Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Solus_Rex

    Posts : 3587
    Join date : 2018-07-03

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Solus_Rex Wed Dec 21, 2022 9:15 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Wed Dec 21, 2022 9:20 pm

    Sad ce da ti objasne da je to zbog automobila i magle.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Wed Dec 21, 2022 9:34 pm

    Živ nisam da čujem ko je ikada rekao da "zagađenje nastaje zbog magle". Verovatno si negde pročitao da su zagađenje i magla u neposrednoj vezi, a povezuje ih inverzija - taloženje hladnog vazduha na manjim visinama i posledično zadržavanje toksičnih čestica u nižim slojevima atmosfere, uz stvaranje "kupole" koja može a i ne mora da se pretvori u smog ako uslovi pogoduju stvaranju magle.

    A zagađenje stvaraju automobili (gužve su 5 puta veće nego leti kada deco, šta, nema inverzije!), grejanje na čvrsto gorivo, elektrane, fabrike sa lošim filterima ili bez njih. Hoćeš da kažeš da neprestane kolone automobila koji rade u uslovima u kojima zagađen vazduh nema gde da ode - ne stvaraju zagađenje?
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Wed Dec 21, 2022 9:40 pm

    Ajoj znam šta te je trigerovalo. Znam šta ćeš mi sad odgovoriti, e pa ti zamisli da sam ti na to odgovorio nešto nabusito i da sam dodao da me vređa taj sa kojim si me uporedio, i da sam te zajebavao za meterološke kućice i da si ti na to odgovorio da i dalje misliš da treba meriti temperaturu na vreloj haubi auta u podne.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Wed Dec 21, 2022 10:19 pm

    Cousin Billy wrote:A zagađenje stvaraju automobili (gužve su 5 puta veće nego leti kada deco, šta, nema inverzije!)

    Jeste, zato smo imali zagadjenje leti kao i zimi. Takodje, u drugim zemljama nema guzvi na ulicama.

    Mi ovde imamo neki X faktor u zagadjivanju. Licno mislim da prosto uvoze neki uzasan otpad ili ko zna sta i spaljuju ovde u okolinama nasih gradova, zbog cega smo konstantno u vrhu zagadjenja. Sto se tice nekih meteoroloskih kucica, mene te zajebancije ne interesuju, ne zivim u meteoroloskoj kucici u hladovini sume na obali Dunava.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista Wed Dec 21, 2022 10:38 pm

    X faktor je ogroman broj individualnih ložišta u kojima se lože stvari koje nisu za loženje.

    Tj, X faktor je siromaštvo + energetska neefikasnost objekata + nedovoljno široka mreža za parno grejanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by boomer crook Wed Dec 21, 2022 10:50 pm

    zaostalost je nasa strateska prednost


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Margit Savović Wed Dec 21, 2022 10:52 pm

    Slusala sam danas Miladina, pominjao je da je na direktno popisane dodato 200 hiljada gradjana iz administrativnih registara - tu se misli na one koji su u registru socijalnih osiguranika i slicno. 

    Pitanje je da li je to korisceno i 2011. Raspitala sam se vrlo povrsno, pa su mi rekli da se Romi cesto popisuju po osnovu tih alternativnih izvora, ali ne znam koliki je doprinos administrativnih registara bio 2011 da bismo imali like with like. 

    U svakom slucaju, bilo je i imigracije, mahom iz regiona, ali mozda su i ovi Rusi i Ukrajinci obuhvaceni.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by ficfiric Wed Dec 21, 2022 10:56 pm

    Erős Pista wrote:X faktor je ogroman broj individualnih ložišta u kojima se lože stvari koje nisu za loženje.

    Tj, X faktor je siromaštvo + energetska neefikasnost objekata + nedovoljno široka mreža za parno grejanje.

    Sve to smo imali i pre 6-7 godina pa je vazduh bio neuporedivo bolji.
    Bar je takav moj osecaj da se vazduh drasticno pogorsao poslednjih par godina, ne mislim na ove brojke o cesticama posto ne znamo kakve su bile ranije


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista Wed Dec 21, 2022 11:00 pm

    Pazi, u Nišu su se hiljade ljudi otkačile sa mreže centralnog grejanja, jer je grejanja postalo preskupo za njih, i uglavnom su prešli na neke varijante loženje. Ne smem ni da mislim čega.

    To je samo jedan primer.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by ficfiric Wed Dec 21, 2022 11:06 pm

    Ovde nije padao broj ljudi zakacenih na cg ali vazduh definitivno vise smrdi nego pre.

    Ja vec godinama kukam na ugalj. Znam da jedan objekat (ciji dim zna da pici pravo na mene) ima neki kotao za grejanje cele zgrade i da loze ugalj. Na taj dim nisam ni obracao paznju do pre 3-4 godine. Tad je poceo bas da kolje. I tad i sad loze ugalj ali ovo definitivno nije isto kao pre


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Wed Dec 21, 2022 11:29 pm

    Ma gde je kao pre, imam egzaktne dokaze (bambusove zavese na terasi mi sad traju 2 godine a trajale su 4)
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Wed Dec 21, 2022 11:45 pm

    ficfiric wrote:
    Erős Pista wrote:X faktor je ogroman broj individualnih ložišta u kojima se lože stvari koje nisu za loženje.

    Tj, X faktor je siromaštvo + energetska neefikasnost objekata + nedovoljno široka mreža za parno grejanje.

