Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Улични ходач Thu Feb 15, 2024 10:09 am

    Најбоље од свега то и даље дивљење. Као био је банкар, вешт, па нам одблокирао.

    хахахахха

    Какви су то, не знам, не могу то да опишем.

    Елем, за Холбрука и екипу у СД од Милошевића ништа боље није било, па они су на "провизије" овде узимали  милионе. Није ни чудо што нису хтели да га макну.
    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Thu Feb 15, 2024 2:11 pm

    https://pescanik.net/gospodar-vucic-i-ustav/
    konjski nil

    Posts : 2534
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by konjski nil Thu Feb 15, 2024 3:10 pm

    ah ustav imam ja 1 extriji txt o ustavu baš onako poučan Na današnji dan - Page 35 2304934895
    Spoiler:


    _____
    Na današnji dan - Page 35 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Na današnji dan - Page 35 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 09, 2024 6:50 pm

    Na današnji dan - Page 35 Giphqa10
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sat Mar 09, 2024 6:54 pm

    Чегбре, то је било исти дан? Што сам ја запамтио да је Бора Вашка извео тенкове на пишање тек други-трећи дан?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    One Eyed Bob

    Posts : 1370
    Join date : 2015-08-13

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by One Eyed Bob Sat Mar 09, 2024 6:55 pm



    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1370
    Join date : 2015-08-13

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by One Eyed Bob Sat Mar 09, 2024 6:55 pm

    паће wrote:Чегбре, то је било исти дан? Што сам ја запамтио да је Бора Вашка извео тенкове на пишање тек други-трећи дан?


    Tenkovi su izvedeni 9. marta popodne/predveče


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sat Mar 09, 2024 7:02 pm

    Дуг је био дан. Сећам се да смо га провели мање више уз телевизор, пошто је неким чудом неко (трећи канал?) преносио уживо шта се догађало на улицама. Не баш све, и никад на најважнијим местима, али довољно да се осети атмосфера.

    То док је било довољно светла, после већ не. Онда ће бити да смо за то извођење чули тек ујутро, или из неког краћег саопштења на крају трећег дневника.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    One Eyed Bob

    Posts : 1370
    Join date : 2015-08-13

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by One Eyed Bob Sat Mar 09, 2024 7:17 pm

    Nisam se tog dana pretrgao od demonstriranja, imao sam 16 godina a kolo su vodili kvrgavi, sredovečni likovi kojima šaketanje nije strano. Sada gledam te snimke i primećujem da ni jedna ni druga strana nisu poznavale protokole demonstriranja koji uvek podrazumevaju uspostavljanje simboličnih granica između policije i učesnika nereda (a ponekad i između "civila" i onih koji su tu došli da se biju, bilo da imaju uniformu ili ne), nego je sve to izmešano, rulja hvata policajca da ga bije jer je izašao sam na čistinu, policija hvata demonstrante koji su sami pošli na vodeni top, sve je haotično i neverovatno opasno po obe strane.

    Ipak mi je u življem sećanju ostala Plišana revolucija, bio mi je kao klincu zanimljiva ta participacija u nečemu što nije posredovano stranačkim delovanjem, tu su dolazili poslanici, patrijarh je izviždan, Lečić je urlao da stižu tenkovi, osećala se sloboda, nisam jasno razumevao od čega, ali je bila lepa ta sloboda, stajali smo, vikali i tapšali i delovalo je kao da ćemo stupiti u iskričavo i poletno vreme mirnog napretka, nešto kao Česi, samo ako sklonimo sve te čudne, birokratski sitničave ljude u dosadnim odelima i sa naočarima debelog okvira.

    Uopšte nisam sposoban za cinični odmak prema tom vremenu, bez obzira na sve što se nakon toga dogodilo, ili čak - baš zbog svega što se nakon toga dogodilo.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    No Country

    Posts : 11110
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sat Mar 09, 2024 8:35 pm

    паће wrote:Дуг је био дан. Сећам се да смо га провели мање више уз телевизор, пошто је неким чудом неко (трећи канал?) преносио уживо шта се догађало на улицама. Не баш све, и никад на најважнијим местима, али довољно да се осети атмосфера.

