Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Dec 23, 2020 7:58 pm


    Edita Velić (DF), dosadašnja predsjedavajuća Skupštine Bosansko-podrinjskog kantona, smijenjena je danas s ove pozicije, a na to mjesto je izabrana Daliborka Milović iz Liberalne stranke (LS).
    Današnji nastavak konstituirajuće sjednice zakazan je nakon što su predstavnici Srba, koji su odbijali učestvovati u radu kantonalne skupštine te ulagali i vitalni nacionalni interes, iskazali želju za konstituiranje kluba te popunu rukovodstva Skupštine.

    Milović je na današnjoj sjednici najprije izabrana za dopredsjedavajuću, a nakon pauze koja je uslijedila, uz podršku predstavnika hrvatskog naroda Edima Fejzića (Goraždanska priča), Milović je neočekivano izabrana za predsjedavajuću kantonalnog parlamenta.
    Velić je izjavila da je riječ o dogovoru SDA i Fejzića te da to predstavlja korak ka rušenju trenutne skupštinske većine, dok iz SDA demantiraju ove navode i kažu kako su i sami iznenađeni ovom promjenom, prenosi Fena.
    A upravo se nakon ove smjene na društvenim mrežama pojavio snimak naguravanja među skupštinskim klupama, kada je dopredsjedavajući Skupštine Edim Fejzić nasrnuo na zastupnika Nijaza Musića (SDA).
    Snimak je objavila upravo Edita Velić na svom Facebook profilu.
    Sukobu je, osim izbora Milović, prethodilo to što je Musić, kako prenose mediji, ironično Fejziću čestitao Božić, s obzirom na to da se Edim Fejzić izjašnjava kao Hrvat.

    1 Jugoslavija u malom Bosna i Hercegovina - Page 33 4101625831

    https://www.facebook.com/watch/editavelic2018/

    Dvjesta hiljada Muslimana su Hrvati...

    Ti branio?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Dec 26, 2020 6:23 pm



    Prvi minut razgovora komotno može na JSDPartizan topik Bosna i Hercegovina - Page 33 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50030
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 26, 2020 6:34 pm

    Prva 3 minuta- totalno ludilo
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Dec 26, 2020 6:53 pm

    Meni je ovo sasvim vjerovatna verzija putešestvija ikone od Luganska do Dodika pa na kraju i Lavrova.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Sat Dec 26, 2020 8:32 pm

    Dodik je grobar novog kova, sta nas cudi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ontheotherhand Sun Dec 27, 2020 12:52 pm

    Stanivuković vratio preko 50 službenih automobila gradu

    ” Svi ključevi od preko 50 službenih automobila vraćeni su u 16 časova, na moj zahtev, u prostorije Kabineta gradonačelnika. Niko više nema pravo da službene automobile koristi u privatne svrhe kao što je to do sada bio slučaj. Preko 70 posto službenih automobila godinama nije bilo na parkingu ispred Gradske uprave, nakon radnog vremena. Donećemo Odluku da svi službeni automobili moraju biti obeleženi i ona je spremna, a spreman je i novi Pravilnik o upotrebi ovih vozila. Među ovim ključevima nalaze se automobili u vrednosti od preko 100.000 KM, koje ćemo prodati, jer za građane Banje Luke postoje prioritetnije stvari. Rasipničkom ponašanju moramo stati u kraj, a ovo je samo prvi korak u tom naumu, večeras donosimo još niz odluka, naveo je Stanivuković.

    rumbeando

    Posts : 13651
    Join date : 2016-02-01

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by rumbeando Sun Dec 27, 2020 2:54 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 33 EqPOL7LXEAEQS-W?format=jpg&name=large

    Pano je postavljen na ogradi koja se nalazi prekoputa UKC-a, gde je Dodik hospitalizovan pre sedam dana
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Sun Dec 27, 2020 3:08 pm

    Jel' ima neki pravnik koji zna šta se prema ustavu dešava kad je u Bosni član predsedništva, odnosno u Crnoj Gori predsednik onemogućen da obavlja dužnost.
    Ko to proverava? Kakva je procedura i slično?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Wed Dec 30, 2020 11:51 pm

    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Fri Jan 01, 2021 1:20 pm

    Jebote

    Na Tribistovu, u opštini Posušje u BiH, osmoro mladih preminulo je od posledica gušenja plinom, prenose mediji u Hrvatskoj i BiH.

    "Istina je. Osmoro mladih je stradalo", potvrdili su Hini iz MUP-a Zapadnohercegovačkog kantona.

    Portal Klix prenosi da su, prema nezvanicnim informacijama, u vikendici pronadena tela osam tinejdžera i da je reč o učenicima četvrtog razreda srednje škole i studentima.

    Prema nezvaničnim saznanjima, mlade ljude je najverovatnije ugušio plin iz agregata koji je napajao kuću elekričnom energijom.

