Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kondo Mon May 10, 2021 8:39 pm

    ne mož to tako. može biti samo jedan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 11, 2021 1:32 pm





    Dok predsednik Vučić loše glumi „antirevizionistu“, a proslavlja Dan pobede sa EU simbolima i podstiče Dodika da priča četničke bajke, i dok se opozicija na to pravi mutava, najiskrenija, najlepša i najprogresivnija čestitka Dana pobede stiže nam od pakračko-slavonskog vladike Jovana Ćulibrka:
    „Mi se javljamo iz junačke Slavonije, sa područja koje je zauzimao 6. partizanski korpus, koji se borio ni manje ni više nego protiv Druge oklopne armije Vermahta, a preko puta nas je junačka Kozara i 5. partizanski korpus – sama kičma partizanskog pokreta i borbe protiv nacističke Nemačke i njenih pomagača.
    S te strane, mi ovde ponosno i podignutog čela gledamo našu rusku braću u oči – braću po oružju, braću po stradanju, ali iznad svega braću po pobedi. Ovo je naš zajednički dan, dan kada je ruska zemlja spasila vaskoliki ljudski rod od satanskog zla koje je bila nacistička Nemačka. Pozdravljamo jedni druge pozdravom pobednika, jer srpski narod, naročito iz ovih krajeva – iz Krajine, sa područja okupirane Jugoslavije, gde je bila uspostavljena NDH – sa radošću pozdravlja našu braću po oružju.
    Danas vidimo da se često negira uloga ruskog naroda i sovjetske države u borbi protiv fašizma. Nekada se negira direktno, ali nekad i lukavije – mekim poricanjem. Uzmimo primer prvoga, kada neko kaže da tu nije bilo nikakve pobede, da je jedan totalitarizam zamenio drugi, da je sovjetska vlast bila gora od nacizma. Na taj način se pokušava poreći da je nacizam bio zlo, a onda i uloga ruskog naroda u slamanju fašizma. Primer drugoga je kada se prizna da je nacizam bio zlo, potvrđuje se da je Hitler bio zločinac, ali se uloga Rusije u pobedi nad tim zlom izostavlja.
    Uzmite, recimo, spomenik holokaustu u američkom gradu Bostonu, gde imate nabrojane mnoge grupe žrtava, počevši od Jevreja – naravno, velikih stradalnika; pa preko Roma, preko onih bolesnika koji su prvi počišćeni u gasnim komorama i na druge načine, pa sve do homoseksualaca. Jedna grupa nedostaje – milioni i milioni ruskih ratnih zarobljenika. Nije bilo mesta ni za milione ruskih žrtava koje su pomrle od gladi i hladnoće, pogotovo u zimu 1941. i 1942. a o Srbima da se i ne govori.
    Taj je spomenik podignut 1990ih godina, kada su Srbi za Boston verovatno bili smeće.
    Međutim, istina je istina, ona se ne da ničim sakriti, i zato kličemo braći Rusima: Srećan Dan pobede; i da na budućnost gledamo oslonjeni na tu veliku pobedu ljudskog roda nad kosmičkim zlom koje je bila nacistička Nemačka."
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 11, 2021 1:35 pm

    ovaj tekst je objavljen oko 10 sati juče, u 16 već stiže n1

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 2173831786
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by plachkica Tue May 11, 2021 1:38 pm

    ček, hoćeš da kažeš da je priča one žene izmišljena da se zajebe dobri pakračko slavonski vladika?
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 11, 2021 1:39 pm

    nemam pojma da li je priča tačna ili ne, nego verovatno neko ima nešto da mu poruči

    nemoj se previše ložiti na n1 svakako, da ne bude razočarenja
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Janko Suvar Tue May 11, 2021 2:48 pm

    plachkica wrote:ček, hoćeš da kažeš da je priča one žene izmišljena da se zajebe dobri pakračko slavonski vladika?
    da


    _____
    ????
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 11, 2021 2:51 pm

    onaj deo u tekstu o odlasku u mup i posle je komedija
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 11, 2021 2:54 pm




