Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    fikret selimbašić

    Posts : 9545
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Wed May 26, 2021 8:01 pm


    Usvojen zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima u Federaciji BiH!
    Zakon predviđa zabranu pušenja u svim zatvorenim javnim prostorima, javnim skupovima, radnim mjestima i u javnom prijevozu, te privatnim automobilima ukoliko se u njima nalaze maloljetne osobe


    "Za" je glasalo 63, troje je bilo protiv, a dvoje suzdržano. Prijedlog zakona sada ide na Dom naroda Parlamenta FBiH gdje treba dovoljnu podršku da bi stupio na snagu


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Tue Jun 15, 2021 9:27 pm

    The California Legislature on Monday approved a $100-million plan to bolster California’s legal marijuana industry, which continues to struggle to compete with the large illicit pot market nearly five years after voters approved sales for recreational use.

    Los Angeles will be the biggest beneficiary of the money, which was proposed by Gov. Gavin Newsom to be provided as grants to cities and counties to help cannabis businesses transition from provisional to regular licenses.

    “California voters approved Proposition 64 five years ago and entrusted the Legislature with creating a legal, well-regulated cannabis market," said Assemblyman Phil Ting (D-San Francisco), the chairman of the Assembly Budget Committee. "We have yet to reach that goal."

    https://finance.yahoo.com/news/california-offers-100-million-rescue-231502162.html
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Bleeding Blitva Fri Jun 18, 2021 11:13 pm

    https://lupiga.com/intervjui/knjiga-oziljaka-saka-u-oko-i-vecini-hrvata-i-vecini-srba

    U Srbiji postoji gomila tih udruženja Krajišnika, Srba iz Hrvatske … Onda se u avgustu događaju razni performansi, predstave, gdje se govori o njima kao žrtvama. Posebno je to vidljivo u nekim naseljima koja su formirana na obodu velikih gradova, Beograda i Novog Sada, konkretno. U tim naseljima se živi ta neka paralelna realnost, gdje se nove generacije forsiraju upravo kroz to kolektivno sjećanje na negativan način, u kojem su oni samo žrtve, a Hrvati samo oni koji su ih otjerali. Dio ljudi koji je intelektualno napredovao to je prevazišao, ali još uvijek ima puno onih koji služe kao običan paravan aktualnoj vlasti u Srbiji, da budu marionete za te performanse. Meni se, recimo, desilo da me zovu iz kabineta predsjednika Republike Srbije da sudjelujem u snimanju propagandnog spota na obljetnicu 25 godina Oluje. Bio sam šokiran tom idejom i tim čudnovatim pozivom, jer je to jedna brutalna manipulacija tim ljudima, plasiranje njih u kontekstu patetike.
    Kakva manipulacija?
    Igor: Dakle, jutro pred obljetnicu Oluje, dobijem poziv sa nepoznatog broja. Javim se, a sa druge strane slušalice predstavio mi se ženski glas uz objašnjenje da zove iz kabineta predsjednika. Objasnila mi je da se za obljetnicu snima prigodan video spot u kome trebaju da učestvuju javne ličnosti i poznati kulturni i sportski djelatnici koji su tog avgusta bili u koloni kao izbjeglice. Sve što su trebali da kažu bilo je - ja sam taj i taj, i ja sam bio u koloni, a danas sam to što jesam. Glumac, doktor, fudbaler ... Pa kao gospodine Čoko pošto ste Vi naš poznati fotograf, da li biste htjeli da vas snimimo, tada i tada, na tom i tom mjestu, da Vi to nama isto kažete – ja sam Igor Čoko, danas sam fotograf, i ja sam bio u koloni. Ljubazno sam se zahvalio na ponudi i rekao, naravno da ne mogu. Taj dan sam imao snimanje za drugi medij, i u dogovoru gdje da snimamo, izabrao sam nekadašnji Picin park gdje se danas okupljaju migranti. Na kraju intervjua, još uvijek pod utiskom telefonskog poziva, prišao sam grupici koja je sjedila na obližnjim klupama, zagrlio ih i rekao - i ja sam bio u koloni.

    Ovo što spominje - krajiška kultura na rubovima velikih gradova - kako to izgleda, kako se manifestira?


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Fri Jun 18, 2021 11:14 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Ovo što spominje - krajiška kultura na rubovima velikih gradova - kako to izgleda, kako se manifestira?

    https://vasudeva.forumburundi.com/t1232-underground-festival-u-busijama
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Bleeding Blitva Sat Jun 19, 2021 10:12 am

    Fala Polipe  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 903208043


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Wed Jul 07, 2021 12:58 am


    • From 2015-2019, Iceland ran two large-scale trials of a reduced working week of 35-36 hours with no reduction in pay. The results have been analysed for the first time in a joint project by Autonomy and the research organisation Association for Sustainability and Democracy (Alda) in Iceland. 



    • Analysis of the results which included 2,500 workers – over 1% of Iceland’s entire working population – suggests important lessons for both employees and businesses.

