Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Fri Jul 31, 2020 11:47 am

    Bosna i Hercegovina - Page 29 1233199462 1 od najboljih govora u posljednje vrijeme.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sat Aug 22, 2020 7:57 pm

    Snimljeno 21. augusta 2020. u jednom od skvotova u Velikoj Kladuši. Policajac na simpatičan način pokušava objasniti migrantima šta će se desiti ako dođe do eskalacije nezadovoljstva i ogorčenja stanovnika Bosanske krajine.
    “Ako dođe masa, bit će džihad… prvo nas, polis, trr, puška tandžara, trrr”, objašnjava policajac migrantima na urnebesnoj kombinaciji bosanskog, arapskog i engleskog jezika.


    Bosna i Hercegovina - Page 29 Screenshot-2020-08-22-at-18.51.24


    Puknuće u Krajini vrlo brzo ukoiko se šta radikalno ne promijeni, ubijeđen sam.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Aug 26, 2020 6:26 pm


    Naime, danas je na Twitteru fotografija mirisa za automobile izazvala veliku reakciju na društvenim mrežama.
    Na mirisu za automobile je istaknuta fotografija kandidata Stranke demokratske akcije (SDA) Fikreta Prevljaka, koji je kandidat za načelnika Općine Ilidža. Osim fotografije Prevljaka na mirisu se nalazi i općinski grb. 
    - Poljom se širi miris Prevljaka- glasio je jedan od statusa
    Bosna i Hercegovina - Page 29 Ls_4717669_1024


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Aug 27, 2020 12:37 pm

    fikret hadžiabdić wrote:


    Puknuće u Krajini vrlo brzo ukoiko se šta radikalno ne promijeni, ubijeđen sam.

    Za sad samo jedan metak ali teško da će na tome i da ostane. SAFF je prije sedam dana odjednom počeo počeo da čudno piše o imigrantima, ne onako kako tor radi njihov nekadašnji kolumnista Alispahić na svom antiimigrant.ba portalu ali meni je to jako znakovito™.


    U kampu Lipa kod Bihaća, sinoć kasno oko 500 migranata učestvovalo je u pobuni. Tom prilikom napali su i gađali kamenjem policiju.

    Policija je bila prinuđena pucati u zrak kao znak upozorenja, kako bi smirili migrante. Jedan od njih je lakše povrijeđen i prevezen u Dom zdravlja.
    Ispred kampa Lipa, pored zaštitara koji su tu 24 sata, MUP USK sinoć je uputio dodatne policijske snage i pripadnike Specijalne jedinice.




    U međuvremenu su počela i prva protjerivanja i prve deportacije iz BiH. Džaferović planira da putuje za Pakistan, stvar se malo otela kontroli a Šefik je očito nešto brljao pa sad slijedi peglanje ili makar pokušaj peglanja. Radončić ga preko Avaza svakodnevno čereči glede migranata.

    Naslov jutrošnjeg teksta u Avazu Bosna i Hercegovina - Page 29 4101625831

    Bosna i Hercegovina - Page 29 B9V51PZdobbUQAAAABJRU5ErkJggg==


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 28, 2020 9:19 pm

    Prije dva sta sam bio na parkingu nekadašnje Tuzlanke, bilo je desetak imigranata koji se tuda motaju i žicaju koji dinar, max. trojica bez zavoja ili flastera. Moguće da ima veze sa ovima na snimku, tuča je bila kilometar južnije, vijaju se oko Sabolićevog Husinskog rudara. Ponovo ih ima puno u gradu. Sa dvojicom popušio po cigar i malo pozborio, Marokanci.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Sun Aug 30, 2020 8:50 pm






    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Tue Sep 01, 2020 3:22 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 09, 2020 4:13 pm

    1 jak Dodikov argument.



