Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Razno razno razno

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon 26 Aug - 13:46

    Najbolje Di Kapriova gluma još od Gilberta Grejpa. Bred Pit kvalitetno stari i nastavlja da odlično glumi.
    Tarantino car ali to nije ništa novo, posebno mu fala za par sekundi secene iz partizanskog filma. 
    Treba mi još bar tri gledanja, jedno samo posvećeno plakatima koji se pojavljuju u filmu.

    Spoiler:
    паће

    Posts : 40215
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by паће Mon 26 Aug - 13:55

    fikret selimbašić wrote:Najbolje Di Kapriova gluma još od Gilberta Grejpa. Bred Pit kvalitetno stari i nastavlja da odlično glumi.
    Tarantino car ali to nije ništa novo, posebno mu fala za par sekundi secene iz partizanskog filma. 
    Treba mi još bar tri gledanja, jedno samo posvećeno plakatima koji se pojavljuju u filmu.

    Сечене сцене?

    А јок, ти знаш слова. Само сцене.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Tue 27 Aug - 19:07

    kud_genijalci wrote:
    Tarantino, Robi, Dikaprio i Pit o filmu.
    Biki je iznela ("ne može teorija da se iznese, već samo kafa na poslužavniku i sise u dekolteu" - rasejan) teoriju da je Klif But "imaginary friend" na Rika, i to je zapravo maznula od nekih analitičara koji su priemtili na samom poečtku da se imena Breda i Leonarda nalaze "pogrešno", Leonard preko Breda i Bred preko Leonarda. Dalje, činjenica da je Rik totalno ama to-tal-no usamljen i sam i da nema ni ženu ni ljubavnicu ni porodicu ni ništa, takođe "govori u prilog teoriji."
    Takođe, Biki je rekla nešto o Tarantinu - "ne zna gde se nalazi i bilo bi mu bolje a ćuti!"
    I mislim da se top vidi na ovom snimku. Tarantino se tako nazor kliberi i mlatara rukama, da sam mislio da će Margoit da izbije kontaktna sočiva i veštačke trepavice da otkine. Ali i kod Dikaprija je na početku vidiljivi nazor smeh. Pa i kod Breda. Kao u početnoj sceni filma. I to je bilo neugodno gledati. Sam oje voditelj opušten, ali on je neki seljak.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Tue 27 Aug - 19:09

    Volim kako Bred pit pravi makarone sa sirom!!! zaljubiška se novinarka
    Novinarka Hanter Heris se zaljubiška u Brada kako lepo i dobro kuva makarone sa sirom i jede iz šerpe, boli ga dupe. I htela bi da joj on kuva svako veče, ako može.

    There are plenty of things to consider after seeing Once Upon a Time in Hollywood: What really went down the night of August 8, 1969, the last full day Sharon Tate lived? Which characters in Quentin Tarantino’s revisionist history fantasy are based on real people from that time? And who of those people had the dirtiest feet? (For the record, it’s Dakota Fanning.) But the first thing I wondered aloud, to no one in particular, after stepping out of an evening screening: Does the bodega in my neighborhood sell Kraft mac and cheese? And will they sell it to me tonight?
    One scene in Once Upon a Time made me urgently — desperately — crave the dinner du jour of my freshman year of college, when I didn’t know where the dining hall was and was too lazy to find it. It prompted me to pick up half a dozen boxes of Annie’s from the supermarket and consume far too much instant mac and cheese thereafter. Some friends felt similarly: “My main takeaway from the movie is that I want Kraft mac and cheese,” my friend Emma said. Jianna seconded that sentiment: “Emma, I texted my roommates and said we need to load up on kraft mac.” Jenny thirded it: “Last night I came home and made Annie’s cuz cvs was closed and i couldn’t get kraft!”
    What I’m saying to you is this: Didn’t you also go home and make instant mac and cheese, inspired by the culinary prowess of Cliff Booth? Bon apple tea!
    In Tarantino’s movie, Cliff Booth (Brad Pitt) is a mysterious figure, a stuntman perpetually in the shadow of a washed-up actor named Rick Dalton (Leonardo DiCaprio). Booth has scars and tattoos, and he maybe killed his wife. (Depending on how much you trust Once Upon a Time in Hollywood’s narrator, the manner of Mrs. Booth’s death seems open to interpretation.) About 20 minutes into the film, we watch as Cliff drops Rick off at home and speeds off into the night. He pulls up to his own home — a small trailer, a little dilapidated, hidden behind a drive-in movie theater. When he walks in, he’s trampled by his dog Brandy, a star in her own right. On this particular night, Cliff arrives bearing gifts: a big, juicy bone that Brandy slobbers over. Despite her whining, he starts her dinner first: two cans of dog food.
    And then Chef Cliff Booth — né Brad Pitt, my favorite Frank Ocean stan and our country’s last national treasure — pulls a beer out of the fridge and gets to work on his own dinner. Every other movie about “people” “cooking” has simply been outdone: I’m sorry, Big Night! Maybe next time, Mystic Pizza! Bradley Cooper’s bad-boy chef in Burnt? Jobless — try again with your Jackson Maine bronzer!

