Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Brzožder

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Fri 2 Nov - 10:10:30

    Što je Šuljaga musla? Ja sam ih upoznao nekoliko u životu, sve tupsoni srbi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Fri 2 Nov - 15:04:44

    fikret selimbašić wrote:Šta su krezle? Internetski izvori tvrde da je to isto što i brizle.

    Brizle se jedu u predvečerje hladnog zimskog dana koji si proveo napolju, nisi baš ni gladan jer si cijeli dan pomalo jeo, sendvič, supica i sl. ali sa mrakom kreće i pijenje žestine i teško da za takve prilike boljeg mezeta od brizli ima.

    xie saike wrote:jesu isto. brizle su kod nas zvali bele bubrege zapravo, pogresno ali se ustalilo, a krezle tu zlezdu kod goveda

    Brizle i krezle nisu isto.

    Brizla je grudna žlezda kod teleta (thymus), na engleskom se zove sweetbread.  Genijalna stvar. U Srbiji najbolje jeo u JB kafani na Južnom bulevaru (roštilj, kafanske) i nekad davno u Zaku u Novom Sadu, sa šparglama. U Francuskoj sam video da koštaju oko 60 evra za kilo, tamo je to baš na ceni, pripremaju sa tartufima i tako to.

    Krezle su juneća/teleća tanka crevca.


    _____
    zvona i praporci
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Fri 2 Nov - 16:56:47

    Creepy Uncle wrote:U komplet lepinju ne ide pršuta, šta je vama
    Obojica smo se izjasnili da nemamo pojma o komplet lepinjama Brzožder - Page 3 1143415371

    Meni se cini da bi mi vise legla da je stavljeno vise kajmaka. Uopste ga nisam osetio. Prsuta ovde definitivno dobro ide.

    Jel rade jos oni lokali sto su se specijalizovali za ovako nesto? Jedan je bese Seljacka prica, negde oko Cara Dusana.

    edit: kad pominjem kajmak...

    Spasa? Najgore meso za gulas al sa onim kajmakom mi je super.


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sun 4 Nov - 23:53:54

    koga put nanese u bečkerek a gladan je, hamburgerija vanja na ulazu u grad posle autobuske stanice sa leve strane. lokalci znaju, pisem za dodjose. preporuka za punjenu rolovanu vesalicu, koja je u sveze ispecenom somunu u pica peci sa prilozima za 270 kinti solidan best buy - u bgd je ovaj nivo barem 20% vise. posto sam je jeo u nekoliko navrata u barem 5 godina, uvek isti kvalitet, bez odstupanja, skoro kao neki banatski mcdonalds.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Mon 5 Nov - 0:49:44

    Потврђујем да имају весалицу и цевапцице и пица пец а немају вешалицу, ћевапчиће ни пећ. Погледао јеловник и нисам хтео ништа да узмем. Издржали смо још сат-два док се нисмо вратили кући.

    Иначе, јаркоцрвена, одмах после гробља, наредни семафор после аутобуске (где тренутно раскопавају раскрсницу).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Mon 5 Nov - 6:07:35

    Nikad nisi jeo u Vanji? Redak je takav Zrenjaninac Brzožder - Page 3 1143415371
    Slažem se sa Kondom, oni su baš konstanta, uvek je isto i vrlo jestivo. Postoje više od 20 godina, tamo se nekad najčešće jela pljeska posle izlaska, sad zabodem baš tu vešalicu kad me put nanese


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Mon 5 Nov - 7:49:53

    Мој брзождер је Боб, на крају Првомајске. Право камионско свратиште, а успут ми је кад се иде на башту. Кад баш огладнимо на башти, лепо наручимо пре поласка кући, па док се докотрљамо до града, таман буде готово. Има и други Боб у Меленцима, ко иде кикиндским путем. Шогоров зет ради у Нафтагасу, каже они увек од њега узимају кад је за неку журку.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sat 10 Nov - 17:38:45

    Brzožder - Page 3 Image-7
    Jedan od pokojnih fastfudova. čuveni Leskovac, opevan u kolumnama Mome Kapora, kao mesto gde se luk secka ručno, te su tako pljeskavice vazda sveže i "prirodne". Jesu bile dvaput skuplje od onih malih u vatiranim zemičkama, koje vam da osoba sumnjivo braonkasih rukah, ali su vredele kao 4 takve, i zbog somuna i zbog priloga, makar i plaćenih: pečena paprika, na primer, i tako to. 

