Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Fri Apr 03, 2020 3:32 pm

    OK čačnuo sam ovde nešto u šta ne želim da ulazim.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Ferenc Puskás Fri Apr 03, 2020 3:35 pm

    Halászlé wrote:OK čačnuo sam ovde nešto u šta ne želim da ulazim.
    Zahvatila me nekakva tankoćutnost, dođe mi da kao popovi uputim apel "da u ovim danima iskušenja širimo mir i ljubav...".


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Fri Apr 03, 2020 3:39 pm

    Ne namesta prema Utisku. Utisak gledaju ljudi koji su na tviteru, a Vucica boli dupe za te ljude.

    Da nije tako, ne bi juce na pitanje da prokomentarise brisanje botova rekao kao on nije na tviteru i da ne zna nista o tviteru. Razmere te lazi su jasne tviterasima, a njegovim glasacima je to na nivou suma. Nebitna prica. Tako i Utisak. 

    Sto se tice smirivanja tona juce, angazovali su jednu marketing agenciju da ih prepuje za javni nastup. Plus ga Uljarevic brifuje podacima u vezi sa optikom oko kovida. Sta ljudi zele da cuju, sta ih smiruje, gde misle da su najveci propusti i slicno. To tako ide.

    Ali su mi hit ljudi koju mu tapsu sto se smirio, a s druge strane doveo Gocu Uzelac i pljosnatog crva da ipak nametnu malo narativ koji mu odgovara. I na sve to, meni vise pomera zivac kad on uzdise u onaj mikrofon i prica sebi u podbradak polako, nego kad urla. Gadi mi se.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 3:41 pm

    Halászlé wrote:Boli me kurac.


    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 903208043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 3:47 pm

    Mau wrote:Ne namesta prema Utisku. Utisak gledaju ljudi koji su na tviteru, a Vucica boli dupe za te ljude.

    Tacno je da ga boli dupe za te ljude ali ga UN ubija, on to opsesivno gleda jer ga direktno gadja u mozak. I ne postoji nijedna agencija koja moze da ga ubedi da je UN nebitan jer je to u njegovom slucaju licna stvar. Olja nije pristala da udje u tal i nije nestala kada je on ugasio, i to ga jasno jede. On je covek koji ne trpi da ljudi koje on percepira kao neprijatelje prezive, oni moraju da budu ubijeni, utrljani u asfalt i zaboravljeni.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 3:47 pm

    Inace, po Srpskom telegrafu, oni koji ne izlaze u vreme policijskog casa, time iskazuju podrsku Vucicu

    Kako se saznaje, u Šapcu, kao i širom Mačvanskog okruga, građani bezrezervno veruju republičkim vlastima, slušaju savete struke i odazivaju se apelima da ostanu u svojim kućama. To poverenje, koje građani iskazuju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, izgleda smeta Zelenoviću i Dušanu Petroviću, koji čak ni u ovoj situaciji ne mogu da interes građana stave ispred svog stranačkog profiterstva.

    Btw, vojska nije dala krevete za opremanje sale gde ce biti prihvatani oboleli


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Fri Apr 03, 2020 3:50 pm

    ово са утиском недеље је потпуно надреално

    никада нисам успео до краја да схватим безначај те емисије
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Fri Apr 03, 2020 3:53 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    Mau wrote:Ne namesta prema Utisku. Utisak gledaju ljudi koji su na tviteru, a Vucica boli dupe za te ljude.

