera, upozorio je on.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Wed Jun 24, 2020 2:05 pm

    Sad valja čitati ko je šta pričao ranije. Ana Gligić je poprilično mašila.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jun 24, 2020 2:05 pm

    odlican deda


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Wed Jun 24, 2020 2:11 pm

    Mi i dalje nemamo nikakve kredibilne podatke da bismo mogli da testiramo ičiju teoriju. 
    Ovako anegdotalno gledano, u aprilu sam posredno poznavala relativno malo zaraženih, ali sam površno poznavala dva preminula muškarca. Sada poznajem hrpu pozitivnih, a ne znam da je ikome teška klinička slika.

    U aprilu samo imali karantin i normalno je u tom režimu da je bilo malo zaraženih.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Jun 24, 2020 2:25 pm

    Virus - Page 10 EbNE6lHXkAIy6zt?format=jpg&name=medium
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed Jun 24, 2020 2:32 pm

    Margit Savović wrote:Mi i dalje nemamo nikakve kredibilne podatke da bismo mogli da testiramo ičiju teoriju. 
    Ovako anegdotalno gledano, u aprilu sam posredno poznavala relativno malo zaraženih, ali sam površno poznavala dva preminula muškarca. Sada poznajem hrpu pozitivnih, a ne znam da je ikome teška klinička slika.

    U aprilu samo imali karantin i normalno je u tom režimu da je bilo malo zaraženih.

    slicno. ja sam u aprilu znao jednog na ventilatoru prilicno dobro (as in pozdravljanje na ulici, zajednicki siri krug, profesionalno) i posredno (preko sestre) jednog preminulog. sada znam za brdo pozitivaca ali niko, hvala odinu, nije zivotno ugrozen. za sada.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Wed Jun 24, 2020 2:34 pm

    Ispred DZova nisu bili ovakvi redovi.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Jun 24, 2020 2:39 pm

    Daï Djakman Faré wrote:odlican deda

    +1
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Jun 24, 2020 2:55 pm

    143 novozaražene osobe (1,84% testiranih)
    7784 osoba testirano
    bez preminulih (nakon smrti po jedne osobe 11 dana zaredom)
    21 osoba na respiratoru (+2)
    861 aktivan slučaj (+86, tj. +11,1%)
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 3:00 pm

    Nemojmo opet o Ani Gligić. Ona nije imala nikakvu teoriju već je iz pristojnosti ponavljala školske teze o virusu kao takvom, to ima neka pasažiranja, ona traju neki  broj dana i onda je gotovo. Niđe veze ni sa čim o čemu pričaju ljudi koji su na prvoj liniji borbe, a za nju se pitam da li je uopšte i čitala radove, ili su je mediji pogrešno prenosili, pošto deluje kao da je napamet nabacivala brojeve pronađenih sojeva.

    Svaka njoj čast za učešće u zauzdavanju variole vere, ali ne može se to porediti sa ovim - to sa variolom je bila vojna akcija vakcinacije protiv epidemiološki poznate i gotovo istrebljene bolesti.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Jun 24, 2020 3:07 pm

    Na muzičke festivale u Srbiji uz masku i obavezan test na koronavirus

    Nakon što je Svetska zdravstvena organizacija nedavno donela novu preporuku kojom se pozivaju države da ponovo dozvole održavanje masovnih manifestacija, ističući njihov značaj za mentalno zdravlje i opštu dobrobit društva, očekuje se formiranje zajedničkog zdravstvenog tela Vlade Srbije i domaćih manifestacija koje su pomerene za avgust za kada se očekuje potpuno smirivanje epidemiološke situacije.

    IZVOR: B92 SREDA, 24.06.2020. | 13:36

    U prilog ovome govori i činjenica da niz istraživanja i podataka iz zemlje i sveta pokazuju da velika većina novoobolelih u prethodnom periodu ima nikakve ili veoma blage simptome bolesti. Naše vodeće manifestacije kao što su EXIT, Beerfest, Nisville i Music Week već su donele i preliminarni set mera kako bi sve proteklo maksimalno bezbedno:

    1. Obavezan korona test za posetioce

    U slučaju da virus bude aktivan u avgustu, biće obezbeđeni besplatni testovi na koronu i samo sa negativnim testom će biti omogućen ulazak na festival, kako bi se osiguralo da na festivalima nema zaraženih virusom.

    2. Svakodnevno testiranje osoblja

    Svi pripadnici osoblja pre početka smene ili dolaska na festival biće u obavezi da se testiraju pre ulaska.  Virus - Page 10 1336943286

    3. Smanjenje kapaciteta festivala

    Maksimalan broj posetilaca svih festivala biće značajno smanjen u odnosu na prethodne godine. Površina manifestacije mora iznositi najmanje tri metra kvadratna po jednom posetiocu.