    Milorad Dodik, član Predsjedništva BiH rekao je danas da predsjednik Suda BiH Ranko Debevec ima špansko ime i prezime i da tu činjenicu, kako je istakao, nije prijavio kada se kandidovao. Debevec je u izjavi za N1 odgovorio na navode Dodika, kazavši da članu Predsjedništva smeta jer "nema politički uticaj na Sud BiH".
    Podsjetimo, Dodik je kazao kako su mu poznati navodi da je za neke predmete uzimao mito. Kazao je da daje "novinarima da istraže, te da nije prijavio "špansko" ime i prezime"

    "Što se tiče bilo kakve priče vezano za to, ja smatram da je u krajnjoj liniji neozbiljno da član Predsjedništva se bavi predsjednikom Suda BiH koji je izabran ne od strane politike, nego VSTV-a. Predsjednik Suda radi u skladu sa zakonom, izmijenjene su zakonske odredbe kada se radi o Zakonu o OSA-i i sve te naredbe koje se izdaju prolaze nekoliko filtera prije nego se izdaju, te predsjednik Suda nema nikakva neograničena neovlaštenja", kazao je Debevec.
    Pozvao ga je da objavi dokaze i ime koje je spominjao.
    "Očigledno gospodin Dodik se bavi nekim državljanstvom i imenom, pa ga pozivam da to ime objavi, a ja njega pozivam da objavi svoje srbijansko ime jer ima srbijansku putovnicu. Ne znam šta je tu problem što on ima srbijansko državljanstvo, nekretnine u Srbiji i čak u Rusiji. To nije problem ni za koga, a problem sam ja koji imam bilo kakvo državljanstvo ili bilo šta što se veže za te stvari. Ja ne vidim u čemu je problem".
    "Što se tiče španskog imena, pozivam gospodina Dodika da objavi to moje ime i da ga i ja saznam. I da imam i da nemam špansko državljanstvo, to je potpuno nerelevantno. Familija moje majke je protjerana prije 500 godina iz španske države. Ja ne vidim bilo kakav problem u tome".
    Još mu je uputio poziv da pred javnost iznese dokaze o mitu i korupciji.
    "Pozivam gospodina Dodika da pred javnost iznese dokaze o bilo kakvom mitu i korupciji, a da se ne bavi mahalskim pričama. Dodik ne pominje nijedan dokaz kada je u pitanju mito i korupcija, kaže "mi imamo dokaze o tome". On direktno uvezuje sebe i one koji se bave podmetanjem i montiranjem".
    O tužbi za klevetu razmišlja, dodao je.
    "Najvjerovatnije da ću podnijeti tužbu za klevetu protiv Dodika jer se radi o stopostotnoj kleveti i razmislit ću o tome. Problem je što gospodin Dodik nema politički uticaj na Sud BiH pa mu ja smetam".


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Wed Sep 09, 2020 5:46 pm

    što kaže Zapad Todorović, kad Dodik priča ja čujem "muuu muuu muuuuuuuuuuuuuuu". mada je javno ostrakiranje Jevreja izvan mog opsega očekivanja čak i kada je Šumska u pitanju.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Wed Sep 09, 2020 6:22 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 09, 2020 6:31 pm

    Kirko Skaddeng wrote:što kaže Zapad Todorović, kad Dodik priča ja čujem "muuu muuu muuuuuuuuuuuuuuu". mada je javno ostrakiranje Jevreja izvan mog opsega očekivanja čak i kada je Šumska u pitanju.


    Joj, ja sam uvjeren da on toga nije ni svjestan, makar zbog ljubakanja sa Libermanom. Sumnjam da bi se i zbog Izrealaca generalno ovako zalijetao, naročito ovih dana kad je predložio da se BiH ambasada preseli u Jerusalem. Njemu je Sud BiH davnašnja meta jer uz svo kurčenje zna da kad tad može tamo da završi i traži bilo šta da ga napadne i stavi pod kontrolu. Mislim da je ovo njemu ili nekom od savjenika mu palo na pamet i potegao je to, a da sekund unaprijed nije razmišljao.

