Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Naprednjakluk

    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Јанош Винету Wed Nov 18, 2020 4:47 pm

    Ја морам сад да уђем у Ћирјаковић-режим: ми смо култура која на скали дугорочне орјентације има индекс 50. На пола између прагмативизма и нормативизма.
    Кажу овако:
    У друштвима са прагматичном оријентацијом, популација верује да истина зависи од ситуације, контекста и времена. Имају способност да прилагоде традиције према променама у спољним околностима, склоност да чувају и инвестирају. Истрајни су у постизању резултата.

    Насупрот њима, нормативистичке културе имају опсесију правом, регулацијам, прописима и откривању апсолутне Истине.

    Ово делује смешно генерализујуће, али има корен истине. Та склоност измаштаним традицијама долази однекуд. Ако је нема, измислиће је, само да би имали нешто.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Wed Nov 18, 2020 4:51 pm

    Па са те стране смо већ тридесет година у вековним традицијама које смо прекјуче измислили.

    Ено само шенлучења. Било је некад само за новака. Сад се шенлучи за свако црвеније слово у календару, рођење, славу, крштење и кад се коме још ћефне. Да га питаш јел' и његов чукундеда тако празнио шаржере у ваздух пешес пута годишње, с убеђењем би рекао да јесте.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Tue Nov 24, 2020 12:10 am

    Vođa i sledbenici

    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Tue Nov 24, 2020 9:12 am

    Могу да нас прате, издалека... по проценту позитивних?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Fri Nov 27, 2020 3:57 pm

    Гордана Чомић: У Влади сам због надлежности Министарства, позвали су ме Вучић и Брнабић

    петак, 27. новембар 2020.


    Министарка за људска права и друштвени дијалог Гордана Чомић каже да су је у Владу Србије, непосредно пре њеног формирања, позвали премијерка Ана Брнабић и председник Александар Вучић а да су разлог због ког је ушла у њу - надлежности тог министарства које су политика за коју се бори последњих 30 година.

    На питање како се нашла у Влади пошто је странка на чијој листи је била - Уједињена демократска Србија остварила резултат испод један одсто на изборима, Чомић за Н1 каже да се то догодило неопходношћу да Србија има Министарство за људска права и друштвени дијалог и позивом и договором непосредно пре формирања од стране председнице владе и председника Србије.

    Упитана како су ти разговори изгледали, Чомић каже да су они били засновани на разумевању да је у Србији неопходно имати министарство које би имало једнаку политику и једаке вредности ко год био власт или опозиција, а због разлога да пет година заредом у извештајима Европске Комисије и других међународних организација, као и НВО и страних и домаћих институција се понављају негативне оцене о демократији, владавини права, медијима, људским и мањинским правима...

    Захтев да се оснује Министарство је покушај да се та оцена промени и то је заједничка сагласност свих, рекла је Чомић.


    Променила став

    Упитана шта се променило од 1. јуна када је у интервјуу за "Блиц" рекла да не би ушла у Владу и да у такву владу не може да уђе било ко има угледа јер су такве владе у друштвима где се влада "милошћу владара", Чомић одговара:

    "Ништа се није променило и нема гаранција да се неће владати милошћу владара. Променило се то да је формирано Министарство, да је развијена свест о томе да је то неопходност, да сви на јавним пословима мењају понашање јер је владавина права да прочитате оно за шта сте надлежни и тако радите", истакла је министарка.

    Нагласила је да је формирано министарство које би имало једнаку политику, вредности и циљеве у било којој влади, са било којом странком на власти и у опозицији.

    Нема гаранција да министарство неће зависити од "милости владара"

    На питање да има ли гаранција да и то министарство неће зависити од "милости владара", каже да нема гаранција, али да је потпуно јасна жеља у владајућој већини, али се нада да је тако и у опозицији да Србија исходује за годину дана бољу оцену за све оно што се види као лоше о и негативно.

