Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 2:43 pm

    A sta znam, eno ti Raduleta napada Merkel. Mislim da svi traze bilo koji kamen da bace na Vucica, jos ako se ogrebu o neku atranu podrsku, tim bolje. Ali slaba vajda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Tue May 12, 2020 5:19 pm

    Меншчини да у овој причи нису доминантна Мариникина хомофобија и антиваксерство, па ни трумпизам (?), него се ради о следећој тури плашења народа решетом, т.ј. ширењу приче да постоји некакав тајни деал између Вучића и Кинеза, а где ће Срби постати покусни кунићи за тестирање (непостојеће) кинеске вакцине. Што је дабоме фејк њуз par excellence, Мариника би прва изнела и најмањи доказ, само да га има.

    What a perfect storm! Сада ако кренеш да је нападаш за креирање следећег круга у лудачкој Монци... онда заправо браниш Вучића, јербо бинарност. Са друге стране, одавно је јасно да се не може (читај: нема се пара) против Вучића никаквим нормалним средствима, те што се не би при’ватили њихових алата? Али у тренутку када то урадиш ти си изгубио и последњу битку, прешао си, потпуно и како Васа рече супстанцијално - на страну зла. Сада се зовеш Ђилас, Вук Јеремић, Чеда - свеједно је како се зовеш, ти пливаш у истом чорбуљку, мутиш га на исти начин, мада се трудиш да кашику окрећеш на контра страну. И то је отприлике врста избора која се нуди српским бирачима.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue May 12, 2020 5:24 pm

    Toeto. Bolje bi im (Marinki i ostalima) bilo da obecaju leba za tri dinara i svima plate po hiljadu evra nego da se mlate ovim zaverama.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 5:46 pm

    Jedino sto ovo nije Marinika izmislila, nego se rezim sam "pohvalio"
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Tue May 12, 2020 5:48 pm

    sto rece Vasa pre nekog vremena nisi ti cuo da Siptari kupuju kuce u Nisu nego ti reko rezim. Pa je l glupa potpuno ili zna da nema nikakve vakcine, al samo da iskoristi da se pozicionira za svetski rat kad dodje? 

    retoricko je pitanje u svakm slucaju joj jebem mater.


    edit: preostro je ovo, ocigledno jer ja imam problem sa autonomasima i libertarijancima (odvojeno i svako na svoj nacin), a i sa strankama sto prave multimilioneri nisam bas najsrecniji. U svakom slucaju glupo se ponasa.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by rumbeando Tue May 12, 2020 5:58 pm

    Halászlé wrote:Ali nema nikakve kineske vakcine....

    Chinese drugmaker in talks to test coronavirus vaccine globally

    BEIJING (BLOOMBERG) - The drugmaker behind one of China's most promising coronavirus vaccine candidates is in talks to conduct late-stage trials globally as the race for immunisation against Covid-19 intensifies.

    Beijing-based Sinovac Biotech is in discussion with regulators in other countries, and the World Health Organisation, to launch phase III clinical trials in regions where the novel coronavirus is still spreading rapidly, CEO Yin Weidong said in an interview on Thursday (May 7).

    "To evaluate whether the vaccine can give protection, we need to study the relation between disease incidence and vaccination," Yin said. "You can't do that when there's no cases."

    With China having largely curbed its growth of new infections, its drugmakers will need to seek international cooperation to test their vaccine candidates in other countries - a task that may be complicated by tensions between China and some nations, especially the US, over how and where the virus originated.
    ...
    https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/chinese-drugmaker-in-talks-to-test-coronavirus-vaccine-globally


    Last edited by rumbeando on Tue May 12, 2020 6:07 pm; edited 3 times in total
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Tue May 12, 2020 5:59 pm

    Посланик покрета Двери, Иван Костић, ступио је у штрајк глађу и придружио се лидеру покрета Бошку Обрадовићу који већ трећи дан на степеништу испред улаза у Дом Народне скупштине штрајкује глађу и тражи, између осталог одлагање избора.