    Pa dalje:

    Brad Pitt fills a yellow, three-quart saucepan with — possibly not fresh? — water. He rips open a box of Kraft macaroni and cheese. He puts it on his stove to cook, and then, because he’s Cliff Booth and not anyone else I have ever met, he drains the noodles, pours the cheese powder on top, and mixes it up without adding any further liquid. He plops down in his chair, with his beer, and watches TV while eating the mac and cheese straight from the saucepan. Reader, it is, in a word, erotic.
    Cliff Booth is cool, in that special Tarantino way where the camera ogles even the mundane stuff he does. There’s no reason Brad Pitt making mac and cheese from a box — and not even Annie’s! — should look this good. But it does! The camera cuts to Rick Dalton, across town, making whiskey sours (another of my college staples, if we’re being honest) in a room full of his own memorabilia, his own one-sheets, his own likeness. It is a funny scene, but not nearly as engaging: I want Brad Pitt to make me a pot of mac and cheese, and I want to eat it from the pot too. That is, in fact, exactly what I did the very next day after seeing Once Upon a Time, and for a few days after that, too: bought Annie’s Shells & White Cheddar, cooked it myself, and ate it out of the pot. Because that’s what Cliff Booth would do, and Cliff Booth is cooler than me. And I imagined it: Brad Pitt boiling water in my apartment. Brad Pitt pouring the dry noodles in that water, in my apartment. Brad Pitt and I sitting on my West Elm loveseat, watching House Hunters together, eating the mac and cheese he cooked for us, in my apartment. It is so humble, so hot. He’d turn on the TV and say something like, “And away we gooo!” Brad Pitt, I am available for this!
    It is known that Brad Pitt has a thing about eating while he acts: Onscreen, he has consumed bar nuts and bagels, Jamba Juice and prison gruel, human blood and eggs and bacon. This single scene of him eating a full pot of Kraft mac and cheese in one sitting outdoes all of those other scenes and all of those other foods. Give me Brad Pitt cooking mac and cheese or give me death!
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun 1 Sep - 12:32

    Već se vrti trejler za "Džokera" s Hoakinom Finiksom, iako prikazivanje počinje u oktobru. 
    juče je bila premijera u Veneciji (opet jaka konkurencija ove godine) i "Holivud reporter" je brzopotezno objavio kritiku. koja zapravo prepričava trejler. Imam utisak - koji ću svakako da proverim - da je u trejleru sve što valja videti. Kako je Džoker postao to što jeste. On neguje bolesnu majku, s kojom pleše pred razdrndanim televizorom, a ni njemu nije najbolje. Klinci ga biju, sileždije ga biju i on pukne kao Majkl Daglas u onom filmu. To jest kao De Nito uTaksisti. Očekujem da bude umetnički pretenciozno, sa ciljem da Finiksu donese Oskara i da film neći gledati višekratno kao "Bilo jednom..."
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue 3 Sep - 23:42

    odem vecerad u fontanu da jope pogledam tarantina friskoga kad ostalo samo 1 sediste u 1. redu slobodno  Razno razno razno - Page 32 286371741

    film se daje 3 nedelje i stalno je krcato, dakle ima publike samo zeli kvalitetnije filmove od uobicajnih superheroja


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Tue 3 Sep - 23:56

    Kako je reagovala publika?! Meni rpaznjikavo u Takvudu, sad mi dođe da odem u Fontanu, d as emlatim prevozom u drugu državu na Nbgd... Aha, ima samo u 20.3o. Poslednji put sam bio u Fontani 1983. Je l' renovirano sa stereo dolby tehnikom? Bez zvuka nema smisla.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed 4 Sep - 0:01

    rekob da ih je dosta doslo bez predznanja o dogadjajima iz avgusta '69. posto je bilo dosta zbunjenih faca po zavrsetku projekcije  Razno razno razno - Page 32 4101625831

    u fontani se daje jos sutra i obavezno pozovi da rezervises mesto (jer je dosta vec rezervisano) i onda moras doci do 20 min pre pocetka projekcije da kupis kartu.

