Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Fri 1 Feb - 11:59

    Rekoše neke srpske novine, naslovna strana, "Jadni šiptari, ignorišu Novaka Đokića" i dadoše primere njihovih sportskih vesti gde nema pomena o Đokovićevoj 7-oj pobedi na Australia Open.

    Jadni šiptari, ignorišu, to je bio šlagvort.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Fri 1 Feb - 19:29

    moze se llako napraviti temote co2 merna stanica uz raspberry pi. namestis neko solarno napajanje i gprs i staviis de oces


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Fri 1 Feb - 19:30

    najvise kosta senzor, oko 100 eur
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Fri 1 Feb - 19:34

    vrv ima senzora koji mere i prisutnost metala i ostale sekte


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat 2 Feb - 8:53

    Gradi se novi centar BG i spomenik od 28 metara


    Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić predstaviće pobedničko rešenje međunarodnog konkursa za uređenje Savskog trga koje će tom mestu dati novi izgled.

    "Na centralnom mestu nalaziće se Spomenik Stefanu Nemanji, ispred glavnog ulaza u nekadašnju Glavnu železničku stanicu. Biće uređena i velika pešačka zona, saobraćaj će ići po obodu trga, osim tramvaja koji će se kretati kroz sam trg. Ulice Savska i Karađorđeva će biti rekonstruisane i u drugoj polovini godine završićemo i dobiti rekonstruisan Savski trg", rekao je Vesić gostujući na Studiju B, saopštila je Gradska uprava.

    On je precizirao da će spomenik biti visok 28 metara i da će dominirati trgom, podsetivši da se spomenik podiže na predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

    "Podizanjem tog spomenika ovaj deo grada dobiće svoj centar, jer će se na tom modernom trgu ubuduće nalaziti i stanica metroa i uspostaviti još jedna veza između starog i novog Beograda", istakao je Vesić.

    Govoreći o kulturnom nalazištu na Trgu republike, Vesić je rekao da je ono konzervirano i da se sada preko postavljaju ploče, prema odluci stručne komisije, koju su formirali Zavod za zaštitu spomenika i Ministarstvo kulture.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat 2 Feb - 13:03

    Electric assisted bicikli. Rekoh vam juče da ću da pogledam po radnjama u mom mestu.

    Beograd - Page 21 2019elecbike10

    To je ta baterija koja se puni u kući, skuplji modeli je pune na samom bajku.

    Beograd - Page 21 2019elecbike11

    Beograd - Page 21 2019elecbike13

    Ovaj model je bio Panasonic (setimo se, kada je Japancu ukraden bicikl u Beogradu, lično Dačić, tada šef policije, mu ga vratio, pred kamerama). To je da kažem da je Panasonic u tom poslu bicikala jako uvažen.

    Cene su kao u dinarima

    Beograd - Page 21 2019elecbike14

    Radnja velika, ima ih bar 20 u mom mestu, bicikli se masovno voze

    Beograd - Page 21 2019giantbike02

    Tu si moji bicikli, imam ih dva

    Beograd - Page 21 2019giantbike01

    Na 200 m je sama Giant radnja

    Beograd - Page 21 2019giantbike03

    Tamo sam prvo otišao, dali mi kvotu za bicikl sa 64 (šezdesetčetiri) brzine, odmah sam ih odjebao, model iz prethodne radnje ima 6 brzina, koristim samo 2 & 1.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Sat 2 Feb - 13:41

    Ma da, tri brzine sasvim dovoljno za većinu stvari.
    Nisu ovo velike cene za električni bicikl, kad im i običan košta 400e.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Sat 2 Feb - 14:05

    tolko dobar nov bajs košta i kod nas, samo što svi kupuju polovne

    i ne bih se složila da su tri brzine dovoljne.. mislim, u pančevu ti je jedna dovoljna, al u bgu je korisno imati više, a ako ideš na duži put onda ti treba i više od toga. meni barem.

    mislim, imam drugara koji i u bgu vozi fiksija al to su već ekstremi (ako ste mislili da sam ja ekstrem, im nowhere near)


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Sat 2 Feb - 14:12

    Ja vozim kuća-poso sa 2-3 brzine, meni dovoljno i tri.