    Početkom ovog milenijuma sam voleo tu da svratim po izlasku iz obnovljene Akademije, na primer, posle koncerata Prljavih Dripaca i sličnih pankera s ovih prostora. Grejući ruke na upakovanoj pljeskavici iz Leskovca, žurio sam da notiram prusustvo na koncertu na jednom polusajtu, formu tačnije, tada živog TV Metropolisa. Da bi me iz čiste pakosti banovao stanoviti snitcher, pakostan na moju friško stečenu popluranost i na to što me muvala Bruice Dickinson devojka... Ali kada bih to prijavio zecu Konehu, onda bi on banovao snitchera i oduzeo mu lažne poene...

    I znači nema više leskovca.

    Ali ima neki drugi leskovac u Makedonskoj, s jeftinom bečokom do 200 dinara, tamo  radi jedna Ruskinja koja odlično parla srpski. Reklo bi se da je nekada bila baš seksi a sada se prešaltovala na grill. Njene saradnice, pak, našijenke inače, veoma su nadrkane i babuskaste. 
    Ali posle koncerata u Domu omladine, to je sada postala zamena za Leskovac u Balkanskoj.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by bela maca Sat 10 Nov - 18:10:12

    Ako nisam dvadeset puta gledala dripce nisam ni jednom. Moze i bez pljeskavica


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sat 10 Nov - 19:14:12

    Super mi je ta becka u Makedonskoj. Jeste vise prezle nego mesa al je odlicna u tortilji sa vrhunskom ljutenicom. Kod njih volim i neki Big Leskovac kad sam baas gladan.

    Pola sata cekam da se skloni "restoran prezauzet" sa nkog restorana na Donesi. Jos malo pa cu u Makedonsku kako mi se cini... 

    2 jako glupa momenta kod tog fast food-a:

    1. nemaju pomfrit
    2. uzmes tu Becku i sipaju pola litre ljutenice. Uzmes kilo mesanog mesa i traze nesto tipa 200-300 kinti za smesno malu kolicinu ljutenice (ili bilo kog drugog priloga)


    _____
    Belaj Boy
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Sotir Sat 10 Nov - 19:28:19

    U ovom Leskovcu nešto slabo viđam Ruskinju, a ni tetke. Rade neki momci često. Ne mogu da poručim kod njih telefonom niti ovako mesecima. Vazda neka gužva jer su sporaći unutra, a mrzi me da čekam. Odem iza dva ćoška na skadarlijske kobasice, odmah gotove.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sat 10 Nov - 22:06:09

    Te skadarlijske kobaje su realno kstra. Razmisljam samo da naprave opciju da u onu odlicnu zemicku zbutaju 2 a ne 1 kobaju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Sotir Sat 10 Nov - 22:26:25

    Ако ти једна није довољна имаш или 150кг или не рачунаш на друге дневне оброке.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sat 10 Nov - 23:17:02

    hteo bih manje hleba a vise kobaje, konzumacija je tezinski ista


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sat 10 Nov - 23:23:58

    Zatvorena Kasina sa onim čuvenim bečkim šniclama, krofnama i piroškama!
    Kada se to dogodilo?
    Brzožder - Page 3 4135669698
    I tako tužan nabasam na jednu piceriju na parče i sendvičariju u Nušićevoj, otprilike preko puta one poslastičarnice sa preskupim kuglama sladleda (iako po izgledu sudim da je pravi italijanski) i po vrlo pristupačnim cenama uzmem jedan sa pečenicom i jedan sa šunkom, a cene su smejuruja 150+120 dinara.
    Ne znam da li je to promotivno?
    Ne upamtih ime.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Wed 14 Nov - 13:24:16

    Parce pice u Tomi 240 kinti? Sinoc je radila takva galerija likova da ne znam da li su mi tacno naplatili. Nisu normalni ako hlebara (fil nije los) kosta 240


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed 14 Nov - 14:18:52

    U kiosku ygrade na uglu Batutove i Bulevara mi jednom onaj tip što tamo radi naplatio 30 dinara ya jednu neskafu 2 u 1.
    Nikada nisam proverio da li mi je iz čistog zezanja uyep 5 dinara, jer ta kafa obično košta 25 po kioscima, mada neki Moj kisoci imaju za po 20, a u Idei  i Šopngou se smenjuju akcije i po 16 ili 17. 
    U Aromi ume da bude 26 ili 27.
    Mora da je čika u kosku prepoznao intelektualca.

