Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Tue May 14, 2019 11:49 am

    Serije kao takve - Page 14 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 11:58 am

    inače do besa me dovodi nerdovsko zakukavanje "ali nema nikakvog smisla napasti grad koji se već predao, kakvo je to ratovanje". aaaaaaa jbt, pa ratovanje koje sprovodi žena koja ima Sanity 0.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Tue May 14, 2019 12:38 pm

    dejan ilic pise o GOT! poslednje vreme! fimbulvinter! poptop!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Tue May 14, 2019 12:42 pm

    ali jebote ja cu napisati jednom esej zasto je from the day one got konzervativniji od eshatoloskog ukidanja mitoloskog vremena u LOTR i uvodjenja istorije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 12:48 pm

    ja volim kada se u fantazi preslikava logika sveta u kome živimo

    nelogično je da dotraci jašu u smrt, general paton bi uradio xy, dok bi rokosovski prvo izravnao zemlju topovima itd

    ako je fantazi to samo zato što neko jaše zmaja, onda sry, my bad
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Tue May 14, 2019 1:20 pm

    pa mislim da postoji vise vrsta fantazijske literature. btw, ako cemo tom logikom strategija kojom se rukovode aragorn i gandalf i teoden u LOTR ima daleko vise logike utoliko sto im je i cilj potpuno drugaciji.

    ono sto meni smeta u jednom citanju GOT je uverenje dela kritike i publike da je pseudo-istorijski sadizam nekako zalog emancipacije. sam martin je jednom napisao da njemu kod tolkina smeta sto ne saznamo koja je aragornova poreska politika. no, samom aragornu pa i tolkinu je poreska politika nebitna. on dolazi u trenutku u kojem je neophodno da se zavrsi s vremenom zmajeva i da se udje u vreme u kojem ce poreska politika biti eventualno bitna. tolkin je prisustvovao za svog zivota brutalnoj uzurpaciji imaginarijuma nordijske mitologije i njegov odgovor na tu uzurpaciju je bio da ta naracija zavrsi i sacuva kao zavrsena. odnosno da umre kako bi zivela.

    martinova logika je drugacija on ne vidi razliku izmedju mitoloskog i stvarnog sveta. za njega fantazija nije jedan pred-istorijski simbolicki registar koji stoji u direktnoj vezi s nasom sposobnoscu da pricamo price i zamisljamo nove svetove i ucimo kako je dzinove moguce pobediti kao za tolkina. i za koji je bitno da (p)ostane prica. tolkinovim jezikom receno on je lud.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 1:48 pm

    Martinu je iz tog razloga, koliko se sećam, "Scouring of the Shire" najdraži deo LOTR-a, tu je video taj upad mitološkog u realno koji se ispoljava i u formiranju urbanističkih planova.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue May 14, 2019 2:54 pm

    Serije kao takve - Page 14 416


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Zuper Tue May 14, 2019 4:47 pm

    Mr. Moonlight wrote:ja volim kada se u fantazi preslikava logika sveta u kome živimo

    nelogično je da dotraci jašu u smrt, general paton bi uradio xy, dok bi rokosovski prvo izravnao zemlju topovima itd

    ako je fantazi to samo zato što neko jaše zmaja, onda sry, my bad

    Nista ne znas.
    Inspiracija za dotrake su ovi,



    Najveci u svijet.

    Kakav crni Paton...
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 5:09 pm

    postoji određena, bliska jedinici, verovatnoća, da nisi razumeo, šta sam napisao

    edit stavio sam još par zareza, zapeta
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Zuper Tue May 14, 2019 5:14 pm

    Nije sramota nemati saznanja o necemu.
    Nemoj se puno srditi.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 5:19 pm

    ma jok, ja ne zanm puno toga što se ovde piše, a još više što se ovde ne piše

    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Tue May 14, 2019 5:55 pm

    kuku wrote:Serije kao takve - Page 14 416
    haha, koji picvajz Serije kao takve - Page 14 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Tue May 14, 2019 6:45 pm

    Jedini gledam Černobilj? Dobro, u redu. Makar znam kako radi nuklearna elektrana, za razliku od nekih koje samo interesuju sise i zmajevi.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Tue May 14, 2019 6:46 pm

    ne interesuju me zmajevi
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by uskok i ajduk Tue May 14, 2019 7:17 pm

    Интересују ме сисе и змајеви, а гледам и Чернобиљ. Serije kao takve - Page 14 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sotir Tue May 14, 2019 7:57 pm

    Creepy Uncle wrote:Martinu je iz tog razloga, koliko se sećam, "Scouring of the Shire" najdraži deo LOTR-a, tu je video taj upad mitološkog u realno koji se ispoljava i u formiranju urbanističkih planova.
    Ja sam ovo poglavlje razumeo otprilike pre nekih 20 godina. Imao sam prilike da putujem, video sam u Bosni postratovski krajolik, bio na Kosovu, ali sam se najviše smorio kad sam došao na odsustvo tokom rata i čuo sirene uz zamračenje po Beogradu. Nekako se sve te stvari koje ti se dešavaju lakše podnesu kad znaš da imaš da se vratiš kući, da će te čekati sve kao kad si otišao.  Tako razumem Tolkina i zašto je onako anti-epski završio knjigu, i bilo mi je baš žao kad je to ispalo iz filmova.
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ♏ Tue May 14, 2019 9:13 pm

    Pogledaću gejmotronse nekad u komadu, ali realno je smorilo. Černobilj je negde čak i kjut, pratim.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Wed May 15, 2019 6:36 pm

    nemamo rick & morty topik. a ne bi da monopolizujem laugh topik posto je upitno koliko je ovo svima smesno, al ja zadnja tri dana se cerim ko lud na brasno kad god se setim ovoga.



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Wed May 15, 2019 7:17 pm

    Da li je neko gledao?
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Mechanism_(TV_series)
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ♏ Wed May 15, 2019 7:35 pm

    Daï Djakman Faré wrote:nemamo rick & morty topik

    Tako je, we suck. Serije kao takve - Page 14 1844795956
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Wed May 15, 2019 7:52 pm

    ja gotivim rika i mortija u svoja 4 zida ali to je praktivno zvanicni sou mladih libertarijanaca i idiota s interneta. mozda je dobro zbog reputacije foruma da ne otvaramo temu
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ♏ Wed May 15, 2019 7:55 pm

    Serije kao takve - Page 14 286371741

    Šalu na stranu (da li?), možemo da otvorimo temu o Bob's Burgers, pa da se tamo u ilegali radujemo i Archeru i Ricku & Mortyju.


    Last edited by ♏ on Wed May 15, 2019 7:56 pm; edited 1 time in total
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Wed May 15, 2019 7:56 pm

    to moze sto se mene tice


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Wed May 15, 2019 10:20 pm

    Biće ove godine i 2. sezona "Mladog Pape". Igra i Džon Malkovič, a i Šeron Ston.

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:07 am