    Ako je ozbiljan onda je ovo genijalan plan za ubuduće. On predsjedava državom u kojoj par miliona ljudi ima arapska imena. Šta ho'š? Pos'o, bilo šta? Nisi u prijavi naveo da ti je arapsko ime, m'rš kući.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 09, 2020 6:41 pm

    buffalo bill wrote:

    Stav gledati kao stav magazin proturske/neoosmanske struje u SDA. Prečišćena nakon decenija lutanja i lomova da li će se prikloniti arapskoj ili turskoj opciji, jedan manji krak, ali dosta uticajan i sa ozbiljnim novcima na raspolaganju, je i proiranski. Danas politički marginalizovan ali i dalje sa ozbiljnim parama. Većina se ipak Turcima okrenula, čak se i dugogodišnji proarapski bilten SAFF odustao od Riajda i priklonio se Bosforu, mada je moj utisak da još uvijek nemaju puno povjerenje proturske struje.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Wed Sep 09, 2020 6:47 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:što kaže Zapad Todorović, kad Dodik priča ja čujem "muuu muuu muuuuuuuuuuuuuuu". mada je javno ostrakiranje Jevreja izvan mog opsega očekivanja čak i kada je Šumska u pitanju.


    Joj, ja sam uvjeren da on toga nije ni svjestan, makar zbog ljubakanja sa Libermanom. Sumnjam da bi se i zbog Izrealaca generalno ovako zalijetao, naročito ovih dana kad je predložio da se BiH ambasada preseli u Jerusalem. Njemu je Sud BiH davnašnja meta jer uz svo kurčenje zna da kad tad može tamo da završi i traži bilo šta da ga napadne i stavi pod kontrolu. Mislim da je ovo njemu ili nekom od savjenika mu palo na pamet i potegao je to, a da sekund unaprijed nije razmišljao.

    Ako je ozbiljan onda je ovo genijalan plan za ubuduće. On predsjedava državom u kojoj par miliona ljudi ima arapska imena. Šta ho'š? Pos'o, bilo šta? Nisi u prijavi naveo da ti je arapsko ime, m'rš kući.
    verujem da nije svestan i baš u tome je problem.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 15, 2020 9:47 am


    Osuđeni ratni zločinac Momčilo Krajišnik preminuo je danas na UKC Banja Luka od posljedica koronavirusa.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34055
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Tue Sep 15, 2020 9:54 am

    A jbg, mogao je zakaciti i neku tezu bolest


    _____


    Uprava napolje!

    ćaća

    Posts : 3379
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ćaća Tue Sep 15, 2020 9:56 am

    Važno je da radi posao.

    Na primeru Šešelja vidimo da se u rak više ne možeš pouzdati.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 15, 2020 10:07 am

    Kao jedan od founding fathers trebalo je da dobije neke silne novce. Vlada RS je to ljetos pokrenula (jedan od inicijatora te ideje je bio upravo i Krajišnik) pa u zadnji čas ipak povukla ručnu, korona kriza, izbori...
    Eto, ni prvu ratu nije doživio.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Tue Sep 15, 2020 1:59 pm

    Braća Galager u žalosti.
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Tue Sep 15, 2020 2:29 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 29 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by boomer crook Tue Sep 15, 2020 2:35 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 29 286371741


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81362
    Join date : 2012-06-10

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Erős Pista Tue Sep 15, 2020 2:36 pm

    Bosna i Hercegovina - Page 29 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Esterházy Márton Wed Sep 16, 2020 10:03 am

    Bosna i Hercegovina - Page 29 286371741
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 16, 2020 10:27 am

    ćaća wrote:Važno je da radi posao.

    Na primeru Šešelja vidimo da se u rak više ne možeš pouzdati.
    Bosna i Hercegovina - Page 29 1233199462
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 16, 2020 10:28 am

    beatakeshi wrote:Braća Galager u žalosti.

    LOL
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 16, 2020 8:56 pm

    Idem i ja na nekoliko sličnih mjesta i već godinama pitam i sebe i organizatore okupljanja: a šta ako dođe do preklapanja?


