Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    FK Partizan

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Fri 9 Aug - 20:13

    Umro Fahrudin Jusufi.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Fri 9 Aug - 20:43

    RIP.  FK Partizan - Page 15 3363120308


    "Zvezdina zvezdo, jebaću te!" pogled  FK Partizan - Page 15 3826186726


    FK Partizan - Page 15 250px-Fahrudin_Jusufi_%281966%29
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by kapetanm Fri 9 Aug - 23:50

    Slava mu.
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Sat 10 Aug - 21:20

    Treba još sačekati, još nije kasno da se ostavri najcrnji scenario, da cigani prežive Kopenhagen a da nama pometnu salmonelu u ratluk na bazaru u Malatiji, da ko zna šta sopaju u nekakav "osvežavajući čaj", žao mi je što onaj penal koji je dosudio časni Portugalac nije "još nepostojećiji", tako da cigani osete kako je to s njima igrati derbije u poslednje trideset i tri godine. I kakav kriminalni prikaz naše pobede: tako je hitlerovska propagandna naci mašinerija pokušavala u žurnalima da umanji uspehe crnaca na Olimpijadi u Berlinu.

    Sačekajmo, dakle, naredni četvrtak.

    A Jusufi - "biologija čini svoj rad", što reče jedan lekar JNA u nekoj kasarni u pripizdini na jugu.
    Prvo mi došlo da kažem da je postao trener Partizana u smutno vreme, ali sva su vremena bila smutna. Nije imao potpunu podršku uprave - ali ko je ikada uopšte imao potpunu podršku? Možda Miloš Milutinović po drugi put u dve sezone početkom 1990-ih. 

    Kada je smenjen, na sednici IO je jedino doktor Aca Spasić, stomatolog iz dispanzera MUP-a u Durmitorskoj, glasao protiv. Svi ostali za smenu. Iz nekog razloga vojni deo uprave je bio za, a policijski je bio nadrkan jer su ga doživljavali kao stranca ("previše je živeo u inostranstvu" i to je inače deo našeg usranog mentaliteta /druga priča/). Pa kad je oktroisan Moca, bilo je to najsramnije trošenje "Partizanove zvezde", jer publiak sad nije mogla to da prihvati, pa se bes iskalio na Moci. Mislim da mu je poslednja utakmica bila upravo derbi sa Zvezdom, kada su nas opet (OPET!) opljačkali - tim mi je opet draži onaj penal u utornik. I tada je došao Golac, više kao šala i međurešenje do narednog prvenstva i sada znamo: Seltik i Groningen. 

    Bio sam u loži u revanšu protiv Groningena, i Moca je nekako došao da gleda utakmicu, ali videlo se da mu je bilo nezgodno, sve obara pogled, svi ga pozdravljaju, a on samo gleda da prođe. Golac mu je uzeo slavu na nekoliko meseci. Borislav Mikelić "kobasičar", stogodišnji direktor "Gavrilovića" je hteo da se meša u taktiku Ivanu Golcu pred porvu utakmicu u Groningenu: "gde Đurđević /onaj ludi centarfor/ da igra levog beka, kud Milorad Bajović da igra krilo i da igramo s 4 napadača u gostima?!", a Golac mu kaže: "ne mešam se ja tebi u kobasice, nemoj i meni u sastav tima".  Mikelić je dočekao svoju osvetu na proleće, ispal ismo od Dinama iz Bukurešta i usledila je serija poraza i Golac je smenjen, a Mikelić je na sednici IO rekao: "Ne pravimo cipele, nego bodove i rezultate..."

    Ali Golac će zauvek ostati heroj. 

    Najviše mi se svideo tim koji je početkom sedamdestih vodio Velibor Vasović. Imao sam utisak da je to najbolji tim u Jugoslaviji. A nismo došli dalje od 4. mesta. Ne mogu da ukapiram to.