    bioskop je sredjen pre 10ak godina, slika, zvuk i stolice su odlicni


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Wed 4 Sep - 0:17

    Thanks.
    zvezda je zivot

    Posts : 7078
    Join date : 2014-11-07

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by zvezda je zivot Wed 4 Sep - 12:09

    kuku wrote:odem vecerad u fontanu da jope pogledam tarantina friskoga kad ostalo samo 1 sediste u 1. redu slobodno  Razno razno razno - Page 32 286371741

    film se daje 3 nedelje i stalno je krcato, dakle ima publike samo zeli kvalitetnije filmove od uobicajnih superheroja

    preterujes s tim da ima publike za 'kvalitetnije filmove'. srbi vole tarantina i za ovaj njegov atraktivan film ima publike. i naravno da publika ne bi prepoznala dobar film da im zivot od toga zavisi. mada za ljude koji u pelenama ulaze u bioskop tarantino jeste dobra zamena za superheroje.

    inace dzoker izgleda ko rijl dijl. cak i likovi koji ga kritikuju kazu da je gejm cendzer. ulazak duha novog holivuda u skleroticnu hegemoniju marvela. misim da hoakim finiks ovim filmom preuzima titulu najboljeg glumca svoje generacije od hita ledzera.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Wed 4 Sep - 13:40

    fikret selimbašić wrote:Najbolje Di Kapriova gluma još od Gilberta Grejpa. Bred Pit kvalitetno stari i nastavlja da odlično glumi.
    Tarantino car ali to nije ništa novo, posebno mu fala za par sekundi secene iz partizanskog filma. 
    Treba mi još bar tri gledanja, jedno samo posvećeno plakatima koji se pojavljuju u filmu.

    Spoiler:
    E, čoveče, sad sam siguran da je svaka sitnica u filmu namerno postavljena i meni treba još gledanja da prokljuvim onaj časopis koji u III delu čita Vojceh, ono odmah posle onog vukodlaka na televiziji koji cvili a žena mu kaže "Volim i ja tebe Čarli!" 

    Na časopisu piše u gornjem desnom uglu Hollywood goes nude.
    a od titlova ne vidim na dnu korica ime, a na slici je crno-bela fotka nekog tipa koji liči na Ijana Fleminga (on je tada već bio mrtav) i faca mi je poznata ali ne mogu da se setim. Možda dole piše Anthony, ali kao što rekoh, ne mogu da vidim od titlova. 

    Ne znam ni koji je to časopis.

    Ostalo sam katalogizovao:

    George Peppard Pendullum naslov filma na bioskopu,
    Bilo jednom na divljem zapadu s Džejsonom Robardsom na drugom bioskopu

    poster s TV vestima Georga Putnamma iza klupe na koju guzu u vrućim hlačicama metne ćerce Endi MekDauelke
    u avionu u povratku naslovna strana Tajma - Džon Vejn iz onog jednookog filma koji su kilavo rimejkovali brća Ko(j)en
    serija Maniks i Gejl Fišer (za koju sam isprva pogrešno mislio da je Širli Bejzi)

    i tako dalje.

    edit::: na početku, dok Bred Pit pravi makarone sa sirom, TV vodič na kome piše "Television in turmoil", a makaroni su poznata marka, čedar sir je u kesiciama, sve veštački.

    A zvuk je fenomenalan, nema bez stereo dolbija ništa, ovo uopšte ič ne vredi gledati na malom ekranu, samo u bioskopu ili u kućnom bioskopu sa 4 zvučnika. Ovo je film koji samo Lepa Brena i rijaliti zvezde mogu sebi da priušte po kući.


    Last edited by kud_genijalci on Wed 4 Sep - 13:51; edited 2 times in total (Reason for editing : ma ništa, nema frke, ispravio am 928189 na 3 filtepera i dodao dve i po rečenice)
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed 4 Sep - 13:43

    Razno razno razno - Page 32 70176710


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Solus_Rex Wed 4 Sep - 20:56

    Meni stalno viču da sam isti brat Bušemi.
    A ja samo na to odmahnem rukom, pa Vi ne znate ko je Džon Voters...