    Parastos na platou Meokrnje na Vlašiću za 21 srpskog borca u subotu je prošao bez incidenata, a informacije da je stotinjak Bošnjaka to pokušalo da spriječi su lažne i tendeciozne.
    Rekao je ovo za Srpskainfo predsjednik Boračke organizacije opštine Kotor Varoš Miladin Savanović komentarišući informacije koje su se pojavile u javnosti, a u kojima se tvrdi kako je parastos pokušalo da spriječi stotinjak Bošnjaka, koji su stigli sa zastavama Armije RBiH.
    "Nije bilo provokacija, niti su oni došli kako bi spriječili parastos. Zadesilo se tako da smo i mi i predstavnici bošnjačke boračke organizacije i porodice stradalih došli u isto vrijeme da služimo pomen svako svom narodu", pojašnjava Savanović.
    Ističe da je sedam dana prije služenja parastosa na platou Meokrnje najavio taj skup policiji i da nije imao informaciju da će isti dan pomen služiti i Bošnjaci. Savanović ističe da su u subotu stigli na plato Meokrnje u zakazano vrijeme, te da su gore zatekli policiju i oko 150 Bošnjaka koji su došli s namjerom da odaju pomen stradalim sunarodnjacima.

    Dodaje da su Bošnjaci imali razne zastave, pa i Armije RBiH, i da je to jedino tačno od svega onoga što je objavljeno u medijima proteklih dana.
    "Na parastos je stiglo nas 30-ak Srba. Čim smo stigli prišao sam toj grupi Bošnjaka i razgovarao s njihovim predsjednikom jedne od boračkih organizacija. Razmijenili smo mišljenje o toj neugodnoj situaciji u kojoj smo se zatekli i razmijenili brojeve telefona, te dogovorili da se ubuduće čujemo telefonom i zajednički dogovorimo kada će ko doći kako bi izbjegli situaciju da opet dođemo u isto vrijeme", ističe Savanović.
    Navodi da je odmah po dolasku dobio garanciju od bošnjačkih predstavnika koji su se tu zatekli da niko neće provocirati Srbe koji su došli da odaju pomen stradalim srpskim borcima.
    "Ljudski nam je čovjek rekao: 'Samo vi obavite parastos i to što ste naumili, pa ćemo onda mi.' Pitali su me gdje planiramo da držimo parastos i kada sam rekao ispod Doma, gdje i prošle godine, čovjek s kojim sam razgovarao je prišao grupi Bošnjaka i to im rekao, nakon čega su se oni pomjerili da nam ne smetaju. U blizini je bio i hodža, koji nas je upitao da li nam on smeta i da li želimo da se i on pomjeri", pojašnjava Savanović.

    Dodaje da su nakon toga održali parastos za srpske borce i da ih tom prilikom niko nije prekidao niti je bilo provokacija.
    Savanović ističe da je grupa bošnjačkih veterana i porodice stradalih sačekala da oni završe s parastosom te su, nakon što su Srbi otišli, i oni održali pomen za stradale Bošnjake.
    "Nije bilo nikakvog incidenta, oim tih zastava. To što su pojedini mediji objavili tendeciozne informacije da su Bošnjaci pokušali da spriječe održavanje parastosa, na to nisam mogao uticati niti spriječiti", istakao je Savanović.
    Predsjednik Komisije za informisanje Boračke organizacije Kotor Varoš Čedo Tepić takođe je negirao da je u subotu bilo provokacija Srba na Vlašiću.
    "Istina je da Bošnjaci nisu napravili ništa neljudsko i ničim nisu narušili dostojanstvo molitve i pomena našim poginulim. Nije bilo nikakvog 'ekstremističkog ludila', kako su to pojedini mediji predstavili", naveo je Tepić.   

    Pijano postovanje je u stvari pravi topic za ovaj post.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Bosna i Hercegovina - Page 29 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 1:11 pm