Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Ferenc Puskás Fri Feb 07, 2020 8:36 pm

    bradilko wrote:

    Ovo je pokrenuo Milo, o tome nema dvojbe. Ali ne treba previđati da srpski nacionalizam ima trajni ulog u Cg. i da je SPC njegov eminentni prponent. Ne može se rušiti Milo ni graditi demokracija i nekakvo cenogorsko jedinstvo s tih pozicija. SPC u prvim redovima je za Mila najbolja moguća konstelacija.
    ne mogu da podržim mila jer je on besprizorni nasilnik koji doslovno uništava crnu goru i čak u poslednje vreme nešto dumam da je neće više ni biti. 
    možda se sad vezujem za slične njemu ali to je više davljenik slamka fazon a i nemam u ovom trenutku šta da zamerim nešto mnogo koliko god ja prezirem popove i priču.
    znam ih dobro i ne bih voleo ni da se oni razmašu. 
    postavljeno je sve da neko mora biti poražen. nema dogovora samo pobeda i poraz i tako većina to gleda tako ali javno ne priča o tome.
    srbija ima veliku odgovornost a oni kažu ma boli nas za crnu goru. to je glupost samo takva a kod nekih i neiskrenost. bez srbije mislim da nema rešenja. ne kao do sad naravno. 
    ovo što kaže wiliam u vezi ove izjave ovog krimosa lončara, to je to preostalo impotentno velikosrpsrvo. poražena država i sve što ide sa tim.
    srbija mora da bude na višem nivou da bi pomogla smirivanju i da bi pomogla nekakav istorijski dogovor. strašna je napetost ovde i traje predugo. kad sam došao ovde prvi put sam osetio na koži tzv međunacionalu napetost. u bgdu ne primećuješ to jer nema jednostavno neke druge strane i lakše je bogami da budeš na pravoj strani. ništa loše ne pravim niti ću osim što lupam po forumima a poslednjih nedelja potpuno sam obuzet ovim sranjima koja se ovde dešavaju.
    Zašto bi podržavao Mila? Samo mislim da griješiš kad ga nazivaš ludim. On je mnoge stvari, ali ni najmanje lud. A u Srbiju se ne nadaj. Jedina nada za Cg je u okupljanju nekih demokratskih snaga preko linija etničkog i vjerskog razdvajanja. Okupljanje oko srpskih nacionalnih i vjerskih prava će uvijek završiti u klinču, od toga nema ništa.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 8:41 pm

    Svestenici koji vode taj protetst prvi znaju da je otkacinjanje od Beograda prvi preduslov bilo cega. Zasto je to tako je tema ne za sebe, nego za 1 sabrana dela
    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 07, 2020 8:57 pm

    Gargantua wrote:
    No Country wrote:


    Разиђите се, грађани. Зар се нисмо већ лепо договорили да је српски национализам мали и бенигни шраф у свему овоме? Украс такорећи.

    svakako se nismo dogovorili da se zabašuri podloga diskusije koja kaže da se radi o odnosu "državotvorne" partije koja je 30 godina na (krimingoenoj) vlasti prema jednoj manjinskoj zajednici, osporavanjem njenih stečenih prava, sve u zamahu dogradnje identiteta (relativno) većinske zajednice i to kroz "duhovnu infrastrukturu" etatizma, što je valjda samo još u glavama idiota i crnogorskih nacionalista codeword za građanstvo, liberalizam, evropejstvo itd.


    većina sa snagom državnog aparata ugrožava prava manjine, discuss.


    Razumem poentu, ali nije dobra slika, jer ovde zapravo nije jasno ko je vecina i zavisno od pitanja dobijas razlicite vecine.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 07, 2020 8:59 pm

    otto katz wrote:
    bradilko wrote:
    ne mogu da podržim mila jer je on besprizorni nasilnik koji doslovno uništava crnu goru i čak u poslednje vreme nešto dumam da je neće više ni biti. 
    možda se sad vezujem za slične njemu ali to je više davljenik slamka fazon a i nemam u ovom trenutku šta da zamerim nešto mnogo koliko god ja prezirem popove i priču.
    znam ih dobro i ne bih voleo ni da se oni razmašu. 
    postavljeno je sve da neko mora biti poražen. nema dogovora samo pobeda i poraz i tako većina to gleda tako ali javno ne priča o tome.
    srbija ima veliku odgovornost a oni kažu ma boli nas za crnu goru. to je glupost samo takva a kod nekih i neiskrenost. bez srbije mislim da nema rešenja. ne kao do sad naravno. 
    ovo što kaže wiliam u vezi ove izjave ovog krimosa lončara, to je to preostalo impotentno velikosrpsrvo. poražena država i sve što ide sa tim.
    srbija mora da bude na višem nivou da bi pomogla smirivanju i da bi pomogla nekakav istorijski dogovor. strašna je napetost ovde i traje predugo. kad sam došao ovde prvi put sam osetio na koži tzv međunacionalu napetost. u bgdu ne primećuješ to jer nema jednostavno neke druge strane i lakše je bogami da budeš na pravoj strani. ništa loše ne pravim niti ću osim što lupam po forumima a poslednjih nedelja potpuno sam obuzet ovim sranjima koja se ovde dešavaju.
    Zašto bi podržavao Mila? Samo mislim da griješiš kad ga nazivaš ludim. On je mnoge stvari, ali ni najmanje lud. A u Srbiju se ne nadaj. Jedina nada za Cg je u okupljanju nekih demokratskih snaga preko linija etničkog i vjerskog razdvajanja. Okupljanje oko srpskih nacionalnih i vjerskih prava će uvijek završiti u klinču, od toga nema ništa.