    Gde mi visi ovaj rođak? 


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Fri 6 Sep - 6:16

    Razno razno razno - Page 32 Outi-31
    Razno razno razno - Page 32 Outi-35
    Razno razno razno - Page 32 Outi-17
    Danas sam dvaput gledao „Bilo jednom...“ i što se mene tiče, priča je završena s tim brojem gledanja, između 10 i 12, ne sećam se. Danas gedah u Fontani od 17:30 i u sali Džejms Din u Takvudu. Trebalo je juče da gledam u Fontani, ali – cicija i glupan, ja odlučim da iskiristim filmski dan i popust od 80 dinara u Takvudu, odem u 7, kad ono, nema: smanjili broj projekcija: već se osipa publika. Otišao sam do Kombank dinsikata, ali i tamo nema. Prve sledeće projekcije oko 22.00. I onda se rvatim, kupim pomorandže, čiju i Knjaz Miloš i nastavim da radim.
     
    Ali, faliće mi film, želeo bih da je moguće da me u svako doba čeka mogućnost da mogu u bioskopu da pogledam „Bilo jednom...“ Suskoro će jedina mogućnost biti nekakav „ciklus“ u Kinoteci. A za to će biti mnogo povoda. Kad umre Brus Dern, a to može da se dogodi svakog časa, ciklus Brusa Derna. Pa ciklus „Film u filmu“. „Living In Oblivion“ i „Bilo jednom...“ Pa Holivud o Holivudu. Šlezingerov „Sjaj i beda Holivuda“ i „Bilo jednom“. Pa najkul drugari. „Buč Kesidi i Sandans Kid“ i „Bilo jednom...“ I tako dalje.
     
    „Ameliju Pulen“ sam početkom 2000-ih gledao više od 220 puta. U jednom veoma teškom periodu, kada sam bio sasvim malo iznad nivoa gladi (na kom sam bio devedesetih). To je bila hipnoza, ta „Amelija...“ u teškom periodu, koji je ipak bilo malo lakši od 1990-ih.  Tako me nervira kada neko kenja da je „tada bilo bolje“, kako je Sloba „barem to i to dozvoljavao...“, ne znam šta bih dao ili učinio da u Srbiji opet većina postanu ljudi s izbora 2000.-te. Evo, jeba bih se sa Sonjom Liht i Vesnom Pešić u trisomu, pa neke ide život. Odvajao sam od markice za prevoz i hrane i nekih računa za bioskop. Išao sam na besplatne tečajeve interneta u Fondu kapetana Dragana. Jednom je i on svratio u prostorije u Kosovskoj. Puvao se da zna Cobol. I „Hanibal“ Ridlija Skota sam gledao desetak puta. I ta tri filma su mi obelećila XXI vek. Mislim da se više neću paliti na neki sledeći film toliko. I možda neću skoro ni ići u bioskop. (To jest, mislim da ću u oktobru da pogledam „Džokera“. Ovaj drugi trejler je još zanimljiviji. De Niro se zbabao mnogo, izgleda starije 5 godina od krštenice, na osnovu dva trejlera sam siguran da će Finiks dobiti Oskara i opet će biti situacija da je operacija uspela a pacijent mrtav, to jest da je glumac odradio svoju metodsku transformciju, smršao 30 kila ugojio se 30 kila, naučio da skače padobranom, živeo u ludnici 2 meseca „da bi ušao u lik“, a ipak film kao film da se zaboravi posle nekoliko dana.
     
    Danas je Fontana bila skoro prazna. Došao sam sat ranije, jer nisam bio siguran u sebe, da li ću se snaći na Novom Beorgadu, ipak je to daleko. Na stepeništi koje je (nekada) vodilo u bioskop, sede dva klošara i oni me upućuju na neku menjačnicu. Gledaju me prezrivo i da je ovo sve bio neki američki film, sigurno bi me silovali i zaklali u divljini. Ovako, ja odem do menjačnice u nekoj farbari, i tek posle nekoliko krugova oko Fontane nađem blagajnu. Tip iza šaltera neki debil. Uopšte mi ne odgovara na pitanja. Ne ume da mi kaže da li je numerisano ili nije, onda mi reče 700 dinara, pokušava da mi proda 2 karte, i blene u mene kao da vidi duha. Valjda je impresioniran mojom oclaom muškom lepotom i potisnuta homoseksualnost izbija iz njega. Krele. Potreban mi je napoj na vrućini (nemam ruksak s okrepom), pa sednem u „Kafeteriju“ na kapučino i besplatnu vodu, u kojoj pliva trulo lišće bosiljka. Da'nem dušom. Četiri Cigančice odevene kao za proslavu mature a ipak u japankama i papučama, krenu da jedna drugu jašu na krkače. One su na onom mutnom snimku kada su prelazile ulicu. 
     
