Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Slike uz vest

    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ficfiric Mon Nov 25, 2019 6:32 pm

    Slike uz vest - Page 8 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ficfiric Wed Nov 27, 2019 2:04 pm

    Slike uz vest - Page 8 EKYZM6sWwAEaRCe?format=jpg&name=4096x4096


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 4:16 pm


    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 6:13 pm

    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ćaća Wed Nov 27, 2019 6:18 pm

    Da li je ovo montaža?
    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ficfiric Wed Nov 27, 2019 6:21 pm

    Nije. Tanjugova fotka. Koristili su je i B92 i jos neki



    Last edited by ficfiric on Wed Nov 27, 2019 6:23 pm; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 6:21 pm

    Prilično glupo, ako je montaža onda još gluplje.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 6:48 pm

    Nije montaža nego krop. Među nama (a i po zakonima koji regulišu autorstvo) to je ekvivalent pišanja u usta autoru fotografije, a naročito kada se time menjaju namena i smisao snimka.

    Osim, naravno, u slučaju kada fotograf radi za nepostojeću, ukinutu agenciju. Tada se otvara ontološko pitanje: da li je moguće oštetiti autorstvo kada je nosilac kopirajta kuća koja ne postoji?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sotir Wed Nov 27, 2019 7:04 pm

    Papa Lazarou wrote:Nije montaža nego krop. Među nama (a i po zakonima koji regulišu autorstvo) to je ekvivalent pišanja u usta autoru fotografije, a naročito kada se time menjaju namena i smisao snimka.

    Osim, naravno, u slučaju kada fotograf radi za nepostojeću, ukinutu agenciju. Tada se otvara ontološko pitanje: da li je moguće oštetiti autorstvo kada je nosilac kopirajta kuća koja ne postoji?

    Ајде не зезај, као да не знаш да слика у 99% случајева мора да се прекадрира (ака кропује), а ако је на насловној у 100% случајева мора и да се нагрди насловима. Не знам како се овде тиме мења намена и смисао снимка?

    Копирајт ће увек неко да има.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 7:42 pm

    Sotir wrote:
    Papa Lazarou wrote:Nije montaža nego krop. Među nama (a i po zakonima koji regulišu autorstvo) to je ekvivalent pišanja u usta autoru fotografije, a naročito kada se time menjaju namena i smisao snimka.

    Osim, naravno, u slučaju kada fotograf radi za nepostojeću, ukinutu agenciju. Tada se otvara ontološko pitanje: da li je moguće oštetiti autorstvo kada je nosilac kopirajta kuća koja ne postoji?

    Ајде не зезај, као да не знаш да слика у 99% случајева мора да се прекадрира (ака кропује), а ако је на насловној у 100% случајева мора и да се нагрди насловима. Не знам како се овде тиме мења намена и смисао снимка?

    Копирајт ће увек неко да има.

    U 100% od tih 99% fotografi će s pravom da se žale da je narušen integritet snimka. A ovde ne samo da je narušen integritet snimka već je obična fotografija malko bezobraznog fotografa Tanjuga (koji će btw propišati majčino mleko zbog ovoga...moram da vidim ko je čovek) prekadrirana tako da se ukloni prvobitni, sajamski kontekst, i da u centru kompozicije ostane samo cev uperena u predsednika. Koliko vidim, uklonjeno je više od 40% površine fotografije i promenjena njena orijentacija. To više nije ista fotografija, to je intervencija, i ona je kao takva zasebno autorsko delo. 

    Da, radi se to, ali svaki put kad se to radi narušavaju se standardi jedne umiruće profesije. (insert "OK Boomer" here).

    Nije da ovo pričam napamet, imam iza sebe par hiljada odluka o prelomu strana i tretmanu fotografija. 

    No, ovo je što se mene tiče samo tehnička rasprava. Zaista me ne zanima neprestani square dance Ringiera i Vučića - igraju kao ona dva hilbilija iz crtaća sa Duškom Dugouškom, malo se porvu, malo se brčkaju sa svinjama, malo se zagrle, i sve tako u krug.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Nov 27, 2019 7:49 pm

    A tu je i Nebojša Katić "iz Londona"
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sotir Wed Nov 27, 2019 7:51 pm

    Ово што пишеш звучи као неко ко саставља тужбу за нарушавање ауторских права, а са реалношћу нема никакве везе. Не праве се новине, сајтови итд око ауторског интегритета слике, знаш и сам. Компромис је више ствари. Поготово што већина слика, реално гледано, и нису нека уметничка дела.