    То док је било довољно светла, после већ не. Онда ће бити да смо за то извођење чули тек ујутро, или из неког краћег саопштења на крају трећег дневника.
    Студио Б. Тзв. “одложени пренос”, екипе су биле на улицама, а пар момака је трчало између њих и Београђанке, носило касете. И како који од њих пристигне ми убацимо касету у машину и пустимо у програм… док нам нису упали специјалци. Нисам знао да смо добацивали до Зрењанина… ваљда зато што је равница.
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sat Mar 09, 2024 8:37 pm

    Немам појма који смо то канал гледали... можда неки новосадски. Студио Бе сам једва хватао на УКТу, и то моно - стерео уз доста шума, а теве ама никад.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Mar 09, 2024 8:41 pm

    One Eyed Bob wrote:Nisam se tog dana pretrgao od demonstriranja, imao sam 16 godina a kolo su vodili kvrgavi, sredovečni likovi kojima šaketanje nije strano. Sada gledam te snimke i primećujem da ni jedna ni druga strana nisu poznavale protokole demonstriranja koji uvek podrazumevaju uspostavljanje simboličnih granica između policije i učesnika nereda (a ponekad i između "civila" i onih koji su tu došli da se biju, bilo da imaju uniformu ili ne), nego je sve to izmešano, rulja hvata policajca da ga bije jer je izašao sam na čistinu, policija hvata demonstrante koji su sami pošli na vodeni top, sve je haotično i neverovatno opasno po obe strane.

    Ipak mi je u življem sećanju ostala Plišana revolucija, bio mi je kao klincu zanimljiva ta participacija u nečemu što nije posredovano stranačkim delovanjem, tu su dolazili poslanici, patrijarh je izviždan, Lečić je urlao da stižu tenkovi, osećala se sloboda, nisam jasno razumevao od čega, ali je bila lepa ta sloboda, stajali smo, vikali i tapšali i delovalo je kao da ćemo stupiti u iskričavo i poletno vreme mirnog napretka, nešto kao Česi, samo ako sklonimo sve te čudne, birokratski sitničave ljude u dosadnim odelima i sa naočarima debelog okvira.

    Uopšte nisam sposoban za cinični odmak prema tom vremenu, bez obzira na sve što se nakon toga dogodilo, ili čak - baš zbog svega što se nakon toga dogodilo.

    Nema cinicnog odmaka jer jedna (bitna) dimenzija nije ni zavrsena, samo se.u medjuvremenu ispostavilo da je otprilike 10 magnituda veca nego, ne sta.smo mislili 9.marta, nego cak sta smo mislili 5.oktobra (sto je ogromna razlika).
    ficfiric

    Posts : 34191
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by ficfiric Sat Mar 09, 2024 8:53 pm

    No Country wrote:Студио Б. Тзв. “одложени пренос”, екипе су биле на улицама, а пар момака је трчало између њих и Београђанке, носило касете. И како који од њих пристигне ми убацимо касету у машину и пустимо у програм… док нам нису упали специјалци. Нисам знао да смо добацивали до Зрењанина… ваљда зато што је равница.

    Do Sapca nije dobacivalo ali se secam da je burazer imao video kasetu


    _____


    Uprava napolje!

    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by bradilko Sat Mar 09, 2024 9:10 pm

