Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kolumnistička i ostala lupetanja

    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Solus_Rex Sat Jul 31, 2021 5:03 pm

    Opet antropološkinja: "Odsustvom lepote čovečanstvo nema budućnost!"


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Solus_Rex Sat Jul 31, 2021 5:08 pm

    Јанош Винету wrote:Ово нам је дипломирани антрополог и етнолог, елита! Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 359476144
    Најбоље што може да произведе је салата од речи.
    Nije salata od reči već od ideologema koje decenijama reprodukuju: Jerotići, Bećkovići, Kusturice, Porfirije i ostali sa grudobrana "vErtTikaLnOG sIsTEMa VreDNosTI".
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Sat Jul 31, 2021 5:26 pm

    Solus_Rex wrote:
    Јанош Винету wrote:Ово нам је дипломирани антрополог и етнолог, елита! Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 359476144
    Најбоље што може да произведе је салата од речи.
    Nije salata od reči već od ideologema koje decenijama reprodukuju: Jerotići, Bećkovići, Kusturice, Porfirije i ostali sa grudobrana "vErtTikaLnOG sIsTEMa VreDNosTI".

    Одавно је водораван, а није баш ни систем, ама не примећују.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 31, 2021 7:02 pm

    Sta je ovo, sad su vec i originalni Rusi dosli da nam sole pamet?
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Sat Jul 31, 2021 7:13 pm

    Време било, ту су ми се попели лажњаци и четврте фотокопије.

    Мада, кад погледам презиме, чист губитак. Зато је име скроз оригинално, први пут чујем.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Летећи Полип Mon Sep 13, 2021 4:58 pm

    https://standard.rs/2021/09/13/kako-je-umro-smeker/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Sep 13, 2021 5:11 pm



    Ovde ne govorimo o umetničkim dometima ili estetici ovog filma: ovde govorimo o konačnom rušenju sindroma „srpske krivice“ osmišljenom još na Drezdenskom kongresu KPJ iz 1928. godine

    Sta reci?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Mon Sep 13, 2021 5:24 pm

    Пората је послука... Ал какве крхотине од идеолошких покрета, ил' си југотитоиста ил' си на месту. Вољно...


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 13, 2021 5:33 pm

    odradjuju branjenje rezima na svoj, sumanut nacin
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Mon Sep 13, 2021 5:35 pm

    Da da

    Sjajan tekst, nadahnut, moraš biti baš ozbiljna nula da uspeš da napišeš ovakvo štivo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49662
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 13, 2021 5:35 pm

    a mozda se moze shvatiti i kao uvijena pretnja (naslov)
    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Del Cap Mon Sep 13, 2021 6:06 pm

    Erős Pista wrote:


    Ovde ne govorimo o umetničkim dometima ili estetici ovog filma: ovde govorimo o konačnom rušenju sindroma „srpske krivice“ osmišljenom još na Drezdenskom kongresu KPJ iz 1928. godine

    Sta reci?

    LOL
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by plachkica Mon Sep 13, 2021 6:07 pm

    premijerka Ana Brnabić je deklarisani homoseksualac, radila je čitavog života samo za američki „nevladin sektor“, jugonostalgičar je i zbog lične biografije a ne samo zbog sentimenta, partizanskog je porekla. Ako bismo hteli da se malo našalimo, moglo bi se reći da ako bi nekim čudom pustila brkove imali bi na čelu Vlade novog Koču Popovića.

    Del Cap

    Posts : 6013
    Join date : 2019-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Del Cap Mon Sep 13, 2021 6:16 pm

    Koča nije bio LGBT, nije bio partizanskog porekla, pre vlasti je radio za - recimo to tako - sovjetski "nevladin" sektor (ako baš moramo da imamo strance), nije morao da bude nostalgičar jer je živeo i manje-više umro u Jugoslaviji...

    Ali sve ostalo je tačno!  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 3579118792


    Koja dileja
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Sotir Mon Sep 13, 2021 6:19 pm

    Али стварно, о чему је текст?
    Требало је да буде о Бјели, а овај лик је написао о свему што га тишти деценијама, осим о Бјели?
    Као да је ово једина шанса да икад напише неки текст, и онда морао да убаци све што икад помислио.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Sep 13, 2021 6:28 pm

    Ma Ivanovic je poznata dijabola.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Mon Sep 13, 2021 6:44 pm

    Sotir wrote:Али стварно, о чему је текст?
    Требало је да буде о Бјели, а овај лик је написао о свему што га тишти деценијама, осим о Бјели?
    Као да је ово једина шанса да икад напише неки текст, и онда морао да убаци све што икад помислио.