    Tacno je da ga boli dupe za te ljude ali ga UN ubija, on to opsesivno gleda jer ga direktno gadja u mozak. I ne postoji nijedna agencija koja moze da ga ubedi da je UN nebitan jer je to u njegovom slucaju licna stvar. Olja nije pristala da udje u tal i nije nestala kada je on ugasio, i to ga jasno jede. On je covek koji ne trpi da ljudi koje on percepira kao neprijatelje prezive, oni moraju da budu ubijeni, utrljani u asfalt i zaboravljeni.
    To se slažem. Mislim da mu je onaj tromb pokrenula kad je rekla kako nije sigurna da li predsednik zna da pliva.  COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 286371741

    Pričam samo o porukama, uticaju i srpskom elektoratu.
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 3:57 pm

    Ja sam fasciniran koliko je truda do sada ulozeno u poklapanje UN-a. Koliko su samo emisija pokretali u istom terminu svih ovih godina. Pa i prosle nedelje je Vucic dosao na Pink da poklapa UN - i to reprizu emisije sa nekim popom na jebenoj kablovskoj televiziji.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 3:59 pm

    ficfiric wrote:
    Halászlé wrote:Dosta ljudi po tviteru veruje da se policijcki čas baždari tako da ugrozi emitovanje Utiska nedelje, tog žarišta pobune u Srbiji  :ljaksofon:

    Vala, ja ne bih smeo da stavim ruku u vatru da to nije tacno


    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Janko Suvar Fri Apr 03, 2020 4:00 pm

    ma kakav kurcev utisak nedelje
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 4:03 pm

    ficfiric wrote:Ja sam fasciniran koliko je truda do sada ulozeno u poklapanje UN-a. Koliko su samo emisija pokretali u istom terminu svih ovih godina. Pa i prosle nedelje je Vucic dosao na Pink da poklapa UN - i to reprizu emisije sa nekim popom na jebenoj kablovskoj televiziji.


    Naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by beatakeshi Fri Apr 03, 2020 4:11 pm

    To je ludačka ideja ali mi i imamo posla sa ludakom/ludom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Fri Apr 03, 2020 4:14 pm

    ta emisija je ponovo nasla svoj smisao u poslednjih mesec dana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kapetanm Fri Apr 03, 2020 4:18 pm

    Da ali utisak, šta vam je bre, nasmejaste me
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 4:20 pm

    Halászlé wrote:OK čačnuo sam ovde nešto u šta ne želim da ulazim.


    Ne, nije u tome stvar. Samo je potrebno biti baš u nekom heavy denial-u (not just a river in Egypt!) pa ne videti koliko su trud režim i Vučić lično uložili u sjebavanje Utiska. Činjenica je da je Utisak prva emisija koja je ukinuta i da je to označilo (pazi sad) novu fazu u Vučićevoj vladavini. Činjenica je da je Vučić lično zvao Olju pre toga da joj se dere u telefon kako su mu mama i bata govorili da ga ona mrzi, a on im nije verovao, ali sad im veruje!!! To su sve činjenice, a ne tviter fiks-ideje.

    Ja razumem tvoj oktlon od vučićupederizma, jer on zaista neretko uvlači antirežimsku javnost u potpuna šuntavila, i treba ga uvek uračunati kao bias, ali ovde mislim da ozbiljno grešiš. Evo u kom smislu - ja naravno ne mogu da zna da li je ovo uvedeno baš zbog Utiska, drugačija tumačenja svakako postoje, ali ne, to nij nikakva suluda teorija zavere, to je nešto što u ptopunoti odgovara svemu što smo do sada videli.

    Sad bi zvezda mogao da uleti pa da kaže - welcome to the Darkside, ja vam pričam da je Vučić lud, a vi se (pun!) pravite ludi. I sasvim je moguće da je u pravu i da je Vučić naprosto lik koji je spreman da benduje ceo državni aparat da bi ubio neku muvu koja ga nervira. Međutim, ja verujem da je u pitanju nešto drugo. Utisak nedelje, takav je kakav je, jeste emisija koja se gleda i što je još važnije - kojoj se veruje. Njegovo inicijalno ukidanje nije bilo stvar Vučićevog hira, nego vrlo ozbiljne (i ispravne) kalkulacije - nie bilo moguće sprovesti onakvu konsolidaciju moći kakvu je Vučić sproveo dok postoji Utisak.

