Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Air B'rn'B

    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by паће Thu May 23, 2019 1:14 pm

    beatakeshi wrote:pk, jg (oba pisma su ravnopravna)

    Логично. Не може да буде једно равноправно а друго јок.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by darling Thu May 23, 2019 1:19 pm

    gde? u srbiji? nisu. 
    pisanje latinicom je bunt.
    ficfiric

    Posts : 34123
    Join date : 2012-02-10

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by ficfiric Thu May 23, 2019 1:25 pm

    Bio sam slobodan uraditi sablon za quotovanje uskoka, da se ne zezate sa tim skracenicama


    uskok i ajduk wrote:Бирократија пружа отпор и пружаће.
    То јој је у крви.
    Air B'rn'B - Page 21 Sablon10

    Шта је по мени начин... ако бирократа неће да изда потврду по скраћеном (дигитализованом) поступку грађанин треба да тражи писмено, са потписом, изјаву, да тај и тај бирократа није хтео то, то, и то...
    Air B'rn'B - Page 21 Sablon11

    Е то је већ нешто конкретно... нећеш - потпиши да нећеш.
    Air B'rn'B - Page 21 Sablon12

    Тако се бирократија може постепено победити. Свађом, тешко..
    Air B'rn'B - Page 21 Sablon13


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by паће Thu May 23, 2019 1:35 pm

    darling wrote:gde? u srbiji? nisu. 
    pisanje latinicom je bunt.

    Како бих волео да видим како неко, у знак бунта, крене да продаје нешто са етикетом на латиници.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Erős Pista Thu May 23, 2019 2:48 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/ana-brnabic-na-pitanje-insajdera-o-nabavci-aviona-koji-pripadao-dosadasnjem-vlasniku-galenike-to-je-tajna-iz-bezbednosnih-razloga-ne-mogu-da-kazem-nista.html

    Претрагом светске интернет базе авиона види се да је пословни авион Ембраер Легацy 600 уписан као власништво Владе Србије на чијем је челу Ана Брнабић - октобра 2018, годину дана након приватизације Галенике.
    Пре тога као власник тог авиона била је уписана фармацеутска компанија ЕМС из Бразила, која је у јавности и представљена као купац Гелнике.
    Међутим, истраживање Инсајдера показало је да иза купца Галенике стоји мрежа од чак 13 повезаних фирми и фондова, а на врху власничке пирамиде налази се породица Санчез из Бразила, чија је ЕМС само једна од фирми.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by uskok i ajduk Thu May 23, 2019 4:27 pm

    Види, види, Вилијам пише ћирилицом. Air B'rn'B - Page 21 1912529702


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Guest Thu May 23, 2019 9:29 pm

    Ana Brnabić je na konferenciji "World minds" odgovarala na politička, ali i privatna pitanja koja joj je postavljao osnivač organizacije Rolf Dobeli.

    Tako je premijerka prvi put govorila i o nedavno rođenom sinu i koliko je to što je postala roditelj promenilo njen pogled na svet.

    "Morala sam da naučim da funkcionišem sa mnogo manje spavanja. Jednom sam svom timu ispričala koliko sam bila srećna kada je beba podrignula. Roditeljstvo menja mnogo toga", rekla je premijerka.

    Otkud je cimerkino dete i njeno? Air B'rn'B - Page 21 1844795956
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by паће Thu May 23, 2019 9:55 pm

    Праве цимерке деле све.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by darling Thu May 23, 2019 10:34 pm

    Pošto je domaćin s njom pravio svojevrsni intervju, pitao je kako je postala premijer.
    - Kad su mi prišli i ponudili da budem ministar bila sam iznenađena, ali naravno prihvatila sam. Tek kasnije sam sa uspostavom ministarstva informatike saznala za drugu stranu Srbije. Da ona može da bude drugačija i modernija. Kasnije sam postala premijer ali mislim da se nikad neću navići na to da sam premijer - odgovorila je Brnabić.


    Air B'rn'B - Page 21 286371741
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by uskok i ajduk Fri May 24, 2019 8:21 am

    Какав је рејтинг, кредибилитет, итд. тог ВрлдМајндс скупа? Ако је то стварно угледни скуп иноватора и научника, не знам стварно како може да вас не буде срамота што се спрдате и трачарите као бабе на пијаци. Air B'rn'B - Page 21 2304934895 Ана је змајица.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Erős Pista Fri May 24, 2019 8:36 am

    Gargantua wrote:
    Ana Brnabić je na konferenciji "World minds" odgovarala na politička, ali i privatna pitanja koja joj je postavljao osnivač organizacije Rolf Dobeli.

