Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novak - četnik sa reketom

    Anonymous
    Guest

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Guest Fri Jan 07, 2022 1:30 am

    dok nije postalo jasno da je u pitanju unutrašnja politika, krivio sam đokovića, a krivim ga i dalje za wrongdoing po pitanju vakcina

    promenio sam mišljenje kada sam video šta se događalo u konkretnom slučaju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 07, 2022 1:30 am

    lalinea wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Ne "kako oni odluce", nego "they made their decision"

    Sto se tice papira tek cemo da vidimo sta je imao, a sta nije.

    Plus, last time I checked - predsednik vlade actually jeste "zvanicni izvor"
    zajebavas me sad? premijer moze da izjavi u intervjuu sta hoce - dok to nije zvanicna uredba/odluka/nardba, nije nista.

    cek, posto ovo ne ide nikuda: da li ti mislis da je Dj ovde nepravedna zrtva?
    (zbog privatnosti, mozda nikad ne saznamo ko je kakve papire imao)

    Ne, ne mislim da je nepravedna zrtva. Ali predsednik vlade je zvanicni izvor koji je javno na TV-u izjavio da odluka postoji. Bukvalno je rekao upravo tu rec koju si navela - odluka.

    Upravo zbog toga sto ne znamo da li cemo ikada saznati koje je tacno papire imamo, rukovodimo se, kako da kazem - javno dostupnim izvorima: javnim izjavama predstavnika javne vlasti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 07, 2022 1:31 am

    Talason wrote:dok nije postalo jasno da je u pitanju unutrašnja politika, krivio sam đokovića, a krivim ga i dalje za wrongdoing po pitanju vakcina

    promenio sam mišljenje kada sam video šta se događalo u konkretnom slučaju

    isti slucaj
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Sotir Fri Jan 07, 2022 1:32 am

    Mór Thököly wrote:A ovo sa Covidom je generalno ludilo. Jasno je da vakcine ne sprecavaju vise zarazavanje i sad je jedino ispravno traziti od ljudi da plate posebno zdravstveno osiguranje za Covid. A osiguravajuce kuce ce vec izracunati koliko mora da plati vakcinisani, a koliko nevakcinisani.
    Иначе тке је лудило по томе да тренутно најбољу заштиту имају - скоро прележали.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by kondo Fri Jan 07, 2022 1:44 am

    svako normalan je promenio mišljenje ako ga formiraju činjenice a ne navijanje (ne mora nužno za rafu mada je to poseban nonsens)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by rumbeando Fri Jan 07, 2022 1:45 am

    Mór Thököly wrote:Ok, znaci na celu vlade im je covek koji ne zna koji je delokrug rada vlade

    Zna on dobro, bio je ministar za imigraciju. Ovde je bilo pitanje ko će uspeti da prebaci vrući krompir puštanja Đokovića u zemlju u tuđe dvorište - savezna vlada tj. Morison u dvorište vlade Viktorije ili vlada Viktorije u savezno.

    Kad se oglasila v.d. ministarka sporta Viktorije (ona što je rekla da će navijati za Nadala) i rekla da oni neće taj krompir, onda je i Morison prelomio da mu se više isplati da ga sjebu pri ulasku nego da se odijum javnosti sruči samo na njega.

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by rumbeando Fri Jan 07, 2022 1:57 am

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by lalinea Fri Jan 07, 2022 2:45 am

    Talason wrote:dok nije postalo jasno da je u pitanju unutrašnja politika, krivio sam đokovića, a krivim ga i dalje za wrongdoing po pitanju vakcina

    promenio sam mišljenje kada sam video šta se događalo u konkretnom slučaju
    ja ne vidim zasto bih morala da biram izmedju krivljenja Morisona i Djokovica za ovaj cirkus. S jedne strane imas uzasnog politicara a sa druge glasnog antivaksera koji se javno hvali da je dobio exemption (nakon nedelja kontraverze) da ide u grad gde su ljudi normalne zivote videli tek nakon sto se vakcinisalo >80% populacije. I jos ide bez da potvrdi van dalje sumnje (ne mora on, valjda ima neki tim koji to radi) da su mu papiri koje ima dovoljni za ulazak u zemlju (jer sta ko njemu moze, jel, ta exemption je samo formalnost koju je trebalo odraditi, posto svi popadaju kad njega vide). ustvari, rekla bih da je ovde svako dobio ono sto je trazio: Morison politicki cirkus svetskih razmera iz koga nije straightforward ispetljati se, a Djokovic posledice za svoju anti-vax nadobudnost.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by rumbeando Fri Jan 07, 2022 2:45 am

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 M5ekOwg
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Erős Pista Fri Jan 07, 2022 2:45 am

    http://www.nspm.rs/hronika/patrijah-porfirije-cestittao-bozic-novaku-djokovicu-bog-je-veliki-a-ti-znas-ko-si.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by rumbeando Fri Jan 07, 2022 3:12 am