    Мени је и на насловној било јасно одмах да се ради о сајму. Добро, навикао сам на слике са сајмова, али мислим да ће и осталима бити јасно.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sotir Wed Nov 27, 2019 7:55 pm

    И умирућа професија нису фотографи, него уредници фотографија.
    Они треба да се изборе за добар кадар, величину слике, технички квалитет.
    Фотографи истоваре слике и више нису у редакцији.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 8:03 pm

    Sotir wrote:Ово што пишеш звучи као неко ко саставља тужбу за нарушавање ауторских права, а са реалношћу нема никакве везе. Не праве се новине, сајтови итд око ауторског интегритета слике, знаш и сам. Компромис је више ствари. Поготово што већина слика, реално гледано, и нису нека уметничка дела.

    Мени је и на насловној било јасно одмах да се ради о сајму. Добро, навикао сам на слике са сајмова, али мислим да ће и осталима бити јасно.

    Ovaj argument sam čuo, brat bratu, sto puta. Kontraargument je u par slučajeva bio "ni tvoja žena nije nešto, da li to znači da mogu da radim sa njom šta hoću"?

    Inače, znam vrlo dobro kako se prave novine. Za 15 godina rada čovek svašta nauči. Zato više nikada u životu neću raditi u njima. Pored ostalog, i zbog toga što mi više nijedan urednik više nikada neće menjati tekst bez moje dozvole, čačkati moje fotografije koje su napravljene na jedan određen način sa jasno određenim ciljem. Ne zanima me čuvanje autorstva radi sticanja koristi. Ali ako si je izmenio, potpiši se sam na nju, napravio si novo delo, novi tekst, novu fotku.

    I zaista toliko od mene na temu. Ringier protiv Vučića. U fazonu sam "a ja ću jednu rakijicu".

    Inače pod umirućom profesijom sam podrazumevao novinarstvo kao takvo. Za fotografe si...hmm, pa načelno u pravu, ali borba za kadar i kvalitet odigrava se u "odlučnom momentu" fotografisanja, a sve ostalo je ipak samo šminka.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by паће Wed Nov 27, 2019 8:07 pm

    А што НИН није имао свог фотографа? Питам за господина.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 8:18 pm

    Zašto da ima svog fotografa na Sajmu smrti i kasapljenja kada Ringier uredno plaća nepostojeći Tanjugov servis? Ne znam da li oni uopšte imaju ikakvu foto redakciju, izuzev urednika.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 10:20 pm

    čisto laički, pošto nemam pojma o fotografiji, a ni o novinarstvu

    moja reakcija na fotografiju je bila hm ok

    druga reakcija na ove povike je bila - pa šta se oni bune, vučič radi mnogo gore stvari od loših fotografija pa ih boli kurac

    treća je bila, eeee donesi mi 3 leda koliko?  3
    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ficfiric Wed Nov 27, 2019 10:46 pm

    Naslovnica je dobra. Sada su gledaoci televizija i citaoci tabloida mogli da saznaju da postoji afera u vezi oruzja i da neko rusi Krusik


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by ficfiric Wed Nov 27, 2019 10:51 pm

    a i sa ovim bih se slozio



    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sotir Wed Nov 27, 2019 11:08 pm

    Како је добра, види како су му кроповали слику? 

    Са друге стране, нико да примети да можда има скривена порука, због које су се можда и узрујали?
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by паће Wed Nov 27, 2019 11:13 pm

    А што на сајмовима увек окрену цеви ка пролазницима? Зар не би било паметније да их окрену ка стражњем зиду штанда? Јер зна се да празна пали једном у две године...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 11:16 pm

    ficfiric wrote:Naslovnica je dobra. Sada su gledaoci televizija i citaoci tabloida mogli da saznaju da postoji afera u vezi oruzja i da neko rusi Krusik

    koliko vidim po tabloidima, jedina poruka koja im je upućena je ta da neko hoće da ubije predsednika. I da neko ruši Krušik, da. Neko. Na naslovnoj nema indikacija ko bi to mogao biti. Jer da ima, skrinšotovi ne bi ni mogli da se pojave u Informeru i Srpskom Telegrafu. How convenient.

    Samo malo hladnijih glava gledajte ovo, razmislite o tome kako se ova naslovnica može najbolje instrumentalizovati, i imajte u vidu da Ringier u ovakvoj Srbiji i ovakvom režimu, nikada, ni na koji način, nije ometan u radu, bez obzira na pisanje NIN-a.


    Last edited by Papa Lazarou on Wed Nov 27, 2019 11:26 pm; edited 2 times in total
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 11:18 pm

    Sotir wrote:Како је добра, види како су му кроповали слику? 

    Са друге стране, нико да примети да можда има скривена порука, због које су се можда и узрујали?

    Ruši ruši? Ma daj
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by disident Wed Nov 27, 2019 11:46 pm



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sotir Wed Nov 27, 2019 11:48 pm

    Крушик производи муницију. 
    На слици су неке пушке, рекао бих Заставине. 
    Осим Крушика, и Застава је пуно извозила на сличне дестинације. Њихово оружје је снимљено у Јемену, Сирији итд. 

    Е сад ово може бити и тизер за нову аферу.

    Slike uz vest - Page 8 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:16 pm