Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by atajlo Sat Apr 11, 2020 2:02 pm

    Joj živote, i gde rekoh na diskusionom forumu šta ja mislim.
    Od izvinjenja nemate ništa pa idem da ližem trotoar ispred zgrade.  COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 2729202060 
    (Policijski čas? Subotom, u aprilu,  u dva sata,  na 25°? Joj, Kone, jebem te u diplomu i struku i u obraz i karakter  lažljivi te jebem da te jebem.)
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sat Apr 11, 2020 2:04 pm

    atajlo wrote:Joj živote, i gde rekoh na diskusionom forumu šta ja mislim.
    Od izvinjenja nemate ništa pa idem da ližem trotoar ispred zgrade.  COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 2729202060 
    (Policijski čas? Subotom, u aprilu,  u dva sata,  na 25°? Joj, Kone, jebem te u diplomu i struku i u obraz i karakter  lažljivi te jebem da te jebem.)

    A ne, ne, ne moze tako lako. Prvo da tri puta ponovis "Odricem se Kona" COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 3402243210


    _____


    Uprava napolje!

    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by atajlo Sat Apr 11, 2020 2:06 pm

    ficfiric wrote:


    A ne, ne, ne moze tako lako. Prvo da tri puta ponovis "Odricem se Kona" COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 3402243210

    I sve dugove učinjene na moje ime ne priznajem?
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sat Apr 11, 2020 2:10 pm

    atajlo wrote:I sve dugove učinjene na moje ime ne priznajem?

    Ne mora. Dovoljno je da se odreknes Kona i da kazes da druge epidemiologe, osim Radovanovica ne priznajes


    _____


    Uprava napolje!

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Mr.Pink Sat Apr 11, 2020 2:27 pm

    fukare, svi do jednog

    posebno bih izdvojio onu bedeviju sa full frizurom


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by plachkica Sat Apr 11, 2020 2:35 pm

    ficfiric wrote:
    atajlo wrote:I sve dugove učinjene na moje ime ne priznajem?

    Ne mora. Dovoljno je da se odreknes Kona i da kazes da druge epidemiologe, osim Radovanovica ne priznajes


    ali radovanović priznaje kona COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 1143415371


    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sat Apr 11, 2020 2:39 pm

    Iskusava nas COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50259
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 11, 2020 3:10 pm

    Pa ne, naravno da niko od nas/njih nece doci u tu situaciju, jer je to prosto nemoguce, moras da ispunjavas neke preduslove da bi dosao u tu situaciju, i to preduslove koji nisu strucni ili definitivno nisu samo strucni. Moras vec biti deo vladajuceg sloja na neki nacin.
    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by atajlo Sat Apr 11, 2020 3:14 pm

    ficfiric wrote:


    Ne mora. Dovoljno je da se odreknes Kona i da kazes da druge epidemiologe, osim Radovanovica ne priznajes
    Da probam još jednom, pa ako ne ide – ne ide, neću više.
    O Konu pričam samo  i isključivo od momenta kad je počeo da se vrpolji na stoličici i pijucka vodicu na KZŠ.
    Sve oko dece, zatvaranja škola, virusa manje opasnog od gripa, sve oko diktatora pod kojima je radio (mada, ne mogu, a da se ne zapitam, a šta da radi epidemiolog kad je na vlasti S.Milošević ili T.Nikolić ili A.Vučić? Da se prekvalifikuje u tamburaša /što je možda i  mogao, s obzirom kako mu idu violina i klavir/, sarača, bravara, šnajdera? Mislim, lik se za to školovao, ko je gledao bar 2-3 KZŠ mogao je, ako je hteo, (ili samo ja to vidim, uvek je mogućnost) videti da je i prilično posvećen tome, a nije da se ne dâ videti i da se koliko-toliko edukuje i drži korak sa najnovijim istraživanjima u svojoj specijalnosti. Uostalom, bio je i Koordinator projekta "Jačanje nadzora nad zaraznim bolestima u Srbiji", Pakta za stabilnost jugoistočne Evrope, od 2005. do 2008. godine, u dva mandata, od 2002. do 2010. godine, član Komisije za zaštitu stanovništva od zaraznih bolesti, u vreme epidemije SARS-a (2003), postavljen za šefa tima epidemiologa u sklopu iste radne grupe što, bar donekle, govori da su ga i nediktatori uvažavali. Ali to je najmanje važno, a podaci o tome dostupni su baš svakome kome je dostupan i internet.
    Mene ne zanima njegova biografija, ama ič.
    Samo smatram da boljeg od njega trenutno nemamo (pozdravio me Kanjoš Macedonović), a to gde je i kad i zašto i kako radio i govorio, pre ovoga, njemu na dušu i obraz; biće vremena za peispitivanje, pa čak i u Srbiji.
    Eto. Ne gledam TV, sem u tri, kad su konferencije. Moguće da je, za ovo vreme,  nastupao tristadevet puta na osamdesetosam televizija i da se nalupetao onoliko, ali ja to zaista ne znam. Gledam ga, ponavljam, samo u 3h, a gledam i brojke naše a i drugih država, i na osnovu toga mislim ono što sam iznela u postu gde sam ga pomenula. Ni manje ni više.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Sat Apr 11, 2020 3:18 pm

    atajlo wrote:Jbg, tak'a sam. Odoh onda. COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 1949538119

    ugasi svetlo kad odeš


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Sat Apr 11, 2020 3:20 pm

    Mr.Pink wrote:fukare, svi do jednog

    posebno bih izdvojio onu bedeviju sa full frizurom

    sotono, jebo bi naučnicu COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 3402243210


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Sat Apr 11, 2020 3:21 pm

    jel provaljujete koliko je jak HR sektor imao zemunski klan


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sat Apr 11, 2020 3:42 pm

    atajlo wrote:

    Zezam se sa odricanjem COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 1844795956


    Ne sumnjam da jeste strucnjak. Da li je najbolji, ne znam, jeste najvidljiviji a na ta mesta se ne dolazi iskljucivo znanjem - no, nije bitno.

