Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Naprednjakluk

    rumbeando

    Posts : 13712
    Join date : 2016-02-01

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by rumbeando Fri Oct 09, 2020 5:53 pm



    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Mon Oct 12, 2020 12:39 pm

    Anđus o iznudi: Namestio me moj prijatelj Vučić

    https://nova.rs/vesti/hronika/andus-o-iznudi-namestio-me-moj-prijatelj-vucic/?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

    Suđenje televizijskom voditelju Dejanu Anđusu, koji se tereti da je od biznismena Milojice M. pokušao da iznudi 30.000 evra, održano je u Višem sudu u Beogradu, a optuženi novinar istakao je danas da iza cele afere stoji predsednik države Aleksandar Vučić, sa kojim je svojevremeno bio prijatelj.

    Na današnjem pretresu bilo je iznošenje završnih reči, a Anđus je iskoristio svoje pravo da kaže šta misli i istakao da je jasno da je afera iznuda, a koja se njemu stavlja na teret, politički montirana i da iza nje stoji sam vrh države, odnosno predsednik Vučić.

    Rekao je da ovde nije bilo reči o iznudi i da je njemu oštećeni biznismen Milojica M. dugovao novac, kao i da je on sam inicirao vraćanje para.

    “Pod prinudom Vučića, policije i Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Miki je uradio ovo što jeste. Oni su njega oteli, iz pouzdanih izvora znam da su ga kidnapovali pripadnici BIA, i prisili na ovo. On je pristao da uradi ovo i da me namesti da bi spasio svoju glavu. Politička odluka je bila da budem “likvidiran””, rekao je Anđus.

    On je istakao i da je ovaj ceo slučaj “teška podmetačina”.

    “Milojica je sve ovo uradio po naredbi Vučića. Ja sam kriv što sam očigledno u svojim emisijama zašao u političke i opozicione vode, što sam kritikovao. Ja sam sa Vučićem bio prijatelj 30 godina, on prvi zna da ja posebno prezirem Srpsku naprednu stranku (SNS) i da su sve moralne nakaze prešle 2012. godine u tu stranku. Očekujem oslobađajuću presudu, ukoliko se desi nepravda biću prinuđen da izađem u javnost i ispričam sve detalje ove farse”, rekao je Anđus.

    Sa druge strane, njegova advokatica Vesna Golubović takođe je zatražila oslobađajuću presudu. Ona je istakla i da je jako zanimljivo što se za slučaj njenog branjenika svojevremeno interesovao čak i ministar unutrašnjih poslova i u javnosti Anđusa označavao “reketašem”, dok toliko interesovanje nije pokazao u postupcima za ukradene bebe, ubistvo advokata, paljenje kuće novinara i slične.

    Tužilaštvo je ostalo pri svom stavu i zatražilo da se Anđus osudi po zakonu, jer je, kako je naveo tužilac, tokom postupka dokazano da je počinio krivično delo koje mu se stavlja na teret.

    Podsetimo, poznati voditelj Dejan Anđus uhapšen je 30. juna 2017. godine prilikom preuzimanja bele koverte sa novcem. Kako su mediji tada navodili, policajci su kod Anđusa, osim koverte s novcem, pronašli i mobilni telefon sa kojeg je oštećenom u ovom postupku slao preteće SMS poruke, kako bi od njega iznudio 30.000 evra. Voditelj je u više navrata isticao da mu je cela afera nameštena.


    _____


    Uprava napolje!

    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ♏ Mon Oct 12, 2020 7:24 pm

    Restauracija jede svoju decu...
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Mon Oct 12, 2020 7:35 pm

    Da se prisetimo kako je prica pocela

    Uskoro hapšenja: Na udaru ljudi bliski Nikoliću i Dačiću

    ...
    Istraga je završena i u slučaju zloupotreba u preduzeću “Vojvodinaput-Bačkaput”.

    - Direktor ove firme Milojica Marković moraće da objasni kako je Milu Đuraškoviću, vlasniku „Nibens grupe“, omogućio sticanje preko milion i po evra koristi kroz privatizaciju “Bačkaputa” koja je kasnije raskinuta - kaže izvor “Blica”.

    Kako saznajemo, Đurašković je protivzakonitim preuzimanjem akcija koje je Metals banka imala u “Bačkaputu” prisvojio taj novac. Da bi mu se odužio, Đurašković je, kako je istraga pokazala, u postupku privatizacije PZP Beograd pomogao da prisvoji blizu 3,5 miliona evra.

    https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/uskoro-hapsenja-na-udaru-ljudi-bliski-nikolicu-i-dacicu/bq1t6ml

    Pa onda sledi sastanak Andjusa, Milojice i Vucica, nakon kog se Andjus naredne tri godine kurci kako hrani 600 porodica


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Mon Oct 12, 2020 7:40 pm

    ♏ wrote:Restauracija jede svoju decu...

    Naprednjakluk - Page 26 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 12, 2020 11:31 pm

    ficfiric wrote:
    ukoliko se desi nepravda biću prinuđen da izađem u javnost i ispričam sve detalje ove farse”, rekao je Anđus.

