Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Sat Mar 07, 2020 1:06 am

    Ma jok, on hoće sve. Skoro da napišem do Niša ali on to intimno isto smatra albanskom zemljom i žali što ta granica Dardanije nije granica Kosova.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 1:07 am

    Kondo wrote:Ma jok, on hoće sve. Skoro da napišem do Niša ali on to intimno isto smatra albanskom zemljom i žali što ta granica Dardanije nije granica Kosova.
    Kosovo* - Page 3 Hqdefault
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 1:10 am

    Kondo wrote:Ma jok, on hoće sve. Skoro da napišem do Niša ali on to intimno isto smatra albanskom zemljom i žali što ta granica Dardanije nije granica Kosova.

    Stagod, uglavnom - verujem da ne zeli sporazum.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Sat Mar 07, 2020 9:11 am

    Papa Lazarou wrote:
    Kondo wrote:Ma jok, on hoće sve. Skoro da napišem do Niša ali on to intimno isto smatra albanskom zemljom i žali što ta granica Dardanije nije granica Kosova.
    Kosovo* - Page 3 Hqdefault

    Илити, Хомеинијевим речима, "ја... велики имам".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Sat Mar 07, 2020 9:52 am

    Nasuprot kurčevitom Kutiju razumnost poznata i kao Minhenski aport.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 9:58 am

    Opet, kažem, ponavljam, ako ostane Trump, ishod Vučić-Kurti nadgornjavanja je daleko od izvesnog. A ni sa Nemcima neće Kurtiju baš biti lako, svako malo im ovaj otvori neku fabriku u Srbiji. Jbg, Vučić nije Milošević i opozicija u Srbiji bi to jednom morala da shvati.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Sat Mar 07, 2020 10:25 am

    sanjao sam da je boško precednik i da zajedno sa grenelom ide iz srbije kolima za kosovo obučen u narodnu nošnju i opanke i sve vreme mu kenja kako je to teška vukojebina u kojoj i dalje postoji endemska kolera, variola vera, sifilisi i slicno. i dodju na granicu i kosovski pandur ih tera da stanu u dezinfekcionu kadicu, grenel pravi kiselu facu a boško kez oko glave i dobacuje "jel sam vam lepo rekao vaša ekselencijo, shithole". vrate se u kola i boško nastavlja da će priznati kosovo samo da bi mogao da napravi sanitarni zid koji će sprečavati prodor bacila bakterija i virusa odatle u srbiju. i sve vreme se kezi i zvižduće.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 11:08 am

    Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić boravio je u Vašingtonu, gde je razgovarao sa predstavnicima američke administracije u Stejt departmentu, kongresmenima i senatorima. U intervjuu za Glas Amerike naveo je da su razgovarali o predstojećim izborima u Srbiji i kaže da je za njega ovo bila prilika da sagovornici dobiju drugi ugao gledanja od onoga koji su imali kada je početkom nedelje bio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

    Američka administracija je protiv bojkota izbora, a Jeremić tvrdi da su sada to prihvatili, prenosi Glas Amerike.

    "Jedan od zvaničnika američkih mi je tom prilikom čak i rekao: 'Videćete, da čak i ako vi ostanete pri tome, da neće svi', misleći na opoziciju, da ostane pri tome. I sada se situacija ipak malo promenila, sada se pokazalo da je opozicija zaista jedinstvena, čvrsta i da praktično sva kredibilna opozicija, svako ko je danas zaista opozicija Aleksandru Vučiću u Srbiji neće izlaziti na ove izbore i to je sada stanje sa kojim su saživeli, odnosno, to su prosto prihvatili", rekao je Jeremić.

    "Ono što je bilo mnogo važno je da je nešto sa čime nam je prećeno ranije, a to je da ukoliko ne izađete na izbore, više nećete biti kredibilni sagovornik međunarodne zajednice, očigledno sklonjeno sa stola, srpska opozicija ostaje kredibilni sagovornik međunarodne zajednice, to je bio jedan od važnih razloga zbog kojih sam posetio Vašington ove nedelje", kaže Jeremić za Glas Amerike.  

