Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Thu Oct 14, 2021 11:54 am

    Niz.

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 14, 2021 12:05 pm

    Besudna zemlja
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Thu Oct 14, 2021 1:50 pm

    Ah, Amerika je dom...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Del Cap

    Posts : 6015
    Join date : 2019-11-04

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Del Cap Thu Oct 14, 2021 1:55 pm

    Iskreno, ne volim tekstove ovog tipa (gastoski "fak ju srbijo").
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Thu Oct 14, 2021 2:00 pm

    Ma da.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Thu Oct 14, 2021 2:13 pm

    Em to, em je ovaj baš govnarski. Smeta ti Srbija, jer je tu sve nefer i za pare, a Amerika ti je dom, gde ljudi umiru bez zdravstvenog. Boli me pička, ja sam se snašla.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Erős Pista Thu Oct 14, 2021 2:37 pm

    Meni je tu ustvari najveci problem jedna naivna pesronifikacija, gde se Srbija tretira kao neki roditelj koji te zanemario ili zlostavljao. Srbija nije osoba, nema nikakvog smisla da joj se obracas ili da tvrdis da te htela ili nije htela.
    Drugi problem je brkanje baba i zaba. Ona nije zamenila samo Srbiju Amerikom, nego i prava molekularnim biologijom i mnogo toga drugog. I onda prvi splet okolnosti zove Srbija, a drugi Amerika. Slicno je i sa onim razocaranim gastosima iz rubrike "Moj zivot u inostranstvu" sto odu pa kukaku kako Kanada ne valja, a ono ko zna gde su zabasali.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Thu Oct 14, 2021 3:27 pm

    Del Cap wrote:Iskreno, ne volim tekstove ovog tipa (gastoski "fak ju srbijo").

    ja volim, ali da ne popravljaju zube ovde
    Del Cap

    Posts : 6015
    Join date : 2019-11-04

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Del Cap Thu Oct 14, 2021 3:31 pm

    Ma nek radi ko šta hoće, samo nek ne pravi od svojih odluka moralno-kvazimeritokratski pozeraj.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Thu Oct 14, 2021 3:35 pm

    meni je to ok, sve što razbija trbuhom za kruhom je dobrodošlo
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Oct 14, 2021 4:18 pm

    Talason wrote:
    Del Cap wrote:Iskreno, ne volim tekstove ovog tipa (gastoski "fak ju srbijo").

    ja volim, ali da ne popravljaju zube ovde

    Јок него ће да их кваре.

    Миссим урадили смо то 2005. док смо још били у тој кожи, и кад саберем колико нас је то коштало (зубар и авионске карте) и колико би нас коштало у тамоу, остали смо добри неколико кила долара.

    А ти се згражавај до миле воље.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Thu Oct 14, 2021 4:31 pm

    jopet ne razumeš šta sam reko, moraću da izbacim kvačice
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Oct 14, 2021 5:34 pm

    А мислиш што серу, овде ништа не ваља, ал код зуболога пола џабе пола забадава... па, јес.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 14, 2021 5:36 pm

    Aj sad neko da kaze kako u Srbiji postoji industrijska grana popravljanja zuba za gastose, "sacekaju te autom na aerodromu, pa pravac u ordinaciju".


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Oct 14, 2021 5:37 pm

    Ма имају и свој смештај и туристички програм.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 14, 2021 5:41 pm

    Erős Pista wrote:Meni je tu ustvari najveci problem jedna naivna pesronifikacija, gde se Srbija tretira kao neki roditelj koji te zanemario ili zlostavljao. Srbija nije osoba, nema nikakvog smisla da joj se obracas ili da tvrdis da te htela ili nije htela.

    Personifikacija Srbije sa osobom ima smisla u momentu kada je vlast u Srbiji organizovana po feudalnom principu. Da je u Srbiji kao u Svajcarskoj nikome ne bi palo na pamet da poistovecuje Srbiju sa zlom macehom ili ocuhom koji voli da bije a voli i da siluje.



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by disident Thu Oct 14, 2021 5:53 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Erős Pista wrote:Meni je tu ustvari najveci problem jedna naivna pesronifikacija, gde se Srbija tretira kao neki roditelj koji te zanemario ili zlostavljao. Srbija nije osoba, nema nikakvog smisla da joj se obracas ili da tvrdis da te htela ili nije htela.

    Personifikacija Srbije sa osobom ima smisla u momentu kada je vlast u Srbiji organizovana po feudalnom principu. Da je u Srbiji kao u Svajcarskoj nikome ne bi palo na pamet da poistovecuje Srbiju sa zlom macehom ili ocuhom koji voli da bije a voli i da siluje.

