Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pukovnik

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Mon Mar 15, 2021 11:03 pm

    Milivojevic i Danas mi se ne uklapaju. Tabloid i ostala ekipa mogu da lupe bilo sta. Ovi ipak ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34216
    Join date : 2012-02-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by ficfiric Mon Mar 15, 2021 11:09 pm

    Ne verujem da bi ucestvovao u sirenju laznih vesti ali ne mogu ruku u vatru da stavim da ne moze da nasedne. A i Danas je to onako, bojazljivo stavio u cosak. Ne deluju mi bas sigurni.
    Videcemo


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Mon Mar 15, 2021 11:13 pm

    Da, slazem se.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Mon Mar 15, 2021 11:15 pm

    Mislim moguce da je tipicna Vuciceva namestaljka, da pored sasvim realnih krimi afera ubaci tako neku glupost, a onda ismeje medije koji su je objavili i tako diskredituje i sve ostalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34216
    Join date : 2012-02-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by ficfiric Mon Mar 15, 2021 11:18 pm

    Pukovnik - Page 7 N0fk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWm1NN01EQV8vYzJiODU1NTRiZjk4YzVhY2FiNzdjMjI3ZDA4MDAwMTYuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Mon Mar 15, 2021 11:19 pm

    Da, da...

    Kako bese - u 12 sati ja nestajem...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34216
    Join date : 2012-02-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by ficfiric Mon Mar 15, 2021 11:22 pm

    Bilo je nekoliko epizoda sa njim. Prva je bila tako sto je Canak valjda okacio na tw kako je on nestao, ili tako nesto. U narednim epizodama je bio i krvav mada tih slika vise nema na guglu


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 1:25 am

    Kakva ekipa. 


    BEOGRAD - Republikanska partija predala je danas Ministarstvu pravde i državne uprave zvaničan zahtev za registraciju, rekao je osnivač i predsednik te stranke narodni poslanik Vladimir Cvijan, koji je predstavio ciljeve, program i rukovodstvo stranke.
    Cvijan je na konferenciji za novinare rekao da je Republikanska partija prva na političkoj sceni Srbije koja je izričito rekla da "ne podržava vlast jednog čoveka".

    Prema njegovim rečima, oni se zalažu za vlast institucija, nadležnih tela i zakonom određenih organa.
    Cvijan je istakao da će ta stranka izaći na beogradske izbore, a kao kandidata za gradonačelnika predstavio je glumca Vladimira Rajčića.

    "Režirao je 'Srpske ožiljke', film kojim je svetu prikazao kako izgleda stradanje Srba. Živeo je i studirao u Beogradu, oženjen je, ima ćerku, govori sedam jezika. Ugledan je funkcioner Republikanske partije u Americi i lični prijatelj s njenim vrhom", objasnio je Cvijan.

    Kao glavni adut u privlačenju birača, lider republikanaca je istakao ekonomski program stranke.
    "Zalažemo se za oslobađanje privrede od nameta, za smanjenje poreza na plate i na dobit, naročito inestitora koji zaposle naše državljane. Zalažemo se da se smanje akcize na benzin, PDV i porez na imovinu", naveo je Cvijan.

    On je poručio da je Srbiji potrebno da se kao alternativno sredstvo plaćanja uvede evro, "bankarska tajna", kao i ofšor zona.
    Cvijan je kao jednog od osnivača partije i člana najužeg rukovodstva predstavio predsednika Reformističke stranke iz Niša Aleksandra Višnjića, zatim Nikolu Sandulovića koji je svojevremeno bio član obezbeđenja Zorana Đinđića, nekadašnju odbornicu SNS u Zrenjaninu Svetlanu Đajić, bivše članove SPO i JUL Dragana Šašića i Draganu Kuzmanović...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Janko Suvar Tue Mar 16, 2021 1:38 am

    i program je dosta jak, moze da potpise tipa svaka stranka u zemlji.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Sotir Tue Mar 16, 2021 3:44 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Sotir wrote:
    Ако је рађена аутопсија значи да је умро сумњивом смрћу.

