Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Brzožder

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Wed Nov 25, 2020 2:18 pm

    provalio odličan turski fast food, zove se Nemrut, na Zelenjaku

    onaj red montažnih budica ispod Brankove, gde staju autobusi, ne znam koja je to ulica

    lahmadžun pozamašan, vrlo dobar, izdašna salata i limun uz njega. malo nežnije začinjen nego što volim, ali to sigurno može drugačije ako se napomene

    doner u lavašu, odličan, iako pileći. odlično začinjen, pravo turski, a ne ona izvitoperena nemačka verzija

    ima i par kuvanih jela u vitrini, neki patlidžan sa junetinom i još par jela, izgledaju zamamno, to ću tek da overim

    kuvar iza pulta ni reč srpskog ili engleskog, ali tu je neka zabrađena riba koja prevodi i služi ove koji sede


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Wed Nov 25, 2020 2:20 pm

    haha brate pa oni nas drže u životu ima već 2 godine, oni i ovi ujguri prekoputa

    bio je ranije i merčimek (čorba od sočiva), išli smo tamo da se natankiramo za raketno prđenje po zelenjaku. ne znam da li još služe to.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed Nov 25, 2020 3:11 pm

    Služe merdžimek čorbasi i dostavljaju na adresu.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed Nov 25, 2020 3:17 pm

    Sad sam poručio aaaa sveeee. Doner, lahmadžun, đuveč, čorbu...
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Wed Nov 25, 2020 3:20 pm

    Marius Lăcătuș wrote:haha brate pa oni nas drže u životu ima već 2 godine, oni i ovi ujguri prekoputa

    bio je ranije i merčimek (čorba od sočiva), išli smo tamo da se natankiramo za raketno prđenje po zelenjaku. ne znam da li još služe to.

    pa što ne pričaš!

    kakvi ujguri? prosvetli me, želim!

    usput, dobio sam tip i za nekog novog Kineza, navodno oriđiđi Sečuan, Chuan Chuan Xiang se zove, u braće Jugovića


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed Nov 25, 2020 3:25 pm

    Taj kraj oko Zelenjaka postao kao "Blejd raner", samo fale leteća kola i dim sum prčvarnice.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by ♏ Wed Nov 25, 2020 3:27 pm

    Ujguri su u prizemlju desno od hotela Amsterdam, prema stepenicama za semafor kod Carice Milice.

    Kada je otvoreno to u Braće Jugovića? Prošao sam prošli mesec bar dvadeset puta tuda i nisam ga primetio.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Wed Nov 25, 2020 5:23 pm

    Stigao mi Nemrut. 

    Šta reći - ovo je ona prava turska klopa, ona iz restorančića pored autobuskih stanica i na velikim džadama - povelikih lokala smeštenih između prodavnice motokultivatora i rentakar agencije, koji se periodično, po smenama, pune šljakerima i porodicama koje hoće da pojedu nešto domaće na brzinu (turske porodice UVEK žele da pojedu nešto domaće, ne priznaju koncept "zavaravanja gladi").  Tu se ne prodaje alkohol, već ajran, koka kola i sokovi. Kuvana hrana se bira iz vitrine ili sa slike, a lahmadžun se pravi po narudžbini - razliva se po velikoj ploči i peče za tili čas. U ćošku svetluca doner mašina. Salata je uvek sveža i sitno sečena. Sve je jeftino. Ne postoji način da se u takvom restoranu dobije loša hrana, to se ne dešava. 

    Ovo je taj nivo kvaliteta. Lahmadžun tanak kao papir, sa dobrim mesnatim nadevom (šteta što nije jagnjetina ali to bi zahtevalo ozbiljnu logistiku i donelo bi premalu dobit...), čoban salatasi dobra koliko može da bude u novembru (sasvim dobra u stvari), doner lagano začinjen u izvrrnom testu, a đuveč je ono pravo jako tursko dugo pečeno zeytinyali jelo iz rerne, puterasto mekan patlidžan i isto takvo meso u blagim začinima i sa poprilično ulja. Izvrsno spremljeno i moglo bi se u mehani jesti uz raki. Merdžimek čorba će sačekati sutrašnju probu, zagrejaćemo je i degustirati naknadno. 

    Jako mi se dopada izostanak bilo kakvih kompromisa sa začinima. Ovo je poštena i krepka anadolska kuhinja, vrlo blago začinjena, u kojoj kvalitetni osnovni sastojci pričaju svoju priču. Hrana koju mogu da jedu i stari ljudi i mala deca. 