    ne mora niko ko ne želi da se okuplja oko toga, dovoljno je da ih milov poredak ne ugrožava i sve kul, a od toga je počelo.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 07, 2020 9:05 pm

    William Murderface wrote:
    Gargantua wrote:

    svakako se nismo dogovorili da se zabašuri podloga diskusije koja kaže da se radi o odnosu "državotvorne" partije koja je 30 godina na (krimingoenoj) vlasti prema jednoj manjinskoj zajednici, osporavanjem njenih stečenih prava, sve u zamahu dogradnje identiteta (relativno) većinske zajednice i to kroz "duhovnu infrastrukturu" etatizma, što je valjda samo još u glavama idiota i crnogorskih nacionalista codeword za građanstvo, liberalizam, evropejstvo itd.


    većina sa snagom državnog aparata ugrožava prava manjine, discuss.


    Razumem poentu, ali nije dobra slika, jer ovde zapravo nije jasno ko je vecina i zavisno od pitanja dobijas razlicite vecine.

    ali je jasno ko ima administrativnu vlast, tj bar 90% nje u svojim rukama, i ta vlast je mašina preko koje partija sa kleronacionalističkim ambicijama sprovodi svoj program. to je fundament.

    na koji je sve način heterogen ostatak je manje bitno, pod nekim pritiskom to će se profilisati ovako ili onako, što nije svejedno ali ne vidim zašto bi to bila preča tema. ako se profiliše kao "srpska" - ok, ako se profiliše kao "pravoslavna" - opet ok, ako dobije i šire socijalne dimenzije i prevaziđe etno-religijske međe - isto ok. 

    ne možemo prevideti centralnu ulogu vladajuće strukture koja je dovoljno jasno profilisana samo zato što no kantri mazi čarobnu lampu iz 90ih.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 07, 2020 9:10 pm

    brankica osuđuje

    Пoвeрeницa зa зaштиту рaвнoпрaвнoсти Брaнкицa Jaнкoвић oсуђуje кao дискриминaтoрну и уврeдљиву изjaву министрa здрaвљa Злaтибoрa Лoнчaрa дa „вoди пoлитику дa Црнoгoрaцa нe будe у њeгoвoм рeсoру“ кao и дa сe у Србиjи „нa мнoгo вoдeћих мeстa имaмo тe Црнoгoрцe кojи нe знajу дa причajу српски“. Jaнкoвић истичe дa je oвaкaв стaв у супрoтнoсти сa Устaвoм и принципимa рaвнoпрaвнoсти свих грaђaнa и грaђaнки.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 9:29 pm

    Gargantua wrote:brankica osuđuje

    Пoвeрeницa зa зaштиту рaвнoпрaвнoсти Брaнкицa Jaнкoвић oсуђуje кao дискриминaтoрну и уврeдљиву изjaву министрa здрaвљa Злaтибoрa Лoнчaрa дa „вoди пoлитику дa Црнoгoрaцa нe будe у њeгoвoм рeсoру“ кao и дa сe у Србиjи „нa мнoгo вoдeћих мeстa имaмo тe Црнoгoрцe кojи нe знajу дa причajу српски“. Jaнкoвић истичe дa je oвaкaв стaв у супрoтнoсти сa Устaвoм и принципимa рaвнoпрaвнoсти свих грaђaнa и грaђaнки.