     

    • The trials were an overwhelming success, and since completion 86% of the country’s workforce are now working shorter hours or gaining the right to shorten their hours.



    • Productivity and service provision remained the same or improved across the majority of trial workplaces. 



    • Worker wellbeing dramatically increased across a range of indicators, from perceived stress and burnout, to health and work-life balance.



    • The trials also remained revenue neutral for both the city council and the government, providing a crucial, and so far largely overlooked blueprint of how future trials might be organised in other countries around the world.




    https://autonomy.work/portfolio/icelandsww/
    fikret selimbašić

    Posts : 9545
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Wed Jul 07, 2021 10:04 am


    Guverner američke države Njujork Endrju Komo (Andrew Cuomo) proglasio je stanje "vanredne katastrofe" zbog nasilja. Komo je rekao da su oni "prešli iz jedne u drugu epidemiju".
    - Prešli smo od kovida do epidemije oružanog nasilja. Više ljudi umire od nasilja od oružja nego od kovida - izjavio je na konferenciji za novinare.
    Saopćenje je uslijedilo nakon niza pucnjava tokom prazničnog vikenda u gradovima širom države. Više od 180 ljudi ubijeno je za tri dana tokom kojih su SAD slavile Dan nezavisnosti.
    Ukaz koji se proglašava stanje vanredne katastrofe, za koji Komo kaže da je prvi te vrste u zemlji, tretiraće oružano nasilje kao pitanje koje se tiče javnog zdravlja, prenosi AP.
    Prema njegovim riječima, država će formirati kancelariju za prevenciju oružanog nasilja u okviru Ministarstva zdravlja te savezne države. 


    180 ubijenih je žestoka bitka, dovoljna da omanji grad promijeni vlasnika Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 1090578128


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by disident Sat Aug 28, 2021 10:08 am



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Bleeding Blitva Sat Aug 28, 2021 12:14 pm

    https://softpower30.com/
    Mislim da je rađeno prije korone, ne znam jel bi danas obzirom na zdravstvo bilo drugačije.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Solus_Rex Wed Sep 01, 2021 10:37 am

    :ljaksofon:


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 01, 2021 10:45 am

    Bolje kralj nego "srpske zemlje".
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Wed Sep 01, 2021 11:12 am

    Imajući u vidu o kom kraju se radi, poprilično je verovatno da nije bilo greške.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Wed Sep 01, 2021 11:32 am

    Летећи Полип wrote:Imajući u vidu o kom kraju se radi, poprilično je verovatno da nije bilo greške.

    О ком крају, о ком краљу је реч? Оћу да знам како их зову у народу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Wed Sep 01, 2021 11:37 am

    Летећи Полип wrote:Imajući u vidu o kom kraju se radi, poprilično je verovatno da nije bilo greške.


    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 01, 2021 12:43 pm

    Ma naravno da nije greska. Inace - jel vam ne odgovara himna? E onda dajte drugu. Ako cete ovu - e onda je ozvanicite kakva jeste. A ne da izmisljate "srpske zemlje".
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sotir Wed Sep 01, 2021 5:53 pm

    У Дражиној кући у Ивањици у подруму нелегално монтирали опрему за рударење биткоина, процена да су потрошили 55МВЧ.

    https://infoliga.rs/2021/09/01/u-drazinom-domu-u-ivanjici-otkrivena-prevara-sa-kriptovalutama/
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Летећи Полип Wed Sep 01, 2021 6:59 pm

    Bog te pita koliko ovakvih ima po Srbiji. Nesrećnik koji je ovo držao verovatno nije platio reket nekome, pa su ga ugasili.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 02, 2021 12:04 am

    Sotir wrote:У Дражиној кући у Ивањици у подруму нелегално монтирали опрему за рударење биткоина, процена да су потрошили 55МВЧ.

    https://infoliga.rs/2021/09/01/u-drazinom-domu-u-ivanjici-otkrivena-prevara-sa-kriptovalutama/
    ma daaaaaj Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 286371741 Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 3579118792 Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 3137070404


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 02, 2021 12:25 am

    Летећи Полип wrote:Nesrećnik koji je ovo držao verovatno nije platio reket nekome.

    Nije još bilo vreme
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 02, 2021 12:32 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by ficfiric Thu Sep 02, 2021 10:40 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 E-Q_LreWYAMRbij?format=jpg&name=240x240


    _____


    Uprava napolje!

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 02, 2021 10:49 am

    plakanje Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 286371741

    Mór Thököly wrote:
    Летећи Полип wrote:Nesrećnik koji je ovo držao verovatno nije platio reket nekome.

    Nije još bilo vreme
    mor thokoly, savage mode Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Thu Sep 02, 2021 11:11 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 12_05_10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 02, 2021 12:27 pm

    dobro ovo je bas zicer, lagano polaganje na tabli Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    fikret selimbašić

    Posts : 9545
    Join date : 2020-06-19

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 02, 2021 6:36 pm

    Nju ejdž četnici.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 29 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:22 am