    I tek u poslednjem gledanju sam ukapirao da se u onoj šupi u II delu filma vidi – bacač plamena, naslonjen odmah pored ulaza, ono kada Klif But ulazi da uzme opasač za alat, žicu, rukavice...! Takođe, tek u pretposlednjem gledanju sam primetio da Klifu Butu – posle povratka iz restorana, pred vratima Rika Daltona – iz desnog džepa jakne viri maramče u kome treba da je koska za Brendi. Kada je kupio tu kosku? Trknuo kod kasapaina da u kasapnici kupi kosku dok je Rik imao sastanak s Švarcom/Švorcom? Nemoguće da je uneo kosku u jedan od elitnih holivudskih restorana. Ili su mu dali iz kuhinje restorana? To je sve ostalo nerazjašnjeno. Takođe – mizanscen u restoranu: ona mršava žena koja jede 'leba i namotava testeninu i pije vino roze – ta se posle snimanja ugojila 30 kila. Nakrkala se hleba i testenina. I napokon sam video plakat za film „Tora Tora Tora“ – u onoj sceni s Brusom Lijem. Načinio sam slike šapica ćerke Endi MekDauelke i napokon sam ukačio koji je ono časopis u rukama scenariste Vojceha: TV Guide neki., a zumiranjem sam i otkrio ime onog čoveka na naslovnoj strani.
     
    Ima jedan štos: kada se Klif But (s koskom u maramčetu što viri iz džepa jakne) pozdravi s Daltonom – to već nije Bred Pit, već kaskader, koji ulazi u prljavi kabriolet i pali motor i kreće da vozi kao Fanđo. I to je trostruki štos – da kaskader menja glumca koji igra kaskadera! Očigledno je to – perika, lepša guza (Bredu Pitu se pomalo suši guza od starosti, jebi ga) – sam ose nevidi izdaleka da je to stant-dabl. Takođe – bred Pit očigledno ide kod kozmetičarke da mu šiša dlake iz nosa i iz ušiju. Kao što rekoh, Fontana je bila gotovo prazna. U V red seo je jedan sredovačan par koji je nikotisnki spržio nekoliko cigareta pred ulazom; mogu otac da im budem. I ja sam seo u V red, jer sam i dobio tu ulaznicu, i jer tu postiji razmak, pa čovek može a ispruži noge. Ali, ženski deo tog para nije zatvarala mobilni pa sam se premestio u IV red čim se završio crno-beli početak filma. 

    Desno od ulaza u Fontanu je pošta. U njoj – „čovek iz obezbeđenja“ sedi i pritiska dugme kojim se otvaraju i zatvaraju vrata. Kao da je reč o banci u vreme brojanja pazara. Čovek je proćelav i pormpezno rukom daje znak osobama ispred pošte da ne mogu da uđu dok im on ne dozvoli. Tako je zajebavao neku bucmastu ženu pa neku penzionerku, sikterisao ih je kao da su prodavci aprfema koji žele da uđu u baštu restorana. Mala vlast.
     
    Pre projekcije u sali Džejms Din u Takvudu, na putu do ve-cea napravio sam fotku na kojoj ide odjavna špica s prethodnog prikazivanja. 
    Razno razno razno - Page 32 Outi-25
    U sali – manjoj od „Merilin Monro“ – zauzeo sam mesto u sredini 4. reda. Neka devojka u crnim helankama i majici unese električni trotinet ili tricikl. Na priemdbe cepačice karata (ona starija oštrokonđa ovog puta), devojka je dalmatinskim naglaskom rekla „meni su Beogradu ukrali dva automobila, neće sada i ovo!“ i izborila se za pravo da polusklopljenu napravu prisloni uz zid ispred I reda. Ustaškinja jedna, pička joj majčina. Negde u drugoj polovini II dela, neki bangavi tipovi u redu iza mene podigoše nožurde na naslone sedišta desno od mene. Premestio sam se u III red. (I inače sam bio sam u IV redu, ali mene uvek stigne noga sudbine.)
     Razno razno razno - Page 32 Outi-5
    Razno razno razno - Page 32 Outi-10