    Eto. Sistem finkcionise, izjava ce se provrteti jos jedan dan za slucaj da je neko nije video, posledice - nula. Everyone wins.
    Erős Pista

    Posts : 81470
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Fri Feb 07, 2020 9:43 pm

    Gargantua wrote:
    William Murderface wrote:


    Razumem poentu, ali nije dobra slika, jer ovde zapravo nije jasno ko je vecina i zavisno od pitanja dobijas razlicite vecine.

    ali je jasno ko ima administrativnu vlast, tj bar 90% nje u svojim rukama, i ta vlast je mašina preko koje partija sa kleronacionalističkim ambicijama sprovodi svoj program. to je fundament.

    na koji je sve način heterogen ostatak je manje bitno, pod nekim pritiskom to će se profilisati ovako ili onako, što nije svejedno ali ne vidim zašto bi to bila preča tema. ako se profiliše kao "srpska" - ok, ako se profiliše kao "pravoslavna" - opet ok, ako dobije i šire socijalne dimenzije i prevaziđe etno-religijske međe - isto ok. 

    ne možemo prevideti centralnu ulogu vladajuće strukture koja je dovoljno jasno profilisana samo zato što no kantri mazi čarobnu lampu iz 90ih.


    Ma jasno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18416
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by beatakeshi Fri Feb 07, 2020 10:08 pm

    Ništa nije kao što izgleda, nemoj da si naivan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 10:22 pm

    kuku wrote:
    kuku wrote:

    +1

    +1

    +1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Ferenc Puskás Fri Feb 07, 2020 10:33 pm

    Gargantua wrote:
    otto katz wrote:
    Zašto bi podržavao Mila? Samo mislim da griješiš kad ga nazivaš ludim. On je mnoge stvari, ali ni najmanje lud. A u Srbiju se ne nadaj. Jedina nada za Cg je u okupljanju nekih demokratskih snaga preko linija etničkog i vjerskog razdvajanja. Okupljanje oko srpskih nacionalnih i vjerskih prava će uvijek završiti u klinču, od toga nema ništa.

    ne mora niko ko ne želi da se okuplja oko toga, dovoljno je da ih milov poredak ne ugrožava i sve kul, a od toga je počelo.
    Ne radi se o tim, koji se ne moraju okupljati, nego o ovima sad koji se upravo okupljaju oko barjaka SPC. Od toga nema ništa, a troši se ogroman energijski potencijal za eventualne društvene promjene. Kad ih Milo izmanevrira i ovo ispuše, ostat će samo dublje podjele, frustracije i resantiman. SPC i "srpska stvar" su možda dobri za mobilizaciju i homogenizaciju, ali vrlo slabi za demokratizaciju i stvaranje minimalnog društvenog koncenzusa.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 10:35 pm

    kuku wrote:eee.....


    +1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 10:41 pm

    otto katz wrote:
    Gargantua wrote:

    ne mora niko ko ne želi da se okuplja oko toga, dovoljno je da ih milov poredak ne ugrožava i sve kul, a od toga je počelo.
    Ne radi se o tim, koji se ne moraju okupljati, nego o ovima sad koji se upravo okupljaju oko barjaka SPC. Od toga nema ništa, a troši se ogroman energijski potencijal za eventualne društvene promjene. Kad ih Milo izmanevrira i ovo ispuše, ostat će samo dublje podjele, frustracije i resantiman. SPC i "srpska stvar" su možda dobri za mobilizaciju i homogenizaciju, ali vrlo slabi za demokratizaciju i stvaranje minimalnog društvenog koncenzusa.

    Pitanje je da li ce Milo izmanevrirati crkvu. Ali još mnogo zanimljivije pitanje je u stvari - šta ako se režim stvarno, zaista nagodi sa crkvom i ostavi im imovinu ili bar njen najveći deo u vlasništvu?
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 07, 2020 10:44 pm

    otto katz wrote:
    Gargantua wrote:

    ne mora niko ko ne želi da se okuplja oko toga, dovoljno je da ih milov poredak ne ugrožava i sve kul, a od toga je počelo.
    Ne radi se o tim, koji se ne moraju okupljati, nego o ovima sad koji se upravo okupljaju oko barjaka SPC. Od toga nema ništa, a troši se ogroman energijski potencijal za eventualne društvene promjene. Kad ih Milo izmanevrira i ovo ispuše, ostat će samo dublje podjele, frustracije i resantiman. SPC i "srpska stvar" su možda dobri za mobilizaciju i homogenizaciju, ali vrlo slabi za demokratizaciju i stvaranje minimalnog društvenog koncenzusa.

    hmm let's see, goloruki ugrozeni srpski ZIVALJ se mobilise i okuplja oko SRPSTVA da brani svetilje i vecna ognjista


    Crna Gora - Page 3 6b8928cc266fdc0bde7333ae4dbd455b


    prosli put, a nakon smrti srpskog nacionalizma 1990. godine, imali smo genocid, mnostvo zlocina i preko sto hiljada mrtvih. sad svakako nema u srpskom korpusu kapaciteta za tako nesto, ali ne bih potcenjivao srpsku homogenizaciju i slogu  