    Tako je premijerka prvi put govorila i o nedavno rođenom sinu i koliko je to što je postala roditelj promenilo njen pogled na svet.

    "Morala sam da naučim da funkcionišem sa mnogo manje spavanja. Jednom sam svom timu ispričala koliko sam bila srećna kada je beba podrignula. Roditeljstvo menja mnogo toga", rekla je premijerka.

    Otkud je cimerkino dete i njeno? Air B'rn'B - Page 21 1844795956

    Malo o Dobeliju

    http://www.fooledbyrandomness.com/dobelli.htm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Guest Fri May 24, 2019 8:37 am

    Nema rejting i nema kredibilitet. Lako je uveriti se u to, potrebno je samo da...
    auf pa ti ne znaš nijedan strani jezik. ostaje ti samo da nam veruješ. jebigica.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Erős Pista Fri May 24, 2019 8:40 am

    Dobeli je klasican grifter.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by uskok i ajduk Fri May 24, 2019 8:53 am

    Кад су довели макар једног нобеловца из природних наука - то је ипак скуп некаквог верификованог знања и некаквог кредибилитета. Air B'rn'B - Page 21 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by ♏ Sat May 25, 2019 5:57 am

    William Murderface wrote:http://www.fooledbyrandomness.com/dobelli.htm

    Baš čudno da je keynote speaker sleš franchise owner lik koji plagira radove, valjda vode računa o tim stvarima kada biraju s kim će biti asocirani u javnosti...
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by boomer crook Sat May 25, 2019 8:20 am

    premijerka, ne premijer.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by darling Sat May 25, 2019 8:31 am

    ona sebe predstavlja ko premijera. bas se usrecila lgbt zajednica s njom, a i mi, zene Air B'rn'B - Page 21 1399639816
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by паће Sat May 25, 2019 8:41 am

    darling wrote:ona sebe predstavlja ko premijera. bas se usrecila lgbt zajednica s njom, a i mi, zene Air B'rn'B - Page 21 1399639816

    Претерујеш са том множином. Усрећила се једна, ето се и размножила.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by darling Sat May 25, 2019 8:51 am

    al sta mi ko drustvo imamo od toga? bas nista. osim sto ce tek sad da nam jebe mater, jer je neispavana Air B'rn'B - Page 21 1399639816

    ona i sinisa mali su isti nivo emotivnosti, i sve sto iz toga sledi..
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by uskok i ajduk Sat May 25, 2019 11:44 am

    Зашто кажеш: "ми, друштво", а мислиш: "ми, духовни љотићевци." Air B'rn'B - Page 21 2304934895 Вама софистицирана, змајевита Ана свакако не одговара, али зато ми, духовне патриоте, грађанска интелигенција, оригинални мислиоци, ми видимо у њој - наду.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Filipenko Sat May 25, 2019 12:39 pm

    darling wrote:ona sebe predstavlja ko premijera. bas se usrecila lgbt zajednica s njom, a i mi, zene Air B'rn'B - Page 21 1399639816


    Premijer je funkcija, i pravilno je da se pise premijer Ana Brnabic. To sto se pise Ana Brnabic iza premijer je sramota, ali tako to ide u okupiranoj zemlji gde se premijeri i zakoni guraju preko medija u stranom vlasnistvu.


    Air B'rn'B - Page 21 ONnk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkRJN01EQV8vMTBjODU0OTc5ZDVhODk5YWUwZjllOWZkMGVkNDkyYjMuanBlZ5GTAs0C5ACBAAE
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by beatakeshi Sat May 25, 2019 2:24 pm

    Ekčli, funkcija je Predsednik Vlade Srbije, a na sajtu
    https://www.srbija.gov.rs/templates/vlada/sastav.php?id=177
    ima za svakog po nešto.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Filipenko Sat May 25, 2019 5:24 pm

    Valjda je jasno da neće svako stalno pisati Predsednik Vlade Srbije, nego Premijer.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Zuper Sat May 25, 2019 6:11 pm

    Vrhovnicar Vlade.
    Ali ovde se mnogo vole anglikansko-frankofoni izrazi premijer i tako to.

    Anonymous
    Guest

    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Guest Sat May 25, 2019 6:46 pm

    Zuper wrote:Vrhovnicar Vlade.
    Ali ovde se mnogo vole anglikansko-frankofoni izrazi premijer i tako to.


    Air B'rn'B - Page 21 Empty Re: Air B'rn'B

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:38 pm