Prva epizoda:
http://media.rtv.rs/sr_ci/specijali/9335
Druga epizoda:
http://media.rtv.rs/sr_ci/specijali/9459
СПЕЦИЈАЛНО ИЗДАЊЕ: АУШВИЦ - ЈУГОСЛОВЕНСКО СЕЋАЊЕ
Специјално издање емисије Радар "Аушвиц – југословенско сећање", које ће се емитовати у уторак 27.01. поводом 70. година од ослобођења Аушвица доноси причу о данас малобројним преживелим из овог логора смрти, са простора бивше Југославије.
Поред интервјуа са преживелима Ацом Сингером, дугогодишњим председником Савеза јеврејских општина Југославије, Олегом Мандићем, који је са 11 година живота био последњи логораш који је изашао из Аушвица и затворио врата логора, ту је преживели логораш и познати светски филмски продуцент Бранко Лустиг, који је један од два оскара добио за филм "Шиндлерова листа".
Поред данашњег доживљаја холокауста у региону, екипа Радара бавила се и судбином изложбе сећања на југословенске жртве холокауста, која се налазила у оквиру блока 17, данашњег Музеја сећања Аушвиц-Биркенау, а која је расформирана након распада бивше Југославије. О садржају нове изложбе, која неће бити отворена на 70. годишњицу од ослобођења злогласног логора, експерти и историчари из свих шест бивших југословенских република договарају се последње три и по године, у оквиру јединог заједничког пројекта новонасталих држава у региону.
Аутор и уредник емисије: Александар Рељић
Radiotelevizija Vojvodine sinoć je premijerno prikazala prvi dokumentarni film, iz serijala od ukupno pet dokumentaraca, u okviru projekta “Živeti zajedno” NDNV-a i BH novinara. Reč je o filmu “Znam šta je ofsajd”, koji govori o tome šta za društvo znači kada je sport mnogo više od igre. Između ostalog, film govori i o brutalnom ubistvu nekadašnjeg jugoslovenskog rukometnog reprezentativca Gorana Čengića, tokom opsade Sarajeva, 1992. godine. U filmu se kao protagonisti pojavljuju i brojni sportisti iz bivše Jugoslavije, koji svedoče da veze između njih nisu bile pokidane ni tokom jugoslovenskih ratova. Film predstavlja i uspomenu na velikane jugoslovenske košarke, Mirzu Delibašića i Krešimira Ćosića, a govori i o časnim i ljudskim postupcima Dragana Kapičića, Dejana Bodiroge, Bogdana Tanjevića, Zdravka Čečura, Vječislava Tolja…, kao i o akciji zajedničkog navijanja za susedne fudbalske reprezentacije, koju su organizovali mladi iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Film traje 56 minuta, a autori su Arijana Saracevic Helac i Darko Šper.
Kolegijum Radio-televizije Vojvodine saopštio je danas da je autorka serijala „Jedan na jedan“ Danica Vučenić odlučila da preuzme novi posao van novinarstava i da posle 19. marta, neće raditi tu emisiju.
Danas- Od trenutka kada sam u svojoj emisiji ugostila Olju Bećković predstavnici vlasti nisu hteli da mi dolaze u goste. Razumela sam to kao bojkot, kaže za Danas novinarka Danica Vučenić o razlozima odlaska sa RTV Vojvodine.
Šuvar i varivo wrote:Ne znam ,razmisljam sad o tome... Pokusavam da zamislim Srbiju gde je Tadic pobedio 2012te. Verovatno si u pravu, verovatno bi sve isto radio, al ne mogu da ga zamislim da pise pismo iz Davosa i da trazi radnike koji se zovu Boris Tadic. Pritiskao bi on medije putem Djilasovih agencija, ali ne verujem da bi ovo radio...
Moj utisak je da je jedan znacajan deo ovog, sto je on cekao 15 godina vlast, a usput je trpeo da ga Seselj i Nikolic zajebavaju i sad izbacuje frustracije. Bas je lican ovaj rezim, kontam najlicniji od Brozovog vremena...
Verterdegete wrote:Meni se cini da je nasla negde bolji posao, ali cisto da i ona ode kao pala zrtva za demokratiju.
Nisu ćutali - trejler from Ziveti Zajedno on Vimeo.