    U policiji je, priča dalje, bio šef noćne službe koji je bio izuzetno ljubazan, da je tu potpisala silne primerke zapisnika o događaju a da je kad joj je pružio njen primerak, bila toliko potrešena da je izašla iz prostorije i nikad ga nije uzela. Potom je dodaje, išla u Klinički centar da se uradi izveštaj o povredama, da to traje…Nakon toga, sutra ujutru ponovo je kaže išla kod lekara jer se u međuvremenu pojavio ogroman hematom.
    Kada je došla ponovo u policiju po zapisnik, kaže da je bio haos u arhivi jer se čovek koji radi i u arhivi razboleo od korone, pa su joj rekli da po zapisnik dođe za dva dana.
    „Sledeći put kad sam ponovo otišla nisu mogli da ga nađu pod delovodnim brojem i kada su čuli da se radi o vladici rekli su – aha, postoji poseban folder kada se dese takve situacije, rekli su da su poslali tužilaštvu i da je odbijeno gonjenje po službenoj dužnosti“, kaže ova Beograđanka.

    silni primerci su max 3-4 

    haos u arhivi, u arhivu se nikad i nigde ne odlažu tekući aktivni predmeti od pre 2 dana. 

    ovo su teške gluposti

    poseban folder "kad vladika spc peglači nekog"
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Fri May 14, 2021 7:25 pm

    taj muzej genocida o kojem je bilo reči ovih dana, naravno nije bilo šanse da ostane slučajno u kragujevcu. sve za beograd i sve u beograd, da bi tamo moglo da služi dnevnoj politici, a ne pravoj svrsi.  nakaza od države.
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by disident Fri May 14, 2021 10:10 pm

    Gledao sam ovo jutros, morali su da prekinu program na par minuta koliko je palma poludeo, ima jos zanimljivih momenat



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kapetanm

    Posts : 5823
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kapetanm Fri May 14, 2021 10:45 pm

    Turul madár wrote:



    U policiji je, priča dalje, bio šef noćne službe koji je bio izuzetno ljubazan, da je tu potpisala silne primerke zapisnika o događaju a da je kad joj je pružio njen primerak, bila toliko potrešena da je izašla iz prostorije i nikad ga nije uzela. Potom je dodaje, išla u Klinički centar da se uradi izveštaj o povredama, da to traje…Nakon toga, sutra ujutru ponovo je kaže išla kod lekara jer se u međuvremenu pojavio ogroman hematom.
    Kada je došla ponovo u policiju po zapisnik, kaže da je bio haos u arhivi jer se čovek koji radi i u arhivi razboleo od korone, pa su joj rekli da po zapisnik dođe za dva dana.
    „Sledeći put kad sam ponovo otišla nisu mogli da ga nađu pod delovodnim brojem i kada su čuli da se radi o vladici rekli su – aha, postoji poseban folder kada se dese takve situacije, rekli su da su poslali tužilaštvu i da je odbijeno gonjenje po službenoj dužnosti“, kaže ova Beograđanka.

    silni primerci su max 3-4 

    haos u arhivi, u arhivu se nikad i nigde ne odlažu tekući aktivni predmeti od pre 2 dana. 

    ovo su teške gluposti

    poseban folder "kad vladika spc peglači nekog"
    Ovako ide kod cukanja kola
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Janko Suvar Fri May 14, 2021 10:58 pm

    Црногорско тужилаштво формирало предмет против Митрополије и владике Јоаникија
    У Специјалном државном тужилаштву формиран је предмет против Митрополије црногорско-приморске и епископа Јоаникија због наводног прикривања случајева педофилије у Српској православној цркви, као и наводних случајева подвођења малолетника у Цетињском манастиру и Манастиру Дајбабе


    a) Jovan tuce ljude
    b) Joanikije pedofil

    pre dvaes treceg maja kad je sabor saznacemo da:

    c) Grigorije ima petoro dece, od toga dvoje s muskarcima
    d) Maksim radi za MIT.


    time smo pokrili sve opoziciono nastrojene vladike, tako da eto.


    edit: zaboravio sam :

    e) Teodosije Siptar!