    Naprednjakluk - Page 26 2134255106


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Wed Oct 14, 2020 12:41 pm

    Dejan Anđus oslobođen optužbi

    https://nova.rs/vesti/hronika/dejan-andus-osloboden-optuzbi/

    Naprednjakluk - Page 26 IMG_20201014_121811_1-1024x768

    elevizijski voditelj Dejan Anđus, koji je optužen da je od biznismena Milojice M. pokušao da iznudi 30.000 evra, oslobođen je danas u Višem sudu u Beogradu ovih optužbi.

    Tokom izricanja presude, sudija je istakla da tokom postupka nije dokazano da je voditelj izvršio krivično delo za koje se tereti.

    Sudija je istakla da se presuda pre svega bazire na iskazu oštećenog Milojice M. koji se i sam tokom suđenja rekao da je imao dogovor za Anđusom, rekavši da ga je prijavio jer je osetio neku vrstu straha zbog izjava koje je novinar iznosio u svojim emisijama, kao i porukama koje je od njega dobijao.

    Podsetimo, voditelj se teretio, kako su mediji tada navodili, da je žrtvi iznude pomogao da ugovori izvesni posao tako što ga je upoznao sa potencijalnim poslovnim partnerima. Nakon uspešno sklopljenog dogovora, Anđus je zahtevao da mu se isplati višemilionska suma na ime posredovanja iako o tome nije postojao nikakav prethodni dogovor. Anđus je zbog ovoga uhapšen juna 2017. godine, a u pritvoru je proveo više od mesec dana, nakon čega je, avgusta pušten da se brani sa slobode.
    Ipak, nakon izlaska iz pritvora, povukao se u medijsku ilegalu i od tada se slabo oglašavao u medijima. U više navrata isticao je da mu je afera “napakovana”, a tokom iznošenja završnih reči istakao je da iza svega stoji predsednik Aleksandar Vučić.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Wed Oct 14, 2020 12:44 pm

    :ljaksofon:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by MNE Wed Oct 14, 2020 2:59 pm

    kangaroo court
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ♏ Wed Oct 14, 2020 7:12 pm

    Leptejebo, pa Anđus je upravo uzentao tzv. Andrićev venac klasičnom sledećeg utorka fintom...

    Not sure if je prešminkano enofilsko govno ipak totalni lowlife šarlatan i pičketina ili je kabinetska emisija bila bitnija i uticajnija nego što su i najokoreliji fanovi mislili.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Oct 14, 2020 8:08 pm

    nije dokazano, sta ces


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by MNE Wed Oct 14, 2020 8:09 pm

    jebigica
    boomer crook

    Posts : 36879
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Wed Oct 14, 2020 9:44 pm

    Naprednjakluk - Page 26 3137070404


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36879
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Wed Oct 14, 2020 9:45 pm

    steta sto nam je vodeceg andjusologa oteo milance


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36879
    Join date : 2014-10-27

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by boomer crook Wed Oct 14, 2020 9:51 pm

    kako da objasnim zeni sta je to andjus?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5218
    Join date : 2016-01-26

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Јанош Винету Wed Oct 14, 2020 10:32 pm

    Никако, пусти јој емисију на ТВу да гледа. Има очи, кашће јој се само.
    Речи то не могу описати, то треба видети. Најбоље ону епизоду кад доведу Ану Карабатић, па је онда он и Жива гледају.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ficfiric Wed Oct 14, 2020 10:38 pm

    Ili bar klip



    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7015
    Join date : 2014-11-07

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by zvezda je zivot Wed Oct 14, 2020 10:44 pm

    izgleda da su obavljeni razgovori, pregovori, dogovori...


    _____
    ova zemlja to je to
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by ♏ Thu Oct 15, 2020 3:55 am

    Hoće li ga pozvati u Novi dan? Proredili su njega i Milovana, a ova presuda se može čitati i kao jak signal da je to bila greška.
    Anonymous
    Guest

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Guest Thu Oct 15, 2020 7:59 am

    boomer crook wrote:kako da objasnim zeni sta je to andjus?
    Naprednjakluk - Page 26 3579118792 Naprednjakluk - Page 26 3579118792 Naprednjakluk - Page 26 3579118792
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Esterházy Márton Thu Oct 15, 2020 1:01 pm

    Naprednjakluk - Page 26 286371741
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Thu Oct 15, 2020 1:41 pm

    Jel mu Čović oprostio što ga je tukao?
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Erős Pista Sun Oct 18, 2020 12:12 pm

    Iz serijala "Kome smeta..."


    http://www.politika.rs/scc/clanak/464510/Pogledi/Kome-smeta-jaka-Srbija


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Sun Oct 18, 2020 12:18 pm

    Kakva titula

    Некадашњи потпредседник Владе Србије
    Naprednjakluk - Page 26 3579118792
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by beatakeshi Sun Oct 18, 2020 12:33 pm

    https://twitter.com/i/status/1315973871527432192

    Evo i video izdanje

    Naprednjakluk - Page 26 Empty Re: Naprednjakluk

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 6:07 pm