    Ista stvar je i sada, dok postoji Utisak, nije moguće sprovesti zamračenje neophodno za ovo što se oni spremaju da rade tokom epidemije. Georgiev je imao odličnu hronološku rekonstrukciju pomeranja policijskog časa u vezi sa UN. Počelo je ne bilo kojom emisijom, ne emisijom u kojoj se Goran Marković i Marčelo vajkaju nad propašću tih nekih pravih vrednosti, nego emisijom u kojoj je gotovala tzv struka, uključujući i samog Kona.

    TO JE PROBLEM - ne sme postojati nikakav alternativni izvor istine. Potpuno je nebitno šta mi lično mislili o UN, ali on to jeste, a Vučić ga svakako precipira na taj način. Zato je moguće ostaviti svašta, pripitomiti, obezubiti, uvući, ili prosto marginalizovati, ali Utisak moraš, MORAŠ da ukineš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Fri Apr 03, 2020 4:25 pm

    Ima ona fora sa Indijanom Džonsom - film bi funkcionisao i bez njega, u scenariju nema nikakve potrebe za njime. Ovde je tako i sa Utiskom nedelje. Ako zaboravimo da postoji Utisak nedelje, sva pojačavanja mera i promene vremena policijskog časa imala bi svoje objašnjenje u skokovima broja umrlih, zaraženih, u celokupnoj logici epidemije i medicinsko-političkog odgovora na nju, Utisak je nepotreban da bi se ta dešavanja objasnila. 

    Polip bi rekao "preterujete", ali ja neću - razmisliću o ovome, jer ako ovde ima nečega onda smo u većoj banani nego što mi sada izgleda.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50260
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 03, 2020 4:29 pm

    OB je nezgodna i zato sto joj nije jednostavmo pripisati da je "antisrpski element". A o ovome o cemu se sad raspravlja...ne znam, nemam izgradjen stav(tm)
    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 4:29 pm

    beatakeshi wrote:To je ludačka ideja ali mi i imamo posla sa ludakom/ludom.

    Znaci, kada bi neko tvrdio da je policijski cas produzen zbog utiska a da je posle Antonijevic ( COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 1233199462 ) sredio da ide u regularnom terminu, ja bih rekao da je prsao taj ko to tvrdi ali ne bih smeo da prihvatim opkladu ako bi mi je ponudio.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34317
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Fri Apr 03, 2020 4:31 pm

    Inace, zakljucavanje za vikend nema veze sa porastom broja zarazenih. Mislim da je i struka™ rekla da takva mera nema veze sa njima


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by beatakeshi Fri Apr 03, 2020 4:36 pm

    Ja sam sklon da verujem  da Vučićeva iskompleksiranost  i ludilo nemaju  granica
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Fri Apr 03, 2020 4:37 pm

    Mór Thököly wrote:OB je nezgodna i zato sto joj nije jednostavmo pripisati da je "antisrpski element". A o ovome o cemu se sad raspravlja...ne znam, nemam izgradjen stav(tm)


    Između ostalog i to. Zato se Peščanik povremeno pecne nekom tužbom, tek da se ne opuste previše, ali Utisak, ponavljam, mora da se ukine.

    Mislim, ovo je ABC autoritarizma - sve alternativne autoritete u društvu moraš ili da pridobiješ ili da pregaziš. Bio to lokalni lider kojem ljudi veruju, jer ga poznaju (Ivanović), medij, institucija ili emisija, naprosto moraš ili da ih staviš pod kontrolu ili da ih eiminišeš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Daï Djakman Faré Fri Apr 03, 2020 4:54 pm

    Erős Pista wrote:
    Halászlé wrote:OK čačnuo sam ovde nešto u šta ne želim da ulazim.


