Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    a future to believe in

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 01, 2020 4:09 pm

    Јанош Винету wrote:Амери не поседују ”а-ха” моменат у политичком систему, нису баждарени да реагују законодавно на такве изузетне ситуације.
    .

    U politickom sistemu? Govoris o zakonodavstvu? Prvi su doneli "aj da stampamo pare" zakon od svih drzava na svetu, i prvi su dodelili bespovratnu pomoc direktno gradjanima. Ovo drugo nisu nikad radili i direktno je protiv pa svega o cemu svi osim Bernija pricaju. To jest, da si pre mesec dana pitao "da bude kriza dal bi dali po 1200 dolara svakom", u sto marke da bi jedino Berni rekao "ja bih" svi ostali bi reagovali kao kad djavo vidi krst. I eto ti sad.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8086
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Daï Djakman Faré Wed Apr 01, 2020 4:25 pm

    zvezda je zivot wrote:pa jbga ne mozemo sve da pretvaramo u he said she said. konsenzus kod lejbor dzurnosa bio je da je cenk union bustovo na prilicno standardan nacin. i da je njegova odbrana prilicno standardna. misim po meni je pametna taktika da se sindikat pravi usred progresivne kampanje ako je poslodavac ionako neprijateljski nastrojen prema sindikatu. to cenkovo zasto bas sada? kome to odgovara? nazalost je takodje ocekivano. misim valjda ken klips zna sta se desava u tyt i da to nije neki anonimni tviter kanal.
    samo da ponovim za slucaj da nije bilo jasno: ja nisam pustio cenka off the hook za union busting - meni je to pitanje otvoreno - no gledam cenka 12+ godina i mislim da imam dobro predstavu o tome sta je moguce a sta nije moguce i u tom smislu mi je ovo sve je prosto premalo dokaza.

    i nemoj da ovo shvatis kao patrkometriju (no znajuci tebe, its almost impossible that you won't) ali cenk je politicki jaci i opasniji anti-establismentski igrac od bilo koga od bruklinske levice iako je u teorijskom smislu socijala (tj. kritika sistema mu se iscrpljuje sa korupcijom i boljim checks & balances mehanizmima). u smislu, uticajniji je, duze je prisutan, mnogo simetricniji protivnik (prica istim jezikom kao vecina amerike) i ima mnogo vise neprijatelja od njih. bukvalno bi se otvarali sampanjci u vasingtonu da cenk sutra ljosne docim bukvalno niko ne bi trepnuo da drug sunkara ucini isto. svako najmanje iskakanje iz sina za cenka je potential shitstorm jer je puno vise exposed i scrutinized.

    cisto da ilustrujem koliki je pritisak na cenka: njega su justice democrats - PAC koji je on osnovao (onaj isti PAC koji je bukvalno jedina infrastruktura koju je AOC imala u njenoj 2018 kampanji) - izbacili iz njihovog clanstva zbog istog 'mizoginicnog' blog posta iz 2001/02/03 zbog kojeg ga je berni unendorsovao u decembru/januaru. znaci cenk ima na ledjima politicke korektne idiote liberale (da se ne lazemo - njegovu bazu), demokratski establishment i podvriskujuce levicare kojima on nije dovoljno levo (i pola covek-pola 2008) i vide ga kao konkurenciju u borbi za hearts and minds progresivnijih liberala.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8086
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Daï Djakman Faré Wed Apr 01, 2020 4:27 pm

    Daï Djakman Faré wrote:iako je u teorijskom smislu socijala (tj. kritika sistema mu se iscrpljuje sa korupcijom i boljim checks & balances mehanizmima)
    mislim jbt, znas ko je cenku i tyt-u vrh u teorijskom smislu (sem iadarole, on je malko bolji od tyt proseka) ? noam comski. i kid you not. meni je to toliko drazesno kad ana uzme pa citira neku misao comskog kao da je waltern benjamin. ne znam.. ja bi trazio da to unesco zastiti a future to believe in - Page 40 3826186726


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8086
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Daï Djakman Faré Wed Apr 01, 2020 5:00 pm

    i da nasao sam ovo juce o tyt union drive-u (ali nisam jos pogledao jer je predugacko a future to believe in - Page 40 3816571643 )