    Koja osoba bi bila Imperija Zla?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 14, 2021 6:00 pm

    Djeneral Draza.

    A ne cekaj, taj nije imao drzavu a kamo li imperiju... evo moze Pavelic.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    lalinea

    Posts : 3420
    Join date : 2014-10-29

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by lalinea Thu Oct 14, 2021 6:35 pm

    Erős Pista wrote:Meni je tu ustvari najveci problem jedna naivna pesronifikacija, gde se Srbija tretira kao neki roditelj koji te zanemario ili zlostavljao. Srbija nije osoba, nema nikakvog smisla da joj se obracas ili da tvrdis da te htela ili nije htela.
    Drugi problem je brkanje baba i zaba. Ona nije zamenila samo Srbiju Amerikom, nego i prava molekularnim biologijom i mnogo toga drugog. I onda prvi splet okolnosti zove Srbija, a drugi Amerika. Slicno je i sa onim razocaranim gastosima iz rubrike "Moj zivot u inostranstvu" sto odu pa kukaku kako Kanada ne valja, a ono ko zna gde su zabasali.
    Meni je Srbija bila molekularna bilogija Egzodus - Page 13 1399639816.
    Mislim da ja imam bas takav emotivni odnos prema Srbiji, dobro si to opisao. A te emocije se probude uglavnom kad naletim na "a sto se ti ne bi vratila u Srbiju, sa tvojom strukom i iskustvom mozes super da zaradjujes?". Doduse, kako godine idu ta emotivna komponenta odnosa je sve manja i sve tisa. Sad samo kazem nesto u stilu necu da udisem beogradski zagadjeni vazduh ili necu da zavisim od srpskog zdravstva... Hocu reci, pre 10 godina sam mozda i ja pisala ovako, razumem je donekle (ali se slazem sa tobom).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by disident Thu Oct 14, 2021 6:45 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Djeneral Draza.

    A ne cekaj, taj nije imao drzavu a kamo li imperiju... evo moze Pavelic.
    Omasio si, ja sam na suprotnoj strani od čiča Raže i slicnih koljaca poput Momčila Đujića, kojeg je Imperija Zla tako predano čuvala dok nije crko od starosti.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 14, 2021 7:24 pm

    disident wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Djeneral Draza.

    A ne cekaj, taj nije imao drzavu a kamo li imperiju... evo moze Pavelic.
    Omasio si, ja sam na suprotnoj strani od čiča Raže i slicnih koljaca poput Momčila Đujića, kojeg je Imperija Zla tako predano čuvala dok nije crko od starosti.

    Pa i ja sam na suprotnoj strani od takvih, zato je meni Draza lokalna verzija Imperija Zla.

    Britanci su Blajburgu uredno isporucili sve ustase i domobrane, a bogami i cetnike koje su zatekli u svom reonu. Amerikanci su takodje iz logora po Italiji vracali u FNRJ ustase i cetnike. Djujic i Artukovic su izuzetci, a ne pravilo.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Sotir Thu Oct 14, 2021 7:34 pm

    Та враћања на Блајбургу и сл су код нас слабо истражена тема. А занимљиво је да нису сви квислинзи враћени назад. Нпр, 3 пука СДК враћена, два нису (или обрнуто). Црногорски четници враћени, Ђујићеви нису. Део усташа враћен, део није.
    Оно што се не спомиње у новијој литератури о издајство Енглеза , је правило по ком су враћа и назад. Ко се предао Савезницима или био ван Југе 8. маја у поноћ, тај је остао код њих. Ко је дошао касније, закаснио је. То се неком чудном коинциденцијом поклапа са одредбама немачке капитулације.
    А ревизионистима је тешко да признају да су четнике сматрали за формацију под немачком командом , па се ту смишљају креативни разлози како то и сл.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 14, 2021 9:32 pm

    Aha, nisam znao to za 8.5. Interesantno. To je suprotno sporazumu koji su imali sa Titom, da se svi vrate nazad u Jugoslaviju.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Oct 14, 2021 9:34 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Aha, nisam znao to za 8.5. Interesantno. To je suprotno sporazumu koji su imali sa Titom, da se svi vrate nazad u Jugoslaviju.

    Неће ваљда да допусте да џентлменска реч подједнако важи за нацисте и за комунисте, шта ти пада на памет.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Erős Pista Thu Oct 14, 2021 9:35 pm

    Stvarno morate da oladite sa siframa, jer se potpuno promasujete u razgovoru.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Egzodus - Page 13 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:42 pm