Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 20, 2020 10:28 pm

    Sta zasto? Zato sto je van svake pameti.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Feb 20, 2020 10:29 pm

    Koji zahtev demonstranata ("ne-građana") je fundamentalistički?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Thu Feb 20, 2020 10:44 pm

    cak i da jesu fundamentalisti, a nisu, opet su gradjani.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Thu Feb 20, 2020 11:09 pm

    sto si ti poludio toliko?


    Konda sam pitao sto je poludio, jer je bio post iznad, al su dosla dva lika u koznim kaputima i odnela ga.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Thu Feb 20, 2020 11:17 pm

    Svaki post u kojem se priziva nasilje sproću drugih forumaša biće momentalno bačen na pičvjzlend. Ako već morate da ih pišete (a ne morate, naravno), pišite ih odmah tamo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 21, 2020 8:42 am

    Janko Suvar wrote:sto si ti poludio toliko?


    Konda sam pitao sto je poludio, jer je bio post iznad, al su dosla dva lika u koznim kaputima i odnela ga.

    normalna reakcija na višemesečno kontinuirano silovanje ovog foruma uz teško verbalno nasilje nad ljudima koji su direktno pogođeni, kao recimo bradilko, uz odvratno podjebavanje. nema pojma o čemu piše ali kenja iz dijasere po svima koji nisu na njegovoj liniji a takvih je ovde 2-3.

    ukratko, nema razloga da mu se ne polomi pička kad tad.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7498
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Fri Feb 21, 2020 9:35 am

    a što je bradilko direktno pogođen?
    паће

    Posts : 40135
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Fri Feb 21, 2020 11:27 am

    KinderLad wrote:Bra'o. 40% gradjana CG su "fundamentalisti". Jebeno neveruem.

    Ено ти Петричићеве карикатуре, објаснио чоек.

    Па миссим нису се дигли због сто других пиздарија које је Мило спроводио, сад су се дигли, за светиље. Дакле вредности које бране нису те грађанске. Могу они да буду грађани у сваком другом погледу, ал' политички...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 21, 2020 11:33 am

    паће wrote:
    KinderLad wrote:Bra'o. 40% gradjana CG su "fundamentalisti". Jebeno neveruem.

    Ено ти Петричићеве карикатуре, објаснио чоек.

    Па миссим нису се дигли због сто других пиздарија које је Мило спроводио, сад су се дигли, за светиље. Дакле вредности које бране нису те грађанске. Могу они да буду грађани у сваком другом погледу, ал' политички...

    Nisam siguran - hoce da im se drzava ne mesa u crkvu u koju idu i da ih ne preteruje iz njihove u neku drugu. Pokusj da zamislis neku zajednicu u US kojoj sopste da je cilj da idu u neku drugu crkvu, sta misli s cime bi demonstrirali? Drzava u liku predsednika je jasno rekla sta je krajnji cilj.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 21, 2020 11:35 am

    Crna Gora - Page 22 Freedo10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 21, 2020 11:44 am

    Nesto na temu - a zasto bas sad (i kome to odgovara). Ovakve stvari zavise ne samo od toga da li su ljudi nezadovoljni i da li bi se pobunili, nego i da li su u stanju da se koordiniraju. Jasno je da ovo nije samo do svetilja i da je ovde provalio ozbiljan bes protiv Milovog aurotarizma i svih sranja iz prethodnih 20 i kusur godina njegove vlasti. Razlog zasto sve eksplodira oko ovoga a ne oko neceg drugog sto je mozda i gore, jeste u tome sto ti je neophodan okvir za kolektivnu akciju, ranije ga nije bilo (ne dovoljno sirokog svakako), a sada ga ima. Taj okvir je najsire gledano neki identitet i neka institucija. Ovde to imas i otud mogucnost da ljudi koji inace ne bi mogli da se sklope oko drugih stvari, mogu da se sklope ovde.

    I ti nije "srpski" identitet. Da je samo "srpski", ne bi se postigla ova masovnost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40135
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Fri Feb 21, 2020 11:49 am

    Може и тако да се гледа, ал' опет какви су то грађани, кад у одбрану грађанских вредности не могу да се окупе у неком другом оквиру осим црковног?

    Америка се не да поредити, тамо у било ком граду цркава на све стране, има их више него школа, и све различите (и наравно тврде свака за себе да је једина скроз у праву, док су се сви остали негде зајебали али нада умире последња, доћи ће и они на линију кад тад).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by beatakeshi Fri Feb 21, 2020 11:50 am

    Koji je identitet?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 21, 2020 11:53 am

    Mislim, da se odvojim malo u "visinu" i da skrenemo sa tzv nacelnih pitanja koje mnogi mozda vide kao neiskrene, ne znam - Milo pokusava da na silu ubrza neke istorijske procese koji mogu da se krecu i u ocom i u onom smeru, istorija je "otvorena". Efekat je isti kao kad umesto da ostanes na 120kmh pojacas na 160kmh. Mozda stignes brze, a mozda i najebes.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 21, 2020 11:54 am

    паће wrote:Може и тако да се гледа, ал' опет какви су то грађани, кад у одбрану грађанских вредности не могу да се окупе у неком другом оквиру осим црковног?