    Sve to smo imali i pre 6-7 godina pa je vazduh bio neuporedivo bolji.
    Bar je takav moj osecaj da se vazduh drasticno pogorsao poslednjih par godina, ne mislim na ove brojke o cesticama posto ne znamo kakve su bile ranije

    Apsolutno! Na Novom Beogradu, recimo, ne mozes vise da setas ne samo po ulicama, nego ni po unutrasnjim blokovima od kojih su neki bukvalno kao male sumice koliko je zagadjenje. A nema nikakvih palezi, niko se ne greje na dimnjake niti lozi ugalj po zgradama. I to govorimo o delu grada koji je izlozen vetrovima i kosavi, te gde vetrovi duvaju kao dobar dan. I plus se smanjuje broj stanovnika (2,nesto procenata na prethodnom, 1,nesto na poslednjem popisu) Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 2952840586

    Kao sto rekoh gore, licno mislim da uvoze ko zna kakve uzase i onda to spaljuju ovde. Verovatno to izdele po nekim malim "firmama" na obodima gradova, da ne bi na jednom mestu spaljivali i otuda zagadjenje koje odjednom postaje ekstremno tamo gde nikakvog realnog razloga za to nema. Kontam ja da neki grad u srpskim planinama par dana moze da bude zagadjen, ali ne moze biti mesecima medju najzagadjenijima u Evropi, i to tokom blage zime kao sto je ova. A to bi - makar meni - objasnilo i drzanje mnogih lokalnih funkcionera na vlasti, te njihov uspon kroz partiju, od onog govneta u Leskovcu do Gorana Vesica. A i one povremene male eksplozije koje se dese u predgradjima.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Uncle Baby Billy Thu Dec 22, 2022 12:57 am

    manje spaljuju užase leti?

    nisam video još nikoga ko se empirijski bavi problemom zagađenja vazduha a misli da treba postulirati nepoznate užase kako bi se objasnilo zagađenje u balkanskim državama.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4436
    Join date : 2016-09-29

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Dec 22, 2022 1:27 am

    ovo vec dugo traje (jedno 5 godina?) pa bi culi vec neka imena umesana u to.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by rumbeando Thu Dec 22, 2022 5:34 am

    Margit Savović wrote:Slusala sam danas Miladina, pominjao je da je na direktno popisane dodato 200 hiljada gradjana iz administrativnih registara - tu se misli na one koji su u registru socijalnih osiguranika i slicno. 

    Pitanje je da li je to korisceno i 2011.

    Tamo kažu da nije, kao i da su sad bili mnogo blaži kriterijumi za popisivanje lica van zemlje.

    Naravno dodali su 218.000 nepopisanih stanovnika iz baza podataka, prošli popis to nisu radili tako da sad uopšte nije ista metodologija. Po mom mišljenju pad bi bio oko 700 hiljada da su ostali dosledni, plus prošli put bio bojkot Albanaca a sad se masovno odazvali.

    Obuhvat je daleko veći nego 2011.godine.Tada npr. nisu popisivači lica koja su duže od dve nedelje van zemlje, a sada su popisivali šakom i kapom ljude koji duži vremenski period žive u inostranstvu.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Margit Savović Thu Dec 22, 2022 10:41 am

    Rekao je sad jedan demograf u emisiji da su Albanci iz Preševske doline naknadno upisani uz amin Eurostata.

    Ne znam da li to sa administrativnim registrima prošli put nije radjeno, meni su rekli da je bila ta praksa kod dela romskog stanovništva, ali nemam tačne brojeve. Na kraju ću da odem u RZS i da se raspitam.
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by disident Sat Dec 24, 2022 12:03 pm

    Neko okaci sliku pikapa parkiranog na sred pesacke staze
    Nacija ludaka i sljama sa dna kace be like
    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 321553982_736266544579485_6923921630251623182_n.png?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_eui2=AeHkW9L2cMB4Pr5ErPac1KqGhdDen1Xk2aKF0N6fVeTZogz0JbtmRUytUF53HGvivqrNetj43V9R2L3h0p_Wvb9j&_nc_ohc=W3IA9BpcXGkAX8gK7ob&_nc_ht=scontent.fbeg11-1


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Notxor Sat Dec 24, 2022 12:06 pm

    Ovo je lako. Osiguranje da ne važi za nepropisno parkirana vozila.
    Privatna inicijativa uvođenja reda paljenjem automobila.
    Sledeći zadatak?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Летећи Полип Sat Dec 31, 2022 10:32 am

    Na centralnom gradskom trgu u Čačku nastupiće Željko Vasić, na Zlatiboru grupa Beogradski sindikat, etno pevačica Danica Crnogorčević i trubački orkestar Dejana Jevdjića, a u Vrnjačkoj Banji Tropico Bend.



    Opa, BS na Zlatiboru. Balada disidenta...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 31, 2022 10:37 am

    Balada investitora
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2022 10:39 am

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 3579118792 Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 3579118792 Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista Sat Dec 31, 2022 10:39 am

    Nìsta barikade i odbrana srpstva?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by ficfiric Sat Dec 31, 2022 11:14 am

    Da sacekaju da otkuca ponoc pa da viknu Sledece godine u Prizrenu


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko Sat Dec 31, 2022 12:54 pm

    Nikome ne bode oko ono "Crnogorčević"? Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 298304839

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 29 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Sep 20, 2024 12:06 am