Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 31.03.20 10:19

    To je ono što nikako ne uspevam da ukapiram.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest 31.03.20 10:20

    Ma kakvi tuševi. Što kaže onaj eks vojnik na PPP, to je prihvatni centar u kome vojska deli SDO.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 31.03.20 10:21

    Da. Izbeglice u sopstvenoj zemlji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest 31.03.20 10:21

    ово је радила професионална војска  Virus - Page 3 3274312807

    а срби једино имају поверења у војску и цркву  Virus - Page 3 1931448533
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest 31.03.20 10:21

    Popularni Superdome samo sa bolesnicima.


    Last edited by Halászlé on 31.03.20 10:24; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista 31.03.20 10:22

    Jel znaš da danima mislim upravo o toj vojsci i crkvi kao institucijama od poverenja. Mada po poslednjim merenjima, Srbi najveće poverenje imaju u predsednika, pa onda u crkvu i vojsku.

    et Talason


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest 31.03.20 10:24

    најгоре је што су могли све да ураде људски

    и топла вода и кувана храна и грејање

    али јок, сева им баш
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest 31.03.20 10:30

    од сада, па надаље и убудуће, прво треба ићи на оне који су против лустрације и реваншизма
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric 31.03.20 10:31

    Znaci, kad neko zakaci virus, ceka 7-10 dana rezultate testiranja i ako su pozitivni, salje se na Sajam gde igra stoni tenis i pije caj dok ne stignu rezultati da se oporavio


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj 31.03.20 10:32

    Ok, sad mi be jasno zasto hoce sve da zatvore na 2 nedelje: zaro sto mi necemo izdrzati ni hiljadu hospitalizovanih.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nino Quincampoix 31.03.20 10:33

    Nisam siguran da bi Šule, Ponoš i Nacionalna garda Ohaja uradili bolje. Jbg, mi prosto više nismo sposobni za ovakva pregnuća.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar 31.03.20 10:34

    pa moram reci da se ovi ljudi nisu ranije susretali sa zdravstvenim sistemom. 

    Meni je receno (u sasvim mirno vreme i kad su me slali u drzavnu bolnicu obicnu) da ponesem: svoje lekove, svoju odecu, svoja sredstva za licnu higijenu, u jednom momentu su mi rekli da kupim nekoliko spricevai igala, svoju gazu i sredstva za previjanje oziljka. Ustajalo se takodje u 6 jer se testovi rade na prazan stomak i na osnovu njih se odredjuje tok terapije za dan, i takodje je povecerje u pola deset bilo. 

    Nije bilo TVa osim zajednickog u hodniku, nije bilo interneta, bar ne za pacijente i na kiosku dole u bolnici se mogla kupiti dnevna stampa i nedeljnici Virus - Page 3 1399639816 a svoje knjige nosis ako zelis. 

    Istina bilo je tuseva i wca ali to je bolnica napravljena da bude bolnica a ovo je improvizovana stvar u ludackoj situaciji. 

    Primarijus jedan je vikao na mene sto lezim u trenerci a ne u pidzami, a dr je vikala zato sto sam doneo uput za kontrolu a treba za bolnicko lecenje i ona sad ne zna sta da radi. Meni je u tom momentu isla krv iz ociju. 



    Nije mi cilj da kazem da je to tako normalno, pogotovo sad kad nista nije normalno, nego eto, bogu hvaal pa nikad nije vecina ljudi imala ovako direktan kontakt sa doktorima. Mislim znaju sta rade izlecili me i gomile drugih ljudi dok sam bio tamo, ali prednost ovog zdr sistema je dostupnost a ne odnos prema pojedincu, bole ih bas kurac za pojedinca.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by bela maca 31.03.20 10:39

    Ali hladnoća, neuhranjenost i nedostatak higijene ugrožavaju ljude, nije u pitanju nekakav luksuz.
    Tople vode je čak i na Banjici bilo, iako je otpadao plafon u kupatilu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj 31.03.20 10:42

    Jel u obicne domove zdravlja ulaze oni koji su oboleli od korone?(a da znaju da su oboleli). Moram danas u dom zdravlja drugim poslom, pa da znam da li samo kapuljaca, naocare i maska ili da preduzimam radikalnije merw zastite...
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nino Quincampoix 31.03.20 10:44

    Janko naravno da smo imali kontakt sa bolnicama i da znamo kako to izgleda, ali ovde kao govorimo o borbi protiv potencijalne kataklizme koja bi mogla da pomori stotine hiljada ljudi. Oni ne mogu da operu jebenu ćebad.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sotir 31.03.20 10:44

    Војска је раније имала мобилне тушеве, камион цистерна, грејач, и неколико тушева.
    Мислим да у ствари још не размишљају о томе, иду на туширање једном недељно као и у војсци. (ако не и на две - био, пробао).
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by bela maca 31.03.20 10:44

    ja bih se zaštitila kolko god mogu da sam na tvom mestu
    onaj ko sumnja da ima koronu valjda se prvo lekaru opšte prakse javlja


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric 31.03.20 10:45

    Sotir wrote:Војска је раније имала мобилне тушеве, камион цистерна, грејач, и неколико тушева.