    _____
    ????
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by disident Sun May 16, 2021 10:58 pm

    Ne ulazeci u tabloidne verzije sta se desilo i ko je prvi potegao, jedan kvalitetan Divlji Zapad


    https://www.kurir.rs/crna-hronika/3688527/stravicna-tuca-u-borci

    Stravičan snimak tuče u jednoj borčanskoj teretani počeo je juče da kruži društvenim mrežama, a na njemu se jasno može videti kako trojica muškaraca brutalno prebijaju navodno vlasnika teretane.
    Naime, kako se vidi na snimku, muškarci upadaju u teretanu, prilaze vlasniku teretanu i udaraju ga. Nakon toga oni nastavljaju da razgovaraju sa njim. 
    U jednom trenutku vlasnik je pokušao da pobegne međutim oni su ga ubrzo sustigli i krenuli brutalno da se iživljavaju nad njim.
    Muškarac je ležao na podu, a prema nezvaničnim saznanjima zadobio je teže telesne povrede.
    Kako su iz MUP-a naveli za medije, potvrđeno je da se tuča dogodila u petak 14. maja.
    - Policija je odradila svoj deo posla, saslušala sve aktere događaja i svedoke. Protiv tri osobe će biti podne krivične prijave za delo teška telesna povreda - rekli su iz MUP-a.
    Navodno je vlasnik zadobio prelome noge i nosa, kao i veliki broj modrica po telu.
    (Kurir.rs)


    DOŠLI SMO DA MU KAŽEMO DA SE HITNO SMIRI: Oglasili se akteri BRUTALNE TUČE u teretani koja je šokirala Srbiju (VIDEO)
    Stravična tuča dogodila se u petak oko 17 sati u jednoj teretani u Borči kad je napadnut vlasnik Nikola Reštak.

    Nakon povređenog Reštaka oglasio se i jedan od vinovnika incidenta navodeći šta je prema njegovim rečima prethodilo svađi, a potom i fizičkom obračunu.

    Naveo je da je Reštak pre pet dana navodno napao njegovog poznanika N. B. pred ženom i dvoje dece i da je to bio jedan od razloga zbog čega su njegov brat i poznanik otišli u Nikolinu teretanu. 

    - Dan nakon što smo čuli da je taj čovek pretukao našeg prijatelja N. B, moj brat je imao sukob sa Reštakom u saobraćaju. "Isekao" ga je kolima kod "Pikola" u Borči, a onda je mom bratu pretio rečima: "Zapamtio sam ti tablicu". Onda smo otišli u teretanu da razgovaramo sa njim - započinje priču mladić koji je učestvovao u tuči, a koji je želeo da ostane anoniman.

    Otišli su prema njegovim rečima da mu kažu "da se smiri" i da "ne dira dečka".

    - Rekli smo mu da izađe napolje, a on je krenuo za mojim bratom i onda mu je on zadao udarac - ističe mladić.

    N. B. kaže da je pre pet dana Nikoli Reštaku, inače svom komšiji, prodao automobil marke "audi" koji je ranije vozila njegova žena.

    - Pre svega, taj auto je bezbedan, sigurno ne bih dao svojoj supruzi da vozi našu decu u nebezbednom automobilu, posebno što je jedan sin sa ozbiljnim srčanim manama, rođen sa deformitetima. Prodao sam mu auto ispod cene, mi smo komšije, bili smo u dobrim odnosima. Zamolio sam ga da ode kod automehaničara, da proveri sve, što on nije uradio. On to nije uradio i tu je nastao problem zbog velikog servisa koji nije urađen. Imam svedoke, ja sam mu se izvinio, pogrešio sam jer sam mu rekao da je servis na autu urađen, a nije bio - objašnjava N B.

    "Jurio me nožem ispred zgrade"

    Kako kaže, u tom momentu, kad mu je to rekao, prišao mu je i udario ga.

    - Čovek me je prebio ispred moje rođene kuće. To se desilo pre svega što je ovo danas objavljeno, pre pet dana. Ćutao sam, nisam hteo ni da prijavljujem policiji, neko od komšija je prijavio - navodi N. B.

    Posle nekoliko dana, kako priča, dok nije bio kod kuće, pozvala ga je supruga rekavši da "neko provaljuje stan".

    - Bio sam u šoku, odlazim tamo, vidim njega sa nožem. On je mene i mog rođenog brata jurio nožem, da me izbode, pred decom i ženom. Zbog čega? Zbog servisa na autu koji košta 200 evra? Njegova rođena sestra je tražila od moje žene da otvori vrata, predstavljajući se kao Marija iz teretane, a onda je on počeo da lupa i bode cela vrata nožem. Ubrzo je stigla Intreventa koja ga je privela - ističe N. B.