    Na pitanje zbog čega misli da američka administracija investira u odnose sa srpskom opozicijom, Jeremić kaže da "možda pitanje demokratije i ljudskih prava više nisu onoliko prioritet SAD koliko su bili u prošlosti, ali to ipak nije tema koja je u potpunosti zaboravljena i sklonjena sa stola".

    "Danas u Vašingtonu nema više nikoga ko ima bilo kakvu iluziju da je Srbija demokratska zemlja i nakon ovih izveštaja Fridom hausa, uključujuči ovaj poslednji, više niko ni ne pokušava da Srbiju predstavi kao demokratsku zemlju. Svakom totalitarnom poretku, poput onoga koji mi imamo u Srbiji, pre ili kasnije dođe kraj", rekao je Jeremić.

    Kako je rekao, "nije bilo potrebe da se govori o detaljima, oni sve to jako dobro znaju, Amerika ima veliku ambasadu u Beogradu, oni dobijaju izveštaje, a i ove nevladine organizacije kao što je Fridom haus rade svoje izveštaje, tako da ja nisam proveo mnogo vremena opisujući stanje".

    "Ja sam se više fokusirao na to šta ćemo da radimo posle, odnosno, šta se očekuje u Srbiji posle izbora. Kako doći do fer i poštenih izbora, koji neće biti ovi 26. aprila. I drago mi je što su svi sagovornici pokazali interesovanje za to da vide koje je gledanje srpske opozicije na to, kako doći do toga. Ono što je jedna stvar koja visi sve vreme u vazduhu, to je pitanje Kosova, što je bila glavna tema razgovora Aleksandra Vučića ovde i to moji sagovornici u Vašingtonu nisu krili", rekao je.

    Nije bilo teško zaključiti da su velika očekivanja američke strane od Begrada u Prištine i to neposredno nakon izbora u Srbiji, navodi Jeremić.

    "Do izbora u Srbiji - ne, ali posle izbora u Srbiji, postoje velika očekivanja. Ja sam izneo rezervu u odnosu na ta očekivanja, ja ne mislim da ono što je predstavljeno, bar ne ono što je predstavljeno u Beogradu, odgovara realnosti, odgovara istini. Takođe sam predstavio i moju sumnju da Vučićev sagovornik iz Vašingtona Hašim Tači, predstavlja kredibilnog aktera da isporuči ono što su se dogovorili s obzirom na to da je politička kompozicija u Prištini nešto drugačija, ali rekao sam u svakom slučaju, vi znate šta ste se dogovorili, znate šta je ko kome obećao. Ono što sam ja došao sa vama da razgovaram, ako vas tako nešto zanima, jeste kako da u Srbiji i regionu, ponovo imamo demokratiju, to je bila glavna tema", rekao je Jeremić.

    Na pitanje da li zna šta su se dogovorili i šta sledi posle izbora kada je u pitanju Kosovo, Jeremić kaže da mu to nisu rekli.

    "I bilo bi sa moje strane nekorektno da prenosim čak i insinuacije, koje su mi američki zvaničnici preneli. Moje očekivanje je da je posredi sveobuhvatni sporazum o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine. S obzirom na to da je tako visoki američki zvaničnik odlučio da ostane uključen u taj proces, govorimo o ambasadoru (Ričardu) Grenelu, koji je dobio izuzetno visoku funkciju u Vašingtonu, da nadgleda sve obaveštajne službe ove zemlje. On uz takvu veliku funkciju, zadrži i posredničku ulogu između Beograda i Prištine, on to uradi zbog očekivanja da će to biti uspešno, jer da to nije tako, da nisu očekivanja da će to biti uspešno, ne bi se on bavio, to bi za njega bila relativno sitna stvar. S obzirom na to da ima velika očekivanja, a u ovoj zemlji postoji kalendar, koji je precizno definisan, i on kulminira u političkom smislu u novembru sa američkim predsedničkim izborima. Moj zaključak je da ambasador Grenel i vrh američke administracije očekuju da će Beograd i Priština zaključiti svoj sporazum od novembra. Kad sam svoje mišljenje izneo svojim sagovornicima u Vašingtonu, nijedan od njih nije rekao da se sa mojom analizom ne slaže", rekao je.