    4. Obavezne maske i rukavice za sve zaposlene na festivalima

    Svi angažovani na festivalu moraju nositi zaštitne maske i rukavice.

    5. Dezinfekcija već od ulaza

    Na više punktova na festivalu biće obezbeđena dezinfekciona sredstva za publiku.

    6. Maske za posetioce

    Na ulazima na festivale biće obezbeđene maske za sve posetioce.

    7. Višestruko povećan broj timova

    Višestruko povećan broj zaposlenih u sanitetu, te veći broj timova hitne pomoći.

    8. Zdravstveni punktovi

    Publici biće dostupni punktovi za merenje temperature i prijavu eventualnih simptoma.

    9. Objekti za izolaciju

    Postavka objekata za izolaciju u slučaju da neko od posetilaca pokaže simptome.

    10. Preporuka rizičnim grupama da izbegavaju okupljanja

    Iako je i u uobičajenim okolnostima praktično 100 odsto publike na navedenim festivalima svakako u starosnim kategorijama koje nisu ugrožene, ove godine se posebno preporučuje svim rizičnim grupama da izbegavaju bilo kakva masovna okupljanja.

    Ovo je preliminarni spisak mera, dok će konačne mere predostrožnosti biti donete u koordinaciji sa Vladom Srbije nakon formiranja zajedničkog radnog tela.
    https://www.b92.net/kultura/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=24&nav_category=1864&nav_id=1699594
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 3:10 pm

    Da ponovim, ovo je omogućavanje izvlačenja novca od sponzora pre nego što otkažu festival. Treba ih javno išamarati za ovo izmišljanje.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 3:12 pm

    so it begins again. s tim što će ovo trajati do duboko u 2021.

    Hrvatski Nacionalni štab civilne zaštite doneo je dve nove odluke - o posebnom režimu ulaska u zemlju građana iz BiH, Kosova, Republike Srbije i Severne Makedonije, kao i o obaveznom nošenju maski u javnom prevozu.

    Štab svakodnevno prati stanje s globalnom pandemijom, kako bi u ovoj fazi života s virusom donosili najbolje moguće mere, preporuke i odluke koje se donose u cilju zaštite zdravlja hrvatskih građana, rekao je ministar unutrašnjih poslova Davor Božinović.

    U tom smislu će biti donesena odluka o privremenoj zabrani prelaska granice Republike Hrvatske, na način da se utvrđuje poseban režim ulaska osoba iz BiH, Kosova, Republike Srbije i Severne Makedonije. One će morati da budu u samoizolaciji 14 dana od dana ulaska u Hrvatsku, a obaveza samoizolacije se ne primenjuje na putnike koji prilikom ulaska u Republiku Hrvatsku tranzitiraju kroz navedene zemlje.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Wed Jun 24, 2020 3:18 pm

    erős paprika wrote:
    Margit Savović wrote:Mi i dalje nemamo nikakve kredibilne podatke da bismo mogli da testiramo ičiju teoriju. 
    Ovako anegdotalno gledano, u aprilu sam posredno poznavala relativno malo zaraženih, ali sam površno poznavala dva preminula muškarca. Sada poznajem hrpu pozitivnih, a ne znam da je ikome teška klinička slika.

    U aprilu samo imali karantin i normalno je u tom režimu da je bilo malo zaraženih.

    slicno. ja sam u aprilu znao jednog na ventilatoru prilicno dobro (as in pozdravljanje na ulici, zajednicki siri krug, profesionalno) i posredno (preko sestre) jednog preminulog. sada znam za brdo pozitivaca ali niko, hvala odinu, nije zivotno ugrozen. za sada.
    Taj preko sestre je verovatno ista osoba. Ne znam da li znas da im je i majka od 81 godine (i njen muz) imala obostranu upalu pluca i da su preziveli oboje.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Jun 24, 2020 3:20 pm

    copkillah tamo:
    Rekoše mi da je na Torlaku totalni raspad, ako neko čeka rezultate a nalaze se tamo, slobodno da zaboravi na njih i da traži pare od testa nazad.

    Sa dve strane sam čuo da je juče tamo bila i troslovna državna agencija, da li zbog BIRN-ovog teksta ili zbog toga što je možda neki visoki funkcioner zaražen, ne znam.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 24, 2020 3:42 pm

    Vasa Čokrljan wrote:Da ponovim, ovo je omogućavanje izvlačenja novca od sponzora pre nego što otkažu festival. Treba ih javno išamarati za ovo izmišljanje.