    Razno razno razno - Page 32 Outi-14


    Razno razno razno - Page 32 Outi-30
    Šta sam još primetio za ovih 10-13 gledanja.
    Kada Rik Dalton kao Kejleb ulazi u salun za drugi deo Lansera, čim on uđe, odmah izlazi ženski apr nogu, besno, u cipelama koje je u secni sa Brusom Lijem imala ona kučka akskaderska. Pretposatvljam da je to ista osoba. Neke replike su upadljivi postmodernistički ogledalski smišljene – na primer Stiv Mek Kvin kaže „I never stood a cahnce“, a Rik za onu ulogu koju je dobio Mek Kvin kaže „I never had a chance“. Klif pravi makarone sa sirom, Rik pravi viski sauer, sve što Rik kaobajagi radi na filmu, Klif stvarno radi u životu.
     
    Jedno vreme sam razvijao ideju da je Rik možda peder. Njegov način oblačenja je može se reći metroseksualan. Boje su mu „kaki“, roze, grimizno, nakit (gej prsten i medaljon) i uopšte njegov aseksualani život. Mislio sam da mu je Klif ljubavnik. Kožna kaki jakna je godinama bila tajni simbol gej populacije. Ipak, kažu da je Tarantino Bredu Pitu i Dikapriju pre snimanja dao debele knjige u kojima je opisao živote i psihologiju njihovih likova. Tarantino je rekao i to da je najpre htreo da napiše roman ali nije uspeo, pa se preorijentisao na scenario. Ko zna šta piše u tim „knjigama“. Ta dva lika su ipak stilizovana, bez obzira što su inspiriana Bertom Rejnoldsom i njegovim kaskaderom, ali toga se niko ne bi setio da sam Tarantino to nije „objasnio“.
     
    Južnjački akcenti Dikaprija i (malo manje) Breda Pita nisu ni prineti odličnim južnjačkim akcentima Alana Rikmana i Eme Tompson iz „Judinog poljupca“ ili Čarsla Dansa u „Mesecu od porculana“.
     
    Ona klinka što glumi Trudi Trejsi, Džulija Baters, ima još 8 godina do punoletstva. A tada će dopasti šaka nekom reditelju da je skine golu kao Kataronu Žutić u Vizantijskom plavom.
     
    Rekoh li da sam snimio šapice Margaret Kvali?
     
    I posle svega, za rastanak od filma, jedina kritika koja mi se sviđa je – moja. Ni Biki nije ukapirala ništa. Stidim se, ali bacio sam pogled na Radišin QQQ sajt kao i na Vox92. Na Voxu Jojogi lupa šamare Kiniku. Njihovi moderatori su entuzijasti kao komunalni policajci, Kinik je već popio ban ili dva i brišu mi postove kao poslednjem dripcu. Pre mesec-dva je on natrljao nos nekoj Pletilji i podučio je kakva je hrana u Moskvi 1970-ih, a posle je opisao kako je s Father-om išao na pecanje i spremao mu ribu. A Jojogi zavodi red. Dočim QQQ – šta sam ja tamo uopšte radio? Nikodije kaže da mu film ne valja ič. Bradilko, iako je partizanovac, mrzi Mila i razotkrio se kao četnik na Crnoj Gori. Harper – iako stric mogu da mu budem – kao Simo Gajin u ulozi sportskog reportera. I peder Tičer se aktivirao. Šta sam ja tamo tražio? U politici jedina dva liberala su Anduril i Kauboj, a ostalo izgrebani „samoporicatelji“ s 92ojke koji su posle bombardovanja otkrili časni krst. Index.hr – dao sam im najbolje godina svog života, ali dve godine i više nisam tamo kročio. Ovaj forum mi je sve, neće biti sledećeg. Ovde sam došao da umrem.
     