    Ne, nije u tome stvar. Samo je potrebno biti baš u nekom heavy denial-u (not just a river in Egypt!) pa ne videti koliko su trud režim i Vučić lično uložili u sjebavanje Utiska. Činjenica je da je Utisak prva emisija koja je ukinuta i da je to označilo (pazi sad) novu fazu u Vučićevoj vladavini. Činjenica je da je Vučić lično zvao Olju pre toga da joj se dere u telefon kako su mu mama i bata govorili da ga ona mrzi, a on im nije verovao, ali sad im veruje!!! To su sve činjenice, a ne tviter fiks-ideje.

    Ja razumem tvoj oktlon od vučićupederizma, jer on zaista neretko uvlači antirežimsku javnost u potpuna šuntavila, i treba ga uvek uračunati kao bias, ali ovde mislim da ozbiljno grešiš. Evo u kom smislu - ja naravno ne mogu da zna da li je ovo uvedeno baš zbog Utiska, drugačija tumačenja svakako postoje, ali ne, to nij nikakva suluda teorija zavere, to je nešto što u ptopunoti odgovara svemu što smo do sada videli.

    Sad bi zvezda mogao da uleti pa da kaže - welcome to the Darkside, ja vam pričam da je Vučić lud, a vi se (pun!) pravite ludi. I sasvim je moguće da je u pravu i da je Vučić naprosto lik koji je spreman da benduje ceo državni aparat da bi ubio neku muvu koja ga nervira. Međutim, ja verujem da je u pitanju nešto drugo. Utisak nedelje, takav je kakav je, jeste emisija koja se gleda i što je još važnije - kojoj se veruje. Njegovo inicijalno ukidanje nije bilo stvar Vučićevog hira, nego vrlo ozbiljne (i ispravne) kalkulacije - nie bilo moguće sprovesti onakvu konsolidaciju moći kakvu je Vučić sproveo dok postoji Utisak.

    Ista stvar je i sada, dok postoji Utisak, nije moguće sprovesti zamračenje neophodno za ovo što se oni spremaju da rade tokom epidemije. Georgiev je imao odličnu hronološku rekonstrukciju pomeranja policijskog časa u vezi sa UN. Počelo je ne bilo kojom emisijom, ne emisijom u kojoj se Goran Marković i Marčelo vajkaju nad propašću tih nekih pravih vrednosti, nego emisijom u kojoj je gotovala tzv struka, uključujući i samog Kona.

    TO JE PROBLEM - ne sme postojati nikakav alternativni izvor istine. Potpuno je nebitno šta mi lično mislili o UN, ali on to jeste, a Vučić ga svakako precipira na taj način. Zato je moguće ostaviti svašta, pripitomiti, obezubiti, uvući, ili prosto marginalizovati, ali Utisak moraš, MORAŠ da ukineš.
    bravo za post, super post COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 903208043


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by zvezda je zivot Fri Apr 03, 2020 5:09 pm

    to da li je vucic lud meni je zanimljivo pitanje samo u meri u kojoj forum hejtuje tviterase koji napisu da je vucic bolesnik. misim to da li je lud/racionalan nije nesto zanimljiv problem, mozda govori o nasem odnosu prema sekspiru il sta ti ja znam

    moj problem je uvek bio s idejom da vucic glumi i da ga nista zapravo ne pogadja. misim da, glumi, afektira i luduje ali gluma nije samo gluma i iza nje ne stoje istrazivanja javnog mnjenja.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Fri Apr 03, 2020 5:28 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 91875166_10220281336238092_631531570297044992_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&_nc_ohc=nBuhV9d9kMAAX-8IyPf&_nc_ht=scontent.fbeg5-1

    jel bilo ovo? nisam video ranije pa reko da stavim COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 1844795956

    Nela Kuburović je na svom profilu na Fejsbuku objavila zajedničku fotografiju sa Darijom i napisala:
    - Najbolja! Darija Kisić Tepavčević.
    Javnosti je malo poznato da je doktorka Darija Kisić Tepavčević Nelina zaova, odnosno da je ministarka pravde udata za njenog brata.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 13 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 11:42 am