    Glas Amerike:Ako bismo govorili o sveobuhvatnom sporazumu o normalizaciji, to podrazumeva i priznanje Kosova?

    "To podrazumeva Kosovo u UN u punom kapacitetu, u jednakom kapacitetu kao što je Srbija, kao što je Francuska, kao što je Grčka, kao što su sve druge zemlje članice UN", kaže Jeremić.


    Glas Amerike: Da li je srpska opozicija spremna za taj momenat?


    "U smislu da tako nešto podržimo? Nipošto!", kaže on.

    Glas Amerike: Kakva će biti vaša reakcija?

    "Naša pozicija je vrlo jasna. Svaka vrsta sporazuma koja bi dovela u pitanje teritorijalni integritet Srbije, za srpsku opoziciju nije prihvatljiva. Taj sporazum, koji bi Kosovo doveo u UN bio bi direktno i flagrantno kršenje našeg Ustava i mi smo protiv toga", kaže on.

    Glas Amerike: Ali vi nećete biti u parlamentu da možete da delujete?

    "A šta bismo mogli? Da se eventualno polijemo benzinom i zapalimo u sred parlamenta? Dakle, u srpskom parlamentu, ne postoje okolnosti u kojima se debata većine sa manjinom ostvaruje na način da donosi bilo kakvu razliku. Mi ćemo se protiv takvog nekog rešenja, koje po meni nije u interesu Srbije boriti kao što bismo se borili i do sada. Nećemo imati predstavnike u parlamentu, niti ćemo biti neko ko daje legitimitet svojim prisustvom bilo kakvom rešenju tog tipa, ali to ne znači da ćemo da dignemo ruke, da čekamo da Vučić završi posao i da posle toga obrišemo znoj sa čela. Naprotiv, učinićemo apolutno sve da mu otežamo jedan takav plan koji bi vodio, po meni, samo daljem komplikovanju situacije na Balkanu. To ne bi bio kraj, domine bi nastavile da padaju i vi bi ovakvu situaciju napetosti, koju Vučić pregovara sa nekim drugim regionalnim liderima, a uz podršku ovog ili onog međunarodnog posrednika, imali u nedogled još narednih 10 godina, to je poslednja stvar koja je Srbiji potrebna", rekao je Jeremić za Glas Amerike.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 11:18 am

    Tih 10 godina su iste i ako ne dodje do sporazuma Srbije i Kosova. Tj td su jos zagarantovanije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Sat Mar 07, 2020 11:41 am

    http://www.nspm.rs/hronika/alo-tramp-srbima-nudi-ponudu-veka-izlaz-na-more.html


    Kosovo* - Page 3 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 11:48 am

    "Suštinski, to i Albanci znaju" Kosovo* - Page 3 3579118792
    Zbog ovakvih priča bi te i ispred dragstora oterali.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 12:04 pm

    Bolesnik

    Skadar je hit


    Први који је говорио о томе да би у случају корекције граница Драч требало да припадне Србији, те да решење треба тражити у договору пре свега Тиране и Београда, био је Дарко Трифуновић, директор Института за националну и међународну безбедност.