    Ne nuzno. Svako ko umre do 24h pri prispecu u bolnicu ide na obdukciju. Srcani udar, slog...
    Па добро, и то је сумњиво, можда му је лекар био др Смрт.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Mar 16, 2021 7:12 am

    Jedan dr Smrt je pobegao u Kanadu, drugi je 2018 bio ministar.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by kondo Tue Mar 16, 2021 8:12 am

    koliko je ovo sve toksično za jedan normalan ljudski život
    da imam 25-35 pobegao bi glavom bez obzira odavde i stavio firewall na sve sajtove sa .rs


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rumbeando

    Posts : 13742
    Join date : 2016-02-01

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by rumbeando Tue Mar 16, 2021 9:53 am

    Videćemo hoće li se ovo ispostaviti kao tačno.



    Tabloid je inače u nepotpisanom članku iz maja 2019. tvrdio da je Cvijan u SAD.

    Već skoro dve godine se u Srbiji verovalo kako je nekadašnji član Predsedništva SNS-a Vladimir Cvijan ubijen. Nedavno se jednom od naših novinara javila osoba koja je do pre dve godine bila kontakt osoba između naše redakcije i Cvijana i otkrila nam da se on nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama pod zaštitom nadležnih službi za borbu protiv organizovanog kriminala i pranja para. On je svedok-saradnik od izuzetnog značaja, jer je odlično upoznat sa tokovima novca koji je Vučićev klan opljačkao u Srbiji i prebacio na strane račune, a poseduje i fotokopije mnogih dokumenata.
    https://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=441&cl=33
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Dambo Tue Mar 16, 2021 11:12 am

    Erős Pista wrote:Kakva ekipa. 


    BEOGRAD - Republikanska partija predala je danas Ministarstvu pravde i državne uprave zvaničan zahtev za registraciju, rekao je osnivač i predsednik te stranke narodni poslanik Vladimir Cvijan, koji je predstavio ciljeve, program i rukovodstvo stranke.
    Cvijan je na konferenciji za novinare rekao da je Republikanska partija prva na političkoj sceni Srbije koja je izričito rekla da "ne podržava vlast jednog čoveka".

    Prema njegovim rečima, oni se zalažu za vlast institucija, nadležnih tela i zakonom određenih organa.
    Cvijan je istakao da će ta stranka izaći na beogradske izbore, a kao kandidata za gradonačelnika predstavio je glumca Vladimira Rajčića.

    "Režirao je 'Srpske ožiljke', film kojim je svetu prikazao kako izgleda stradanje Srba. Živeo je i studirao u Beogradu, oženjen je, ima ćerku, govori sedam jezika. Ugledan je funkcioner Republikanske partije u Americi i lični prijatelj s njenim vrhom", objasnio je Cvijan.

    Kao glavni adut u privlačenju birača, lider republikanaca je istakao ekonomski program stranke.
    "Zalažemo se za oslobađanje privrede od nameta, za smanjenje poreza na plate i na dobit, naročito inestitora koji zaposle naše državljane. Zalažemo se da se smanje akcize na benzin, PDV i porez na imovinu", naveo je Cvijan.

    On je poručio da je Srbiji potrebno da se kao alternativno sredstvo plaćanja uvede evro, "bankarska tajna", kao i ofšor zona.
    Cvijan je kao jednog od osnivača partije i člana najužeg rukovodstva predstavio predsednika Reformističke stranke iz Niša Aleksandra Višnjića, zatim Nikolu Sandulovića koji je svojevremeno bio član obezbeđenja Zorana Đinđića, nekadašnju odbornicu SNS u Zrenjaninu Svetlanu Đajić, bivše članove SPO i JUL Dragana Šašića i Draganu Kuzmanović...
    Verovatno si i njega obuhvatio komentarom "kakva ekipa" ali cisto da se napomene za nekog ko je propustio da je Rajcic onaj lik iz znam Trampa&Nedeljnik afere Pukovnik - Page 7 1143415371
    ficfiric

    Posts : 34216
    Join date : 2012-02-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by ficfiric Tue Mar 16, 2021 11:15 am

    ... a pre toga poznat po gostovanju kod MAP
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 11:16 am

    Nakon intenzivne gugl istrage, zaključujem: Cvijan je vrv mrtav, ali tu zapravo nema ničeg sumnjivog. Samo na osnovu ekipe s kojom je visio, šarlatana i klovnova koji su zaduženu za trećerazredne diverzije u interesu režima, a i na osnovu biografije, reklo bi se da nikad nije ni bio blizu pravoj moći, a sve i da je bio, prerano je izašao da bi imao ikakve informacije koje bi bilo koga nešto ozbiljno kompromitovale.