    Истиче и да је евидентан недостатак дијалога у институцијама друштва и да имате групу људи који подржавају власт и ону други која каже да ништа не ваља.

    Нема гаранција низашта, али постоје надлежности у којима је записано шта неко ко је старешина државног органа управе има и нема право да ради

    "Нема гаранција низашта, али постоје надлежности у којима је записано шта неко ко је старешина државног органа управе има и нема право да ради и пошто се ја не мењам, већ само место са ког се борим за исте циљеве, онда је у тим надлежностима како промоција реформи и европских интеграција у поглављима 23 24 тако и озбиљан рад на култури дијалога, области људских права, политичкој култури дијалога, дијалогу са националним мањинама, као и доношење свих закона давно записаних у акционим плановима", рекла је Чомић.

    Са председником постигнута сагласност о надлежностима

    Она је нагласила да је са председником постигла сагласност о надлежностима за које министартство одговара да исходују бољу оцену о владавини права у Србији и да је то могуће иако то, како је поручила водитељки, "њој звучи невероватно".

    "Наш разговор би био продуктивнији да смо обе прочитале надлежности министарства", рекла је Чомић водитељки, која је одговорила да јесте прочитала надлежности.


    "Ваше право је да сматрате да не треба да будем министарка, али надлежности министарства су ме определиле", поручила је Чомић и додала да је то је политика за коју се бори последњих 30 година.

    Рекла је и да је имала разговор са Саветима националних мањина који имају озбиљне проблеме - од недостајећих финансија, па до недостатка дијалога са већином и државним органима о остваривању њихових права.

    Подсетила је и да истраживања показују да већина у Србији има високу етничку дистанцу према Ромима, Албанцима и Хрватима и да то захтева рад људи у државним органима и медијима да се отвори озбиљан дијлаог, као и да чврсто стојимо на антидискриминационим законима.

    На подсећање водитељке да је Национални савет Албанаца тужио министра полиције Александра Вулина који константно назива Албанце Шиптарима, иако је раније пресуђено да је то увредљиво, Чомић каже да члан Владе не сме да коментарише полицијске, тужилачке и судске поступке ако су ушли у процес.

    "Сачекаћемо да суд одлучи а онда ћемо реговати као министарство и ја лично".


    "Министар Вулин је члан владе и ако желите да докажете да члан владе крши етички кодекс владе и да то поправите тако што ће и други члан владе кршити етички кодекс, имамо неспоразум, баналан али дубок", рекла је Чомић.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Sun Nov 29, 2020 12:52 am

    Naprednjakluk - Page 30 En8lQ6AW4AMj-b8?format=jpg&name=large
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Nov 29, 2020 12:53 am

    Alternativne investicijetm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Sun Nov 29, 2020 1:02 am

    ja sam ove godine položio bar 20 ispita na linkedin learningu pa se ne hvalim Naprednjakluk - Page 30 3579118792
    avatar

    Posts : 7498
    Join date : 2017-03-14

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by MNE Sun Nov 29, 2020 7:55 am

    znam jednog alternativnog investitora iz komšiluka, uzima 10% mjesečno
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ♏ Sun Nov 29, 2020 8:40 am

    Talason wrote:ja sam ove godine položio bar 20 ispita na linkedin learningu pa se ne hvalim Naprednjakluk - Page 30 3579118792

    Confident public speaking? Crisis management? Piano essentials?
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by паће Sun Nov 29, 2020 10:11 am

    Ма шта пијано, пијанисимо, да нико не чује.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Sun Nov 29, 2020 10:19 pm


    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by plachkica Sun Dec 06, 2020 11:08 pm

    đuka je u hit tvitu ponovio skupštinski nastup o ukidanju kriznog štaba, vučić je tvitnuo
    izvinjenje kriznom štabu, verica je pročitala tvit, đuka je dobio reč:



    Last edited by plachkica on Sun Dec 06, 2020 11:18 pm; edited 1 time in total
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by disident Sun Dec 06, 2020 11:13 pm

