Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 09, 2022 2:04 pm

    polip sovrazi maribor in pohorje


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Erős Pista Sun Jan 09, 2022 2:06 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 09, 2022 2:19 pm

    Летећи Полип wrote:Kako ste me iznervirali sad.

    Nismo namerno Egzodus - Page 17 1399639816
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Sun Jan 09, 2022 2:53 pm

    Mór Thököly wrote:
    Летећи Полип wrote:Kako ste me iznervirali sad.

    Nismo namerno Egzodus - Page 17 1399639816

    Можда је било питање, и то реторско?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 3:36 pm

    mislim da previše očekujete

    imam svakava iskustva iz različitih zemalja i u svakoj od njih bih mogao da živim, verovatno i lakše nego ovde iako ne mislim ništa specijalno dobro ni o jednoj zemlji u kojoj sam proveo dovoljno vremena da je skapiram

    što se tiče slovenije, bolje je nego ovde, ali ko odlazi, glupo je da ode tamo, ima puno boljih izbora

    ostao sam u srbiji samo zato što imamo starije kojima je potrebna briga

    to je loše, ali nije baš za samoubistvo
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Јанош Винету Sun Jan 09, 2022 3:46 pm

    Како год, нисте ме убедили да ми је тамо било боље него овде јер ми није било боље него овде.
    Нисам једини који је печалбарио годину-две, узео неку пару и укапирао да није емиграција за њега.

    Има и другачијих, познаник се размахао по чешким и немачким клубовима, ради неки посао да преживи и све новце троши на жене и наркотике. Ужива у чињеници да тамо полиција не постоји, за три године једном су га легитимисали. Он нема разлога да се враћа.  

    Постоје професије и хобији који овде не постоје и који не могу да се остваре, читаве привредне гране су овде изумрле.


    Last edited by Јанош Винету on Sun Jan 09, 2022 3:53 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 3:48 pm

    to je lična stvar, ne bi na pamet palo da te ubeđujem gde je tebi bolje
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 3:52 pm

    lakonski ću, i prividno mudro a zapravo na brzaka domišljeno, primetiti da je za sreću pojedinca mnogo važnije kolika je socijalna prohodnost do udobnog srednjoklasnog života u skladu sa nivoom znanja i formalnog obrazovanja (u Nemačkoj srednja medicinska škola, pod uslovom da nemaš decu ili si ih izveo na put, omogućava OK auto i više putovanja u inostranstvo svake godine) nego kolika je socijalna prohodnost do mesta direktora javne ustanove. 

    mi se ovde malo previše ložimo na priče "i za Zapadu se sada muče, teškoe svuda". jeste ali je kod nas teže.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 3:58 pm

    Cousin Billy wrote:

    mi se ovde malo previše ložimo na priče "i za Zapadu se sada muče, teškoe svuda". jeste ali je kod nas teže.

    ovo je tačno, statistički
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 09, 2022 4:03 pm

    Cousin Billy wrote:lakonski ću, i prividno mudro a zapravo na brzaka domišljeno, primetiti da je za sreću pojedinca mnogo važnije kolika je socijalna prohodnost do udobnog srednjoklasnog života u skladu sa nivoom znanja i formalnog obrazovanja (u Nemačkoj srednja medicinska škola, pod uslovom da nemaš decu ili si ih izveo na put, omogućava OK auto i više putovanja u inostranstvo svake godine) nego kolika je socijalna prohodnost do mesta direktora javne ustanove. 

    mi se ovde malo previše ložimo na priče "i za Zapadu se sada muče, teškoe svuda". jeste ali je kod nas teže.


    Ma zajebano je i tamo, stan, kola, putovanja, sve to moraš na kredit...



    Slovenačko selo je super opcija, nebitno da li će biti samo odskočna daska za dalje ili će čovjek prelomiti da se skrasi tu dovijeka.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 09, 2022 4:03 pm

    Јанош Винету wrote:Како год, нисте ме убедили да ми је тамо било боље него овде јер ми није било боље него овде.
    Нисам једини који је печалбарио годину-две, узео неку пару и укапирао да није емиграција за њега.

    Има и другачијих, познаник се размахао по чешким и немачким клубовима, ради неки посао да преживи и све новце троши на жене и наркотике. Ужива у чињеници да тамо полиција не постоји, за три године једном су га легитимисали. Он нема разлога да се враћа.  

    Постоје професије и хобији који овде не постоје и који не могу да се остваре, читаве привредне гране су овде изумрле.

    Ne pada mi na pamet da te ubedjujem u tako nesto, to je duboko licna stvar (dozivljaj inostranstva u kome si)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 09, 2022 4:09 pm

    Trenutno, ja bih najvise voleo da mogu da nadjem neki posao u Grckoj koji mi omogucava zivot kao ovde (dakle nista spec). Bio sam tamo skoro 40 puta, nisam ziveo ali okvirno znam sta ocekujem. Klima mi odgovara (osim par meseci), ako si iz Srbije ljudi su ok prema tebi, identitetski licno nikakav problem ne bih imao, more, sunce, miris 7-8 meseci (miris 12). Pomucio bih se sa jezikom malo, ali toeto. Ali to se nece desiti, jer tamo posla za mene prosto nema.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by lalinea Sun Jan 09, 2022 4:17 pm

