Nenad Čanak Retweeted
Lepa mapa. pic.twitter.com/blP8gp3j3Y
— Aleksandar Marton (@Alex_Marton) December 24, 2019
Lepa mapa. pic.twitter.com/blP8gp3j3Y
— Aleksandar Marton (@Alex_Marton) December 24, 2019
"Jedna drama ti ima 24 sata..." pic.twitter.com/6gScsCgjZw
— Sajam Ludaka (@BoraKonj) 30. децембар 2019.
I evo je!
— Marinika Tepić (@MarinikaTepic) January 3, 2020
Nedeljama sam upozoravala na ovu Uredbu Vlade kojom kreće privatizacija namenske.
Alarmirala da sve fabrike stavljaju pod svoju šapu.
Do sada su državne tate radile na štetu namenske.
Sada će "legalno" i Vlada.
Spakovali ispod žita 31.decembra!https://t.co/iHM6U4BeTO pic.twitter.com/FwlKK9pzll
Ili Nebojša Stefanović stvarno broji svoje poslednje dane kao ministar ili DJ Žeks brljavi od loše robe k’o onomad za Telekom, pa će brisati tvit
— Ivan Ivanović (@veceivan) January 5, 2020
Jedva čekam rasplet pic.twitter.com/Bwoln4o0jt
Predrag Blagojevic@pblagojevic
@PoverenikRS
je još jedna izgubljena institucija.
Danas sam dobio mejl kojom odobrava odluku Tužilaštva da objavljivanje imena i prezimena osoba koje su se nagodile za krivična dela (oportunitet) proglasi za “narušavanje privatnosti”.
Pomenute nagodbe imaju težinu pravosnažne sudske presude, iako do suda nikada i ne stignu.
Potpisuju se u potpunom mraku, u postupku za koji građani i ne mogu da saznaju da je sproveden.
Sporazum suštinski nudi nagodbu, po kojoj osoba osumnjičena za neko krivično delo pristaje da u humanitarne svrhe uplati simboličan novčani iznos, a tužilaštvo onda oprašta grehove.
Osobama koje potpišu nagodbu sa tužiolaštvom, nije moguće ponovo suditi, pa suštinski tajni dogovor sa tužiocem može biti win-win opcija - za sve.
Za razliku od sudske presude za krivično delo, koja se upisuje u "kaznenu evidenciju", nagodbe sa tužiocima se tamo ne evidentiraju.
Tako počinioci brojnih krivičnih dela, uz tajni dogovor sa tužiocem ne samo da su izbegli čak i šansu da im se za to ikada sudi, već zgradu napuštaju kao - neosuđivani, a tragova o njihovom sporazumu nigde neće ni biti.
Samo u Nišu se godišnje sklopi preko 1.000 takvih nagodbi. Među njima je najviše onih za krađu struje, ali je bilo i mnogo visokih javnih funkcionera - gradonačelnika, većnika, poslanika, direktora javnih preduzeća,.. koji su tako izbegavali suđenje, a suštinski i odgovornost.
Ove zloupotrebe su otkrivene upravo radom novinara, i pored napora tadašnjih tužilaca da se to sakrije od građana.
Sada, iako se propisi nisu promenili, tužilaštvo i
@PoverenikRS
su zaključili da svi ovi podaci više ne smeju da budu dostupni građanima.
Uz sve veću očiglednu zavisnost tužilaštva od vlasti, ovakva odluka Poverenika, kojom se ta institucija dodatno zatvara i sakriva od građana, ne samo da povećava sumnju u zloupotrebe, već indirektno potvrđuje da toga ima.
Slobodan Milenković, načelnik 4. odeljenja PU BG, uhapšen je pre tri dana, navodno zbog posredovanja pri prodaji droge.
— predrag popovic (@popovic_predrag) January 9, 2020
Milenković je vodio akciju "Jovanjica". Za nagradu, braća Vučić su, u saradnji s Veljovićevim novopazarskim klanom, montirali ovu aferu. pic.twitter.com/FD5xeaByDy
Kompanija "Inkop" iz Ćuprije, na čijem čelu su kontroverzni biznismeni, braća Zvonko i Žarko Veselinović i Milan Radoičić, kupila je "Novi Pazar put", saznaje radio Sto plus.
Promena vlasništva, o kojoj se mesecima u Novom Pazaru govorilo, zvanično je zabeležena i u Agenciji za privredne registre gde je "Inkop" 6. januara upisan kao vlasnik 100 odsto kapitala jedne od najvećih kompanija u ovom delu Srbije, navodi se na sajtu ovog radija.
Prethodni vlasnici "Novi Pazar puta" bile su komanije "Novi put plus" iz Sevojna i Montažno-proizvodno preduzeće "Jedinstvo" iz iste opštine. Inače, "Novi put plus" je ćerka firma "Jedinstva".
Pre nego je "Novi Pazar put" i zvanično dobio nove vlasnike došlo je i do promene na čelu te kompanije, jer je početkom novembra za direktora postavljen Aleksandar Grbović, bivši upravnik Kazneno-popravnog zavoda Niš, navodi Sto plus.
Građevinsko preduzeće "Inkop" iz Ćuprije osnovano je 1992. godine, a po 40 odsto vlasništva u njemu imaju Milan Radoičić i Zvonko Veselinović, dok 20 odsto kapitala te firme pripada Žarku Veselinoviću, podseća ovaj radio.
To preduzeće, kao deo konzorcijuma, dobilo je posao izgradnje deonice Ljig – Preljina, na Koridoru 11, vredan 60 miliona evra, navodi Sto plus. Njegovi vlasnici povezivani su sa raznim aferama, a protiv njih su vođeni i sudski postupci zbog izvršenja različitih krivičnih dela.
Više javno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu koju je protiv glavnog urednika Televizije Hepi Milomira Marića podnelo nekoliko novinarskih udruženja i organizacija zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti dok je u programu govorio o profesoru Danijelu Sinaniju.
U šturom dopisu tužilaštva navodi se samo da je krivična prijava odbijena, bez ikakvog šireg obrazloženja zašto je doneta takva odluka.
...
U odgovoru zamenika javnog tužioca Nenada Stefanovića, koji je u četvrtak dostavljen podnosiocima prijave, navodi se samo da po njihovoj prijavi „ne postoje osnovi sumnje da je učinjeno predmetno, niti bilo koje drugo krivično delo po službenoj dužnosti“, a koje je u nadležnosti VJT-a.
Podnosioci su kao odgovor dobili samo jedan papir na kojem stoji da je njihova prijava odbijena, a da će prijava za povredu ugleda biti dostavljena Osnovnom javnom tužilaštvu, u čijoj je to nadležnosti.
Nema obrazloženja, nema pouke o pravnom leku, samo odbijanje i potpis Nenada Stefanovića, ujedno i predsednika Udruženja sudija i tužilaca Srbije.
...
https://www.cenzolovka.rs/etika/tuzilastvo-odbacilo-krivicnu-prijavu-protiv-marica-zbog-vredjanja-profesora-sinanija/
KinderLad wrote:Razmisljajte preduzetnicki. Koliko potpisa nam treba da predamo forumusku listu kao veliko osvezenje na politickoj sceni Srbije?
AZ-5 wrote:KinderLad wrote:Razmisljajte preduzetnicki. Koliko potpisa nam treba da predamo forumusku listu kao veliko osvezenje na politickoj sceni Srbije?
ne moze lista da se zove kao druga drzava. mada mozda moze ako ta drzava nije priznala kosovo