    Dnevni Avaz objavio je da se tragedija dogodila u vikendici u Parku prirode Blidinje.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Erős Pista Fri Jan 01, 2021 1:21 pm

    Bese nesto slicno i kod nas pre par godina. Tuga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 01, 2021 1:42 pm

    Erős Pista wrote:Bese nesto slicno i kod nas pre par godina. Tuga.

    Sjećam se da jeste.

    Desilo se slično i kod mene u komšiluku prije tri godine, ugušile se dvije cure, takođe za novu godinu  a prije desetak godina je od trovanja plinom stradala i grupa lovaca, čini mi se četvorica.

    Sad ide vijest da ima i dvoje preživjelih ali da su u jako teškom stanju od trovanja.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50030
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 01, 2021 2:23 pm

    Strašno
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ćaća Fri Jan 01, 2021 3:19 pm

    Baš plinom, ne ugljen-monoksidom?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Fri Jan 01, 2021 3:30 pm

    tehničko pitanje, trovanje ugljen monoksidom je nemoguće kod grejanja drvom? samo kod uglja?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 01, 2021 3:30 pm

    Prema neslužbenim navodima, najvjerovatnije ih je ugušio plin iz agregata koji je napajao kuću elekričnom energijom.
    Naime, u nekim vikendicama na Tribistovu nema električne energije i koriste se plinski agregati za dobivanje struje pa se pretpostavlja kako su mladi nakon novogodišnjeg slavlje otišli na spavanje kad se dogodilo kobno curenje plina.
    Prve informacije govore da se radi o gušenju plinom, odnosno da je puklo crijevo na plinskoj peći


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Fri Jan 01, 2021 3:40 pm

    Uf sranje, protiv toga ne možeš ništa. Kad budem kupio šporet na plin za ostrvo u paranoji ću da odvrćem regulator samo kad ga koristim...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Notxor Fri Jan 01, 2021 3:47 pm

    Ja sam plinski rešo izbacio napolje, pored šupe, a u šupi držim bocu i to pored vrata tako da su 2 zida između rešoa i boce. Crevo je 2 metra dugo.
    Uvek zatvaram ventil kad ne koristim.
    Rešo je loš i stalno gledam oglase u potrazi za nečim što je dobro, a nije kabasto da mogu da ga ubacim u avion kad sledeći put budem leteo za CG.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Fri Jan 01, 2021 3:52 pm

    Грејем се на плин, али све цеви и горионик су ван куће, у наслоњеној гаражи, односно у претходној верзији у подруму.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Fri Jan 01, 2021 4:21 pm

    Marius Lăcătuș wrote:tehničko pitanje, trovanje ugljen monoksidom je nemoguće kod grejanja drvom? samo kod uglja?

    ne, ugljen monoksid je proizvod nepotpunog sagorevanja, šta god da tinja - nije dobro, pored ostalog i što se vrši suva destilacija, pa u vazduh ide koješta od ciklo alkana, alkena i alkina, aldehida i nekih proizvoda kondenzacije

    najveće zagađenje vazduha je zabeleženo u oblastima u kojima su popularni kamini, razna planinska odmarališta i skijališta, generalno planinski vazduh je ok ako nema u širem krugu niđe nikoga
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ontheotherhand Fri Jan 01, 2021 5:48 pm

    pod tinja misliš slabo gori ili bilo kako da gori?
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Fri Jan 01, 2021 5:53 pm

    nema tu granice, sastav dima zavisi od temperature sagorevanja, što je niža temperatura sagorevanja, to je gore
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Fri Jan 01, 2021 6:03 pm

    i šta je preporuka za drvo tipa masline ili bukve

    da se razumemo ja kad se bavim pećkom, na samom kraju pre nego što vatra utihne ja otvorim skroz cugove da ono što je unutra sagori do kraja, doduše to nisam radio zbog gasa nego da ostane najmanje pepela

    no iza žene nalazim mnogo više pepela tj komada drveta koje je još moglo goreti pa sad razmišljam...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kapetanm Fri Jan 01, 2021 6:44 pm

    Kad sam imao pec pred spavanje sam ubacivao panj i zatvarao cug da bih ujutro imao zar
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by kondo Fri Jan 01, 2021 6:50 pm

    jebemu miša, moje ostrvo je seizmičko, bilo je blizu 6 stepeni negde 2014

    a ja sam sad pustio majstore da mi stave grede iznad vrata i prozora od starog kestena, skinute sa krovne konstrukcije stare štale. možda je trebalo staviti betonsku gredu sa armaturom a ja se povinovao estetici i autenticnosti mimo proračuna. mada iskreno nisam video kucu ostecenu posle zemljotresa gde je to puklo, pucalo je po ćoškovima zidova.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Bosna i Hercegovina - Page 33 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:22 pm