Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Thu May 02, 2019 9:48 am

    http://nkd.rs/2019/05/02/vrednost-zemljista-niskog-aerodroma-50-veca-nego-sto-su-tvrdili-gradski-celnici/

    Nacionalna koalicija za decentralizaciju (NKD) obaveštava javnost da je Vlada Srbije prenela zemljište niškog aerodroma firmi „Aerodromi Srbije d.o.o“ u januaru mesecu 2019. godine, a ubrzo i prenela pravo svojine u Katastru.

    Po dokumentima do kojih smo došli, procenjena vrednost zemljišta niškog aerodroma je 8,8 milijardi dinara, što je za 13% veća vrednost od godišnjeg prihoda budžeta Grada Niša u prethodnim godinama.

    Gradske vlasti su se poklanjanjem zemljišta niškog aerodroma odrekli godinu i 2 meseca kompletnog finansijskog funkcionisanja grada. Ovaj iznos ne uključuje vrednost poklonjenog javnog preduzeća, sertifikata i moguću dobit u narednim decenijama.

    Da li su čelnici Grada Niša uopšte znali kolika je realna vrednost ovog „poklona“?

    Tokom protesta zvaničnici Grada Niša su tvrdili da je poklanjanje aerodroma neophodno upravo zato što Grad duguje ogroman novac Republici na ime tog zemljišta. Poklanjanje aerodroma je pravdano potrebom da se reguliše taj dug. Vrednost duga koju su gradski čelnici spominjali je oko 5,8 milijardi dinara. Realna vrednost zemljišta je 51.7% veća od ovog iznosa, kako smo saznali iz prikupljene dokumentacije.

    Početkom 2019. godine NKD je utvrdio ne samo da Republika nije još oprostila dug za to zemljište Nišu, već i da se to najverovatnije neće ni desiti. Ne postoji niti jedan zvaničan dokument koji obavezuje Republiku da oprosti dug. Ukoliko Republika i Grad Niš ne regulišu pitanje dugovanja u vezi sa zemljištem Aerodroma Niš i Kasarne Bubanjski Heroji, Grad Niš će biti u obavezi da isplaćuje DNEVNU kamatu u visini od 6.313 evra počev od 29. juna sledeće godine.


    NKD zahteva od Ministarstva i Vlade Srbije da objasne građanima:
    Zašto Republika, za početak, ne oprosti 8,8 milijardi dinara duga Gradu Nišu na ime zemljišta koje je ne samo oduzela Nišu, već i prebacila firmi „Aerodromi Srbije“? Da li je Republika dužna sada Gradu Nišu razliku od 3 milijarde dinara (razlika između utvrđene vrednosti zemljišta i onoga što je bila procena duga tokom otimanja)?
    Čemu služi mikropreduzeće (zvaničan status po APRu) „Aerodromi Srbije doo“, osnovano 2016. godine, koje je pre ovog poklona imalo ukupan kapital u iznosu od svega 10 miliona dinara, što je skoro 1.000 puta manje od vrednosti zemljišta koje mu je poklonjeno? O „veličini“ ovog mikropreduzeća svedoči i podatak da mu je sedište zapravo kancelarija u Dečanskoj ulici u Beogradu u zgradi gde su brojne druge kancelarije republičkih agencija i direkcija.

    Trenutna vrednost kapitala Aerodroma Srbije doo – izvor APR
    Šta je dalji plan za razvoj „Aerodroma Srbije doo“ koji u 2017. godini nije imao niti jednog zaposlenog (po nezvaničnim informacijama trenutno imaju 4 zaposlena lica, ali ne postoje zvanični podaci koji to potvrđuju), koji nema nikakve sertifikate niti bilo kakvo institucionalno iskustvo u upravljanju aerodromima? Brine i što ovaj doo nije obveznik revizije i što poslovanje ovog subjekta građani neće moći da kontrolišu. Da li je to i cilj celog preuzimanja niškog aerodroma?

    Poslednji zvanični podaci o broju zaposlenih u Aerodromi Srbije doo – izvor APR

    Status Aerodroma Srbije doo kao mikro preduzeća koje nije obveznik revizije u 2019. godini – izvor APR
    Šta se desilo sa dve parcele Aerodroma Niš koje nisu prenete na „Aerodrome Srbija doo“, a jesu deo inicijalnog poklanjanja Aerodroma?
    Zašto se svi ovi poslovi kriju od građana i zašto se skrivaju informacije u vezi kako sa koncesijom Aerodroma Nikola Tesla, tako i sa procesom prenošenja vlasništva Aerodroma Niš? Da li nam se sprema i nova koncesija u Nišu?



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu May 02, 2019 3:30 pm

    Pa to je jedna generacija prošla (i bez posla) u Nišu, nekada gradu elektro industrije.

    U Thai, od svetske produkcije, 60% hard diskova i SSD memorije i 70% motora za diskove se pravi u Ayutthaya, gradu 75km severozapadno od Bangkoka. Tamo su svi proizvođači. Sva tri. R&D, Logistika, efikasnost.