    Njegova smrt nije primećena, rekao bih, zbog kombinacije njegove u tom trenutku potpune javne nebitnosti i činjenice da je izgleda živeo neki relativno opskuran život (poređenja radi, trenutni predsednik njegove "stranke" je ovaj lik). Cela stvar je sada naduvana u kombinaciji "novinara" iz Tabloida i opozicione javnosti koja je u večitoj potrazi za onom jednom tajnom niti koju samo povučeš i ceo režim se momentalno razniže. Sklon sam da verujem da iza naduvavanja stoji režim - koji od ovoga svakako ima koristi, jer se skreće pažnja sa sasvim realnih afera koje se ovih dana razmotavaju - ali čak ni to nije nužno, jer su ljudi već sluđeni i paranoični.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 11:18 am

    Dambo wrote:
    Verovatno si i njega obuhvatio komentarom "kakva ekipa" ali cisto da se napomene za nekog ko je propustio da je Rajcic onaj lik iz znam Trampa&Nedeljnik afere Pukovnik - Page 7 1143415371


    Naravno, njega prvog. Ali tu je i cela "Reformistička partija".


    Last edited by Erős Pista on Tue Mar 16, 2021 11:41 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 11:25 am

    Izašao txt u Danasu. Da ne čitate bzvz, ovo je jedina nova informacija (već poznata iz naslova):

    Viktor Gostiljac, predsednik Advokatske komore Srbije potvrdio je da je advokat Vladimir Cvijan zbog smrti izbrisan iz imenika AKS-a. Gostiljac je istakao da je to učinjeno po saznanju da je advokat Cvijan preminuo, ali nije mogao da precizira kada je to bilo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Guest Tue Mar 16, 2021 11:36 am

    Erős Pista wrote:Nakon intenzivne gugl istrage, zaključujem: Cvijan je vrv mrtav, ali tu zapravo nema ničeg sumnjivog. Samo na osnovu ekipe s kojom je visio, šarlatana i klovnova koji su zaduženu za trećerazredne diverzije u interesu režima, a i na osnovu biografije, reklo bi se da nikad nije ni bio blizu pravoj moći, a sve i da je bio, prerano je izašao da bi imao ikakve informacije koje bi bilo koga nešto ozbiljno kompromitovale.

    Njegova smrt nije primećena, rekao bih, zbog kombinacije njegove u tom trenutku potpune javne nebitnosti i činjenice da je izgleda živeo neki relativno opskuran život (poređenja radi, trenutni predsednik njegove "stranke" je ovaj lik). Cela stvar je sada naduvana u kombinaciji "novinara" iz Tabloida i opozicione javnosti koja je u večitoj potrazi za onom jednom tajnom niti koju samo povučeš i ceo režim se momentalno razniže. Sklon sam da verujem da iza naduvavanja stoji režim - koji od ovoga svakako ima koristi, jer se skreće pažnja sa sasvim realnih afera koje se ovih dana razmotavaju - ali čak ni to nije nužno, jer su ljudi već sluđeni i paranoični.

    Slažem se sa svime (i hteo sam da napišem ovako nešto), osim sa poslednjom rečenicom. Ne bih rekao da ovo ima ulogu dimne zavese već mi više liči na pretnju - uopštenu ili nekoj sasvim konkretnoj osobi. Ono, vidi bato spremni smo i da izrokamo ako treba, nismo iznad toga, gledaj šta radiš.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 11:38 am

    Nije mi to palo na pamet, ali sasvim moguće. Za oko 50 posto režimskih poruka u poslednje vreme imam takav osećaj - da uopšte nisu upućene široj publici, nego nekim sasvim konkretnim osopama. Gangsterska domunđavanja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Erős Pista Tue Mar 16, 2021 11:57 am

    Predsednik Advokatske komore Beograda (AKB) Jugoslav Tintor izjavio je danas da je Vladimir Cvijan izbrisan iz registra AKB 17. avgusta 2018. godine, nakon zvaničnog saznanja da je preminuo.

    Tintor je agenciji Beta kazao da su za smrt Cvijana saznali nakon dopisa Poreske uprave.
     
    "Poreska uprava je tražila da se AKB izjasni da li je Cvijan aktivan advokat. Nakon provere u matičnoj službi, saznali smo da je kolega Cvijan preminuo 5. januara 2018. godine", kazao je predsednik AKB.