    Какав клин, таква и чорба.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3074
    Join date : 2021-09-13

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Uncle Baby Billy Tue Sep 14, 2021 1:20 pm

    just sayin' avax kolumna Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 2304934895

    Nebojša Katić wrote:Zdravstvene institucije EU upravo su objavile da nema hitne potrebe za trećom dozom vakcine, osim kod imuno ugroženih osoba. Istovremeno, britanski vladini eksperti ne vide veliku korist od vakcinisanja zdrave dece, bar za sada. Ako je Evropa oprezna i ne žuri, otkud u Srbiji sve jači pritisak za trećom dozom vakcine, ili za vakcinacijom dece? Da li je baš nužno da pored svakojakih „liderstava” Srbija i ovde bude lider i eksperimentalni poligon? Da li je reč o dirljivoj brizi za zdravlje ljudi ili, daleko bilo, postoje i neki mračni komercijalni interesi?

    Kompanija „Fajzer” već nedeljama poziva svet da krene sa trećom dozom vakcine. Pre desetak dana ova kompanija je i zvanično najavila veliku promotivnu kampanju u tom pravcu. Kako je objavljeno, marketinški napor neće stati samo kod poziva za treću dozu, već će biti usmeren i ka tome da se podstakne vakcinisanje dece starosti od 12 do 15 godina, a potom i dece starosti od pet do 11 godina. U ovom suludom ambijentu, farmaceutske kuće planiraju da vakcine promovišu baš kako se to radi sa pastama za zube ili dečjim pelenama.

    Marketing je skup, pa je siroti „Fajzer” morao da poveća cene svojih vakcina za više od 25 odsto. Pri tome, reč je o vakcini koja je i pre ovog ogromnog povećanja bila papreno skupa. U ovom trenutku skuplja je samo „Moderna”, najljući konkurent „Fajzera”. (Uzgred, i „Moderna” je, da ne zaostane, povećala cene za preko 10 odsto.) Na ovom tržištu rat već besni. Istočne vakcine su na Zapadu blokirane – da li neko zaista veruje da to nije ni u kakvoj vezi sa profitnim interesima zapadnih kompanija? Najava marketinških kampanja i ljuti farmaceutski rat za profit obradovaće sve one zdravstvene delatnike i novinare koji su ljubitelji kongresnog turizama o trošku farmaceutskih kuća.

    Kad je vakcinisanje počelo saznali smo da je „Fajzerova” vakcina čudesna, da je poslednja reč „medicinske tehnike” koja naj-naj-najbolje štiti od kovida. To je bilo dovoljno da se opravda njena visoka cena. Na drugoj strani, najgoru medijsku reputaciju imala je „Astra-Zeneka”, slučajno najjeftinija vakcina, koja svojom cenom daje loš primer i narušava tržišnu harmoniju. Uzgred, poslednja istraživanja ako im se danas uopšte može verovati, pokazuju da efikasnost „Fajzerove” vakcine opada brže od oklevetanog cepiva „Astra-Zeneke” i da je to možda razlog zbog kojeg je Izrael, opitna laboratorija „Fajzera”, danas u velikom problemu.

    Igrom slučaja, baš u trenutku kada farmaceutske kuće kreću u svoju novu kampanju, i neki od domaćih stručnjaka insistiraju da se posle druge doze mora primiti treća, spasonosna. Pri tome se naglašava i da se vakcine mogu mešati bez ikakvog rizika, a poneko sasvim otvoreno predlaže i da je najbolje primiti baš „Fajzerovu”, kao treću vakcinu.

    Da li se ove inicijative baziraju na ozbiljnim i temeljnim domaćim studijama? Da li je srpska nauka uspela smisleno da sistematizuje svoja iskustva, ili samo deklamuje i propagira ono što joj drugi sufliraju?

    Od početka pandemije do danas, svet je izložen nekonzistentnim i često nelogičnim merama, ogromnom broju informacija i manipulacija koje dolaze sa raznih strana – političkih i zdravstvenih, stručnih i nestručnih. Oni koji prate stručne radove na temu kovida kažu da i na tom segmentu vlada kakofonija koja je povremeno praćena i naučnim skandalima. Struka se mučno nosi sa novom bolešću, pa se lutanja i konfuzija mogu razumeti. Otuda nije nikakvo čudo ni da je deo javnosti skeptičan prema zvaničnim informacijama i da zato odbija vakcine. Olako je to objašnjavati samo antivakserskim i „ravnozemljaškim” dezinformacijama, kao što je nepametno istrčavati sa čvrstim stavovima kad je manjak znanja i višak dilema prilično vidljiv.

    Kriza stručnog poverenja dodatno je pojačana i krizom poverenja u etiku nekih delova medicinske struke. To je odavno globalni fenomen i skandali vezani za amoralnu praksu farmaceutskih kuća dobro su poznati. Pod okriljem pandemije došlo je i do dodatnog bujanja korupcije u vezi sa nabavkama medicinskog „kovid provijanta” čak i u onim zemljama koje se diče niskim stepenom korupcije. Otuda, pored praćenja tragova virusa nije na odmet pratiti i tragove novca.