    - Пошто је питање Косова врло осетљиво и за Србе и за Албанце, мислим да Србија и Албанија морају да постигну историјски договор и да се ресетују наши односи. Сасвим је природно да уколико се Албанци с Косова на било који начин припоје Албанији, да Србија заузврат тражи север Косова све уз границу са Црном Гором и читаву скадарску регију, пропорционално ономе што је остало на југу. Председник Трамп траже фер решење, које ће да задовољи и Србе и Албанце, а једно од тих решења које је утемељено чак и међународним документима, који гарантују Србији излаз на море, тачније о плану председника Вилсона, у којем се у 12. тачки Србији и српском народу гарантује излазак на море. Суштински, то и Албанци знају, па не треба губити време и објашњавати да је Скадар стари средњовековни српски град. Ништа није немогуће, ако се жели наћи поштено решење.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 12:08 pm

    Msm i Beograd je bio tvrđava ugarskih kraljeva.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 12:16 pm

    Papa Lazarou wrote:
    Zbog ovakvih priča bi te i ispred dragstora oterali.

    Kosovo* - Page 3 3579118792
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8081
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Daï Djakman Faré Sat Mar 07, 2020 12:21 pm

    bukvalno tako Kosovo* - Page 3 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 12:33 pm

    Kosovo* - Page 3 EScz-mmWoAAu1Pu?format=jpg&name=900x900
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Sat Mar 07, 2020 12:36 pm

    Ma ovo je neka provokacija, čisto da izazove svakave reakcije ovde. Na ovo bi Dejan Ilić morao da odgovori.Mislim, on ne bi bio on da iscrpno i argumentovano ne obrazloži zašto su očigledni režimski idiotizmi - idiotizmi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 12:45 pm

    Ali ja sam se taman vezao za Sveti Jovan Medovski, kakav sad Drač Kosovo* - Page 3 1949538119

    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 12:46 pm

    Naši mediji prenose fragmente prištinskih političkih rasprava, o kojima inače ne znamo ništa, i onda svaka izjava dobije ovde vanredni značaj, dešifruje se itd.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 12:46 pm

    Sanđovani di Medua
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 07, 2020 12:48 pm

    Gargantua wrote:Sanđovani di Medua

    To je na crnogorskom Kosovo* - Page 3 298304839
    avatar

    Posts : 18424
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Sat Mar 07, 2020 1:46 pm

    Kakve domine? On je valjda srpski rodoljub pa ne bi imao ništa protiv prisajedinjenja Republike Srpske ili pak severa Crne Gore.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 2:26 pm

    Kurti se namestio na retorički penal

    У праву је Курти, све што је донесено под присилом не вреди


    „Курти мора да води рачуна да све што је силом постигнуто, и агресијом против Србије, страшном агресијом 19 земаља против Србије, што је више од претње и директно је присила, каже Александар Вучић

    Председник Србије Александар Вучић рекао је данас да је потпуно сагласан са изјавом Аљбина Куртија да ништа донесено под притиском не вреди, али подсећа косовског премијера да још мање вреди све што је резултат директне силе, као што је било у случају отимања Косова Србији агресијом НАТО.

    Курти је у тексту за „Франкфуртер алгемајне цајтунг” рекао да потпис испод нечега или сагласност на нешто што је добијено претњама или присилом не може да важи и нема валидност, легитимност, а Вучић додаје:

    „Једино у томе се слажем са Куртијем”.

    Он је рекао да ће ту изјаву Куретија да понавља свуда, јер, како је објаснио, она подразумева да исто тако, још мање, вреди све што је добијено силом:

    „Курти мора да води рачуна да све што је силом постигнуто, и агресијом против Србије, страшном агресијом 19 земаља против Србије, што је више од претње и директно је присила, мора да има још јаснији отклон, него према нечијим изјавама и нечему што не представља присилу.”, рекао је председник Вучић, преноси Танјуг.
    ...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Sat Mar 07, 2020 4:48 pm

    pa onako, više korner na dobro postavljenu odbranu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Sat Mar 07, 2020 10:02 pm

    počeo sam da pratim čoveka, gift that keeps on giving

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:37 pm