Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kada kažem novine...

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 12:45 am

    beatakeshi wrote:Šta Pištalo radi na naslovnoj strani?

    O čemu ti razmišljaš dok hilandarci navijaju za Noleta.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 12:50 am

    Ček samo ovo da ne zaboravim.

    Kada kažem novine... - Page 7 Alo-830x0
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 12:52 am

    Mislim da je krajnje vreme da se podelimo na one Srbe koji hoće da budu Rusi (ne bi bilo zgoreg i da odu na jedno duže studijsko putovanje tamo, čisto da temeljno upoznaju lepote te zemlje) i na one Srbe koji nemaju ništa protiv da budu Srbi. Jer ovo je postala čista perverzija.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sat Apr 27, 2019 1:12 am

    beatakeshi wrote:Šta Pištalo radi na naslovnoj strani?

    Ovo mora da je neki dad joke.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nino Quincampoix Sat Apr 27, 2019 1:38 am

    Ali Sloboda Mićalović i dubovni padovi nacije...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 1:42 am

    Još tamo od kraja feudalizma.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by No Country Sat Apr 27, 2019 1:44 am

    KinderLad wrote:Mislim da je krajnje vreme da se podelimo na one Srbe koji hoće da budu Rusi (ne bi bilo zgoreg i da odu na jedno duže studijsko putovanje tamo, čisto da temeljno upoznaju lepote te zemlje) i na one Srbe koji nemaju ništa protiv da budu Srbi. Jer ovo je postala čista perverzija.
    Јес чито ти Црњанског? Ти Срби који баш највише хоће да буду Срби - е, то су ти истовремено они који би хтели да буду Руси. А има и упрошћена, грталица-стајл варијанта, за ове што се образују са интернета.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 1:53 am

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:Mislim da je krajnje vreme da se podelimo na one Srbe koji hoće da budu Rusi (ne bi bilo zgoreg i da odu na jedno duže studijsko putovanje tamo, čisto da temeljno upoznaju lepote te zemlje) i na one Srbe koji nemaju ništa protiv da budu Srbi. Jer ovo je postala čista perverzija.
    Јес чито ти Црњанског? Ти Срби који баш највише хоће да буду Срби - е, то су ти истовремено они који би хтели да буду Руси. А има и упрошћена, грталица-стајл варијанта, за ове што се образују са интернета.

    Ono što sam ja pročito u Crnjanskom je da su ti nestali, kad im više nisu dali ni da komanduju na svom jeziku. Ko Golum kad uhvati prsten. A i iz jednakog očaja su to radili. Ovo danas nije iz očaja, ovo je crkveno-državno ispiranje mozga. Nije nama posle Prvog svetskog rata krenula naniže zato što smo napravili Jugoslaviju. Nego zato što je crkva konačno mogla da se dokaže u svom svojem ujedinjenom sjaju nedoraslosti istorijskom trenutku, monarhu koji se samodržavlju naučio dok je bio paž u Rusiji i kad smo primili 20 hiljada raspamećenih belih koji su u emigraciji samo dodatno poludeli i krenuli i druge da zaluđuju. Namely - nas. Evo ga predsednik srpske stranke u Makedoniji citira fašistu Iljina. Dosta je bilo(tm). Vreme je da se sa time prekine inače će ovde bukvalno svi zaboraviti i ko su i šta su i koje su zemlje.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by No Country Sat Apr 27, 2019 2:10 am

    То, очај, бежанија, увек нам неко ради о глави - али зато Руси! Наше Сиве Луке, финално уточиште. Не знам да ли постоји народ који је скупље платио и више пропатио од сопственог митотворства? Сем, дабоме, Руса...  Kada kažem novine... - Page 7 3579118792

    (добра ти је ова толкинизација Црњанског, ено сам пожурио да дам допринос)


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Filipenko Sat Apr 27, 2019 7:56 am

    Licno, bombardovao bih Kanadu jer ona mora kad-tad da plati svoju iluziju da ce je Amerika stititi. Dosta su ziveli u tom svetu zabluda.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by disident Sat Apr 27, 2019 9:25 am

    Filipenko wrote:Licno, bombardovao bih Kanadu jer ona mora kad-tad da plati svoju iluziju da ce je Amerika stititi. Dosta su ziveli u tom svetu zabluda.
    Mislis jer je genocidna tvorevina?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Filipenko Sat Apr 27, 2019 12:21 pm

    Ne, zbog toga bih je rasformirao. Nakon sto nauce lekciju, dabome.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sat Apr 27, 2019 12:31 pm

    U savremenom političkom kontekstu, odnos Srba prema Rusiji je samo u manjoj meri "svoja" tema. To je pre svega eskapistički odraz složenog i negativnog odnosa sa tzv Zapadom. Ne interesuje Srbe ni kako se živi u Rusiji, niti je Rusija model ili idol, Rusija je "konjica" iz kaubojskih filmova koja treba da dođe i "spase stvar". A od čega da spašava - pa od konfliktnog Zapada. Dok se ne reši, na za nas pozitivan i produktivan način - (i) u emotivnom a ne samo u nekom blaziranom političkom i ekonomskom smislu - odnos sa Zapadom, ta logika "preterane zagledanosti" u Rusiju će ostati jaka.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 1:28 pm