    "Nisam zvao nikog da napadne Reštaka"

    N. B, koji tvrdi da ga je Reštak povredio pre njegovom ženom i decom, tvrdi da nije poslao nikoga da mu naudi.

    - Jako je važno da naglasim da nikoga nisam poslao da ga napadne, nisam ih ja zvao. Možda su ti momci, jer me znaju, osetili potrebu da to urade kada su čuli da me je ovaj prebio. I oni su imali konflikt u saobraćaju sa njim. Ne znam zašto su to uradili - kaže N. B.

    Ponavlja da nikada nikakvo krivično delo nije učinio.

    - Dobio sam batine od komšije kog znam 10 godina i sa kojim nikad nikakvih problema nisam imao. Udario me je on, a onda i njegov otac. Onesvestio sam se tada. Donja usna mi je isečena, sa šest kopči, zatvoreno levo oko skroz, udarao me je i svuda po telu... Sve se to desilo u Ulici ratnih vojnih invalida, ispred ulaza u moju zgradu, a u tom trenutku su mi jedno dete i žena bili na terasi - ističe sagovornik.

    Reštak: "Sporečkali smo se oko automobila"

    Kako je prethodno ispričao Reštak, tokom tuče je zadobio prelome noge i nosa i veliki broj modrica po celom telu, a trenutno se oporavlja. Kako je kazao, odlučio je da podeli video snimke i slike kako bi ukazao na nepravdu koja mu je počinjena. 

    Prema njegovim rečima, prošlog ponedeljka došao je u verbalni sukob sa svojim komšijom N. B. Tada je intervenisala i policija, ali se sve završilo na verbalnom sukobu.
    https://www.kurir.rs/crna-hronika/3688527/stravicna-tuca-u-borci


    NOVI SNIMCI OBRAČUNA U TERETANI U BORČI: Tukao si me dok sam ležao za je*enih 200 evra, žena i deca su me gledali, skloni nož
    ojavila su se još dva snimka koja bacaju novo svetlo na brutalnu tuču u teretani u Borči.

    Jeziva tuča, podsetimo, dogodila se u petak oko 17 sati u teretani kad su trojica napadača napala vlasnika Nikolu Reštaka.

    Na jednom od snimaka, koji je dobila redakcija Kurira, vidi se Reštak kako se sa velikim nožem u rukama raspravlja sa mladićem N. B. sa kojim se pre nekoliko dana sukobio zbog prodatog automobila. 

    Snimak je nastao odmah posle tuče ispred zgrade u kojoj se nalazi teretana.

    - Skloni nož! Tukao si me dok sam ležao za je*enih 200 evra. Žena i deca su me gledali. Molio sam da me ne diraš zbog žene i dece. Nisam ti ja nikog poslao. Dece mi moje nisam - priča N. B. sve vreme izbegavajući vlasnika teretane.
    N. B. tvrdi da je pre pet dana Nikoli Reštaku, inače svom komšiji, prodao automobil marke "audi" koji je ranije vozila njegova žena.

    - Prodao sam mu auto ispod cene, mi smo komšije, bili smo u dobrim odnosima. Zamolio sam ga da ode kod automehaničara, da proveri sve, što on nije uradio. On to nije uradio i tu je nastao problem zbog velikog servisa koji nije urađen. Imam svedoke, ja sam mu se izvinio, pogrešio sam jer sam mu rekao da je servis na autu urađen, a nije bio - objašnjava N B. za beogradske medije.

    Tvrdi da mu je u tom momentu prišao Reštak i počeo da ga udara.

    - Čovek me je prebio ispred moje rođene kuće. To se desilo pre svega što je ovo danas objavljeno, pre pet dana, ćutao sam, nisam hteo ni da prijavljujem policiji, neko od komšija je prijavio - navodi N. B.

    Na drugom snimku se vide izbodena ulazna vrata njegovog stana.

    N. B. objašnjava da ga je nekoliko dana nakon obračuna sa Reštakom pozvala uspaničena supruga jer im "neko provaljuje u stan".

    - Bio sam u šoku, odlazim tamo, vidim njega sa nožem. On je mene i mog rođenog brata jurio nožem, da me izbode, pred decom i ženom. Zbog čega? Zbog servisa na autu koji košta 200 evra? Njegova rođena sestra je tražila od moje žene da otvori vrata, predstavljajući se kao Marija iz teretane, a onda je on počeo da lupa i bode cela vrata nožem. Ubrzo je stigla Interventa koja ga je privela - ističe N. B.