    Htedoh da napisem nesto kao seasoned emigrant koji je ziveo i u Evropi i u severnoj americi i u mrskoj nam australiji, ali nemam nista pametnije od ovoga sto ste vec napisali. srela sam se (tj iskusila) i to da se "romanticne" veze gledaju kroz novac i interest a i to da ti ljudi koje si koliko juce upoznao priskacu u pomoc bez da ista ocekuju od tebe. moj romantizirani stav je da ima inostanstava koliko ima razicitih ljudi koje upoznas i mikrosredina u kojima se zadesis, ali ne moze se pobeci od toga da postoje i neke statistike koje pokazuju da se negde zivi "bolje" po nekim zadatim kriterijumima, npr. sta mozes da priustis sa platom ovog ili onog zanimanja, kakva je socijalna pomoc, da li je zdravstvo dostupno (zaista dostupno, ne da ga cekas 2 godine) svima itd.

    fikret selimbašić wrote:
    Cousin Billy wrote:lakonski ću, i prividno mudro a zapravo na brzaka domišljeno, primetiti da je za sreću pojedinca mnogo važnije kolika je socijalna prohodnost do udobnog srednjoklasnog života u skladu sa nivoom znanja i formalnog obrazovanja (u Nemačkoj srednja medicinska škola, pod uslovom da nemaš decu ili si ih izveo na put, omogućava OK auto i više putovanja u inostranstvo svake godine) nego kolika je socijalna prohodnost do mesta direktora javne ustanove. 

    mi se ovde malo previše ložimo na priče "i za Zapadu se sada muče, teškoe svuda". jeste ali je kod nas teže.


    Ma zajebano je i tamo, stan, kola, putovanja, sve to moraš na kredit...




    Slovenačko selo je super opcija, nebitno da li će biti samo odskočna daska za dalje ili će čovjek prelomiti da se skrasi tu dovijeka.

    bold: razlika (srbija vs neke druge zemlje) je u tome koliko lako mozes taj kredit da priustis, tj koliko ti otplacivanje predstavlja teret.

    nebold: ja bih u slovenackom selu umrla, kao sto sam htela da umrem u svajcarkoj.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Sun Jan 09, 2022 4:19 pm

    Ma bre, oni misle da je slovenacko selo kad jedes jarece prsute svaki dan.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 4:19 pm

    Mór Thököly wrote:Trenutno, ja bih najvise voleo da mogu da nadjem neki posao u Grckoj koji mi omogucava zivot kao ovde (dakle nista spec). Bio sam tamo skoro 40 puta, nisam ziveo ali okvirno znam sta ocekujem. Klima mi odgovara (osim par meseci), ako si iz Srbije ljudi su ok prema tebi, identitetski licno nikakav problem ne bih imao, more, sunce, miris 7-8 meseci (miris 12). Pomucio bih se sa jezikom malo, ali toeto. Ali to se nece desiti, jer tamo posla za mene prosto nema.


    znam tamo dosta ljudi koji bi mogli da pomognu za posao, možda ne za svaki posao
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sun Jan 09, 2022 4:21 pm

    slovenačko selo Egzodus - Page 17 1233199462
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by bela maca Sun Jan 09, 2022 4:27 pm

    Летећи Полип wrote:Ma bre, oni misle da je slovenacko selo kad jedes jarece prsute svaki dan.
    busted Egzodus - Page 17 3363120308


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 09, 2022 4:31 pm

    lalinea wrote:
    bold: razlika (srbija vs neke druge zemlje) je u tome koliko lako mozes taj kredit da priustis, tj koliko ti otplacivanje predstavlja teret.

    nebold: ja bih u slovenackom selu umrla, kao sto sam htela da umrem u svajcarkoj.

    Zajebancija je pitanju, nastavak na boldovani dio iz bilijevog posta, to da je tamo sve na kredit je fraza koja se najčešće čuje kad se potegne priča o tome kako ni vani nije puno bolje.


    @Polip

    Deset deka jareće ili bilo koje pršute svakodnevno, zaista možeš sebi da priuštiš na slovenačkom selu Egzodus - Page 17 4101625831

    Napisah da je dobro kao odskočna daska ukoliko si zainteresovan za dalje pomijeranje, puno bolja polazna pozicija za npr. Njemačku je iz slovenačkog sela nego iz bosanskog ili srpskog. Plus, možeš odatle laganica u npr. Austriju, a onda se kao radnik austriske firme vratiš u Sloveniju. Naravno, ukoliko ti je stvarno stalo da se pomjeriš.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Notxor Sun Jan 09, 2022 4:33 pm

    U Sloveniji jedu puhove.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by lalinea Sun Jan 09, 2022 4:35 pm

    da, pomislih kad sam vec odgovorila. meni treba malo duze da provalim sarkazam Egzodus - Page 17 3579118792


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by lalinea Sun Jan 09, 2022 4:36 pm

    Notxor wrote:U Sloveniji jedu puhove.
    u svajcarskoj jedu macke.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Notxor Sun Jan 09, 2022 4:38 pm

    I u Italiji jedu mačke. Užas.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Sun Jan 09, 2022 4:45 pm

    Notxor wrote:I u Italiji jedu mačke. Užas.

    То су јели у неким забитима за време рата, кад другог није било. Ал' им је запамћено.

    Они су више жабари, тако их и зовемо. Е сад зашто Амери Французе зову жабарима а Италијане не, бемлига.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Notxor Sun Jan 09, 2022 4:51 pm

    Magnagati su stanovnici Vićence, kao što su džigerani ovi iz Paraćina, btw. u Švajcarskoj su probali 1993. da zabrane vlasnicima da jedu svoje pse i mačke ali je parlament odbacio inicijativu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Sun Jan 09, 2022 5:01 pm

    Амери* су убеђени да је џигерица отровна. А да случајно поједу нешто типа пихтије или кавурме, ма стрељај прво.

    ----
    * на мом узорку, око две трећине


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Egzodus - Page 17 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 10:56 am