    Tintor je dodao da je Advokatska komora Beograda donela rešenje o brisanju iz registra i prestanku prava na bavljenje advokaturom Vladimira Cvijana sa danom smrti 5. januara 2018. godine.

    "U našem dosijeu se nalazi izvod iz matične knjige umrlih u originalu, na osnovu kojeg smo doneli pomenuto rešenje", kazao je on.

    Na pitanje Bete zašto AKB nije izdala saopštenje povodom smrti svog člana Vladimira Cvijana i zašto nije objavljena čitulja u novinama, Tintor je kazao da se za Cvijanovu smrt kasno saznalo tako da nije bilo "primereno" objavljivati čitulju.

    "Praksa AKB nije da se objavljuje saopštenje povodom smrti nekog našeg člana", rekao je Tintor.

    Dodao je da je Cvijan do smrti bio prijavljen u advokatskoj kancelariji koja se nalazila u Resavskoj ulici 21.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15065
    Join date : 2016-03-28

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by disident Tue Mar 16, 2021 12:00 pm

    Erős Pista wrote:Nije mi to palo na pamet, ali sasvim moguće. Za oko 50 posto režimskih poruka u poslednje vreme imam takav osećaj - da uopšte nisu upućene široj publici, nego nekim sasvim konkretnim osopama. Gangsterska domunđavanja.
    Imam isti utisak


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34216
    Join date : 2012-02-10

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by ficfiric Tue Mar 16, 2021 12:07 pm

    Erős Pista wrote:Nakon intenzivne gugl istrage, zaključujem: Cvijan je vrv mrtav, ali tu zapravo nema ničeg sumnjivog. Samo na osnovu ekipe s kojom je visio, šarlatana i klovnova koji su zaduženu za trećerazredne diverzije u interesu režima, a i na osnovu biografije, reklo bi se da nikad nije ni bio blizu pravoj moći, a sve i da je bio, prerano je izašao da bi imao ikakve informacije koje bi bilo koga nešto ozbiljno kompromitovale.

    Njegova smrt nije primećena, rekao bih, zbog kombinacije njegove u tom trenutku potpune javne nebitnosti i činjenice da je izgleda živeo neki relativno opskuran život (poređenja radi, trenutni predsednik njegove "stranke" je ovaj lik). Cela stvar je sada naduvana u kombinaciji "novinara" iz Tabloida i opozicione javnosti koja je u večitoj potrazi za onom jednom tajnom niti koju samo povučeš i ceo režim se momentalno razniže. Sklon sam da verujem da iza naduvavanja stoji režim - koji od ovoga svakako ima koristi, jer se skreće pažnja sa sasvim realnih afera koje se ovih dana razmotavaju - ali čak ni to nije nužno, jer su ljudi već sluđeni i paranoični.

    Ne znam kako moze da smrt ostane neprimecena u njegovoj porodici. Nije bio bas toliko nebitan.

    On se ozbiljne vlasti nikad nije dokopao ali jeste bio jedna od zvezda SNS-a u periodu 2011-3. Bio je advokat i likovima poput Joce Amsterdama i slicnim kriminalcima. I da zanemarimo politiku, smrt advokata Joce Amsterdama ipak treba biti vest


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Sotir Tue Mar 16, 2021 12:09 pm

    Не знам како бих вам рекао, низ од тога да је неко противник режима који зна незгодне тајне, умро под околностима које захтевају обдукцију, отприлике нико не зна да је преминуо, ипак не спада под "нема ничег сумњивог". Десило би да се много планета поклопи, али то се ретко дешава.

    Наравно, није ни доказ да је убивен, али боље да сачекамо још информација.
    rumbeando

    Posts : 13742
    Join date : 2016-02-01

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by rumbeando Tue Mar 16, 2021 12:12 pm

    ​Popović okačio svež članak Milice Grabež iz Tabloida. Oni tvrde ovo.

    Izvori Magazina Tabloid ukazuju da je Cvijan namamljen u Crnu Goru, da je isporučen Vučiću, a nakon surovog mučenja Vučić je naredio navijačkim grupama da ga likvidiraju.
    https://predragpopovic.wordpress.com/

    Pukovnik - Page 7 Empty Re: Pukovnik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 2:46 pm