    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 6:06 pm

    rumbeando wrote:Sinovac Biotech

    opozicija - Page 16 2Q==


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by rumbeando Tue May 12, 2020 6:07 pm

    Evo i kako izgleda ta sinovčevaTM vakcina:
    opozicija - Page 16 MPOftZa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 6:11 pm

    Janko Suvar wrote:sto rece Vasa pre nekog vremena nisi ti cuo da Siptari kupuju kuce u Nisu nego ti reko rezim. Pa je l glupa potpuno ili zna da nema nikakve vakcine, al samo da iskoristi da se pozicionira za svetski rat kad dodje? 

    retoricko je pitanje u svakm slucaju joj jebem mater.


    edit: preostro je ovo, ocigledno jer ja imam problem sa autonomasima i libertarijancima (odvojeno i svako na svoj nacin), a i sa strankama sto prave multimilioneri nisam bas najsrecniji. U svakom slucaju glupo se ponasa.

    Video sam edit pa sam odustao od odgovora opozicija - Page 16 1143415371

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 6:13 pm

    Nisu isto vakcina i vakcina-kandidat*
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by rumbeando Tue May 12, 2020 6:18 pm

    Mór Thököly wrote:Jedino sto ovo nije Marinika izmislila, nego se rezim sam "pohvalio"

    POMOĆ KINEZA DO KRAJA JUNA: Đinping daje vakcinu Srbiji!

    Čim Kina napravi vakcinu protiv virusa KOVID-19, a to bi, prema procenama koje iznose u Pekingu, moglo da se dogodi već krajem juna ili početkom jula, dobiće je i Srbija. To bi moglo u potpunosti da nas zaštiti od eventualnog drugog talasa epidemije na jesen ili zimu.

    Kako saznaje Srpski telegraf, kineski predsednik Si Đinping poručio je svojim saradnicima i zdravstvenom sektoru Kine da srpskim saveznicima i prijateljima, kako nas je nazvao, vakcina mora da bude dostupna maltene istog trenutka kada i Kinezima, i to po najpovoljnijim mogućim uslovima. Uz nas, ovu privilegiju, ali i čast, imaće još samo nekoliko zemalja.
    ...
    Komentarišući očekivani pozitivan ishod istraživanja u Kini, odlična poznavateljka tamošnjih prilika i autorka knjige "Kina u Evropi" Sanja Arežina kaže za Srpski telegraf da je naše partnerstvo sa najmnogoljudnijom zemljom sveta dokazano u nekoliko navrata, pa je sasvim izvesno očekivati da će se ono imati efekta i u slučaju pronalaska vakcine protiv korone.

    - Ako Kina prva dođe do vakcine, ona će svakako biti na dobrobit celog sveta. Međutim, zahvaljujući sveobuhvatnom strateškom partnerstvu koje Srbija ima sa Kinom od 2016, možemo očekivati da ćemo biti na listi prioriteta kada je reč o dobijanju te vakcine. Osim njene dostave, Kinezi će nam sigurno dostaviti informacije o tome kako i mi sami možemo da je proizvodimo - navela je Arežina. opozicija - Page 16 1336943286
    republika.rs/vesti/tema-dana/204623/pomoc-kineza-kraja-juna-djinping-daje-vakcinu-srbiji
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 12, 2020 6:22 pm

    Si is the new Putin

    Treba sad onaj meme sa onim likom koji se okrece dok hoda s devojkom
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Tue May 12, 2020 6:22 pm

    burundi at best, almost like tamo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 6:25 pm

    rumbeando wrote:
    Mór Thököly wrote:Jedino sto ovo nije Marinika izmislila, nego se rezim sam "pohvalio"

    POMOĆ KINEZA DO KRAJA JUNA: Đinping daje vakcinu Srbiji!

