Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 8:12 pm

    @disident

    Ama pa fino ti je objasnio zašto ljudi u takvim predelima imaju više dece. U ruralnoj sredini tebi sedmoro dece nisu sedam troškova, već sedam radnika. Ti od njih imaš ekonomsku korist već od 7-8 godine. Druga stvar, to su anarhične zemlje, sa slabim bezbednosnim aparatom. Trebaju ti sinovi radi elementarne bezbednosti. To se ništa ne menja prelaskom u gradove, jer u afričkim gradovima nema nit industrije, nit države blagostanja koja bi to promenila. U gradovima i dalje dominira koncept porodičnog preuzetništva, pa samim tim ekonomska potreba za decom i dalje traje. A bezbednost je i dalje problem.



    On topic 

    Iz niza razloga, društvo može da se razvija isključivo sa pravilno postavljenom starosnom piramidom. Baza dole, špic gore. I ja ne vidim društveni poredak (fašizam, neoliberalizam, socijalizam) u kome to ne važi. Ne pumpa Zapad džabe stanovništvo mladim migrantima. To je očajnički potez, ali ima svoju logiku. Ne razumem kako vi vidite elementarni opstanak ovdašnjeg stanovništva, a da se trenutni nivo nataliteta makar ne održi na postojećem nivou. Može se glumeti uvređeni građanin, dok u potiljku stoji da u svakom trenutku može da se zapali na Zapad, ili da se može jahati na autsorsovanju rada odande. To može sada, ali možda neće moći sutra. A i ako bude moglo, to će biti u Vučićevoj utopiji.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 8:13 pm

    otto katz wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    Како подносиш ту тиранију кмекаваца? Страшно. Какви људи. O tempora! O mores! 
    Уместо да, као и сви културни Војвођани, у стану држе 5 кучића.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 2304934895
    Haha dobro si mu rekao.
    Maestro ubode jedan biser u sto poruka, i umesto da stane i uživa, on ga zatrpa sa sto poruka balege.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Sun Apr 08, 2018 8:17 pm

    ja ne razumem sta uskok hoce ovde od nas?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 8:18 pm

    Da se prokreiramo dok on filosofira uz košnice.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Sun Apr 08, 2018 8:20 pm

    pa ja sam se prokreirao x2 a on i dalje trazi gde se gasi svetlo. 

    mislim ljudi u ovoj zemlji se prokreiraju ali nemaju odgovarajucu boju koze,prezime ili veroispovest.


    Last edited by bruno sulak on Sun Apr 08, 2018 8:52 pm; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Sun Apr 08, 2018 8:21 pm

    Летећи Полип wrote:@disident

    Ama pa fino ti je objasnio zašto ljudi u takvim predelima imaju više dece. U ruralnoj sredini tebi sedmoro dece nisu sedam troškova, već sedam radnika. Ti od njih imaš ekonomsku korist već od 7-8 godine. Druga stvar, to su anarhične zemlje, sa slabim bezbednosnim aparatom. Trebaju ti sinovi radi elementarne bezbednosti. To se ništa ne menja prelaskom u gradove, jer u afričkim gradovima nema nit industrije, nit države blagostanja koja bi to promenila. U gradovima i dalje dominira koncept porodičnog preuzetništva, pa samim tim ekonomska potreba za decom i dalje traje. A bezbednost je i dalje problem.



    On topic 

    Iz niza razloga, društvo može da se razvija isključivo sa pravilno postavljenom starosnom piramidom. Baza dole, špic gore. I ja ne vidim društveni poredak (fašizam, neoliberalizam, socijalizam) u kome to ne važi. Ne pumpa Zapad džabe stanovništvo mladim migrantima. To je očajnički potez, ali ima svoju logiku. Ne razumem kako vi vidite elementarni opstanak ovdašnjeg stanovništva, a da se trenutni nivo nataliteta makar ne održi na postojećem nivou. Može se glumeti uvređeni građanin, dok u potiljku stoji da u svakom trenutku može da se zapali na Zapad, ili da se može jahati na autsorsovanju rada odande. To može sada, ali možda neće moći sutra. A i ako bude moglo, to će biti u Vučićevoj utopiji.

    ljudi tamo imaju puno dece zato sto je stopa smrtnosti bila veoma visoka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 8:23 pm

    Dobro.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 8:24 pm

    Pokusavam da shvatim s kim se Polip raspravlja, al mi ne ide.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 8:26 pm

    retardirani govnar nema ni psa za kog sere drugima, ali se oseca pozvan da drzi lekcije.

    a svako ko stanca decu u srbiji me zacudi, dok nigde nisam naveo da mi to smeta, no debil naravno kao i obicno nista ne razume.