    Mladinić je osvojio titulu uz nekoliko rekorda, Imali smo samo 2 (dva) poraza te sezone. Dugo godina sam pamtio i koji su to porazi sve golve koje smo - primili, jer nikada nijedan klub nije primio toliko malo golova u ligi sa 18 klubova. Saa se ne sećam koliko. Santral je došao iz OFK Beograda i bio nam je idol ,u poluvremen usu pušprali nek idisko hit "Sani boj". On i Moca su davali golove kao na plaži, iako je Moca uvek bio nespreman, ali se to zvalo "povređen", a Sani je bio mator i niakda nije ni trčao. Ali je davao golove laktom ako treba. Boško Đorđević je doživeo prodor. Mladinić je imao posebno obezbeđenje. KAda je dobio polipe na grlu, svi smo mislili da je rak. Jer je mnogo pušio i taj hrapav glas i sve to. Ali bio je dobroćudan. Polip. Bio sam zadužen za njegovo posmatranje. Brinulo nas je što je odlazi u Maderu i neprijateljsko gnezdo i ponekad tek nam je uspevalo da izdejstvujemo da ode kod Ace devetke, opet cigansko mesto, ali jugoslovenski orijentisano, četnici su bili ozvučeni.

    Posle odlaska Mladinića s Matekalom smo naredne sezone završili kao 15.-ti; tada je valjda konačno ispao OFK. a nama su pevali friški hit Šabana Šaulića "Dođi da ispadnemo zajedno!". 

    Uglavnom sedamdesetih se pričalo samo o supruzi Zorana Filipovića, misici, jer u to vreme fudbaleri nisu imali lepe pičke kao danas. Jedino je Zeka maznuo lepoticu (iz Partizana, ali on je bio uprava). 

    S odlaskom Osima, može se reći da je avnojevski Partizan prestao da postoji.
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Sat 10 Aug - 21:22

    Inače Crno-bela devetka u Gavrila Principa je formalno u vlasništvu Hasanagićevog sina, Atile, ali tamo nisam bio sto godina. Sećam se da je pre nekoliko godina objekat bio zatvoreno i prašnjav. Pre destak godina se tamo mogao pojesti ćevap od govedine, i dok se nije razboleo, dolazio je Vladica Popović. To mesto je bilo neprofitno, više kao fudbalska verzija onih košarkaških mini kafića koje su otvarali ljudi iz generacije posle Kiće i Praje.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Sat 10 Aug - 22:33

    kud_genijalci wrote:Treba još sačekati, još nije kasno da se ostavri najcrnji scenario, da cigani prežive Kopenhagen a da nama pometnu salmonelu u ratluk na bazaru u Malatiji, da ko zna šta sopaju u nekakav "osvežavajući čaj", žao mi je što onaj penal koji je dosudio časni Portugalac nije "još nepostojećiji", tako da cigani osete kako je to s njima igrati derbije u poslednje trideset i tri godine. I kakav kriminalni prikaz naše pobede: tako je hitlerovska propagandna naci mašinerija pokušavala u žurnalima da umanji uspehe crnaca na Olimpijadi u Berlinu.


    Sustinski gledano, za cigane nema zime. Cak i ukoliko ne prodju ogavne Dance, ceka ih ekstremno lak dvomec za plasman u Ligu Evrope. A cak i da se to ne desi, sta onda, ne misli neko valjda da bi se prestalo sa upumpavanjem kinte u projekte Terze i Tonceva? Sto se nas tice, ako je 2:0 najopasniji rezultat, 3:1 je najnajopasniji rezultat, zbog gola u gostima, to je valjda jasno FK Partizan - Page 15 3448120007


    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Sat 10 Aug - 22:41

    kud_genijalci wrote:Inače Crno-bela devetka u Gavrila Principa je formalno u vlasništvu Hasanagićevog sina, Atile, ali tamo nisam bio sto godina. Sećam se da je pre nekoliko godina objekat bio zatvoreno i prašnjav. Pre destak godina se tamo mogao pojesti ćevap od govedine, i dok se nije razboleo, dolazio je Vladica Popović. To mesto je bilo neprofitno, više kao fudbalska verzija onih košarkaških mini kafića koje su otvarali ljudi iz generacije posle Kiće i Praje.
    edit zakasneli: Vladica Kovačević a ne Popović.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Mon 12 Aug - 1:50

