Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Tue Apr 28, 2020 5:26 pm

    Krizni štab za suzbijanje koronavirusa saopštio se da se od danas postepeno ublažavaju mere zaštite stanovništva od Covid-19. Već od danas su otvorneni parkovi i šetališta, od 4. maja kreće gradski prevoz u Novom Sadu i Kragujevcu, a od 8. maja u Beogradu i Nišu. Od 8. maja mogu da počnu da rade i tržni centri. Vrtići počinju da rade 11. maja, i to za onu decu koju nema ko da čuva. Od 18. maja ponovo će biti omogućen avio saobraćaj uz sve mere zaštite.

    Epidemilog dr Branislav Tiodorović rekao je na konferenciji za novinare u Beogradu da su od danas ponovo otvoreni parkovi i šetališta, ali da oni koji se u njima nalaze moraju biti na odgovarajućem rastojanju i pridržavati se svih preporuka prevencije oboljenja.

    Od danas su, kako je dodao, omogućeni i treninzi na otvorenom uz poptuno poštovanje svih preporuka koje je Krizni štab utvrdio. Za sportove u zatvorenom odluka će biti doneta naknadno, najavio je.

    "Od 4. maja omogućava se gradski prevoz, i to u Novom Sadu i Kragujevcu, a od 8. maja u Beogradu i Nišu, s tim da se u autobusima ne uključuje klimatizacija. Od 4. maja omogućava se, uz korišćene svih mera, i železnički i drusmki međugradski saobraćaj da se odvijaju. Istog dana se mogu otvoriti restorani i kafići, na otvorenom u baštama to je sasvim moguće uz poštovanje socijalne distance, a u zatvorenom mora biti tako urađeno da omogućava poštovanje svih preporuka", istakao je Tiodorović.

    Tržni centri mogu da počnu da rade 8. maja, ali kako je Tiodorović rekao, uz veliku dozu opreza, posebno u vezi sa brojem korisnika, distancom, i korišćenjem zaštitnih sredstava i od strane davalaca, i od strane korisnika usluga.

    Vrtići će biri ponovo otvoreni od 11. maja, kao i produženi boravak u pojedinim školama. Tiodorović je naglasio da se ova usluga omogućava, pre svega, zbog roditelja koji moraju da se vrate na posao, a nemaju alternativu za čuvanje dece.

    "Bilo bi dobro da poslodavci shvate potrebe, i da im izađu u susret da neko može da ostane sa detetom, ali ako to nije moguće, ne moraju svi vrtići da rade, možda ćemo trećinu koristiti", pojasnio je on.

    Od 18. maja ponovo će biti omogućen avio-prevoz, i to prema preporukama evropskih i svetskih agencija. Tiodorović je rekao i da će ponovno pokretanje avio-saobraćaja biti povezano sa tim ko će moći da putuje, i najavio je da će "svi sve kontrolisati".

    "Svi moraju dobro da se pripreme, da budu spremni da sprovedu sve mere", rekao je Tiodorović i najavio da će Ministarstvo zdravlja, Institut za javno zdravlje i Republička komisija za zarazne bolesti spremiti instrukcije koje će omogućiti da funkcionišemo kao društvo, uz smanjenje rizika i zaustavljanje zaražavanja.

    ja sam prvi za to da se veruje struci, ali jel samo meni ovo izgleda preuranjeno? jel trend broja obolelih opravdava ovakvo postupanje? mislim, imajući u vidu da će se distanciranje i druge mere poštovati u 5-10% slučajeva, po svemu sudeći.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 28, 2020 5:30 pm

    Ma gde. Bizarno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 28, 2020 5:30 pm

    Mislim, hvala im za parkove, bar to podrzavam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11145
    Join date : 2015-05-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by No Country Tue Apr 28, 2020 5:34 pm

    То сада “струка” поручује народу: you’re on your own!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 28, 2020 5:36 pm