    To da je neko napravio u Nišu, dok je još imao tu kvalifikovanu radnu snagu. Bojim se da su to danas penzioneri, da je malo kasno.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Tue May 07, 2019 9:23 pm

    Aj da napisem i ovde. U Nisu se sprema vojna parada, i saobracaj je u kurcu. Juce po onoj kisi vozim se taksijem od kuce do centra, to bi trebalo da traje pet minuta, a trajalo je 25. Taksista mi kaze da je ranije istog dana vozi sat i 40 minuta od trga VJ do gradske bolnice (2-3 km). Guzve kao u Bgd, ali po ceo dan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Tue May 07, 2019 9:42 pm

    Pa i gužve u Beogradu su po ceo dan Niš kao takav - Page 38 2304934895
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Tue May 07, 2019 9:43 pm

    Колико сам схватио у Нишу нису, ваљда има шпицева и... шта му беше контра, буша? А сад и код њих по цео дан.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Tue May 07, 2019 9:45 pm

    Da, da. Ovo je bilo ohoho pre spica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Groovymir

    Posts : 13
    Join date : 2019-05-07
    Location : Nothingness Valley

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Groovymir Tue May 07, 2019 11:08 pm

    Uffff... Gužva je i nad Ništaville-om. Ubiše me u pojam helikopteri i avioni danas. Sreća pa na poslu mogu da nosim sluške.  Niš kao takav - Page 38 2348298330


    _____
    Bujrum! Nije nam vakat takav, nafaka nam takva. Niš kao takav - Page 38 3473981083
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Tue May 07, 2019 11:11 pm

    Niš kao takav - Page 38 1552546758


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by boomer crook Thu May 09, 2019 11:22 am

    da li postoji auto/kombi linija nis - plovdiv?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu May 09, 2019 11:28 am

    Neman pojma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Thu May 09, 2019 11:39 am

    William Murderface wrote:Neman pojma.

    Страшна, онтолошка неман.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu May 09, 2019 11:50 am

    Niš kao takav - Page 38 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu May 09, 2019 11:52 am

    Niš kao takav - Page 38 3579118792 Niš kao takav - Page 38 3579118792 Niš kao takav - Page 38 286371741

    Ili splitska neznalica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Groovymir

    Posts : 13
    Join date : 2019-05-07
    Location : Nothingness Valley

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Groovymir Thu May 09, 2019 12:20 pm

    bruno sulak wrote:da li postoji auto/kombi linija nis - plovdiv?
    Ide se na festival, a?  Niš kao takav - Page 38 1399639816

    Mislim da ima neki bus iz Beograda za Varnu koji staje u Niš, ali nisam siguran.


    _____
    Bujrum! Nije nam vakat takav, nafaka nam takva. Niš kao takav - Page 38 3473981083
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Jun 15, 2019 8:37 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jun 21, 2019 8:02 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Летећи Полип Fri Jun 21, 2019 8:30 pm

    Šta mu je pisalo na majici?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jun 21, 2019 8:32 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Летећи Полип Fri Jun 21, 2019 8:35 pm

    Jebi ga, onda su to neki obrazovani huligani, ako su ovo prepoznali i još ih nervira.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jun 21, 2019 8:36 pm

    Ma skinjare. Patroliraju u potrazi za antifa simbolima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jun 28, 2019 2:55 am

    U Nišu se nastavlja potraga za Kajlom...




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Tue Jul 30, 2019 6:51 pm



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Wed Sep 11, 2019 8:17 am

    Đokica Jovanović podneo ostavku u UPSS-u, razlog su nesuglasice u Pokretu
    Autor:S. M.Izvor:Južne vesti
    đokica jovanović
    Jovanović podneo ostavku; foto: Vanja Keser
    Predsednik Udruženog pokreta slobodnih stanara (UPSS) iz Niša Đokica Jovanović, ali i član Upravnog odbora ovog udruženja Miroslav Jukić, kao i članica Nadzornog odbora Čedoslava Ristić podneli su ostavke na svojim funkcijama i izašli iz ovog pokreta. Glavni razlog za to je, kaže Ristićeva, to što su pojedini članovi želeli da UPSS postane politička partija.

    Na sinoćnjoj sednici Upravnog odbora UPSS-a glavna tema bile su ostavke najviših funkcionera ovog Pokreta. Sada već bivši predsednik Jovanović kaže da zasad ne želi da komentariše o ovom slučaju.

    Slična stvar je i sa Jukićem. Kaže da je potrebno vreme za analizu da bi o ovome moglo da se govori.

    Neki od članova su se malo zaigrali - bio je kratak on.

    Pretenzije da niški aktivisti uđu u politiku, tvrdi Ristićeva, bili su razlog za mimoilaženje unutar Pokreta. Ona kaže da se radi o nekolicini članova koji su delali mimo stavova definisanih Statutom ovog Pokreta, ali i vređali one koje ne misle kao oni.

    Oni su želeli saradnju sa partijama, izlazak na izbore, jednostavno poistovećivanje sa kompletnom opozicijom. Mi to nemamo u svojim ciljevima, mi smo građansko udruženje koje je oformljeno za dobrobit i borbu građana Niša protiv visokih cena komunalnih usluga - istakla je Ristićeva.

    Ristićeva dodaje da su, pored ostavki na funkcijama, Jovanović, Jukić i ona raskrstili i sa samim članstvom u Stanarima. Kaže još i da je Rastislav Dinić podneo ostavku na funkciju zamenika predsednika Upravnog odbora, ali da nije sigurna da li je i dalje član.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 23, 2019 6:16 pm

    Zašto bi neko išao do Pešte pa onda odatle jeftinije...

    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=10&dd=23&nav_id=1607433
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Wed Oct 23, 2019 8:24 pm

    Колико им дајемо форе док не крену да објашњавају да се аеродром у Нишу не исплати ником и да образлажу зашто је најбоље да се затвори?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Niš kao takav - Page 38 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:41 pm