Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 1:00 pm

    djibus

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 12507136_1015279128528785_7836996414594499372_n


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Jan 10, 2016 1:56 pm

    Valjda će proći i ta antivakserska moda, mada još uvek nije ni na vrhuncu.

    Sa praktične tačke gledišta, bilo bi sasvim racionalno izdvojiti antivaksere na pusta ostrva, da tamo rekonstruišu petnaesti vek do mile volje. Na sreću, imamo civilizaciju koja nas sprečava da radimo takve stvari. Istu onu civilizaciju protiv koje se bore.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Xexoxical Endarchy Sun Jan 10, 2016 2:41 pm

    nemam reci. u svakom slucaju we need to get medieval on their ass.
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 3:48 pm

    ali meni je, mimo ideolgije, frojda, lakana, marksa i svega ostalog, nezamislivo da ti ljudi ovako pisu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Sun Jan 10, 2016 6:43 pm

    autism colors? (!)


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Jan 10, 2016 6:51 pm

    Žena iz zgrade danas nekome u hodniku na telefon kaže "ne znam ti ja to za vakcine, ja sam decu dobila vakcinisanu", pa pras u smeh... Taj stan sam smatrao normalnim na osnovu par interesantnih razgovora s đedom familiae, a od sada kapiram da živim u potpunosti okružen gomilom čudaka.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2016 7:10 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 3579118792

    Prejako.

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 8:47 pm

    Ovde antivakseri organizuju skupove po kućama sa nekim ko je bolestan sa ciljem da se deca inficiraju, kao to je put da (kad preleže te bolesti) steknu imunitet. I da vidiš kako srčano brane to zlostavljanje (svoje) dece. To zovu "chicken pox parties", tog se čak ni ovi ostapovi konceptualni umetnici ne bi setili.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2016 9:20 pm

    Koliko znam, to se radilo i kad smo mi bili klinci, ne iz antivakserskih razloga, nego jer se boginje kasnije teže preboljevaju, a kad si klinac, relativno lako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 10:31 pm

    zar se nismo vakcinisali?
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Jan 10, 2016 10:49 pm

    Vakciniše se valjda za morbile, ne za varičele, one se preleže... Mislim, obično, kapiram da to ne važi za iz nekog razloga posebno osetljivu decu.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2016 11:14 pm

    Da, na varičele sam mislio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 8:43 am

    Postoji vakcina protiv varicele, samo u Srbiji nije obuhvacena programom obavezne vakcinacije. Ne znam moze li da se kupi u Srbiji i da li je daju deci koja su u nekom posebnom riziku. U Nemackoj, UK, SAD se deca vakcinisu i protiv toga, koliko znam.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 8:47 am

    To je kombinovana vakcina koja ukjucuje i varicelu.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 8:54 am

    Ne nuzno. Ima neki Varilrix koji je samo protiv varicela?
    Nije ni vazno. Ja sam isla vodecim putem, dala detetu sve po programu zemlje u kojoj zivi, i to ono sto je Torlak proizvodio u to vreme. Znam da su drugi kupovali kombinovanu vakcinu. Mene je doktorka dovela pred svrsen cin - kad smo dosli, pitala me jesam li donela svoju ili primamo ono sto drzava daje. Posto blage veze nemam o tome, tu na licu mesta sam prelomila. Da je pristala da mi da neku informaciju vise osim informacije o ceni kupovne vakcine, mozda bih prelomila drugacije. Ali, rekla je da ne sme da reklamira kupovnu vakcinu?!
    Pogresno na milion nivoa ...
    Mislim, moze da pita i da na mene prebaci odluku, ali ne moze elementarno da me informise?!?
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by AnaDilajt Mon Jan 11, 2016 6:28 pm

    MMR kombinovana vakcina obuhvata male boginje (morbilli), crvenku (rubelle) i zaušake (mumpsa). Vakcinacija protiv varicela (jeste varilrix) nije obavezna, a MMR jeste. 
    Ja se isto sećam tih namernih razboljevanja dece da bi preležala što ranije, jer deca lakše podnesu, a kasnije može imati ozbiljne posledice, naročito je opasna kod trudnica.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 6:42 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Tumblr_inline_mzs62sWBmN1s8x60m
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Feb 03, 2016 1:45 pm

    jos jedno predavanje iz novog ciklusa "sam je kriv ko umre od raka"

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 12644807_10153306269026560_1441703701250104692_n
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by AnaDilajt Tue Feb 23, 2016 7:22 pm