    Bas tako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:37 pm

    Trend i testiranju verovatno donekle opravdava. Ali za Srbiju, zemlju sa 6,7m stanovnika ovo je, po meni, preuranjeno. Svakog dana otkrivas 200-300 novih, to je 1400-1500 na nedelju dana. Evo recimo u Bgd je od toga npr 500. Deca mekoh od tih ce se u vrticu igrati sa njih 10-20, od toga ce se razboleti 6-7, a mozda i vise ako su svaki dan zajedno, oni odu kuci i tako dalje. Trzni centri ne mogu bez klima uredjaja, u autobusu po meni 2m ne znace nista, na stanici ko zna kako ce to izgledati... Ne znam, jedima nada je da na neku foru virus vise ne pravi onakvo sranje u organizmu kakvo je pravio pre mesec dana.


    Last edited by Mór Thököly on Tue Apr 28, 2020 5:41 pm; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by 1088 Tue Apr 28, 2020 5:38 pm

    "Od 4. maja omogućava se gradski prevoz, i to u Novom Sadu i Kragujevcu, a od 8. maja u Beogradu i Nišu, s tim da se u autobusima ne uključuje klimatizacija.
    zar je trebalo korona da dođe da protivnici klima uređaja u gradskom prevozu, već godinama najdiskriminisanija društvena grupa, konačno dobiju svoja prava? COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 298304839
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:38 pm

    No Country wrote:То сада “струка” поручује народу: you’re on your own!

    Jeste. I bolje bi bilo svima da tako shvate. Znaci, nemojte ici GSPom, ne saljite decu u vrtice, sami sebi odredite lokdaun u najvecoj mogucoj meri. Minimum mesec dana i to ako krene po dobru. Ako krene po zlu...odredice vsm ga ponovo drzava
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:42 pm

    Jedna stvar - da oni stvarno misle da je bezbedno - otvorili bi slole, jer tu izbora nema, mora se u skolu. Sve drzave koje stvarno misle da su stavile stvari pod kontrolu otvaraju skole
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by bela maca Tue Apr 28, 2020 5:42 pm

    Većina nema baš puno izbora


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 28, 2020 5:47 pm

    HOCETE IZBORE?!? DACEMO VAM IZBORE!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11145
    Join date : 2015-05-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by No Country Tue Apr 28, 2020 5:50 pm

    Квебек отвара школе, а ствари су тамо поприлично ван контроле. Мислим да полако побеђује она школа мишљења коју је овде заступао један форумаш кога смо хранили говнима. Ко има родитеље или пријатеље у позним годинама, време нам је да се дружимо са њима што год више можемо.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:50 pm

    Erzsébet Biszak wrote:Većina nema baš puno izbora

    Kazem - u najvecoj mogucoj meri
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:53 pm

    No Country wrote:Квебек отвара школе, а ствари су тамо поприлично ван контроле. Мислим да полако побеђује она школа мишљења коју је овде заступао један форумаш кога смо хранили говнима. Ко има родитеље или пријатеље у позним годинама, време нам је да се дружимо са њима што год више можемо.

    Ali izvan Montreala. 

    Ta skola misljenja moze da "pobedi" samo ako je ubojitost virusa stvarno drasticno opala. Inace nema pobede. Doci ce drugi krug, ne stvarno nego kao nastavak prvog i sve ce otici u pm u zemlji kojoj se to desi.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Mr.Pink Tue Apr 28, 2020 5:53 pm

    kako da vam kazem

    ja vise verujem virusu nego rezimu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by zvezda je zivot Tue Apr 28, 2020 5:55 pm

    veceras ce biti ludilo. pre 10ak minuta vidjen proslavljeni srpski kosarkaski strucnjak zeljko obradovic, jedva ga prepoznah neobrijanog kako sedi na ogradici palasa (ne radi supermarket) i vice kako ce da vice u 8 i 5.

    on je inace erdoganovac. kolege koje se bolje rszumeju u geopolitiku ce znati sta ovo znaci za vucica.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 5:57 pm