    ja bio tek od londona. onaj prvi deo na trgu propustio. osetio sam suzavac u stanu. ronda poceo da zvoni telefon i izasao, napolju haos. krenuo u moskvu da vidim oca i sestru i krenuo ka londonu, tamo celo drustvo. bio kad su ubili branu, pozdravio se sa njim, trenirali smo kosarku zajedno, tu se motao, iz narodnog fronta odjednom panduri formiraju kordon, mnogi pozivaju da se ide dole na njih i u nemanjinu, neka pijana budala se skinula do pasa, isao i ja dole i odjednom se ulocio, svi panduri vade pistolje i pucaju na gore, sklanjam onu budalu i sebe iza kontejnera, ovi nestaju, penjemo se gore, tamo vriska, komesanje, lezi neki momak na samoj raskrsnici, iz usta mu izlazi mesavina krvi i tkiva, vidim brana, idem ka apoteci, ne e da otvore, lupaju se prozori, daju zavoje, popizdim, panika, dolazi hitna, uzimam nekakve stolice kod londona i pocinjem da razbijem izloge i stakla, cini mi se, beogradske jebiga nekakvo privredno udruzenje, od besa sve razbijam kao i drugi.. privredna komora, sad se setih
    tamo se motamo kao zveri u kavezu.
    spustam se opet dole do masarikove, tamo od skca doalzi pandurski kec, neki pandur, hvataju ga poznati zvezdini sada pokojni navijaci i jos par nekih glavomja, hvataju pandura i biju ga, vade one kocke kraj ulaza u jik banku, u acuju ga u banku, ona kruzna vrata su bila.
    posle sam cuo da je ubijen od batina.
    idem gore dole levo desno, pada mrak, vec dolaze navijaci organizovano, supa i radovci, krece se dole na nemanjinu, razbija se i pali pandurski kec, nema informacija, ceka se neko zlo, prica. se svasta..
    odjednom panduri, mozda i vojska bezimo na sve strane, nekako sam se spustio do sarajevske, idem ka balkanskoj , za masom, hocu da se dohvatim terazija i da bezim kuci, razbijaju se izlozi, supa i radovci razbijaju jedan izlog i navlace na sebe meklaud jakne. stizme kucci, pokavam da slusam studio b 92, palim tv, tamo spsovske orgije, bora jovic smrdljivi kao vampir , tenkovi,,izlazim sa sestrom kroz prolaz na obilecevom vencu, policija ide bahato, zli penzosi komentarisu kako bi sve uza zid zbog polomljenih izloga, neka zena im kaze sram vas bilo, ovi laju na nju, stizemo do palate albanije, tenkovi svuda, iz aaone trafike kod moskve neki askeri priveli momka i onako dripacki ga kao nesto zapitkuju i onda ga jedan od trojice odalami, sestra place i idemo nqzad kuci. orgijanje policije i vojske citavu noc..
    sutra u skoli razredniinace sps smrad sav srecan, rasprava, tuga, pocinju protesti, tamo kod cesme, tamo visim po citav dan, vidimo cnn ekipu, srecni, ovi sa rtb podnose ostavke, sednica je bila skupstine kad je onaj lik poceo da prica poucnu pricu, unkovic predsednik skupstine, spsovske njuske, cakle im se oci od srece..
    i onda kolotecina, kraj skolske godine, matursko, letovanje, pocinje pucnjava, u grckoj slusamo radio zagreb, svestan sranja ali daleko je jos, doalzim kuci, septembar kako tako, kasnije sve se raspalo, sve vise cudnih njuski po gradu, uniforme sa amblemima raznih tigrova, pantera, pticurina..malo malo nekog pratis, pozdravljanje, ajde kad se zavrsi ali nije se nikad zavrsilo, traje jos.
    zaboravih i vuka draskovica na pozoristu i trenutak kad je prekrstio noge i nesro laprdao. reko u sebi ,isuse sta ovaj debil prica.
    sta god bio razlog okupljanja 9-og marta se videlo da je milosevic spreman na sve, on je koliko se secam zabranio ulazak na trg i tako je to pocelo. tenkovi, poslednja sansa da se taj manijak ukloni, na kraju je to bilo. realno znalo se ako ode mitevic doci ce neki slican.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Улични ходач Sat Mar 09, 2024 11:26 pm

    Нису се само носиле касете, снимао је НТВ Студио Б и са Београђанке уживо.

    Срећа за Радио Аграм што је 9. март пукао а пуцало се већ тог марта по хрватској и пре 9. марта и после. Нису вас обавестили о томе.
    fikret selimbašić

    Posts : 9567
    Join date : 2020-06-19

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by fikret selimbašić Sat Mar 09, 2024 11:40 pm

    Bila je i repriza sledeće 1992. godine, mlako i ništa bitno ali me zuperov duhoviti kometar podsjeti na jedan aforizam iz tog vremena, juče su najviše bili razočarani oni koji su imali velika očekivanja od 9. ožujka.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    No Country

    Posts : 11110
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun Mar 10, 2024 12:13 am

    Тако је, Зупо, избацили смо једну камеру из студија на видиковац и држали један широки кадар Београда. Покојни Роберт Клајн је бесомучно пуштао Вангелиса, тему Chariots of Fire.

    Паће, апсолутно и проверено, нико осим Студија Б није преносио демонстрације. Не знам на коју си фору то гледао у Зрењанину, можда је било пар дана касније? Нама су око пет поподне упали специјалци у цивилу и онда је такође покојни Иван Галебовић прочитао кратко саопштење, нешто у смислу да нам је наређено да прекинемо са преносом и наставимо емитовање “позитивног садржаја”. А онда сам ја пустио следећи спот:




    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 10, 2024 12:20 am

    Lol
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Sun Mar 10, 2024 10:21 am

    No Country wrote:Тако је, Зупо, избацили смо једну камеру из студија на видиковац и држали један широки кадар Београда. Покојни Роберт Клајн је бесомучно пуштао Вангелиса, тему Chariots of Fire.