    Čim Kina napravi vakcinu protiv virusa KOVID-19, a to bi, prema procenama koje iznose u Pekingu, moglo da se dogodi već krajem juna ili početkom jula, dobiće je i Srbija. To bi moglo u potpunosti da nas zaštiti od eventualnog drugog talasa epidemije na jesen ili zimu.

    Kako saznaje Srpski telegraf, kineski predsednik Si Đinping poručio je svojim saradnicima i zdravstvenom sektoru Kine da srpskim saveznicima i prijateljima, kako nas je nazvao, vakcina mora da bude dostupna maltene istog trenutka kada i Kinezima, i to po najpovoljnijim mogućim uslovima. Uz nas, ovu privilegiju, ali i čast, imaće još samo nekoliko zemalja.
    ...
    Komentarišući očekivani pozitivan ishod istraživanja u Kini, odlična poznavateljka tamošnjih prilika i autorka knjige "Kina u Evropi" Sanja Arežina kaže za Srpski telegraf da je naše partnerstvo sa najmnogoljudnijom zemljom sveta dokazano u nekoliko navrata, pa je sasvim izvesno očekivati da će se ono imati efekta i u slučaju pronalaska vakcine protiv korone.

    - Ako Kina prva dođe do vakcine, ona će svakako biti na dobrobit celog sveta. Međutim, zahvaljujući sveobuhvatnom strateškom partnerstvu koje Srbija ima sa Kinom od 2016, možemo očekivati da ćemo biti na listi prioriteta kada je reč o dobijanju te vakcine. Osim njene dostave, Kinezi će nam sigurno dostaviti informacije o tome kako i mi sami možemo da je proizvodimo - navela je Arežina.  opozicija - Page 16 1336943286
    republika.rs/vesti/tema-dana/204623/pomoc-kineza-kraja-juna-djinping-daje-vakcinu-srbiji


    Pa ovo je žvaka za ludaka. Dobijamo kinesku vakcinu krajem juna tačno koliko dobijamo i S-400 i Teslin zrak smrti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Tue May 12, 2020 6:28 pm

    Mór Thököly wrote:Jedino sto ovo nije Marinika izmislila, nego se rezim sam "pohvalio"
    I stand corrected. И заиста мислим да извесна подозривост па и страх гледе могућих аранжмана нису без основа. Али не можеш да користиш антиваксерски вокабулар, то је баш онако најбљак. Ја бих на њеном месту бушио управо по овој информацији: аха, Кинези раде на вакцини - кад ће и како да је тестирају? Који су процеси и гаранције да ће у Србију стићи потпуно тестирана и верификована вакцина? Итд.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 6:31 pm

    rumbeando wrote:
    Halászlé wrote:Ali nema nikakve kineske vakcine....

    Chinese drugmaker in talks to test coronavirus vaccine globally

    BEIJING (BLOOMBERG) - The drugmaker behind one of China's most promising coronavirus vaccine candidates is in talks to conduct late-stage trials globally as the race for immunisation against Covid-19 intensifies.

    Beijing-based Sinovac Biotech is in discussion with regulators in other countries, and the World Health Organisation, to launch phase III clinical trials in regions where the novel coronavirus is still spreading rapidly, CEO Yin Weidong said in an interview on Thursday (May 7).

    "To evaluate whether the vaccine can give protection, we need to study the relation between disease incidence and vaccination," Yin said. "You can't do that when there's no cases."

    With China having largely curbed its growth of new infections, its drugmakers will need to seek international cooperation to test their vaccine candidates in other countries - a task that may be complicated by tensions between China and some nations, especially the US, over how and where the virus originated.
    ...
    https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/chinese-drugmaker-in-talks-to-test-coronavirus-vaccine-globally