    Ljudi su idioti


    Bojan Kostićпре 33 минута
    Ministar zdravlja g.Lončar,i jedan broj zaposlenih u Ministarstvu zdravlja ne poznaje ni elementarne činjenice vezane za vakcinaciju,a bojim se da su slabo upoznati i sa trenutno važećim zakonom o zdravstvenoj zaštiti i odredbama zakona u vezi prava pacijenata.Vakcinacija štiti od određene zarazne bolesti onoga koji je vakcinisan,osobe koje nisu vakcinisane i dobiju određenu zaraznu bolest je ne mogu preneti na one koji su vakcinisani.Pravo svakoga pacienta je da odlučuje o svojem zdravlju,za maloletna lica to pravo izvršava roditelj,i u skladu s tim ima pravo da odbije vakcinaciju svojega deteta.Obavezna vakcinacija ne znači prisilna vakcinacija već da je država obavezna da obezbedi vakcinaciju za sve osobe na koje se odnosi obavezna vakcinacija.Vakcinacija deteta kao i odbijanje iste nose svoje rizike,i lekar je dužan da svoje znanje iz te oblasti prenese roditeljima koji odlučuju o vakcinaciji.Odluka da dete ne bude vakcinisano ne sme ni na koji način diskriminisati to dete.


    Мирослав Мпре 25 минута
    Јел то један од услова за пријем у нато пакт? Интересује ме само колико дуго ће ово народ да трпи.



    Milošпре око један сат
    Dete koje nije vakcinisano ne može da zarazi ono koje je vakcinisano. Prema tome, zašto su roditelji obavezni da vakcinišu decu, ako već država ne želi da preuzme odgovornost za kontraindikacije do kojih može doći kao posledica vakcinacije? Već je neko napisao, u najrazvijenijim evropskim zemljama vakcinacija je stvar izbora. Ali kod nas se zavodi sve čvršća diktatura vakcinisanja.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Tue Feb 23, 2016 7:45 pm

    glupaci
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Tue Feb 23, 2016 9:01 pm

    AnaDilajt wrote:Ljudi su idioti


    Родољубпре 11 сати
    Када ми држава буде рађала и хранила децу, нека их онда и вакцинише. Овако сам захвалан само Богу! Боље им је да ми деци не прилазе! Схватају ли то безбожници који пишу такве законе? Ми верујући имамо не само право већ и обавезу да чувамо сопствену децу својим животима.
    Препоручујем 2


    zoranпре 11 сати
    Zato u zapadnim zemljama nigde nije obavezne vakcine to samo nasi politicari kupuju i nama preprodaju i to je biznis
    Одговори | Препоручујем 5


    beogradпре 11 сати
    Pitanje je sta dobijamo vakcinacijom. Niko nezna sta se nalazi u samom sredstvu za vakcinaciju , nove vrste virusa , nasilna promena genetike ubrizgavanjem stetnih sastojaka u tecnost za vakcinaciju. Ali posto je ova nasa vlast samo jedan deo Briselskog ogranka nadam se da ce nam zabraniti kroz razno razne zakone da disemo,zivimo itd.
    Препоручујем 6


    Uspeo sam da nađem svega 1 relativno normalan komentar.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Tue Feb 23, 2016 11:43 pm

    preovladjuje ta "ja sam te rodila/o ja cu te ubiti" mantra, sa vec redovnim dodatkom "truju nas amerikanci"

    bas je ajb izbacila juce prilog o glavnoj alternativi vakcinama i svim ostalim lekovima, cuvenim mms kapima




    najjeziviji deo cele price je onaj o "parazitima" iz creva, zapravo zguljenim i unistenim zidovima creva koji pod dejstvom otrova otpadaju. inace borkinja protiv farmaceutske mafije (koja sve ovo radi samo zbog para), sat skajpa naplacuje 100 evra  vakcine - institucije i poverenje - Page 7 1233199462


    btw, ti mms ljudi su svuda oko nas, u kaficu kod poznanika radi pristojna zena, bar ovako koliko na taj nacin nekoga mozes da upoznas, i kada smo pricali nesto o ozbiljnim psecim bolestima, mrtva ladna na keca izvali "sredice to sve mms"
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Feb 24, 2016 3:50 pm

    http://www.021.rs/story/129591/Policija-pretresla-kucu-nadrilekarke-Sladjane-Velkov.html
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Feb 24, 2016 4:19 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 1923896_10208981575675806_3077377785768504586_n
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Wed Feb 24, 2016 5:14 pm

    ognica efimera wrote:vakcine - institucije i poverenje - Page 7 1923896_10208981575675806_3077377785768504586_n


    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 2348298330

    vakcine - institucije i poverenje - Page 7 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 1:34 am