    Ima novih bajsova kod nas i za 10, 15, 20k. Oni koji su preko 40k a izgledaju obično kao i ovi japanski su retki.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Sat 2 Feb - 14:19

    ima, naravno, al tek se njih ne isplati kupovati.

    a koja ti je relacija? tj kolko brdovita


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun 3 Feb - 3:17

    Sotir wrote:Ma da, tri brzine sasvim dovoljno za većinu stvari.
    Nisu ovo velike cene za električni bicikl, kad im i običan košta 400e.

    Nije taj običan. Obični su 12,000 dinara. Ima jeftinog kineskog uvoza, kao nekada "pony" za 5,000 dinara.
    "Mama bajk", sa 3 brzine, je 22,000 dinara.

    Skuteri, ima u blizini radnja za velike motocikle, bio je samo ovaj svetloplavi Suzuki, 79,000 dinara, osetno jeftiniji od elektifikovanog bicikla.

    Beograd - Page 21 2019scooter01

    Beograd - Page 21 2019scooter02

    Nije bilo tu a viđao sam u radnjama za skutere, kao Tomos Automatic, su 40,000 dinara.

    Ko onda kupuje elektrifikovani bicikl umesto skutera?
    Mame, namontiraju sedište za dete ili dva. Ne treba registracija, nikakve dozvole, nikakvo poznavanje propisa. Ne treba gradska taksa na motorno vozilo.
    Kada deca prerastu (> 6 godina), poskidaju sedišta i ostaje im u kući bicikl kome je uvek nizbrdo.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Sun 3 Feb - 11:01

    bela maca wrote:ima, naravno, al tek se njih ne isplati kupovati.

    a koja ti je relacija? tj kolko brdovita
    NBg - centar.
    Ima uspona, ali je ok za vožnju.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sun 3 Feb - 11:22

    Sotir wrote:
    Ima uspona, ali je ok za vožnju.

    У повратку исто успон?

    Бар тако изгледа кад неки причају како су ишли у школу... никад није било низбрдо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by kapetanm Sun 3 Feb - 11:22

    Jednom u zivotu, posle detinjstva sam seo na bajs i to od Dorcola do Zvezdare. Bulevarom. Osim straha od smrti umro sam od uspona. Razumem po ravnici ali ovo..
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Sun 3 Feb - 12:21

    Jednom se meni trčalo pa sam uzela da istrčim ultra maraton, umrla sam, ne znam ko ono može.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Sun 3 Feb - 12:38

    U povratku mi zapravo treba više vremena. Gomila pešaka popodne ide peške i moram sporije.

    Ja sam ranije išao sa NBg do vrha bulevara, i do Dedinja. To nije varijanta za prevoz, znojim se posle još pola sata. Do posla odem da se ne preznojim.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Sun 3 Feb - 12:46

    Ja sam u jednom periodu išla redom: na kumodraž, u surčin, na banjicu, žarkovo i konjarnik kod ruda. Nisam se znojila više nego što bih da sam išla prevozom. Da ne spominjem kolko sam vremena uštedela, to se merilo satima na dnevnom nivou.
    Ali da budem poštena, popeti se drajzerovom je zauvek ostala nemoguća misija.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun 3 Feb - 12:51

    beogradu treba razvijena metro mreža, sve manje od toga je flaster na nezalečenoj rani.