    N. B. naglašava da nije poslao nikoga da naudi Reštaku.

    - Jako je važno da naglasim da nikoga nisam poslao da ga napadne, nisam ih ja zvao. Možda su ti momci, jer me znaju, osetili potrebu da to urade kada su čuli da me je ovaj prebio. I oni su imali konflikt u saobraćaju sa njim. Ne znam zašto su to uradili - kaže N. B.

    Reštak je potvrdio da je prošlog ponedeljka došao u verbalni sukob sa svojim komšijom N. B. Tada je intervenisala i policija, ali se prema njegovim rečima sve završilo na verbalnom sukobu.

    - Kad sam kupovao auto, rekao mi je da je urađen veliki servis, a kad sam mu isplatio novac i rekao: "Znači, ja sada ne treba ništa da radim" odgovorio je da ipak treba... To se završilo pretnjama da će doći i zapaliti mi automobil. Ali, napominjem, na tome se završilo - kazao je Reštak za beogradske medije.

    Komšiju je sreo tek nakon što je pretučen u teretani.

    - Na izlazu sam sreo N. B. i video sam da ima čekić pa sam ja iz kola izvadio nož. Međutim, bili smo na distanci i ništa se nije dogodilo. U policiji su samo meni stavili lisice... - navodi Reštak i dodaje da N. B. ipak ne može da poveže sa napadom u teretani.

    (Kurir.rs)
    https://www.kurir.rs/crna-hronika/3688855/tuca-teretana-borca-novi-snimci


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by disident Sun May 16, 2021 11:06 pm

    Jedan od aktera Misa Lukovic, 2009, 2013

    Otmičari vozili u gepeku žrtve da bi im prepisali stanove


    Razbojnici koji su prekjuče uhapšeni u akciji beogradske policije biće osumnjičeni za tri otmice, počinjene u Beogradu, Valjevu i Sremskoj Mitrovici, saznaje „Blic“.

    Razbojnici koji su prekjuče uhapšeni u akciji beogradske policije biće osumnjičeni za tri otmice, počinjene u Beogradu, Valjevu i Sremskoj Mitrovici, saznaje „Blic“. 

    Od otetih žrtava, razbojnici su prisilom uzimali novac, automobile i stanove. Žrtve su potom u gepeku svojih vozila odvozili do Palate pravde, gde su overavali navodne kupoprodajne ugovore, kojima su nekretnine prebacivali na svoje ime. Žrtve otmica, koje su se našli na meti razbojničkog klana, kojim su posle cepanja grupe na dve suparničke ekipe rukovodili do tada saradnici Dragan Živković i Miša Luković, uglavnom su bili biznismeni, vlasnici preduzeća i stovarišta koji su od njih pozajmljivali novac.

    - Biznismeni su najpre pozajmljivali novac od Živkovića i Lukovića, uglavnom nekoliko hiljada evra i tako ulazili u dužničko ropstvo. Pošto nisu imali novac da vrate dug, razbojnički klan je počeo sa naplatom zelenaške kamate, koja je zaračunavana na dnevnom nivou. Vrlo brzo, kamata je dostizala iznos od nekoliko desetina hiljada evra. Tada bi od žrtvi na silu otimali novac. Razbojnici su naoružani upadali u preduzeća i stanove žrtava, prisiljavali ih da im predaju novac, ali i potpišu kupoprodajne ugovore, kojima su na njihova imena prebacivani stanovi, lokali, stovarišta i skupoceni automobili oštećenih. Njih su potom vezane stavljali u gepek i odvozili do Palate pravde, gde je overavan prenos vlasništva - kaže za „Blic“ izvor iz beogradske policije.

    Prema saznanjima „Blic“, od poslednje žrtve razbojnici su uzeli 45.000 evra i stan, a dosta novca su oteli i reketiranjem.

    - Skoro da nije bilo privrednika, koji se na potezu od Pančevačkom mosta ka Borči, Ovči i Grockoj nije našao na meti ove grupe. Od tog novca, ali i zarade od rasturanja narkotika, osumnjičeni su kupovali nekretnine i luksuzna vozila - kaže izvor „Blica“.

    On navodi da su se u poslednjih nekoliko dana policiji javilo nekoliko osoba koji su se našli na meti razbojničke grupe i da će njihove izjave biti dokazni materijal u istrazi.