    U povratku iz Takvuda, kao sa sahrane stare ljubavi (kao u Balu na vodi Jovana Aćina), pešice, dobro da u bioskopu nisam zaboravio kesu s milihbrotom i kraljevskim kolačem iz pekare u Kosovskoj. Neki tip je išao Kosovskom i nenormalno urlao nešto o zlatnoj medalji. Ljudi su bežali od njega i prelazili na drugu stranu ulice. Nosim taj milhbrot, a onda na uglu rešim da kupim sendvič – za rano jutro. Ali neki čovek stoji na pultu i nema lovu, pa kaže prodavačici da sačeka i trči do taksiste. Ja merka sendviče, kad neka pola devojka pola žena s dve zapakovane pice stane pre mene na šalter: hoće neki tiramisu. Prodavačica, besna mišica, kaže joj da sačeka. Ja izvisio sa strane, ali ne svađam se. Dođe čika, doneo pare i uzme svoju robu i ode. Ni ona devojka ne može da nađe lovu, pa na kraju plati karticom. Prodavačica se iznervirala. Onda ja počnem da zapitkujem za cen sendviča, jer ih ima više, sa ćabatom, u kifli a ima i minisendviča u malim bavarskim kiflama. Prodavačica pizdi, pitanja je nerviraju i vikne mi „ja vas ništa ne čujem“. Izaberem ja, a ona besno uzme sendvič mašicama i ugira ga u kesu – ja sam platio ceh za ona dva sporaća pre mene. Priča mog života. Uvek neko pre mene mora da zateže, a posle mene da požuruje i unervozi se. Zbogom „Bilo jednom...“, nikada se više nećemo videti. Sada opet moram da radim kampanjski u naredna dva meseca. Dosta je bilo zezanja.
     Razno razno razno - Page 32 Outi-30
    E, još nešto sam primetio tek u ova dva poslednja gledanja. NA Spanovom ranču ima i muških članova, ali oni su bili volšebno odsutni dok je Klif mlatio onog bušača guma. Kada se Klif upoznaje sa Džipsi – iza njega se vide dvojica bradonja, koji liče na sinovce ZZ top posle boravka u Aušvicu. A kada Klif izrazi želju da vidi Džordža Spana, iz neke prikolice izlazi Željko Bebek, bunovan i s „O“ nogama i muči se da prikopča kaiš na čakširama. I gde su oni kada je Klif krenuo da mlati onu budalu?
     
    Dalje, producent Švarc manipuliše Rikom. Način na koji mu prinosi stolicu i tapše po ramenu može da bude indikacija homoseksualnosti, Riku je pomalo neugodno. Zatim sledi izazivanje straha kod klijenta – Švarc najpre isprepada glumca da bi ga nagovorio da prihvati rad u B italijanskim filmovima. Švarcova teorija o tome da drugi producenti zloupotrebljavaju Rika za uloge negativaca da bi promovisali svoje mlade pastuve – ubedljiva je na prvi pogled, ali može se tome i kontrirati.
     
    Kakav je odnos Rika i Klifa? Rik je mozak a Klif klade valja. Klif priznaje da nije toliko pametan kao njegov glumac, a mislim i da mu se uvlači u dupe, stalno povlađuje, on je zapravo batler i zadovoljava se mrvicama.
     
    Onaj film „C.C. and the Company“ koji Šeron Tejt gleda u bioskop u“Bruin“ nosi godinu 1970 i nije mogao da bude prikazivan 1969, ali to nije bitno: Tarantino je postupio kao Baz Lurman u „Mulen ružu“ – pomešao je vremenske ravni, ose, vektore.
     
    I opet: Frančeska Kapuči: onaj kostim koji nosi na aerodromu: da li je providan?! Ima li ona nešto ispod? Osim toga tu je i paralelizam s Romanom Polanskim. Dalje, tek u 7.-om ili 8.-om gledanju sam uočio da ona Mensonova devojka koja je dala ideju da treba da ubiju glumce „koji su ih naučili da ubijaju“ – u stvari nije ni znala ko je Dalton (Kejhil) dok joj ona riđa niej to objasnila. Pa prema tome nije on mogao da je „nauči da ubija“. Ostaje još mogućnost je u njenom načinu razmišljanja Rik Dalton sinegdoha za glumca u nasilnim serijama/filmovima, ali to njeno razmišljanje je izazvano lsd-om i osim toga, mnogo je brzo ukapirala ko je Rik. Time tarantino pokazuje da misli da je ta žvaka o nasilju – veliko sranje. Osim toga, ni Rik i Klif nisu ništa bolji od hipika po pitanju patriotizma: ako hipici izbegavaju da idu u vojsku i kritikuju rat, šta arde Rik i Klif? Jedino ih brinu uloge i karijera, nema kod njih nikakvog patriotizma.
    Takođe treba analizirati dupe navodno ubijene Klifove žene. Dupe bi se dalo uporediti s dupetom Joko Ono. Zatim simbolika tekstova pesama. Zatim pominjanje Edija O' Brajena (dvaput). Pa spominjanje Endrjua Meklagena, reditelja vesterna kao što su „Šenandoa“ i „Čizam“.
     