    Između kliničke studije i gotove vakcine je ogroman jaz, od više godina. Jednostavno neki od vas ne umeju da informisano čitaju vesti o vakcinama jbg. Ovo što su režimski mediji napisali je budalaština, nešto potpuno nemoguće. U najboljem slučaju se ovde može vršiti jedan deo kliničke studije (naravno uz aktivan pristanak), na vrlo malom broju ljudi. Onda ide follow-up od najmanje pola godine, pa se tek onda razgovara o masovnoj proizvodnji. A najčešće ovakve vesti znače "ej, mi nešto radimo, vidite kakvi smo carevi, dajte nam novaca za dalja istraživanja". Ovde to verovatno nije slučaj, pošto Sinovac radi sa starom, proverenom tehnologijom neaktivnog virusa, što bi značilo da bi ovakva vakcina bila brzo i široko dostupna. Apsolutno se podrazumeva da bi njenu efikasnost proverile sve zainteresovane zemlje, uključujući i zapadne demokratije.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Tue May 12, 2020 6:36 pm

    No Country wrote:
    Mór Thököly wrote:Jedino sto ovo nije Marinika izmislila, nego se rezim sam "pohvalio"
    Ја бих на њеном месту бушио управо по овој информацији: аха, Кинези раде на вакцини - кад ће и како да је тестирају? Који су процеси и гаранције да ће у Србију стићи потпуно тестирана и верификована вакцина? Итд.

    Naravno da informacije o toku kliničke studije, o izboru kandidata, moraju da budu javno dostupne i proverljive. Mali problem leži u tome što je javnost već senzitivisana da na sam pomen "eksperimenata na ljudima" reaguje histerično, iako je to JEDINI način da se lek uvede u upotrebu. To su varvarske priče.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Tue May 12, 2020 6:39 pm

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Tue May 12, 2020 6:51 pm

    Šta je ovde tačno anti vakserski vokabular?

    Pretpostavljam da ste čitali radove i tvitove pravih antivaksera, tipa Jovane Stojković, zar ne?


    Erős Pista wrote:Jbt

    [size=43] [/size]


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Tue May 12, 2020 6:54 pm

    Halászlé wrote:
    No Country wrote:
    Ја бих на њеном месту бушио управо по овој информацији: аха, Кинези раде на вакцини - кад ће и како да је тестирају? Који су процеси и гаранције да ће у Србију стићи потпуно тестирана и верификована вакцина? Итд.

    Naravno da informacije o toku kliničke studije, o izboru kandidata, moraju da budu javno dostupne i proverljive. Mali problem leži u tome što je javnost već senzitivisana da na sam pomen "eksperimenata na ljudima" reaguje histerično, iako je to JEDINI način da se lek uvede u upotrebu. To su varvarske priče.
    Of course. Но капирам да је зајебано када имаш посла са државом коју званично заступају ликови типа Несторовића, Вулина, Вучића...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by kondo Tue May 12, 2020 6:56 pm

    Ovlašćujem No Countryja da se u nastavku diskusije obraća forumu u moje ime.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Tue May 12, 2020 7:01 pm

    Тежи случај. Фали ми вокабулар.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-14

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by MNE Tue May 12, 2020 7:32 pm

    punomoćje da se ovjeri kod notara prvo

    opozicija - Page 16 9k=
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue May 12, 2020 8:03 pm

    Halászlé wrote:
    No Country wrote:
    Ја бих на њеном месту бушио управо по овој информацији: аха, Кинези раде на вакцини - кад ће и како да је тестирају? Који су процеси и гаранције да ће у Србију стићи потпуно тестирана и верификована вакцина? Итд.

    Naravno da informacije o toku kliničke studije, o izboru kandidata, moraju da budu javno dostupne i proverljive. Mali problem leži u tome što je javnost već senzitivisana da na sam pomen "eksperimenata na ljudima" reaguje histerično, iako je to JEDINI način da se lek uvede u upotrebu. To su varvarske priče.

    Ali, ali... te varvarske price dolaze od osobe koja pretenduje da je politicka elita. Ono sto se ja pitam (a verovatno nisam jedini) je da li ona gura varvarsku pricu da pridobije Mileta(tm) ili zato sto je i sama Mile(tm)? Ako je ovo prvo onda je to lose, a ako je drugo, onda je gore.

    opozicija - Page 16 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 8:32 pm