    Ontopik: proveri cene ovde:::
    office@pekaratoma.rs
    ili na tel 063 479283
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed 14 Nov - 14:24:15

    Volim da na jednom mestu uzmem prazne palačinke po 70 dinara komad. I još ih zarešaju po mojoj želji.

    Naše fastfudovi imaju propis, valjda iz EU, da pomrfti od 200 grama, znači "hladnih 200 grama", a "posle prženja ne mere". 

    Zako mi rekoše na jednom šugavom mestu, "Pobednik", kada mi izete priemdba na mršavu gomilicu pomfritića. To mesto se inače odlikuje oduststvom somuna ili zemičaka, već su sve "tortilje", a u Srbiji se svaka tortilja može metnuti pod znakove navodnika, jer imaju ukus vate i gaze, ili upotrebljenog uloška ili one stare pelene koja se prala faksom helizimom.

    S druge strane, pomfrit kod Gonga u batutovoj zaista je količinski zadovoljavajuć.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed 14 Nov - 14:25:10

    Cena gurmanske pljeskavice se u poslednje vreme standardizovala na 300 dinara, što govori o padu Avramovog dinara. Pardon, Jorgovankinog dinara.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Fri 16 Nov - 18:39:26

    Nije Gong nego Kiklop.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sun 25 Nov - 11:07:32

    Konacno mi juce City king prihvatio porudzbinu. Grozne pljeskavice, karadjordjeva sasvim dobra.

    edit: ne pamtim gore pljeskavice


    _____
    Belaj Boy
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sun 25 Nov - 11:59:32

    imaju za 200 dinara (ili 240?) vrlo pristojan giros.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Sun 25 Nov - 12:51:47

    katamaran wrote:
    edit: ne pamtim gore pljeskavice

    То ћеш рећи и следећи пут. Убризгавају им нешто да заборавиш последња два сата Brzožder - Page 3 3647434120


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sun 25 Nov - 15:43:47

    Kondo wrote:imaju za 200 dinara (ili 240?) vrlo pristojan giros.
    Njihov giros mi se tek ne da da probam. Obicno ga nemaju na donesi al ga ima preko sajta. Sinoc nije bilo ni preko sajta.


    паће wrote:
    katamaran wrote:
    edit: ne pamtim gore pljeskavice

    То ћеш рећи и следећи пут. Убризгавају им нешто да заборавиш последња два сата Brzožder - Page 3 3647434120
    Ovo se ne zaboravlja...

    Ova slicica me je navukla

    https://www.donesi.com/images/review/47/180347.jpg

    Jestivo zbog priloga al je meso horor. Za danas sam uzeo neku gurmansku i tek me je to istraumiralo.

    Grill 51 je za 6 klasa ispred ovoga.

    Karadjordjevu cu uzimati povremeno.


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Thu 29 Nov - 0:02:14

    U nedelju se prošetam u nedoba (posle podne, a obećao sam sebi da neću izlaziti u da ću jesti jabuke i piti čaj od nane) do Vaše pekare preko puta Cvetka - imaju lepe pite s višnjama. E tada nisu imali. A ni kaprićoze, navadila se zombi stoka na posne pičke sa odleđenim kukuruzom i graškom - i onda nalevo krug do... Krsta. Prođem pored Vozarevog krsta, u mraku se ništa ne vidi.
    Dođem do Čobanovog odmora, rade u posnu nedeljy. Zaplet mrtav kao mauzolej, a i kafić Skver. Kajmak svetli kao ćumez podmuklo.
    Iz čiste dosade uzmem
    Rolovanu piletinu s kajmakom
    i
    Komplet somun.
    U ovo prvo mi metnu kisele krastavce i kiselu cveklu.
    Komplet ima kajganu i pretop, a kada sam u to metnuo celu glavicu seckanog belog luka i pola veze peršuna, najeo sam se baš. Piletinu sam ostavio za posle nekoliko sati.
    Kvalitet - soylent, kao i sve u Srbiji.

    Brzožder - Page 3 Empty Re: Brzožder

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat 27 Apr - 15:01:48