    Pretopio Sutanovac


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj 31.03.20 10:47

    Erzsébet Biszak wrote:ja bih se zaštitila kolko god mogu da sam na tvom mestu
    onaj ko sumnja da ima koronu valjda se prvo lekaru opšte prakse javlja

    Pa masku za ronjenje jos jedino da stavim...
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by bela maca 31.03.20 10:48

    it is not unheard of...


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by disident 31.03.20 10:48

    Mór Thököly wrote:Ok, sad mi be jasno zasto hoce sve da zatvore na 2 nedelje: zaro sto mi necemo izdrzati ni hiljadu hospitalizovanih.
    Bingo


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando 31.03.20 10:51

    Epidemiolog [Kon] ukazuje da je poslednja dva dana umesto naglog rasta broja novoobolelih registrovan pad, ali ističe da to ne bi trebalo da nas zavara. Ističe da ćemo tek kroz pet ili sedam dana, koliko prema Konovim rečima u 90 odsto slučajeva traje inkubacija, videti da li je u pitanju ozbiljniji pad novozaraženih, ili su brojke posledica zagušenja na Torlaku, gde se obavljaju testiraranja.

    "Tek posle pet do sedam dana ako kontinuirano vidimo pad ili održavanje, tada ćemo moći reći da nema dileme da su mere dale rezultate. Sada je to prerano reći", kazao je sagovornik N1.
    ...
    Kada je u pitanju najavljeno masovno testiranje, Kon kaže da se obavlja validacija laboratorija koje će testiranja vršiti, što se trenutno radi, a zbog čega je Torlak kako kaže - trenutno zagušen.

    Kada laboratorije budu spremne, što naš sagovornik očekuje da će se desiti u narednih 48 sati, u rad će se uključiti i Domovi zdravlja koji će uzimati uzorke, a koje će epidemiološke službe potom prenositi. Kon napominje da su u pitanju vrlo sofisticirani testovi, a ne samo uzimanje brisa.

    ...

    Mnogi građani, među kojima i oni u krantinu u Košutnjaku, žalili su se da danima čekaju rezultate testiranja. Kon priznaje da oni "jesu u problemu" i dodaje da celo društvo može da im se izvini, ali napominje da ovo mora tako i poručuje im da se strpe još malo.
    http://rs.n1info.com/Vesti/a583853/Predrag-Kon-za-N1-o-testovima-sajmu-i-zabrani-kretanja-24-sata.html

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj 31.03.20 10:57

    Erzsébet Biszak wrote:it is not unheard of...

    Maska je roze Virus - Page 3 1399639816

    Ne, ponecu alkohol u onoj prskalici, naprskacu nepokrivene delove lica pre ulaska unutra, i odmah posle. Sal, maska, naocare, kapuljaca. Wish me luck.
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando 31.03.20 11:07

    Sa Benchmark foruma:
    Ukratko, meni je ko za inat krenuo kamen u nedelju veče prvi put u životu. Bio do hitne, dobio uput za snimanje u bolnicu. U bolnici zbog 37 temp su me primili kroz odeljenje za respirativne bolesti, gde su pacijenti sa koronom. Snimili su mi pluća, iako sam došao na ultrazvuk stomaka. Tek nakon dobrog rendgena su mi uradili ultrazvuk i dali terapiju.
    Na kraju mi je došla sestra i dala papire od rezultata i papir za karantin od 14 dana. Suma sumarum, svi koji udju u bolnicu sa temp, tretiraju da imaju koronu. Svi koji udju u bolnicu dobiju karantin. Sad čekam rešenje od policije...

    Jesi bio dovoljno udaljen od potencijalnih zarazenih? A imaju li sestrei doktor(i) neku opremu na sebi dok su s tobom se bavili...
    Sedim kući. Ja sam bio u drugoj sobi za prijem, ali sam prošao celu bolnicu dok su me vodali. Imao sam masku, rukavice i zaštitne naočare. Po povratku kući sam se svukao ispre vrata, ostavio odelo napolju, omdah se okupao i izolovao se u sobu.

    Sestre i lekari imaju obične maske, ne ffp2 ili fpp3. Svr je to onako prilično labavo. Pretpostavljam da nemaju bolje.
    Nadam se da prvo neću fasovati vitus a drugo da ću dobiti 14 dana, a ne 28.


    Last edited by rumbeando on 31.03.20 11:11; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook 31.03.20 11:10

    Virus - Page 3 ETER_ORKA_SP_1


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is 02.05.24 12:40