    Naprednjakluk - Page 30 3579118792
    Kučkica malena


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Sun Dec 06, 2020 11:26 pm

    Predstava Naprednjakluk - Page 30 513177329

    Inace se Vucic svakog dana izvinjava po tviterima pa se to live prenosi na tv-u


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Mon Dec 07, 2020 8:53 am

    reketasko disciplinovanje kriznog staba.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Mon Dec 07, 2020 9:33 am

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Mon Dec 07, 2020 10:19 am

    mislim ja znam da je ovde popularan narativ kon govno i nije da fali materijala za tako nesto no kon je u poslednjih mesec i kusur izletao prvo sa izjavama o broju umrlih (as in x3) koji je onda al kaponeov kucni doktor denfovao. zatim je krizni stab gotovo unisono pistao o zatvaranju dok se vucic ponasao kao ja kada igram neki RTS cekajuci poslednji momenat da uradi nesto kako bi zastitio prioritete (citaj mozzart).

    dakle sada je vucko pustio malo djukele da im kevcu oko clanaka cisto da ih pozove da aportiraju kada je lekcija odrzana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Летећи Полип Mon Dec 07, 2020 12:27 pm

    boomer crook wrote:mislim ja znam da je ovde popularan narativ kon govno i nije da fali materijala za tako nesto no kon je u poslednjih mesec i kusur izletao prvo sa izjavama o broju umrlih (as in x3) koji je onda al kaponeov kucni doktor denfovao. zatim je krizni stab gotovo unisono pistao o zatvaranju dok se vucic ponasao kao ja kada igram neki RTS cekajuci poslednji momenat da uradi nesto kako bi zastitio prioritete (citaj mozzart).

    dakle sada je vucko pustio malo djukele da im kevcu oko clanaka cisto da ih pozove da aportiraju kada je lekcija odrzana.


    Ajao, ti si jedan od onih što se ukopaju iza kula i ostale fiksirane odbrane, pa onda čekaš da te neko napadne.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Dec 07, 2020 12:29 pm

    mi smo stariji, oprezni ljudi, tako reći kunktatori.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Mon Dec 07, 2020 12:32 pm

    Летећи Полип wrote:
    boomer crook wrote:mislim ja znam da je ovde popularan narativ kon govno i nije da fali materijala za tako nesto no kon je u poslednjih mesec i kusur izletao prvo sa izjavama o broju umrlih (as in x3) koji je onda al kaponeov kucni doktor denfovao. zatim je krizni stab gotovo unisono pistao o zatvaranju dok se vucic ponasao kao ja kada igram neki RTS cekajuci poslednji momenat da uradi nesto kako bi zastitio prioritete (citaj mozzart).

    dakle sada je vucko pustio malo djukele da im kevcu oko clanaka cisto da ih pozove da aportiraju kada je lekcija odrzana.


    Ajao, ti si jedan od onih što se ukopaju iza kula i ostale fiksirane odbrane, pa onda čekaš da te neko napadne.

    ne samo to. nego kad me napadnu stedim resurse dok ljudstvo (patuljstvo, elfovstvo...) ne zapisti kao proverbijalni zelenko.


    Last edited by boomer crook on Mon Dec 07, 2020 12:38 pm; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Dec 07, 2020 12:37 pm

    ja sam isto staložen igrač

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Mon Dec 07, 2020 12:39 pm

    ja sam ono, kao sto me je jedan veliki strateg naucio, prvo primitivno lukavstvo pa sumanuti napad.


    Last edited by boomer crook on Mon Dec 07, 2020 1:53 pm; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Mon Dec 07, 2020 12:52 pm

    Naprednjakluk - Page 30 3579118792
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by kapetanm Mon Dec 07, 2020 5:17 pm

    Pa bolje bi bilo primitivjni napad pa lukavstvo ludaka, vidiš da to prolazi

    Naprednjakluk - Page 30 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 5:23 am