    Pojedini pripadnici ove grupe hapšeni su ranije. Tako se za ovu grupu, kako saznaje „Blic“ vezuju i Aleksandar Dangubić, koji se zbog otmice nalazi u zatvoru u Sremskoj Mitrovici i Nenad Pejović, nekadašnji pripadnik zvezdarske grupe, kojom je rukovodio Sredoje Šljukić Šljuka.

    Pejović je odranije sumnjičen za otmicu arhitekte iz Beograda koga je početkom godine na prevaru pozvao da uđe u njegov džip pod izgovorom da treba da mu vrati 80.000 evra koje mu duguje. Po ulasku arhitekte u vozilo, Pejović ga je odvezao u jednu kuću na periferiji, gde mu je sa dvojicom saučesnika pretukao i naterao da mu preda sva svoja vozila uz pretnju da će ukoliko slučaj prijavi policiji platiti nekom narkomanu 500 evra da ga ubije. Pejović je od žrtve, uz pretnju da će mu silovati suprugu i da zna gde mu dete ide u školu, potom uzeo još 10.000 evra.

    - Postoje sumnje da je ova grupa počinila i nekoliko likvidacija, naročito posle cepanja grupe na dva klana, kada su međusobno počeli da se prate i sukobljavaju oko podele teritorije. Te sumnje se još proveravaju - kaže naš izvor.

    Istovremeno, policija ispituje i krivična dela koje je počinio subotički krak klana, u kojem je jednu od glavnih uloga imao Živkovićev kum Nebojša Pejić.

    https://www.blic.rs/vesti/hronika/otmicari-vozili-u-gepeku-zrtve-da-bi-im-prepisali-stanove/6ew4ewg



    Padinska skela: Ubijen zbog osvete
    J. D. LJUTIĆ

    24. 04. 2013. u 20:51

    Šefovi lokalnih narko-bandi kriju se iza likvidacije Srećka Ćirića. Nedavno stekao status svedoka u postupku protiv klana iz Borče
    SREĆKO Ćirić (49), čije je telo u utorak pronađeno u šumarku u Padinskoj skeli, sa ustrelnom ranom u potiljku i dve prostrelne u grudima, navodno, pripadnik „borčanskog klana“, likvidiran je zbog neraščišćenih odnosa sa ostalim članovima ganga, ukazuju prve policijske istrage. Ćirić je MUP Srbije poznat po izvršenju raznih krivičnih dela, a pre svega zbog trgovine narkoticima. Upravo zato se i veruje da se iza zločina u Padinskoj skeli kriju šefovi lokalnih narko-bandi.

    Još veća sumnja na to da je Ćirić, inače profesor fizičkog vaspitanja u osnovnoj školi i trener karate kluba PKB iz Padinske skele, imao veze sa drogom, jeste činjenica da je u sredu, pored njegovog tela, policija tokom uviđaja pronašla dve kesice marihuane. Kome su one bile namenjene, za sada je tajna, ali se veruje da ih je profesor poneo na dogovoreni sastanak, kako bi drogu prodao nekoj od mušterija. Izgleda da je najpre došlo do verbalnog, pa fizičkog sukoba, na šta ukazuju i Ćirićeve krvave ruke i polomljeni prsti. Tačnije, da je profesora neko gadno mučio, pre nego što ga je dva puta upucao u grudi, a potom „overio“ u potiljak.

    Jedino što ostaje nejasno jeste podatak da je, osim droge, pored njega pronađena i bejzbol palica i crne ženske najlon čarape. Inače, Ćirić je odranije poznat policiji. Naime, on je 2009. privođen kao član „borčanskog narko-klana“ na čijem čelu je bio uhapšeni Dalibor Ristić Dača. Tada je, navodno, svedočio u postupku koji se vodi protiv ovog klana i zbog toga je oslobođen krivice. Ako je tako, pripadnici klana mu to nikada ne bi oprostili, što znači da mu je sledila kazna.

    IZNUDE, PLJAČKE...
    NA čelu „borčanskog klana“ svojevremeno su bili Dalibor Ristić i Miša Luković. Onda se od njih odvojio Dragan Živković Žile, koji je organizovao drugu grupu. Luković i Živković su postali okoreli protivnici, koji su se stalno „kačili“. Ubijeni profesor fizičkog Srećko Ćirić je, navodno, bio pripadnik Živkovićeve grupe. „Borčanski klan“ je inače, bio je poznat po iznudama, pljačkama i rasturanju narkotika.
    Policija je i prošle godine ponovo privodila Ćirića. Međutim, nikada nije dokazano da se bavio preprodajom, zbog čega je mogao neometano da radi u školi.