    Ja nemam poverenja u njega. Naravno, ne bih ga izjednacavao sa ostalim kolegama iz kriznog staba.


    _____


    Uprava napolje!

    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Dambo Sat Apr 11, 2020 3:48 pm

    Erős Pista wrote:
    atajlo wrote:

    Kon radi ono što radi već četdeset godina. Diktatori su se menjali, on je bio i ostao tu gde je bio i hvala Bogu da je tako (u oba slučaja, mada nisam baš zahvalna Bogu što je postojao i jedan diktator). Ovo je samo moje najnajskromnije mišljenje, i sasvim je moguće da epski grešim, i da će se do kraja ispostaviti da je najveća krivica upravo na njemu i da zbog njega imamo ovoliki broj mrtvih, zaraženih, respiratornih i zatamničenih, ali do tada (kraja koji baš i ne nazirem u svojoj neukosti i slepilu), čovek koji je više puta rekao "ne znam" i "to je samo moje mišljenje" od svih ostalih koji su makar prošli, u potrazi za rukavicama, maskama i alkoholom, pored nekog TV studija, a ne gostovali u njemu... Ili sam samo budala, koja mnogo više veruje u "ne znam" nego  u "ja ću da ti kažem i krvlju potpišem da je tako". Figurativno, naravno, ali valjda sam donekle uspela da objasnim šta sam 'tela kasti.


    Sve je to okej, ali ovo nije presuda, nego karikatura.

    Ne slažem se. Možda je nekada ovo bilo "karikatura a ne presuda" neke tamo spore 96-e. Vreme se promenilo, apsolutno svi imaju internet i stalno vise na njemu, vladaju emocije i niski porivi. Sve je veponizovanije 10x i odgovornost svih da paze šta pišu ili crtaju bi takođe trebala da bude 10x veća. Mislim, ne prebacujem ništa Koraksu, nije realno očekivati da on ili bilo ko bude taj koji će povući tu nogu.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sat Apr 11, 2020 3:51 pm

    Зашто стално пишете о Кораксу?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Sat Apr 11, 2020 3:52 pm

    Petričić je u pitanju, a svakako i hvatanje u kolo s Vučićem nosi sa sobom izvesnu odgovornost, ili smo strogi samo prema karikaturistima, a ne i prema epidemiolozima. Kon je stajao na bini sa koje se sralo o šopingu u Milanu i nije rekao ništa. S druge strane, Petričić je nacrtao karikaturu. I ovome drugome se docira o 10x većoj odgovornosti zbog okrutnih društvenih mreža. Meni je to, najblaže rečeno, malo iskrivljena perspektiva na stvarnost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sat Apr 11, 2020 3:54 pm

    Talason wrote:Зашто стално пишете о Кораксу?

    Masovni lapsus.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Sat Apr 11, 2020 3:55 pm

    Da napišem i ja jedan zvezda je zivot post:

    Kon je naš Bajden. Svi su se skvrčili u fetal position, još je čovek doktor, jbt, valjda zna najbolje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sat Apr 11, 2020 3:58 pm

    Halászlé wrote:
    Talason wrote:Зашто стално пишете о Кораксу?

    Masovni lapsus.

    Ја мислим да није лапсус. Једини карикатуриста кога смо имали јако дуго је био Коракс. Тако да мислим да је он постао нешто као дигитрон или каладонт.
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Dambo Sat Apr 11, 2020 3:59 pm

    @eros pista

    Ah, Petričić a ne Koraks, sori nisam ispratio fabulu lepo. 

    Ma vidi, ja sam se osvrnuo pre svega na tvoju konstrukciju "karikatura a ne presuda" kao takvu, lišenu konkretnosti ovog slučaja. To je po meni prosto pogrešna generalna misao pa sam hteo da dam svoja dva dinara. COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 1143415371 

    A o konkretnostima - dal je Kon mogao ovo ili ono, dal je i koliko stručan, dal je i koliko intergritetan, koliko je opasno i teško đuskati u toj areni gde je on - ne bih. Ne znam, ne znam.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kapetanm Sat Apr 11, 2020 4:02 pm

    Koliko mi imamo dra na forumu?
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sat Apr 11, 2020 4:02 pm

    доктора или лекара?
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kapetanm Sat Apr 11, 2020 4:03 pm

    Doktora medicine
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sotir Sat Apr 11, 2020 4:07 pm

    Битно нагласити, да не буде као у оном стрипу.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Ferenc Puskás Sat Apr 11, 2020 4:10 pm

    Erős Pista wrote:Mi bukvalno dolazimo u stanje gde su njegove ludačke izjave zakon. To mi pade na pamet i kad je neko prijavio da se nakon njegove prve izjave da će da ukine termin za kučkare smanjio broj ljudi koji šetaju pse u tom terminu. IAKO NIKAKVE ZABRANE NIJE BILO.
    Sad sam tražio pravnu expertizu, kaže u kontextu navođenja izvora javnih informacija koje su optuženom bile dostupne je leđit.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 26 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 11:09 am