    Zašto? "Oćete test na koronu odmah ili za poneti?"
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed Jun 24, 2020 3:49 pm

    Margit Savović wrote:
    erős paprika wrote:

    slicno. ja sam u aprilu znao jednog na ventilatoru prilicno dobro (as in pozdravljanje na ulici, zajednicki siri krug, profesionalno) i posredno (preko sestre) jednog preminulog. sada znam za brdo pozitivaca ali niko, hvala odinu, nije zivotno ugrozen. za sada.
    Taj preko sestre je verovatno ista osoba. Ne znam da li znas da im je i majka od 81 godine (i njen muz) imala obostranu upalu pluca i da su preziveli oboje.

    da


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 4:12 pm

    Skontao sam šta me najviše zapanjuje kod Sluška Kona.
    Ne poltronstvo, ne bežanje od odgovornosti, to su, da kažemo, očekivana svojstva jednog vojnog higijeničara koji se popeo na bitnu funkciju.

    Godišnji odmor. 
    E to mi je vrhunac. 

    Njega zaista smara to što ga cimaju na godišnjem odmoru, kritikuju ga dok odmara, očekuju nešto od njega. On je čovek na odmoru, mora da iskoristi dane. Glavni epidemiolog u zemlji koja se bori sa stogodišnjom pandemijom, dakle neko ko će biti zapisan u istorijskim knjigama, ko će biti predmet interdisciplinarnih studija za 100 godina od sada, neko kome je ovo potencijalni finest hour, čija je odgovornost takva da podseća na onu koju imaju vođe armijskih grupa u svetskom ratu, on čovek odmara, ne bi on ali mora sada, inače će izgubiti DANE. Sve sam više uveren da je posredi samo to . pretpenzionerska okoštalost, potpuno slepilo za okolnosti, obaveze, širu sliku.

    Pa eeeej bre, koje je to ništavilo ono najgore.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Wed Jun 24, 2020 4:13 pm

    BOLE GA RACIKA DOKTORSKA

    DISI, SAD KAD SI PRIJAVLJEN, UZIVAS LI U TAKVIM LUKSUZIMA KAO STO JE PLACENI FAKIN ODMOR?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by disident Wed Jun 24, 2020 4:19 pm

    Ne, ali imam konacno placeno zdravstveno, ppp ugovor ruls


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 24, 2020 4:20 pm

    Vasa Čokrljan wrote:Skontao sam šta me najviše zapanjuje kod Sluška Kona.
    Ne poltronstvo, ne bežanje od odgovornosti, to su, da kažemo, očekivana svojstva jednog vojnog higijeničara koji se popeo na bitnu funkciju.

    Godišnji odmor. 
    E to mi je vrhunac. 

    Njega zaista smara to što ga cimaju na godišnjem odmoru, kritikuju ga dok odmara, očekuju nešto od njega. On je čovek na odmoru, mora da iskoristi dane. Glavni epidemiolog u zemlji koja se bori sa stogodišnjom pandemijom, dakle neko ko će biti zapisan u istorijskim knjigama, ko će biti predmet interdisciplinarnih studija za 100 godina od sada, neko kome je ovo potencijalni finest hour, čija je odgovornost takva da podseća na onu koju imaju vođe armijskih grupa u svetskom ratu, on čovek odmara, ne bi on ali mora sada, inače će izgubiti DANE. Sve sam više uveren da je posredi samo to . pretpenzionerska okoštalost, potpuno slepilo za okolnosti, obaveze, širu sliku.

    Pa eeeej bre, koje je to ništavilo ono najgore.

    Svest je rec koju trazis.

    Jako je malo verovatnoca da se u Srbiji na jako odgovornom mestu nadje covek sa visokom drustvenom svescu. A jos je manja, tj nikakva verovatnoca da neko sa takvom svescu ostane na tom mestu pod ovim rezimom
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Jun 24, 2020 4:20 pm

    Ma odmor je samo izgovor.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Wed Jun 24, 2020 4:23 pm

    NARAVNO DA JE TO SAMO JOS JEDNA PREDSTAVA 

    KAO STO CE CHADDI ISTOVARE TERET KOSOVA, TAKO CE I OVOM DEBILU DRUGI TALAS

    SITUACIJA JE U SRBIJI ALARMANTNA JER JEBIGA COEK NA ODMORU


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Jun 24, 2020 4:26 pm

    Erős Pista wrote:Ma odmor je samo izgovor.

    To sam i ja mislio, do epifanije koja me je obuzela i presekla mi dah svojom jednostavnošću.

    Sluško sebe vidi kao časnog profesionalca. Ne može on svesno da pravi izgovore. On je uverio sebe da mu je potreban godišnji odmor, da neizostavno mora da iskoristi slobodne dane. To je gogoljevski momenat u kome jednostavni mehanizmi državne administracije postaju stubovi nosači na kojima počiva ego jednog činovnika. On se stopio sa Zakonom o radu i normativima svog radnog mesta, oni su delovi njegove mentalne ekonomije. Kao što će se pesnik pozvati na neodoljivi zov muza a masovni ubica na glasove sa Sirijusa, tako će se Sluško, sasvim iskreno, pozvati na pravo na korišćenje godišnjeg odmora.

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:34 am