    ili eko logika iznad svega - ludački digneš akcize na gorivo (republička mera) i cene parkinga, zabraniš ulaz u širi centar grada, ulične parkinge poukidaš i izmeniš u trotoare i bici staze, tako nešto, uz prateći razvoj gsp-a.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sun 3 Feb - 12:53

    bavio sam se kontemplacijom sa koliko brzina realno voziš i došao do zaključka da ti u beogradu treba nekih 6 različitih stepena prenosa za 6 najčešćih situacija, 3 je malo. mislim ako si jak ko konj, možeš da voziš i sa 2 ali to nije to. pritom, i sa tih 6 ti je često potreban fajn tjuning, da ga spustiš ili digneš za jedan mali prenos (na većem zupčaniku) da budeš u optimalnom modu. tako da u suštini ovo što izgleda kao preterivanje, 18 ili 21, zapravo daje tu fleksibilnost. ja vozim sa 27 na oba bajka.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sun 3 Feb - 12:57

    Gargantua wrote:beogradu treba razvijena metro mreža, sve manje od toga je flaster na nezalečenoj rani.

    ili eko logika iznad svega - ludački digneš akcize na gorivo (republička mera) i cene parkinga, zabraniš ulaz u širi centar grada, ulične parkinge poukidaš i izmeniš u trotoare i bici staze, tako nešto, uz prateći razvoj gsp-a.

    ovo pricam vec 20 godina, ne postoji nikakav razlog da bude dozvoljen u krug dvojke (korisno iz mnogo razloga Beograd - Page 21 3579118792 ). mozda bih samo pustio kola na struju njih ionako nema.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Sun 3 Feb - 12:59

    Gargantua wrote:
    ludački digneš akcize na gorivo (republička mera) i cene parkinga, zabraniš ulaz u širi centar grada, ulične parkinge poukidaš i izmeniš u trotoare i bici staze, tako nešto, uz prateći razvoj gsp-a.

    Ja sam za ovo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun 3 Feb - 13:33

    A neka radikalnija mera. Kao da zaposleni koji mogu (čiji je posao takav) da mogu da rade od kuće i ne treba da idu u ofis ni da pale kola ni bicikle ni da se gužvaju po saobraćaju?
    Moja firma (150 hiljada ljudi) ima plan da 70% zaposlenih ("team members") do 2020 radi od kuće.
    Danas je to na 50%, ja sam već u tome.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by kapetanm Sun 3 Feb - 14:05

    Летећи Полип wrote:
    Gargantua wrote:
    ludački digneš akcize na gorivo (republička mera) i cene parkinga, zabraniš ulaz u širi centar grada, ulične parkinge poukidaš i izmeniš u trotoare i bici staze, tako nešto, uz prateći razvoj gsp-a.

    Ja sam za ovo.
    Da, i te akcize povuku sve na sta transport utice
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Sun 3 Feb - 14:31

    Inace su akcize minimalne, jelte. O zabrani ulaska u grad seljacima sa Zvezdare, Vracara, Banovog Brda i ostalih prigradskih mesta bi vec valjalo razmisliti. A i nama na Novom Beogradu bi valjalo da naplacujemo ulazak seljacinama iz pravca Turske, koji paralise nase lepe, siroke bulevare, em nam uzimaju radna mesta. Beograd - Page 21 4r7hp
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sun 3 Feb - 16:42

    Spomenik Stefanu Nemanji u Beogradu biće visok 28 metara, prvi delovi u maju

    Beograd - Page 21 BG-STEFAN-NEMANJA-PKG-19-MMN-20180327-163029782-.mxf.Still001

    Skoro polovina radova na spomeniku Stefanu Nemanji završena je i izlivena u bronzi.

    Kako pišu "Večernje novosti", prvi delovi monumentalne skulpture u Beograd će stići u maju.

    "Dopada mi se projekat uređenja Savskog trga na kome će spomenik biti postavljen", izjavio je ruski vajar Aleksandar Rukavišnjikov, u čijem ateljeu spomenik nastaje.


    _____


    Uprava napolje!

    Beograd - Page 21 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat 27 Apr - 20:29