    Umro Dejan Čurović.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Mon 12 Aug - 3:08

    Ček genijalci, zar se nisu oko Jusufija posvađali panduri i onaj pukovnik ili šta li je već bio Lončar?
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Mon 12 Aug - 16:24

    Ja sam ovu verziju sklopio "istraživačkonovianarski" u alkoholnim (vinskim pre svega) u restoranu na stadionu OFK Beograda, i na tajnoj lokaciju na Košutnjaku, u društvu Špire (SInovčića) i Papovića (Dragana) i ofkovaca Jočića, Banićevića, Srleta i Terze početkom devedesetih. Osećala se opšta antiaptija prema Jusufiju, kao da je agent CIa došao za trenera. Ima i druga verzija, da je Ćurković zapravo stajao iz rata protiv Lončara i Jusufija, pa i Golca (iako u to vrme on nije ni bio trener) i o može da se nađe ovde:
    link 
    Meni to ne deluje previše plauzibilno ali ko zna.

    ...
    Inače, što se tiče Kruševca: bod veliki kao kuća; suvo zlato u Kruševcu; prvi korak ka tituli.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Mon 12 Aug - 19:00

    Pa da, Sinovčić, Mileusnić, Ćurković i Zeka protiv Lončara. Taj sukob je bio povod da se vojska i formalno izbaci iz Partizana. Sećam se da sam imao skeniran neki članak gde Bobek hrani kurcem pandurčine iz uprave.
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Tue 13 Aug - 23:13

    Sad mogu da pišem ovde, nema Radiše da mi naređuje "ne smeš o Zvezdi na Partizanovom topiću", znači, šta...
    Ciganske pičke, pičke ciganske se provukle.
    A mi dobili 2 utakmice bez publike zbog. gle, pzai "pičko ciganska", navodno upućeno Donaldu.
    Prijavili nasžbiri.
    Upravo, piši žalbu!
    i šta je to sad, ne smeš više "pičko ciganska"?
    i kako to, cigani sebe preimenovali u delije a mi ostali grobari?
    Onda i mi nismo "pičke grobarske", već MEN IN BLACK, ili nema ni radnici pogrebnog preduzeća, već CRNI PANTERI, šta ja znam, a oni da budu delije, ma hajde. Sami sebe krste.
    I ko nas to ptijavio?
    A ovaj Nemanja Matić slatko najavljuje sledeći ciganski meč "na prepunom stadionu Rajko Mitić".
    A mi - ako dođemo do sledećeg meča, možda tek sledeće sezone -cvrc milojka. 
    I šta sad,  ne smeš ciganske pičke da psuješ?

    Quincy me podseti na Mileusnića, starog partizanovca.
    On je lično na ORA (omladinskoj radnoj akciji) gradio stadion JNA.
    a ne kao što je Krcun Penezić Slobodan mukte i falsifikatom građevsinskog projekta napravio "makaronu" jer posle ne može da se sruši.
    I sada niko ne pominje Krcuna kao da je makaronu izgradio Draža.

    I ko je to namestio "Kalabić transoarent" na JNA?!
    To mora da je sarkazam, jer čim rehabilitiju Kalabića zbog četništva, ima ponovo da ga proglase za izdajnika jer je - izdao Dražu!
    Bravo mi, Tito partija crno-bela armija, mi se se zezamo.

    Pičke ciganske, preselo vam.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Wed 14 Aug - 22:17

    Za sve one koji se cude otkud keltski krst na nasem stadionu, ukljucujuci i tzv. Zeljka Pantica - moja slika sa utakmice Partizan - Vojvodina pre 5 godina:


    FK Partizan - Page 15 67955997_10157824287600016_504019819549425664_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_eui2=AeGRo-A_slEQwmzVE1peOFBF9r3ZRbYK41nT5ugA-hUgSe7uyxvCAnPzu3vyBCQsB_ngODvmfXA7sERl3YA4uQuF9dgcVjstM1upXoKfVXR_eg&_nc_oc=AQn7EjXcaAuaZPKUZ5CEIeew1gHtkgwx_lciT4pUQG_sW0HaCgfVDlPXLogX3bUWyOk&_nc_ht=scontent.fbeg2-1
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Nino Quincampoix Wed 14 Aug - 22:50