    ​ 

    Usmeni protest ambasadoru Australije zbog postupanja prema Novaku Đokoviću
    06. jan 2022.
    Ambasadoru Australije u Srbiji Danijelu Emeriju danas je u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije iskazan usmeni protest zbog nedoličnog tretmana kojem je u Melburnu izložen najbolji teniser sveta i državljanin Srbije Novak Đoković.
    Državni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Srbije Nemanja Starović izrazio je očekivanje da će ambasador Emeri uložiti lične napore kako bi Đokoviću bilo omogućeno da u smeštaju koji je adekvatan za sportistu njegovog ranga sačeka donošenja sudske odluke o tome da li može da boravi na tlu Australije.
    Srbija, prema njegovim rečima, ne želi ni na koji način da utiče na predstojeću odluku australijske sudske vlasti, ali da očekuje da izvršne vlasti te zemlje, u duhu dobrih bilateralnih odnosa Australije i Srbije, a u skladu sa svojim nadležnostima, dozvole Đokoviću da Božić provede u boljem smeštaju.
    Starović je naglasio da u srpskoj javnosti postoji snažan utisak da je Đoković protiv svoje volje žrtva političke igre i da je namamljen da doputuje u Australiju kako bi potom bio ponižen.  
    Državni sekretar Starović je istakao da Novak Đoković nije kriminalac, terorista ili ilegalni migrant, ali da je tako tretiran od strane australijskih vlasti, što izaziva razumljivo ogorčenje njegovih navijača i građana Srbije.
    Ministarstvo spoljnih poslova Srbije juče je ovim povodom uputilo protestnu notu Ambasadi Australije u Beogradu, a Ministarstvu inostranih poslova i trgovine Australije upućena je protestna nota naše ambasade u Kanberi.
    https://www.mfa.gov.rs/lat/mediji/saopstenja/usmeni-protest-ambasadoru-australije-zbog-postupanja-prema-novaku-djokovicu
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by rumbeando Fri Jan 07, 2022 3:31 am

    F​ormer deputy secretary of the Department of Immigration Abul Rizvi:

    “Having been granted a visa, Djokovic had every right to think he would be allowed to enter Australia. Indeed, he did have a legal right. He would have used that visa to board a plane to Australia. At all major overseas airports with direct flights to Australia, there are Australian Border Force officers who assist airline staff to decide who can board a plane to Australia. Why didn’t the relevant Border Force official advise airline staff to prevent Djokovic from boarding, given the uncertainties about his vaccination status and his eligibility for an exemption?”
    https://www.theage.com.au/politics/federal/the-blame-game-who-said-what-about-djokovic-s-cancelled-visa-20220106-p59mec.html
     
    Uvodnik melburnskog dnevnika Ejdž:
    It is hard to know exactly what happened, but it is clear that Djokovic’s case could have been handled better. His anti-vax views were well known to senior bureaucrats and politicians. It beggars belief that they did not take special care to scrutinise his application before he was allowed to board a flight. One possible explanation is the political one: that the federal government was ready to let Djokovic in with no questions asked until it encountered the enormous public backlash. On this theory, it seized the chance to claim the moral high ground, while at the same time diverting attention from its problems over the lack of rapid antigen tests and vaccine boosters.
    One thing is clear – issuing visas is a federal government responsibility, and it has badly mishandled this case. No matter what passed between them, Tennis Australia and the Victorian government, it should have never come to this where Australia’s fractured bureaucracy is front-page news all over the world and the Serbian President is publicly condemning us.
    If the confusion over Djokovic was the result of a mix-up, it is incompetence by all those involved. If on the other hand the federal government only flip-flopped for political reasons to defuse public outrage, it owes Djokovic an apology.
    https://www.theage.com.au/sport/tennis/twists-and-finger-pointing-over-question-of-djokovic-s-eligibility-20220106-p59mft.html
    Anonymous
    Guest

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Guest Fri Jan 07, 2022 4:46 am

    lalinea wrote:
    Talason wrote:dok nije postalo jasno da je u pitanju unutrašnja politika, krivio sam đokovića, a krivim ga i dalje za wrongdoing po pitanju vakcina

    promenio sam mišljenje kada sam video šta se događalo u konkretnom slučaju
    ja ne vidim zasto bih morala da biram izmedju krivljenja Morisona i Djokovica za ovaj cirkus. S jedne strane imas uzasnog politicara a sa druge glasnog antivaksera koji se javno hvali da je dobio exemption (nakon nedelja kontraverze) da ide u grad gde su ljudi normalne zivote videli tek nakon sto se vakcinisalo >80% populacije. I jos ide bez da potvrdi van dalje sumnje (ne mora on, valjda ima neki tim koji to radi) da su mu papiri koje ima dovoljni za ulazak u zemlju (jer sta ko njemu moze, jel, ta exemption je samo formalnost koju je trebalo odraditi, posto svi popadaju kad njega vide). ustvari, rekla bih da je ovde svako dobio ono sto je trazio: Morison politicki cirkus svetskih razmera iz koga nije straightforward ispetljati se, a Djokovic posledice za svoju anti-vax nadobudnost.