    Uz sve ovo stigli su i odlični hlepčići za koje ne znam šta će mi.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Wed Nov 25, 2020 5:50 pm

    lokal izgleda tačno tako kako si opisao, minus radnja sa motokultivatorima

    leba ti je za uz čorbu, tako je jedu i na licu mesta, danas video, nisam znao da je od sočiva, uzeo bih


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Wed Nov 25, 2020 11:06 pm

    dimitrije iz čakova wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:haha brate pa oni nas drže u životu ima već 2 godine, oni i ovi ujguri prekoputa

    bio je ranije i merčimek (čorba od sočiva), išli smo tamo da se natankiramo za raketno prđenje po zelenjaku. ne znam da li još služe to.

    pa što ne pričaš!

    kakvi ujguri? prosvetli me, želim!


    usput, dobio sam tip i za nekog novog Kineza, navodno oriđiđi Sečuan, Chuan Chuan Xiang se zove, u braće Jugovića

    tacno prekoputa turcina, mozda koji metar niz ulicu, ne mozes da promasis
    specijalitet su im testa, kad narucis jela sa rezancima rucno se spremaju u izlogu ispred tebe i to bukvalno svako od osoblja ume - do sada sam video troje njih da to radi
    ima baoze i djaoze, to je onako, standardno
    ujgurska hrana je drugacija od kineske, isti su sastojci ali ne trpaju soja sos i ostalo za zacinjavanje, u sustini je bliza nasoj - ali na svakom stolu imas sosove da zacinis i zaljutis
    imaju i neke bizarne kebabe koji se prodaju po 5 komada minimum, probao sam skembice, onako. u principu moz se razneses za 500 kinti s tim da se testa dobije vise nego ostalog ali ako lepo promesas, sve legne kako treba


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sun Mar 07, 2021 7:23 pm

    Pako Koreje. Ovo mi se baš jede:



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Erős Pista Sun Apr 25, 2021 7:39 pm

    Niski buffalo wings, u "Krilca i pivce"

    Brzožder - Page 8 20210410


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 25, 2021 7:44 pm

    Sto ne nazvase "Krilce i pivce" Brzožder - Page 8 1399639816
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by bela maca Sun Apr 25, 2021 7:45 pm

    krilca i pivca


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40158
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by паће Sun Apr 25, 2021 7:52 pm

    Немој ми то остављати у једнини.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Daï Djakman Faré Wed May 26, 2021 10:51 pm

    aaau sunce ti jebem iso bi u walter samo za lepinju. kakav sorcery u domenu lepinja.

    osecam se kao prvi put da jedem lepinju u zivotu Brzožder - Page 8 2729202060


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Thu May 27, 2021 12:15 am

    zato su ćevapi grozni
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Thu May 27, 2021 1:17 am

    +1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Летећи Полип Mon Jun 07, 2021 10:38 pm

    Oduvek sam želeo da probam, a urođeni konzervativizam me sprečavao - alevu papriku vegetu kao prilog. Nemam predstavu kakvog je to ukusa. Uz šta još od priloga to obično ide?


    Last edited by Летећи Полип on Mon Jun 07, 2021 10:43 pm; edited 1 time in total
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Летећи Полип Mon Jun 07, 2021 10:43 pm

    Izvinjavam se, htedoh da kažem vegetu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Mon Jun 07, 2021 11:13 pm

    Kao suva zelen (šargarepa, peršun, celer...) sa mnogo soli i previše natrijum glutaminata - ono što te navodi da jedeš uličnu kinesku hranu iako znaš da je đubre. Ne znam uz šta to može ići kao prilog.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3748
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 07, 2021 11:39 pm

    Ajeje Brazorf wrote:Kao suva zelen (šargarepa, peršun, celer...) sa mnogo soli i previše natrijum glutaminata - ono što te navodi da jedeš uličnu kinesku hranu iako znaš da je đubre. Ne znam uz šta to može ići kao prilog.
    Brzožder - Page 8 3579118792  Ali je. Točno tako.

    Polipe, konzervo, evo ti jedan recept, bonus je što nema Olivera Mlakara Brzožder - Page 8 1233199462 


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 17, 2021 1:21 pm

    Nije bas za brzozder mozda, ali - zna li ko gde ima da se naruci za kucnu dostavu neka testenina, ali da donose u centar (bgd-a) i, sto je vazno, da valja?
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Fri Sep 17, 2021 1:24 pm

    Le Nonne, odlične sveže testenine, uvek imam kilo u šteku u zamrzivaču.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 17, 2021 1:25 pm

    Mislio sam gotova pasta Brzožder - Page 8 1399639816

    Konkretno i cisto kao referenca, ja sam se navadio na Walkera sa Ceraka, ali oni ne nose do grada...


    Last edited by Mór Thököly on Fri Sep 17, 2021 1:26 pm; edited 1 time in total

    Brzožder - Page 8 Empty Re: Brzožder

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 6:12 am