    Titlovi: zapravo su prilično dobri. Kao i kod „Amelije Pulen“ (a taj pevod je uradila doajenka filmskog prevođenja s francuskog), ima dva šašava propusta (koji nisu mnogo teški), ali i mnogo više dobrih rešenja. U „Bilo jednom...“ jedino ono „nema poente“ nije kako treba, ali nema štete jer se vidi o čemu se radi. Takođe „skotina“ 2x i „bedak“ nisu najopravdaniji, a umesto „meksikanski krotitelj konja“, moglo je i  „pasuljarski“ (ako am dobro čuo „beaner“, ali to je i inače oznaka za Meksikance, pa dođe na isto). Ali ima i dobrih rešenja „pijan kao letva“ i „nisam te zaboravio“ (I remember you!) i može se reći da su titlovi po kvalitetu prikladni filmu.
     
    I još nešto: tek u poslednjim gledanjima uočih: u onoj sceni između Klifa i Džodrća Spana, Span ispusti vazduh a Klif okrene glavu s gađenjem. Kao da Spanu smrdi iz usta. To nije posle „ispraćeno“ drugim kadrovima (mada bi po zapuštenosti cele kuće i samog matorca to bilo „za očekivati“), pa ostaje mogućnost da je to Bredu Petu smrdeo raspadnuti kolega Dern.
     

    Dakota Faning ima nožurde kao naši bangavi košarkaši četnici.
    Razno razno razno - Page 32 Outi-8
    Razno razno razno - Page 32 Outi-9Razno razno razno - Page 32 Outi-19
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Fri 6 Sep - 9:23

    kakve su ovo gej ispovesti bogo mili


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by kondo Fri 6 Sep - 9:26

    zvezda je zivot wrote:


    Aleksandar Hemon!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Mon 9 Sep - 14:00

    Šta je ovo, sunce ti jebem....

    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Mon 9 Sep - 22:30

    Razno razno razno - Page 32 Morala-da-napusti-film-gluperda
    Razno razno razno - Page 32 3274312807 Razno razno razno - Page 32 2952840586
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Sun 15 Sep - 18:11

    Oglasio se Gardijan sa listom 100 najboljih filmova 21. veka.
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Летећи Полип Sun 15 Sep - 18:21

    Da nije malo rano?


    I niđe Refn? Pfff, da se nose u kurac.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Sun 15 Sep - 18:34

    Летећи Полип wrote:Da nije malo rano?


    I niđe Refn? Pfff, da se nose u kurac.

    Niđe Refn, niđe Fon Trir, niđe Asajas, Inaritu, Chang-Dong Lee, itd.

    Zato - Joanna Hogg, Lukretia Martel.


    Chan Wook Park sa Handmaiden , umesto sa Oldboyem.

    Naravno, totalno je proseravanje da Mulholand dr. nije prvi.

    Ni Memento, ne znam šta ima od Nolana.

    edit - Handmaiden, bez Tale Razno razno razno - Page 32 1143415371
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4341
    Join date : 2016-09-29

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun 15 Sep - 18:38

    andr d skin je pri vrhu - meni dosta


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Somlói Galuska Sun 15 Sep - 18:41

    kuku wrote:andr d skin je pri vrhu - meni dosta

    Kao što sam i predvideo, taj film će steći mnogo veću slavu u budućnosti. To je gotivno, što se mene tiče.
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Летећи Полип Sun 15 Sep - 18:41

    Gde je Untergang? Gde je Old Boy? Gde je Kill Bill?


    Bitno da je Ted tu. I Gravity... Jeeebote, usraću se.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Guest Sun 15 Sep - 18:45

    Anđe'o wrote:
    Летећи Полип wrote:Da nije malo rano?


    I niđe Refn? Pfff, da se nose u kurac.

    Niđe Refn, niđe Fon Trir, niđe Asajas, Inaritu, Chang-Dong Lee, itd.

    Zato - Joanna Hogg, Lukretia Martel.


    Chan Wook Park sa Handmaiden , umesto sa Oldboyem.

    Naravno, totalno je proseravanje da Mulholand dr. nije prvi.

    Ni Memento, ne znam šta ima od Nolana.

    edit - Handmaiden, bez Tale Razno razno razno - Page 32 1143415371

    Ima Dogvil na 37. mjestu.

    Razno razno razno - Page 32 Empty Re: Razno razno razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 19 May - 12:28