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7046
    Join date : 2014-11-07

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by zvezda je zivot Wed Apr 01, 2020 5:19 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    zvezda je zivot wrote:pa jbga ne mozemo sve da pretvaramo u he said she said. konsenzus kod lejbor dzurnosa bio je da je cenk union bustovo na prilicno standardan nacin. i da je njegova odbrana prilicno standardna. misim po meni je pametna taktika da se sindikat pravi usred progresivne kampanje ako je poslodavac ionako neprijateljski nastrojen prema sindikatu. to cenkovo zasto bas sada? kome to odgovara? nazalost je takodje ocekivano. misim valjda ken klips zna sta se desava u tyt i da to nije neki anonimni tviter kanal.
    samo da ponovim za slucaj da nije bilo jasno: ja nisam pustio cenka off the hook za union busting - meni je to pitanje otvoreno - no gledam cenka 12+ godina i mislim da imam dobro predstavu o tome sta je moguce a sta nije moguce i u tom smislu mi je ovo sve je prosto premalo dokaza.

    i nemoj da ovo shvatis kao patrkometriju (no znajuci tebe, its almost impossible that you won't) ali cenk je politicki jaci i opasniji anti-establismentski igrac od bilo koga od bruklinske levice iako je u teorijskom smislu socijala (tj. kritika sistema mu se iscrpljuje sa korupcijom i boljim checks & balances mehanizmima). u smislu, uticajniji je, duze je prisutan, mnogo simetricniji protivnik (prica istim jezikom kao vecina amerike) i ima mnogo vise neprijatelja od njih. bukvalno bi se otvarali sampanjci u vasingtonu da cenk sutra ljosne docim bukvalno niko ne bi trepnuo da drug sunkara ucini isto. svako najmanje iskakanje iz sina za cenka je potential shitstorm jer je puno vise exposed i scrutinized.

    ahm ne znam, mozda, verovatno, ko zna.
    skrenucu ipak na patkomerski teren a future to believe in - Page 40 1233199462 : ja sam prilicno skeptican prema hibridnoj ulozi medija u tom populistickom zaokretu - gde alternativni mediji treba  da pridju nasem obicnom coveku, budu zabava, sredstvo politicke inicijacije i organizovanja a na kraju ne budu nista od toga. misim da to na kratke, srednje i duge staze ne vodi nikuda. uzasno sam staromodan i smatram da mediji treba da edukuju i informisu, a druge institucije da organizuju. misim kog ce bumera tyt da preobrati svojim narodskim pristupom i za sta?

    misim kazem ponavljam staromodan sam: ako ocemo neki socijalizam i demokratiju moramo da budemo edukovani. tu nam tyt ne pomaze.

    kao sto sam dobijo ospice kad fervex i Filipenko krenu da fantaziraju o populistickim pr strategijama, tako mi je tesko da poverujem u ulozi tyt za nasu stvar.
    Јанош Винету

    Posts : 5224
    Join date : 2016-01-26

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Јанош Винету Wed Apr 01, 2020 5:48 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Јанош Винету wrote:Амери не поседују ”а-ха” моменат у политичком систему, нису баждарени да реагују законодавно на такве изузетне ситуације.
    .

    U politickom sistemu? Govoris o zakonodavstvu? Prvi su doneli "aj da stampamo pare" zakon od svih drzava na svetu, i prvi su dodelili bespovratnu pomoc direktno gradjanima. Ovo drugo nisu nikad radili i direktno je protiv pa svega o cemu svi osim Bernija pricaju. To jest, da si pre mesec dana pitao "da bude kriza dal bi dali po 1200 dolara svakom", u sto marke da bi jedino Berni rekao "ja bih" svi ostali bi reagovali kao kad djavo vidi krst. I eto ti sad.

    Да, и то 2008. за време Џорџа Буша. Поделили су 1000$ директно у џеп свим пунолетним грађанима (закон о економском подстицају), банкама опростили дугове посебним законом (ТАРП) за време Обаме.