    - Pre više od godinu dana, ispred njegove kuće dogodila se pucnjava - tvrdi komšiluk. - Kasnije smo čuli da je hapšen zbog preprodaje marihuane. Izgledao je kao porodičan čovek i ugledan nastavnik koga vole deca. Ko bi rekao da se bavi prljavim poslovima - rekao je jedan od njegovih komšija.

    U naselju Padinska skela spekuliše se i da je Ćirić stekao status svedoka u sudskom postupku koji je nedavno pokrenut protiv klana iz Borče. Zato istražni organi i veruju da je njegovo eventualno svedočenje o „borčancima“, mogući razlog zbog čega je neko hteo da ga „ućutka“. Odnosno, kako nije uspeo da uplaši Ćirića pucnjavom ispred kuće, na kraju je odlučeno da bude ubijen.

    https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:431081-Padinska-skela-Ubijen-zbog-osvete


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sotir Sun May 16, 2021 11:26 pm

    - Bio sam u šoku, odlazim tamo, vidim njega sa nožem. On je mene i mog rođenog brata jurio nožem, da me izbode, pred decom i ženom. Zbog čega? Zbog servisa na autu koji košta 200 evra? Njegova rođena sestra je tražila od moje žene da otvori vrata, predstavljajući se kao Marija iz teretane, a onda je on počeo da lupa i bode cela vrata nožem. Ubrzo je stigla Intreventa koja ga je privela - ističe N. B.

    Како је Џони заборавио да се врата разбијају секиром?
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat May 22, 2021 5:30 pm

    ih ko kaže da nema stana za 650 eur u ns

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 E2AIFxFWYAYw36r?format=jpg&name=large
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Летећи Полип Sat May 22, 2021 5:35 pm

    Za ovo treba na ulicu da se izađe.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat May 22, 2021 5:37 pm

    msm grupice tih nakupaca postoje odavno, još dok su bili sudski izvršitelji, samo što nije bilo toliko privatnih nekretnina nuđeno na prodaju, više je bilo pokretnih stvari, ili komercijalnih objekata preuzetih ugl od strane banaka. i uvek je najebo ko je ovako probo da bane na neku takvu licitaciju i učestvuje. sad se rutinski zaršava da i sami izvršitelji kupe, ne baš lično, ali komotno dođu ćerka sin izvršitelja i licitiraju i pobede.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat May 22, 2021 5:39 pm

    inače slični stanovi na istoj lokaciji se prodaju za 1000-1200 eur
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat May 22, 2021 6:19 pm

    da se meni ovako nešto dogodi, kupio bih dovoljno đubriva, makar mi bilo zadnje
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sun May 23, 2021 12:17 am

    moram reći da koliko sam imao uvida u raznorazne izvršne postupke u poslednjih 10ak godina, ovakve stvari se uglavnom dešavaju ljudima koji nemaju adekvatnu pravnu, ali odmah potom ako zatreba i drugačije vidove zaštite, diplomatske, siledžijske itd, što će reći uglavnom dobro provere na kome mogu da se iživljavaju i gde mogu da idu do kraja.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Janko Suvar Mon May 24, 2021 12:49 pm

    Ministarstvo zdravlja saopštilo je da su posle sastanka sa predsednikom Aleksandrom Vučićem obezbeđena preostala sredstva za lečenje malog Gavrila






    _____
    ????
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Mon May 24, 2021 10:23 pm

    ovo beše neki ds friendly sindikat 



    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 190753661_5806782649362390_3755438732245533753_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=sLF_FfDMM7gAX_hc68B&_nc_ht=scontent.fbeg1-1
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Tue May 25, 2021 10:09 pm

    u srednjim školama se održavaju poslednji časovi ustava i prava građana, od sledeće godine predmet se ukida, dok su usta puna ljudskih prava, prave države i vladavine prava. ja bih svakako uveo tamjan i preduzetnišvo kao novi predmet
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Janko Suvar Tue May 25, 2021 10:33 pm

    kad izadju sociolozi na ulice bice vruca sindikalna jesen Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 1399639816


    _____
    ????

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 15 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:41 pm