    Tu bih već prešao na domaći teren. Kako god da se reši Kosovo Srbiji će ostati trauma dok ne razume svoje greške iz perioda kada je de facto Kosovo izgubila. To što će razumeti američke ili "zapadne" greške od toga nema ništa. Ono što će pre ili kasnije sigurno većinski uvideti je da je zagledanost u rusku konjicu zabadava. Međutim, to nije dovoljno za lečenje traume i to je posebno deprimirajuće.
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sat Apr 27, 2019 2:48 pm

    ne znam šta očekujete, hrvati imaju švabsku konjicu, kome mi da se molimo, francuzima?

    uopšte nije bitno što stvarna rusija nema veze sa srbskim idealom rusije

    mislim da generalno niste baš najčistiji u vugla
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Erős Pista Sat Apr 27, 2019 2:57 pm

    Mislim da je Garantuina poenta u tome da nema nikakvog "srpskog ideala Rusije", Rusija je samo placeholder za "jebacemo vam mamicu jednog dana".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Guest Sat Apr 27, 2019 3:02 pm

    to je možda njegova poenta, ali to nije tačno
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Sat Apr 27, 2019 3:17 pm

    Mr. Moonlight wrote:to je možda njegova poenta, ali to nije tačno

    Ма јесте тачно у одређеном броју глава, тј у неодређеном броју. Ко зна колико раје има са таквим ставом у глави а уобичајеном "нас и Руса 200 милиона" на језику.

    Чак можда и не виде Русе као ту коњицу у 23:59, него више оно као "не смеју они на нас јер иначе би им Руси јебали матер". Како рече Џони, "Кинески синдром за многа љета".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Filipenko Sat Apr 27, 2019 3:38 pm

    Sve je to lepo, ja samo ne vidim uzrocno posledicnu vezu izmedju odricanja od Rusije i ruske pomoci i situacije u kojoj mi resavamo svoje probleme. Moze biti da bi sirenje svesti o tome da od ruskih tenkova nema nista doprinelo nekom shvatanju da moramo sami, ali i dalje moramo sami. Ne vidim sta bi se resilo, osim ukoliko ne mislite da ce nas zapad bratski prigrliti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 3:47 pm

    Filipenko wrote:Sve je to lepo, ja samo ne vidim uzrocno posledicnu vezu izmedju odricanja od Rusije i ruske pomoci i situacije u kojoj mi resavamo svoje probleme. Moze biti da bi sirenje svesti o tome da od ruskih tenkova nema nista doprinelo nekom shvatanju da moramo sami, ali i dalje moramo sami. Ne vidim sta bi se resilo, osim ukoliko ne mislite da ce nas zapad bratski prigrliti.

    Nema potrebe "odricati se", bitno je samo ne vezivati narodu mozak u cvor. Sto se radi vec decenijama.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Sat Apr 27, 2019 4:04 pm

    Вучић ту такође одмаже, изиграва џепног Тилета и као балансира између Русије и запада, ал уместо да наступи са тим да је Србија ту где је и да нема куд него туд, нема где него ту где јесте, он све пребацује на себе лично, њега киње, њему се сносе с кевом, њега покушавају да увреде... ма психолабуд. И онда и та Русија остаје тачно та мистична сила која ће можда да се изненада појави на коњима и реши све. Што би сваком било јасно да је мехур од сапунице, кад би само мало поразмислио, али не, водећи дискурс је управо баратање мистиком и ко јебе чињенице.

    Сајенс Фикшн Рипаблик је била јаче утемељена у стварности.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 4:07 pm

    Čuj "odmaže" Kada kažem novine... - Page 7 1399639816 On i njegovi mediji su glavni faktor sluđivanja.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by паће Sat Apr 27, 2019 4:11 pm

    Лапсус главе, сладолед у левој руци... Хтедох рећи "одмаже и Вучић лично, а не само пропагандни апарат".


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by No Country Sat Apr 27, 2019 5:13 pm

    Треба размотрити и чињеницу да је Русија, због нечег, изузетно погодна за митотворство. Ни сам Запад ту није ни најмање чист, напротив. У питању је дакле светски процес, само што је код нас, дабоме, вектор окренут на контра страну.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Apr 27, 2019 5:29 pm

    Rusija ko Rusija, ko i svi ostali, igra za sebe, tj kako njene političke elite to sve vide. To je "vremenska prognoza", isto ko i ovi na Zapadu. Kad vidi budale što da ne iskoristi. Nije to problem, problem je što mi sami sebe drogiramo glupostima. Tj srpska deep state drogira narod tim glupostima vec 30 godina.

    Kada kažem novine... - Page 7 Empty Re: Kada kažem novine...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:18 am