    Није ово прва и једина криза на свету. Привредне кризе су поље изучавања већ 100 година, за неке очигледније постоје и готова решења, која треба само спровести доследно.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8086
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Daï Djakman Faré Wed Apr 01, 2020 6:48 pm

    zvezda je zivot wrote:ahm ne znam, mozda, verovatno, ko zna.
    skrenucu ipak na patkomerski teren a future to believe in - Page 40 1233199462 : ja sam prilicno skeptican prema hibridnoj ulozi medija u tom populistickom zaokretu - gde alternativni mediji treba  da pridju nasem obicnom coveku, budu zabava, sredstvo politicke inicijacije i organizovanja a na kraju ne budu nista od toga. misim da to na kratke, srednje i duge staze ne vodi nikuda. uzasno sam staromodan i smatram da mediji treba da edukuju i informisu, a druge institucije da organizuju. misim kog ce bumera tyt da preobrati svojim narodskim pristupom i za sta?

    misim kazem ponavljam staromodan sam: ako ocemo neki socijalizam i demokratiju moramo da budemo edukovani. tu nam tyt ne pomaze.

    kao sto sam dobijo ospice kad fervex i Filipenko krenu da fantaziraju o populistickim pr strategijama, tako mi je tesko da poverujem u ulozi tyt za nasu stvar.
    to su sve super validne poente (sa nekima se cak slazem - pod uslovom da sam dobro razumeo sta si rekao). tyt ima ako te zanima sta je tyt od svih tih stvari in the bottom-line - oni su news organizacija i u tom aspektu su bas prilicno oldschool news organizacija (pomalo me nerivira sto ih turas u hibridnu sferu i uzimas im oldschoolness, ali sa druge strane razumem zasto to cinis i imas pravo za to). najbolja potvrda toga da su tyt old school journos si mogao da dobijes zadnjih 10 dana otkako se emituju iz karantina: dok se na mejnstrim medijima svi muce da prave emisije iz karantina i to izgleda na momente tragicno sa TYT-jem skoro da ne primecujes ikakvu razliku, tj. emisije izgledaju maltene kao da ih rade iz studija (izuzev cinjenice da ana ne moze da nivelise volume i da moram da utisavam zvucnike kad pusti neki klip). njihova glavna emisija za paying members (koji nikad nisam bio) se zove old school gde emuliraju originalni format emisije iz 2005 gde razbaruseno komentarisu dogadjaje with no gloves on (i to je the very crux of tyt).

    u tom smislu mene kao dugogodisnjeg slusaoca nervira ambicioznost cenkovog medijskog obuhvata i voleo bih vise da su bili ono sto su bili do 2015/16. i voleo bih da prestane ovo njegovo kukanje za pare, 10% njihovog youtube programa zadnjih par godina je jebeni busking.

    no back to your point - da, tyt su skroz druga paragidma (zato i kazem da cenk nije levica, iako jeste znacajno levo od konsenzusa i politickog mejnstrima ali jebiga nisu levica u uobicajenom smislu). tyt su prosto dobri novinari i pricaju sa jednim delom populacije sa kojim levica ne prica. i jebo mu mater, mislim da nacin na koji se bave low level, day to day politikom ima odredjenu edukativnu vrednost uproks rudimentarnosti njihovog teorijskog aparata (ali meni je to the definition of old school journalism-a).


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 01, 2020 6:53 pm

    @Vinetu: Kad kazem "prvi" mislim u sadasnjem momentu, godine 2020, prvi u svetu, ne mislim "prvi put u istoriji" sto bi rekao Vucic.
    zvezda je zivot

    Posts : 7046
    Join date : 2014-11-07

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by zvezda je zivot Wed Apr 01, 2020 7:11 pm

    moguce da imaju edukativnu ulogu (otkud znam kad ne gledam). ja bih deci recimo pustao stari kolber riport uvek pre nego dzimija dora iako je ovaj politicki bolji ili sta vec. kad vidis da je nesto lepo napravljeno, da vrca od talenta, da ima neku formu, to je uvek edukativno i moze nesto da se nauci. to deca treba da gledaju. a ne dzimija dora.

    ne znam sta sam hteo da kazem, malo sam umoran od karantina, ali verovatno to. stvari treba da budu lepe i to je put napred.