    Паће, апсолутно и проверено, нико осим Студија Б није преносио демонстрације. Не знам на коју си фору то гледао у Зрењанину, можда је било пар дана касније? Нама су око пет поподне упали специјалци у цивилу и онда је такође покојни Иван Галебовић прочитао кратко саопштење, нешто у смислу да нам је наређено да прекинемо са преносом и наставимо емитовање “позитивног садржаја”. А онда сам ја пустио следећи спот:



    Хм, сећам се добро шта сам видео, али не преко чега је стизао сигнал, а сад кад кажеш, можда и није тог дана. Можда су неке наредне демонстрације, у време кад је Слоба као нешто попустио?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9567
    Join date : 2020-06-19

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by fikret selimbašić Sun Mar 10, 2024 10:41 am

    паће wrote:
    No Country wrote:Тако је, Зупо, избацили смо једну камеру из студија на видиковац и држали један широки кадар Београда. Покојни Роберт Клајн је бесомучно пуштао Вангелиса, тему Chariots of Fire.

    Паће, апсолутно и проверено, нико осим Студија Б није преносио демонстрације. Не знам на коју си фору то гледао у Зрењанину, можда је било пар дана касније? Нама су око пет поподне упали специјалци у цивилу и онда је такође покојни Иван Галебовић прочитао кратко саопштење, нешто у смислу да нам је наређено да прекинемо са преносом и наставимо емитовање “позитивног садржаја”. А онда сам ја пустио следећи спот:



    Хм, сећам се добро шта сам видео, али не преко чега је стизао сигнал, а сад кад кажеш, можда и није тог дана. Можда су неке наредне демонстрације, у време кад је Слоба као нешто попустио?

    Te ve Beograd je par dana posle 9. marta prikazivao snimke demonstracija i nereda. Jedan dan su išli policijski snimci, drugi dan snimci studija be a treći dan snimci građana. Moguće je da si između desetog i dvanaestog gledao baš to. Zašto pamtim ovo, za jedanaesti mi je bila zakazana regrutacija i većina nas koji smo se taj dan i tim povodom našli u tuzlanskom domu zdravlja, bila je prilično kisela i u frci jer vojska i tenkovi na prestoničkim ulicama.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by bradilko Mon Mar 11, 2024 3:49 pm

    auu nisam znao da je ivan galebovic umro.
    disident

    Posts : 15061
    Join date : 2016-03-28

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by disident Mon Mar 11, 2024 4:04 pm

    No Country wrote:Тако је, Зупо, избацили смо једну камеру из студија на видиковац и држали један широки кадар Београда. Покојни Роберт Клајн је бесомучно пуштао Вангелиса, тему Chariots of Fire.

    Паће, апсолутно и проверено, нико осим Студија Б није преносио демонстрације. Не знам на коју си фору то гледао у Зрењанину, можда је било пар дана касније? Нама су око пет поподне упали специјалци у цивилу и онда је такође покојни Иван Галебовић прочитао кратко саопштење, нешто у смислу да нам је наређено да прекинемо са преносом и наставимо емитовање “позитивног садржаја”. А онда сам ја пустио следећи спот:



    Ima u nekim memoarima DB operativca koji je vodio tu akciju njegova verzija upada, samo da se setim gde


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11110
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Mon Mar 11, 2024 6:48 pm

    Нађи ако можеш, волео бих да то прочитам. На 22-гом спрату где је био (мислим да је и сада) ТВ студио то није изгледало нарочито драматично. Појавило се пар момака у мантилима, мало су се промували, не сећам се никакве комуникације. Све се дешавало пар спратова ниже, у канцеларији Драгана Којадиновића, тадашњег директора Студија Б. Из исте канцеларије је стигла и наредба да се прекине са преносом демонстрација, које су у том тренутку биле углавном готове. Тенкови ће изаћи на улице пар сати касније.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    disident

    Posts : 15061
    Join date : 2016-03-28

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by disident Mon Mar 11, 2024 7:28 pm

    Okacicu veceras, setio sam se i autora i zivopisnog naslova knjige.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Janko Suvar Tue Mar 12, 2024 1:11 pm

    Dejan Jovic
    @DejanFpzg
    ·
    3h
    Da Đinđić nije ubijen, CG i Kosovo bi mnogo teže mogle tvrditi da moraju otići, a EU bi tretirala Hrv i SRJ kao slične zemlje te bi šanse za zajednički ulazak u EU bile veće. Hrvatska je te 2003. krenula putem detuđmanizacije i suradnje HDZ-SDSS, važno za njen put prema EU.




    Znate li kako je biti дебил u Hrvatskoj?

    Na današnji dan - Page 35 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 6:52 pm