Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sat Feb 03, 2018 8:44 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    plachkica wrote:a šta se dešava, a desiće se, ako tužba padne jer se ne može dokazati povezanost
    pisanja ovih idiota sa padom % vakcinisanih? ko će biti odgovoran što će budaletine
    dobiti vetar u leđa za svoja pisanja? (ne pričam o ovima koji mogu krivično odgovarati
    zbog nadrilekarstva)


    ne razumem kakav ti je ovo rezon. naravno da se može dokazati veza između agitacije protiv vakcina i smanjenja stope imunizacije, ne traži se 5 sigma verovatnoća već stručan argument u tom smeru.


    rezon nekog ko živi u srbiji, proces dokazivanja je komplikovan, dug i skup, da je javni tužilac podigao 
    optužnocu to bi bila jedna priča, ovako to je privatna tužba sa neizvesnim ishodom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Sat Feb 03, 2018 8:46 pm

    ne razumem logiku privatnih tuzilaca. na koji nacin tacno odbijanjem da imunizujes sopstveno dete dovodis u opasnost vakcinisanu decu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sat Feb 03, 2018 8:49 pm

    tužba koja je podignuta protiv velkov, karleuše, mojsilović...je privatna tužba, na to sam mislila,
    u gužvi sam, možda sam nejasna.
    meni je strah da od ove tužbe ne bude velika šteta.
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Sat Feb 03, 2018 8:50 pm

    Kondo wrote:ne razumem logiku privatnih tuzilaca. na koji nacin tacno odbijanjem da imunizujes sopstveno dete dovodis u opasnost vakcinisanu decu?

    Valjda ni ta vakcinisana nisu 100% sigurna. AKo su ljudi oko njih zarazeni, postoji mogucnost da i njih zakaci


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Sat Feb 03, 2018 8:58 pm

    ficfiric wrote:
    Kondo wrote:ne razumem logiku privatnih tuzilaca. na koji nacin tacno odbijanjem da imunizujes sopstveno dete dovodis u opasnost vakcinisanu decu?

    Valjda ni ta vakcinisana nisu 100% sigurna. AKo su ljudi oko njih zarazeni, postoji mogucnost da i njih zakaci


    Naravno. S tim sto vakcinisana osoba najverovatnije nece dobiti tesku pojavnu manifestaciju bolesti. Vakcina ti ne garantuje da se neces uopste razboleti, ali je velika verovatnoca da ako se uopste razbolis umesto da se npr. ospes od boginja dobijes samo neku temperaturu i posle par dana si OK. No, zdravlje ti je i dalje ugrozeno. Mislim, stvarno nemam pojma sta bih radio sa detetom da ga imam i da ga saljem u vrtic gde je hrpa bolesne dece, uopste mi ne bi bilo svejedno, pa i da je 100 puta vakcinisan, jer ga saljem u masu bakterija, virusa i zaraza.
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sat Feb 03, 2018 9:11 pm

    Postoji i procenat dece koja nisu vakcinisana iziz objektivnih razloga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Feb 03, 2018 9:16 pm

    plachkica wrote:tužba koja je podignuta protiv velkov, karleuše, mojsilović...je privatna tužba, na to sam mislila,
    u gužvi sam, možda sam nejasna.
    meni je strah da od ove tužbe ne bude velika šteta.


    oni su tuzeni za sirenje panike i straha, a to je izmedju ostalog i javno pozivanje na krsenje zakona, u ovom slucaju o obaveznoj vakcinaciji.

    Ko iznošenjem ili pronošenjem lažnih vesti ili tvrđenja izazove paniku, ili teže narušavanje javnog reda ili mira ili osujeti ili značajnije omete sprovođenje odluka i mera državnih organa ili organizacija koje vrše javna ovlašćenja, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Feb 03, 2018 9:23 pm

    mislim za pocetak je sasvim dovoljno da sud zabrani karleusi da propisuje ko da vakcinise decu a ko da im gura kafu u bulju
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Sat Feb 03, 2018 9:33 pm

    OK znaci postoji pravni osnov. ja sam mislio da je to dubiozno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sat Feb 03, 2018 10:44 pm

    Ok, nisam lupila iako sam laik i za pravi i za pravnu terminologiju. Još neko je zabrinut:

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 N7X9f7F
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Feb 03, 2018 10:51 pm

    Ostaje pitanje definisanja šta je kad neko "značajnije omete sprovođenje odluka i mera državnih organa", jer to je osnova za sankcionisanje "lažnih vesti/tvrđenja".

    Možda je dovoljno napisati na fejsu "dete dobilo autizam zbog vakcine, pogledajte na linku".
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 12:04 am

    u septickoj jami srbija je moguce i da tuzeni ppdnesu protivtuzbe i da tuzioci stradaju ali ovo je prosto neko morao da uradi jer drzava smece sve to tolerise. retko gde u svetu smece koje javno promovise antivaks ima toliki i vazan medijski prostor. znamo i kakvo je pravosudje i ko ga ugl kontrolise pa cemo videti ishod i sta je vaznije za ovo drustvo
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Sun Feb 04, 2018 1:24 pm

    Jedna od tuzenih gostovala kod Tese. Odmah na pocetku prica o tuzbi i kaze da je ovaj iz Zrenjanina lud



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 2:07 pm

    govnarsko smece
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Sun Feb 04, 2018 2:09 pm

    A jesi video na 17:50 kako morbile mogu da budu cakane vakcine - institucije i poverenje - Page 18 3826186726


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 2:13 pm

    pa njihov "alahu akbar" je "boginje su dar od boga, zato se tako i zovu"

    south park chikenpox
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 2:19 pm

    http://voice.org.rs/voice-drzava-tolerise-sarlatane-koji-lece-varikinom/
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sotir Sun Feb 04, 2018 3:04 pm

    A jesu li u tužbi pomenuli najveće skotove koji su omogućili to širenje, Happy, Pink, pa i Balkan Info?
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 9:29 pm

    danas sam procitao dobru foru, da se npr najcesce bolesti koje su oziveli antivakseri pocnu zvati po njima, pa umesto morbili bolest sladjane velkov, zauske bolest miroljub petrovic i sl
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Sun Feb 04, 2018 9:48 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 286371741


    Podrzavam!
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 04, 2018 9:49 pm

    jbg nismo vakcinisali decu al prezivece sladjanu velkov, miroljub petrovic ce ih samo ojacati
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by disident Mon Feb 05, 2018 12:50 am

    Kako cvili miroljub petrovic https://www.facebook.com/groups/392435240894403/permalink/998655763605678/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Feb 07, 2018 6:22 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 26229619_1876190079059255_2252867084760340920_n
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Wed Feb 07, 2018 7:22 pm



    Kakav je opasan ludak ova MBM, jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Wed Feb 07, 2018 7:25 pm

    A i ovi jebeni studenti FPN, mulci mali. I ova DG ne znam šta svira kurcu. More...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    vakcine - institucije i poverenje - Page 18 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 2:09 pm