    U cilju jačanja poverenja bilo bi od koristi da lekari koji imaju značajan uticaj na javno mnjenje, a pogotovo oni koji kreiraju zdravstvenu politiku, saopšte javnosti da li, i kakve odnose imaju ili su imali sa farmaceutskim kućama. Za građane je važno da budu sigurni da javni delatnici nisu deo lobističke mašinerije moćnih kompanija i da nisu u konfliktu interesa. Ja ću evo, iako nisam lekar, priznati da sam od „Astra-Zeneke”, koju u tekstu pominjem u diskretno pozitivnom kontekstu, nešto dobio – i to dva puta, uz lilihip pride. A kada je o kongresnom turizmu reč ili o novcu za kakvu studiju, tu sam … pa ako me se sete, sete.

    Sinofarm je skuplji od Fajzera, ali pusti to kad vidiš da farmaceutske korporacije oće da profitiraju, nikad viđeno.

    i uveseljava me silno ovo skandalizovanje trećom dozom. siguran sam da su svi protivnici treće doze isto tako protestovali protiv druge koja je takođe buster.

    disclosure je vrh, pravi primer za lekare lobiste i prevarante kako da prijave lilihip.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Летећи Полип Wed Sep 29, 2021 11:05 am

    https://standard.rs/2021/09/29/titoisti-jos-uvek-vode-gradjanski-rat/


    To, mikice moja! Da se zna, a ne da se ćuti!


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Летећи Полип Mon Nov 01, 2021 6:34 pm

    http://www.nspm.rs/kulturna-politika/legenda-o-kori-%E2%80%93-kurs-politicke-filozofije-za-najmladje.html


    Nevezno za sam tekst. Tanasic mi odaje utisak coveka koji je odrastao i sazreo u nekom neprobojnom bablu privilegije, izolovan od iole ozbiljne zivotne nedace. Ovaj covek nikad nije bio gladan, zedan, nikad nije prevaren, iskoriscen. Nesvesni, instinktivni konformista, uvek na "pravoj" (vecinskoj) strani. Jedino tako mogu da opisem njegovo tupavo, naivno, a opet izmedju redova oportuno i amoralno piskaranje o svemu i svacemu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Nov 01, 2021 8:08 pm

    Mislim da su njegovu izbegli iz Sarajeva (pisao je o tome nekim povodom nedavno), mada ako ne gresim, pre ozbiljnog sranja. Tako da ne verujem da je bio bas potpuno zasticen od nedaca. Za ovo drugo naivno, a izmedju redova kvarno, piskaranje, +1.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Летећи Полип Mon Nov 01, 2021 8:55 pm

    Ne moze, mora i jedno i drugo +1.  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 2849097393 


    Salu na stranu, ozbiljan sam. Jedno ne moze bez drugog. Pisati kao Tanasic moze samo neko ko je odrastao insuliran od svih zala sistema kao takvog. Pretpostavljam u okviru neke srednjeklasne, krute, zatvorene porodice. Nebitno da li je ta porodica zivela u kuci u Sremcici, stanu na Banovom Brdu, ili gdegod. U tom smislu sam mislio da je bio privilegovan i lisen nedaca (90ih smo najebali svi). To je nesto sto kod radnicke klase i manjina npr nema, jer Srbija prema njima, u vecoj ili manjoj meri, pokazuje i svoje ruzno lice. Tanasko je odrastao na cistoj dijeti srpskog nacionalizma, i lisen je oprecnog iskustva koji bi mu pokazao da stvari nisu tako uzvisene i dostojanstvene kao njegov bozicni dorucak, dok krka krme i smerno gleda prenos iz saborne crkve. Samo iz takve pozicije on moze da bude onako naivan i banalan. A zasto i ne bi? Dobar je decko, veruje u ispravne stvari, ucio je, stekao je neki polozajcic - sistem za njega zaista funkcionise kao sto pise na deklaraciji. E sad, ignorant kakav jeste na nekom svesno nivou, podsvesno on ipak razume kako stvari funkcionisu, i to mora da izadje, pa makar i izmedju redova.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Nov 01, 2021 9:13 pm

    Jeste, stvarno ima neku narocito iritantnu, blentavo romanitizovanu verziju nacionalizma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bluberi Mon Nov 01, 2021 9:22 pm

    Jedna reč-Konformizam.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by boomer crook Tue Nov 02, 2021 11:08 am

    zeton homoseksualac? ubacis paricu a on te jebe? neka ga neko obavesti da se token na srpski prevodi kao simbol ili znak.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 26 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 12:13 pm