    Crna Gora - Page 3 Tenor
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 10:45 pm

    otto katz wrote:
    Gargantua wrote:

    ne mora niko ko ne želi da se okuplja oko toga, dovoljno je da ih milov poredak ne ugrožava i sve kul, a od toga je počelo.
    Ne radi se o tim, koji se ne moraju okupljati, nego o ovima sad koji se upravo okupljaju oko barjaka SPC. Od toga nema ništa, a troši se ogroman energijski potencijal za eventualne društvene promjene. Kad ih Milo izmanevrira i ovo ispuše, ostat će samo dublje podjele, frustracije i resantiman. SPC i "srpska stvar" su možda dobri za mobilizaciju i homogenizaciju, ali vrlo slabi za demokratizaciju i stvaranje minimalnog društvenog koncenzusa.


    izvini, moram da ti napišem kad to već neko drugi neće

    malo si na HDZ pozicijama iz 1990, da upotrebim težu reč

    srbi su remetilački faktor

    jedino što do tvog kranijuma ne dopire da to nije hrvatska 

    i da su srbi SASTAVNI OSNIVAČKI DEO crne gore stolećima 

    da je crna gora istorijski SRPSKA država

    VIŠE od milove opcije ali kao đentlmen reći ću

    crnogorski srbi a ima ih 40-45% su CRNA GORA 

    najmanje isto koliko i milovi crnogorci kojih je verovatno i manje od tih 40-45%

    da ne idemo dalje u brojeve biće ružno

    ti misliš da je te srbe izvezla neka srbija ili uvezla neka crna gora

    ti srbi su tamo oduvek. nisu došli da čuvaju neku granicu ili glume vojnu krajinu.

    mogu da naslutim da želiš da ih tamo nema ali se nadam da grešim.

    ili ne?

    lep pozdrav


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 11:00 pm

    Ne bi bilo loše da baratamo samo sa onim što neko napiše bez "čitanja misli"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 11:05 pm

    otto katz wrote:


     Ali ne treba previđati da srpski nacionalizam ima trajni ulog u Cg. i da je SPC njegov eminentni prponent. Ne može se rušiti Milo ni graditi demokracija i nekakvo crnogorsko jedinstvo s tih pozicija. 


    Kindere, misliš da čitam misli ili da čitam napisano?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 11:21 pm

    Kondo wrote:
    otto katz wrote:


     Ali ne treba previđati da srpski nacionalizam ima trajni ulog u Cg. i da je SPC njegov eminentni prponent. Ne može se rušiti Milo ni graditi demokracija i nekakvo crnogorsko jedinstvo s tih pozicija. 


    Kindere, misliš da čitam misli ili da čitam napisano?

    Ja ne vidim gde tu pise da su se Srbi odnekud doselili u CG.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 11:23 pm

    A nigde nije ni napisano da su "Srbi remetičaki faktor", pošto Srbi i srpski nacionalizam nisu baš identični termini.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 11:24 pm

    Ma ti se zajebavaš, vežbaš čojstvo preko Kondovih namučenih leđa

    Ti CG-orac?   bounce


    Last edited by Kondo on Fri Feb 07, 2020 11:27 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 07, 2020 11:26 pm

    Kondo wrote:Zato što si bukvalista. 

    Jasno piše da Srbi nisu autohtono i državotvorno crnogorsko stanovništvo. 

    Uostalom uvek može da se demantuje ili da se dokaže suprotno, izviniću se.

    ja to nigde nisam video.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 11:29 pm

    Sorry, gde je Lujo napisao da su Srbi autohtono stanovništvo?

    Mislim ja stvarno ne bih trčao da ovako jak iskaz stavim čoveku u usta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Ferenc Puskás Fri Feb 07, 2020 11:36 pm

    KinderLad wrote:
    Kondo wrote:Zato što si bukvalista. 

    Jasno piše da Srbi nisu autohtono i državotvorno crnogorsko stanovništvo. 

    Uostalom uvek može da se demantuje ili da se dokaže suprotno, izviniću se.

    ja to nigde nisam video.
    O bože tjeraš me da javno na trgu kažem da ne koljem male kršćane na tajnom ritualu. Pa evo, časni građani Burundija, na poziv zabrinutog građanina Konda javno i pod prisegom izjavljujem kako pomenute tzv. Srbe smatram autohtonim stanovništvom Crne gore za koje je neprihvatljivo da budu u položaju nacionalne manjine.
    pri punoj svijesti i pod punom materijalnom itd. odgovornošću
    OK svojeručno
    Mislim kako je to glupo i primitivno. Prosto si prostak.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Fri Feb 07, 2020 11:46 pm

    Ko je prostak? Bum se izvinil sad. Prašćaj!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Feb 07, 2020 11:51 pm

    konda cemo umesto jednog balvana postaviti na ulaz u berane, kada krenu barikade i revolusn

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 12:17 pm