Zuper wrote:Eto, znamo da je jos Pera L. otkrio da cenjena gospodja LJS nema grudi...
Veujem da su zato ostavili neobradjenu ivicu, da se vidi da je nalepljena sisa
Zuper wrote:Eto, znamo da je jos Pera L. otkrio da cenjena gospodja LJS nema grudi...
Најоштрије осуђујем дивљачке увреде и претње на рачун Иване Вучићевић и Барбаре Животић, али и бруталне нападе на Љиљу Смајловић и Верана Матића. Држава Србија предузеће све мере, не само да физички заштити новинаре, већ да сачува и њихово право на професионално достојанство.
— Александар Вучић (@predsednikrs) December 11, 2018
Оставка саветника уредника "Илустроване политике"
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3351801/goran-kozic-podneo-ostavku.html
Саветник главног и одговорног уредника "Илустроване политике" Горан Козић поднео је оставку.
У образложењу овог потеза Козић је навео: "Закључио сам да је мој приступ уређивању новина неприхватљив. Зато подносим оставку на сва уређивачка места у Политикиној кући. Извињавам се свима које сам својим начином писања увредио, или понизио. Извињавам се својој породици, својој деци и државном врху", навео је Козић у изјави за јавност дотављеној Танјугу.
Министарство културе и информисања реаговало је раније данас жаљењем што насловна страна тог породичног недељника није у складу са мерилима доброг укуса.
На насловној страни најновијег издања Илустроване политике неприкладно су приказани Веран Матић и Љиљана Смајловић, "у друштву" америчког амбасадора Кајла Скота.
Аналитичар Драгомир Анђелковић истиче да извештавање светских медија говори о томе колико је све субјективно и зависи од тога где се налазите. „Поједини страни медији извештавају као да постоји жеља да у Србији буду протести, да се праве проблеми. С једне стране имамо медијски сензационализам, а многи су навикли да смо ми земља у којој се стално нешто сензационалистички дешава, а с друге стране многи центри моћи желе да релативизију улогу Србије”, изјавио је Анђелковић. Он је навео да руски велики медији готово да се нису бавили протестима, али су о томе извештавале поједине агенције које су блиске западним центрима моћи.
„То значи да нам не наилази никакав проблем с руске стране, али да разни фактори са Запада желе нестабилну Србију” прокоментарисао је наш саговорник. Осврнуо се на огромну разлику у броју учесника протеста која се помиње у различитим медијима, наводећи податке са великог митинга који је 2008. године организовало тадашње руководство Српске радикалне странке противећи се изручењу Ратка Младића Хашком трибуналу. „Иста методологија за израчунавање броја учесника протеста коришћена је данас и 2008. године. Учесници протеста од пре 10 година заузели су и Трг Николе Пашића и део Булевара краља Александра и тада је полиција проценила да се окупило највише 15.000 људи. Сада су људи били концентрисани на мањем простору, највише у Кнез Михаиловој улици, и полиција каже да их је било око 5.000. Реч је о истој методологији, али када је неко на власти тај начин рачунања му се допада, али када је у опозицији и организује протесте, он жели да изгледа као да је било више људи”, истиче Драгомир Анђелковић.
Djamolidine Abdoujaparov wrote:
dajte i ovome da bude IT stručnjak za PR u nekoj toplani ili pečenjari