    Od ranih 90-ih pa sve do danas teško da je mogla da prođe utakmica bez ovoga. Pošto je kod nas na tribini uvek vladala anarhija, svako kači šta hoće. Ako nećeš da to stoji, moraš da odeš pa da im skineš. Ja priznajem da nisam imao hrabrosti.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu 15 Aug - 19:12

    jak pocetak


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by kapetanm Thu 15 Aug - 20:04

    Tek se razigravamo. I Klej je Formena dobio u 15oj rundi. Nasa taktika je iznurivanje pa zavrsni udarac
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu 15 Aug - 20:54

    mene su iznurili


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Daï Djakman Faré Thu 15 Aug - 21:01

    Quincy Endicott wrote:
    kuku wrote:autobus je sasvim legitiman, to je i partizan radio

    +1
    +1


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by kapetanm Thu 15 Aug - 21:01

    Razbismo ih s pola gasa
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu 15 Aug - 21:55

    FK Partizan - Page 15 Screen90


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Thu 15 Aug - 22:07

    kapetanm wrote:Razbismo ih s pola gasa

    Razbismo ih 0-1. FK Partizan - Page 15 2952840586
    ficfiric

    Posts : 34115
    Join date : 2012-02-10

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by ficfiric Thu 15 Aug - 22:09

    kuku wrote:FK Partizan - Page 15 Screen90

    Naslov je ok. I ja bih stavio isti


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Filipenko Thu 15 Aug - 23:06




    Razmislja da prijavi Strajnica Uefi jer je kinjio i prozivao Sadika celu utakmicu, 9. mart je bila njegova mladost, njegovi ideali, jurisalo se na TV Bastilju...
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Fri 16 Aug - 0:58

    Filipenko wrote:


    Razmislja da prijavi Strajnica Uefi jer je kinjio i prozivao Sadika celu utakmicu, 9. mart je bila njegova mladost, njegovi ideali, jurisalo se na TV Bastilju...

    Izuzetno odmereno, premda emotivno izlaganje, svaka mu hiljadu dukata vredi. Naslednik pok. Slobodana Novakovića s MIP radija i televizije. Izlaganje je čak i decentno, uzdržano, za razliku od moga što bi bilo, jer ja bih Strajnića napušio kurcem i rekao bi mu:
    - Pu-pu-pu-pu-ši ka-ka-ka-karu, pa-pa-pacovčiću 
    (ja naime mucam u realnom životu pa bi to tako zvučalo, a i farba s ksoe mi je izbledela, pa je bolji ŽPanta u svakom pogledu) ra-ra-ra-hi-hi-tični jedan! 
    I tako dalje.
    Sportski žurnal ukinuti. 
    JSL Sport da ostane jedini sportski dnevni list.
    Odlično zapažanje o SK i uopšte ovo je sve istina,
    I zapažanje o Jahoviću - sve tačno. ali ne samo on, već takva ciganija kod svih igrača Malaksije, kriju loptu, ne daju loptu, guraju se, to tako nervira kada te neko gura i odguruje, kao žarkovačka vucibatina. 
    -
    Sadiku ipak nije onoliko mator kako mi se učinilo napočetku, mislim da stvarno nema više od 25. Koordinacija pokreta - kao mladunče žirafe koje se netom izleglo, ali tehnika kao kod Šćepovića u sezoni 1989/1990, filigrantska. Ostojić liči na Sinišu Malom i to mu je ozbiljan hendikep. Stojke naš Borota i anđeo čuvar.
    Anonymous
    Guest

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Guest Fri 16 Aug - 0:59

    Strajnić je salmonela koja pati od dizenterije i maloumnosti.

    FK Partizan - Page 15 Empty Re: FK Partizan

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 26 Apr - 23:33