    ne moraš ništa da biraš

    nđ je čovek koji obilazi bosanske piramide, za šta ja njega da krivim? to se reguliše zakonom valjda

    sa druge strane, naleteo je takav kakav je na moralne gromade koje ga koriste da malo skrenu pažnju sa toga šta rade sa pandemijom, nema testova, redovi, ludnica i bes, iako su po istom osnovu u aus ulazili drugi

    sad, posle spavanja, odmoran, shvatio sam da me podjednako interesuju i đoković i tenis i australija

    đokoviće ću rutinski da mrzim kad god se šetam majem, tenis da ignorišem, a australije ću da se setim ponekad, kada se oglasi poneki rođak (njih odjebavam poslovično)

    to bilo to po pitanju ovih tema, ukoliko se nešto drastično ne promeni
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Bluberi Fri Jan 07, 2022 5:14 am

    avatar

    Posts : 7511
    Join date : 2017-03-14

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by MNE Fri Jan 07, 2022 7:23 am

    Talason wrote:da, zato su neki nevakcinisani uški bez ikakve medijske buke, dok su neki drugi pogodni za zajebanciju

    eh, kad je čovek žrtva svog uspeha svoje gluposti
    FTFY
    lalinea wrote:
    Talason wrote:dok nije postalo jasno da je u pitanju unutrašnja politika, krivio sam đokovića, a krivim ga i dalje za wrongdoing po pitanju vakcina

    promenio sam mišljenje kada sam video šta se događalo u konkretnom slučaju
    ja ne vidim zasto bih morala da biram izmedju krivljenja Morisona i Djokovica za ovaj cirkus. S jedne strane imas uzasnog politicara a sa druge glasnog antivaksera koji se javno hvali da je dobio exemption (nakon nedelja kontraverze) da ide u grad gde su ljudi normalne zivote videli tek nakon sto se vakcinisalo >80% populacije. I jos ide bez da potvrdi van dalje sumnje (ne mora on, valjda ima neki tim koji to radi) da su mu papiri koje ima dovoljni za ulazak u zemlju (jer sta ko njemu moze, jel, ta exemption je samo formalnost koju je trebalo odraditi, posto svi popadaju kad njega vide). ustvari, rekla bih da je ovde svako dobio ono sto je trazio: Morison politicki cirkus svetskih razmera iz koga nije straightforward ispetljati se, a Djokovic posledice za svoju anti-vax nadobudnost.
    anti-vax nadobudnost nije nešto što stoji u formularima za vize, ako je ispunjavao uslove i ako bi bio primljen da se nije kretenisao po tviteru(a izvjesno je da bi bio) onda to ne može da bude osnov da ga odbiju

    btw klupko se odmotava(Morisonov šef kabineta)  Novak - četnik sa reketom - Page 31 1861198401 Novak - četnik sa reketom - Page 31 819872012
    Novak - četnik sa reketom - Page 31 271541678_10224642551864391_1205796290729046777_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=9QkoFvOTjkoAX-X0WoD&_nc_ht=scontent.fbeg7-2
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 07, 2022 8:46 am

    U, daj ovo, ovo nam odgovara i politicki Novak - četnik sa reketom - Page 31 1861198401
    boomer crook

    Posts : 36967
    Join date : 2014-10-27

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by boomer crook Fri Jan 07, 2022 9:22 am

    meni je zapravo zanimljivo da ljudi znaju da su neki drugi ljudi usli na exemption te da mora da znaci da je njihov slucaj isti. bilo bi ludo sada da se krene s objavljivanjem medicinske dokumentacije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Erős Pista Fri Jan 07, 2022 9:36 am

    http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-milacic-djokovic-u-australiji-%E2%80%93-fali-ti-jos-jedan-papir.html

    Sputnjik


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by kondo Fri Jan 07, 2022 10:17 am

    hvala ti novače što si zabo ekser u kovčeg rio tinta u srbiji.

    pogotovo ako je tačno da je kengur efendija stalno prisutan na svim pregovorima RT i vlade, za koje i sumnjam da su pregovori kao takvi. 

    joj, joj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by паће Fri Jan 07, 2022 10:43 am

    Е, јел могуће да нико не спомиње да Рио Тинто држи Трепчу већ годинама?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Zus Fri Jan 07, 2022 11:05 am

    Opa.
    Novak Djokovic saga: Australia investigates visas of other tennis players

    https://www.bbc.com/news/world-australia-59903785
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by kondo Fri Jan 07, 2022 11:07 am

    Krizni management at worst.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Notxor Fri Jan 07, 2022 11:17 am

    Zus wrote:Opa.
    Novak Djokovic saga: Australia investigates visas of other tennis players

    https://www.bbc.com/news/world-australia-59903785

    In an interview, Home Affairs Minister Karen Andrews

    Najebali smo od Karen i Slavica.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by паће Fri Jan 07, 2022 11:22 am

    Zus wrote:Opa.
    Novak Djokovic saga: Australia investigates visas of other tennis players

    https://www.bbc.com/news/world-australia-59903785

    Војна логика: једног ухвате, сви најебу.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by plachkica Fri Jan 07, 2022 11:23 am

    Novak - četnik sa reketom - Page 31 Empty Re: Novak - četnik sa reketom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 4:50 am