    To znaxi samo jedno - ništa COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 1399639816
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Mr.Pink Tue Apr 28, 2020 6:02 pm

    vucic je ocajan

    ono slanje maski u italiju je mlohavi pokusaj da se dodvori nekome iz eu, a svi znamo da svi putevi ne vode u rim nego u berlin

    niko ga vise ne jebe. samo cemo mi da ga jebemo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Daï Djakman Faré Tue Apr 28, 2020 6:03 pm

    zvezda je zivot wrote:veceras ce biti ludilo. pre 10ak minuta vidjen proslavljeni srpski kosarkaski strucnjak zeljko obradovic, jedva ga prepoznah neobrijanog kako  sedi na ogradici palasa (ne radi supermarket) i vice kako ce da vice u 8 i 5.

    on je inace erdoganovac. kolege koje se bolje rszumeju u geopolitiku ce znati sta ovo znaci za vucica.
    ili je prosto najbolji prijatelj kosarkaskog strucnjaka sa crvenog krsta koji je nekad figurirao za predsednickog kandidata / ujedinitelja opozicije


    Last edited by Daï Djakman Faré on Tue Apr 28, 2020 6:04 pm; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    No Country

    Posts : 11145
    Join date : 2015-05-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by No Country Tue Apr 28, 2020 6:04 pm

    Mór Thököly wrote:
    No Country wrote:Квебек отвара школе, а ствари су тамо поприлично ван контроле. Мислим да полако побеђује она школа мишљења коју је овде заступао један форумаш кога смо хранили говнима. Ко има родитеље или пријатеље у позним годинама, време нам је да се дружимо са њима што год више можемо.

    Ali izvan Montreala. 

    Ta skola misljenja moze da "pobedi" samo ako je ubojitost virusa stvarno drasticno opala. Inace nema pobede. Doci ce drugi krug, ne stvarno nego kao nastavak prvog i sve ce otici u pm u zemlji kojoj se to desi.
    Мислим да је тренутна калкулација оваква: нека умре колико год умре, све док нам не развали здравствене капацитете. Unflattening the curve, so to speak.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Mr.Pink Tue Apr 28, 2020 6:05 pm

    sa crvenog krsta ce krenuti ujedinjenje juznih slovena

    kakvo crno ujedinjenje raspale srbijanske opozicije jebote


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by zvezda je zivot Tue Apr 28, 2020 6:07 pm

    moguce ali neko moje misljenje je da u politici ne postoje prijatelji vec samo interesi.

    sta je bilo s dudom na kraju? poslednje cega se secam je da se sliko s vucicem pa ga se javno odreko veliki prijatelj akademik teodosic(tm)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 28, 2020 6:10 pm

    No Country wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ali izvan Montreala. 

    Ta skola misljenja moze da "pobedi" samo ako je ubojitost virusa stvarno drasticno opala. Inace nema pobede. Doci ce drugi krug, ne stvarno nego kao nastavak prvog i sve ce otici u pm u zemlji kojoj se to desi.
    Мислим да је тренутна калкулација оваква: нека умре колико год умре, све док нам не развали здравствене капацитете. Unflattening the curve, so to speak.

    Pa kanadske mozda nece razvaliti.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Tue Apr 28, 2020 6:11 pm

    zvezda je zivot wrote:moguce ali neko moje misljenje je da u politici ne postoje prijatelji vec samo interesi.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Tue Apr 28, 2020 6:13 pm

    Obradovic se i 2000. javno izjasnjavao protiv Slobe, koliko se secam.

    Ako se ne varam, bio je medju osnivacima G17+. G17 su osnovali ekonomisti a onda su ih podrzale jos neke javne licnosti (Rambo, Dusan Kovacevic,...) i medju njima je bio i Zoc.


    Mada, davno je bilo, mozda sam i pobrkao nesto


    _____


    Uprava napolje!

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 10 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:49 am