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 01, 2020 7:14 pm

    I ja bih isto ponovo gledao Colbert report, cak bih dao deci da procitaju njegovu knjigu da mogu da je nadjem.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    zvezda je zivot

    Posts : 7046
    Join date : 2014-11-07

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by zvezda je zivot Wed Apr 01, 2020 7:27 pm

    dobar sou. mnogo talentovan covek.


    _____
    ova zemlja to je to
    Јанош Винету

    Posts : 5224
    Join date : 2016-01-26

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Јанош Винету Wed Apr 01, 2020 7:37 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@Vinetu: Kad kazem "prvi" mislim u sadasnjem momentu, godine 2020, prvi u svetu, ne mislim "prvi put u istoriji" sto bi rekao Vucic.
    Па, лоше мислиш a future to believe in - Page 40 1233199462
    Садашњи моменат није све и свја.
    Да те додатно укопам:

    Ovo drugo nisu nikad radili i direktno je protiv pa svega o cemu svi osim Bernija pricaju. To jest, da si pre mesec dana pitao "da bude kriza dal bi dali po 1200 dolara svakom", u sto marke da bi jedino Berni rekao "ja bih" svi ostali bi reagovali kao kad djavo vidi krst. I eto ti sad.

    Дакле, да питаш Трампару хипотетичко питање : Да је криза, да ли би дао 1000$ свима, па и црнцима из гета?
    Трампара би одговорио: Наравно, већ смо дали. Даћемо опет.

    Паре из хеликоптера су се бацале и 2008. године, и бацали су их десничари, а не левичари.
    То није нечувенo решење нити је преко ума.

    Не ваља потцењивати америчке десничаре, жилава је то сорта.
    Они имају доста дубок идеолошки континуитет, и Трампара се не разликује много од својих Републиканских претходника, ма колико то деловало чудно.
    Наранџасти кловн игра по тачки која је написана мало раније.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 01, 2020 7:51 pm

    Um, total fail procene Trampare i njegovih kongitivnih sposobnosti da prepozna trenutak. On nije uradio nista, zakon mu je donesen na potpis, 100-0 u Senatu, slicno u Kongresu. Njegovo cinjenje je bukvalno Kostunica level petog oktobra. Stavljen pred svrsen cin.

    To je covek koji je pre mesec dana rekao "perhaps the virus will go away one day. Nobody knows". Taj bi tog istog dana na potpitanje "a da mi ipak damo svima $1000" rekao "pa naravno"? Pa pobogu on je tog istog dana zajebavao Feds sto ne spuste kamate na 0% da ohrabre Wall Street... boleo ga je kurac i tad i sad dal ce Keyshawn da dobije $1000.
    Јанош Винету

    Posts : 5224
    Join date : 2016-01-26

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Јанош Винету Wed Apr 01, 2020 8:01 pm

    Наравно да Трампара није способан да ишта индивидуално смисли, све му смишљају саветници а законе му доносе да потпише. Ствари иду по аутоматизму, само што је њихов амерички аутоматизам мало робуснији него што се мисли.

    Него, да се вратимо на Бернарда. Шта чинити даље? a future to believe in - Page 40 Latest?cb=20130203191632
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by паће Wed Apr 01, 2020 8:08 pm

    Да наступи независно, а у кампањи да се огради да "ДС очигледно неће да слуша народ него Волстрит, дакле идемо одвојено". Па нек Бидоном опају патос на крају.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 01, 2020 11:09 pm

    @Vinetu: Nema kod Trampa savetnika koji su tu jer nesto znaju, to je ili rodbina (Kusner) ili dupelisci (Conway) ili Fox and Friends. Jos jednom ponavljam, ovaj zakon o kome pricamo je donesen bez ikakvog njegovog inputa. U najvecoj ekonomskoj i zdravstvenoj krizi ikada. Trebalo je ceo mesec da se on ubedi da je ovo zaista ozbiljna situacija, evo tek juce je to shvatio.

    Sto se Bernija tice, on ce verovatno ici sam i dobiti oko 15% glasova. To je neki njegov plafon bez D podrske. No ako se Bajden probudi i preuzme Bernijevu platformu kao svoju onda dobacuje do 5%, ne vise.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1705


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    a future to believe in - Page 40 Empty Re: a future to believe in

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 5:33 pm