    Svakako bolji građani od onih koji ćute kad ih siluju i u pičku i normalno.
    Šta ja mislim o krajnjem motivu, potpuno je nebitno. Upražnjavaju građansku slobodu okupljanja i potpuno mi je ludilo da se to dovodi u pitanje među ljudima koji se kao lože na slobodu.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 21, 2020 11:55 am

    Pa sad kakvi su to gradjani, kao da se ovde dele nekakvu poeni za gradjanstvo. Nije u tome stvar, nije ovo stvar bilo cijeg individualnog gradjanstva, nego teme oko koje ljudi mogu spontano da se ukljuce. Bilo je i ranije protesta i CG, ali uvek ima neki problem, npr vodi ih srpska nacionalistick opozicija, i onda Crnogorci nece s njima. A sad se vrlo oprezno klone nacionalistickog faktora, potenciraju ono sto ujedinjuje itd. Ljudi su motivisani razlicitim stvarima, ali sad imaju okvir da zajedno delaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 21, 2020 11:56 am

    beatakeshi wrote:Koji je identitet?


    Pravoslavni. Ali i to je samo shorthand za crnogorski ali protiv Mila.


    Last edited by William Murderface on Fri Feb 21, 2020 11:57 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 21, 2020 11:57 am

    William Murderface wrote:

    I ti nije "srpski" identitet. Da je samo "srpski", ne bi se postigla ova masovnost.

    +1

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 21, 2020 11:59 am

    паће wrote:Може и тако да се гледа, ал' опет какви су то грађани, кад у одбрану грађанских вредности не могу да се окупе у неком другом оквиру осим црковног?

    Америка се не да поредити, тамо у било ком граду цркава на све стране, има их више него школа, и све различите (и наравно тврде свака за себе да је једина скроз у праву, док су се сви остали негде зајебали али нада умире последња, доћи ће и они на линију кад тад).

    To u principu nije bitno. Zamisli da drzava bilo kojoj zajednici okupljenih oko njih kaze ovo sto Milo kaze vernicima SPC u CG. Bila bi ludnica.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 21, 2020 12:04 pm

    Mislim da bukvalni niko nije ocevkivao da ce ovo naici na tako masovan otpor. Milo svakako nije, ali mislim da nije ni druga strana, Amfilohije&co. Interpelacija, jbg, nikad ne znas ko ce sve da se okrene kad pozoves. Ispalo je da je oko ovoga konvergiralo jako mnogo nezadovoljstava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40135
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Fri Feb 21, 2020 12:07 pm

    KinderLad wrote:
    паће wrote:Може и тако да се гледа, ал' опет какви су то грађани, кад у одбрану грађанских вредности не могу да се окупе у неком другом оквиру осим црковног?

    Америка се не да поредити, тамо у било ком граду цркава на све стране, има их више него школа, и све различите (и наравно тврде свака за себе да је једина скроз у праву, док су се сви остали негде зајебали али нада умире последња, доћи ће и они на линију кад тад).

    To u principu nije bitno. Zamisli da drzava bilo kojoj zajednici okupljenih oko njih kaze ovo sto Milo kaze vernicima SPC u CG. Bila bi ludnica.

    А то да, јер је то тамо заварено у устав врло близу почетку. Јер су многи досељеници били управо побегуље из држава где су били погрешне вере (нпр браћа сестре Ваховски и банка Ваховија су пореклом из хуситске заједнице), и сложно су били против тога да држава може било шта да одређује гледе религије. Има да буде слобода, за то смо и дошли.

    Било би занимљиво кад би стигло до неког лекс специјалиса да се црно на бело напише да верска слобода обухвата и слободу од религије... јер доста гоповаца сматрају да изричито не обухвата.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 21, 2020 12:11 pm

    William Murderface wrote:Mislim da bukvalni niko nije ocevkivao da ce ovo naici na tako masovan otpor. Milo svakako nije, ali mislim da nije ni druga strana, Amfilohije&co. Interpelacija, jbg, nikad ne znas ko ce sve da se okrene kad pozoves. Ispalo je da je oko ovoga konvergiralo jako mnogo nezadovoljstava.

    Pa njegov minus je sto ovo radi sa pozicije autoritatne vlasti koja je tu gde je vec decenijama. Da je on predstavnik nekog svezeg politickog pokreta koji je skoro dobio jasnu vecinu u birackom telu stvar bi verovatno bila drugacija. Ovako, sam rezim je faktor kompromitacije svake ideje, a posebno ovsko dalekosezne. Zasto su mladi ogromnim brojem na.mitinzima - zsto sto, jbg, istorijski trenutak je takav da retko ko, posebno u Evropi, voli da zna samo za jednu vlast od kad se rodio, pogotocu u zemlji koja nije nesto ekonomski uspesna. Sad, u cemu je to naslo izraz...to je druga prica, ali on je to morao da zna kad je u ovo krenuo.
    No Country

    Posts : 11109
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Fri Feb 21, 2020 4:36 pm

    William Murderface wrote:
    beatakeshi wrote:Koji je identitet?


    Pravoslavni. Ali i to je samo shorthand za crnogorski ali protiv Mila.
    Не могу да факин’ верујем! Колико си ти човече пролупао, то је за причу.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4330
    Join date : 2016-09-29

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by nalog sa ženinog laptopa Fri Feb 21, 2020 4:52 pm

    Crna Gora - Page 22 Kinik10


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4330
    Join date : 2016-09-29

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by nalog sa ženinog laptopa Fri Feb 21, 2020 5:11 pm

    boze cuvaj, boze spasi...


    Crna Gora - Page 22 87049810


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.

    Crna Gora - Page 22 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 5:53 pm