    Last edited by xie saike on Sun Apr 08, 2018 8:26 pm; edited 1 time in total
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 8:26 pm

    Više ne znam ni ja.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Sun Apr 08, 2018 8:26 pm

    Летећи Полип wrote:Dobro.

    ma ozbiljno. to je primarni motiv kod ljudi. imas antropoloske studije o tome.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 8:44 pm

    Meni je ova diskusija do malopre bila za egzistencijalni nihilizam - o deci diskutuju tri lika bez iste, sa jedne strane dvojica koji mrze sve živo, sa druge jedan lik koji je malo izbirljiviji...
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 8:45 pm

    ja ne diskutujem, napisao sam dva posta na ovoj temi, a mrzim samo primitivne prostacine te shodno tome vecinu srbije.
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 8:52 pm

    ja sam pravio decu kad se to nije smelo!
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 9:03 pm






    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 2304934895 

    #Ljubav #Elegancija #Ostvarenje
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 9:25 pm

    Летећи Полип wrote:

    #Ljubav #Elegancija #Ostvarenje
     + разноликија генетика = виталнија деца = боље него да су се оженили "из свог села".


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 9:34 pm

    Sotir wrote: o deci diskutuju tri lika bez iste

    Дискутујем о политици владе, шта сад, треба да будем глумац да бих подржавао субвенције за културу, научни радник да бих подржавао улагања у науку или породиља да бих имао кредибилитет да браним новчане подршке рађању деце.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 4101625831


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by lalinea Mon Apr 09, 2018 12:16 am

    uskok i ajduk wrote:Е сад, зашто потенцирам на обичним људима.
    Оправдано се узима да рађање 3-4 детета ограничава жену да развије своје духовно биће, да оствари пун потенцијал, ако је научница не може да заврши књиге, ако је правница, економисткиња, инжињерка, каскаће за колегама, зарађивати мање, итд. Али никако не видим зашто, када Ана Б. из буџета да 20.000 месечно некој продавачици, конобарици, радници, то њу неће мотивисати да се уместо послу који мрзи (где прима исто 20 000) посвети одгајању деце.
    A ovo je jos jedan biser iz tvoje palete nemanja pojma o stvarnom zivotu i svetu. Mozda joj je partner stay home roditelj, mozda institut na kome radi ima daycare u sklopu zgrade pa zene mogu da se vrate na posao cim to zazele i da ne zrtvuju dojenje i sta ti ja znam, mozda je zakon u npr vojsci takav da joj odsustvo ne utice na napredovanje kroz cinove pa ne zaostaje za svojom klasom (sve istiniti primeri)... Svet u kome se ne podrazumeva da je The Majka jedina sposobna da se brine o deci izgleda mnogo drugacije od tih tvojih fasistickih fantazija.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Mon Apr 09, 2018 12:21 am

    lalinea wrote:

    A ovo je jos jedan biser iz tvoje palete nemanja pojma o stvarnom zivotu i svetu. Mozda joj je partner stay home roditelj, mozda institut na kome radi ima daycare u sklopu zgrade pa zene mogu da se vrate na posao cim to zazele i da ne zrtvuju dojenje i sta ti ja znam, mozda je zakon u npr vojsci takav da joj odsustvo ne utice na napredovanje kroz cinove pa ne zaostaje za svojom klasom (sve istiniti primeri)... Svet u kome se ne podrazumeva da je The Majka jedina sposobna da se brine o deci izgleda mnogo drugacije od tih tvojih fasistickih fantazija.


    Ti si naravno svesna da su sve ovo privilegije više srednje klase.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Mon Apr 09, 2018 1:23 am

    taj novac nije podsticaj zeni da napusti posao i bude tzv. homemaker vec da se ne obesi kada muz izgubi sljaku a ona ne moze da radi i treci posao. drugim recima tzv. srpkinja ce uzimati novac od drzave i dalje raditi (uglavnom). nama je veselje kada jednom u dva meseca odemo da skupimo deciju radost od deteta no. 2.

    inace ponavljam sva ta davanja vec postoje samo su sada konacno ispratila rast stvarnih troskova zivota. sve je ovo postojalo poslednjih 30 godina a natalitet su obarali ratovi, egzodus i nemastina.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by boomer crook Mon Apr 09, 2018 1:28 am

    najveci problem sa svim ovim merama je to:

    1. da su nedovoljne

    2. vucic prosipa kiselinu ko kraljica elijena po teveu dok njegovi orci lupaju u dobose kako je ovo stvar rane regrutacije za neki rat.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Mon Apr 09, 2018 1:33 am

    pa ko jebe njega i bagru radikalsku kad im niko ne veruje da je ista sto urade for good cause
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by lalinea Mon Apr 09, 2018 1:44 am

    Летећи Полип wrote:
    lalinea wrote:

    A ovo je jos jedan biser iz tvoje palete nemanja pojma o stvarnom zivotu i svetu. Mozda joj je partner stay home roditelj, mozda institut na kome radi ima daycare u sklopu zgrade pa zene mogu da se vrate na posao cim to zazele i da ne zrtvuju dojenje i sta ti ja znam, mozda je zakon u npr vojsci takav da joj odsustvo ne utice na napredovanje kroz cinove pa ne zaostaje za svojom klasom (sve istiniti primeri)... Svet u kome se ne podrazumeva da je The Majka jedina sposobna da se brine o deci izgleda mnogo drugacije od tih tvojih fasistickih fantazija.


    Ti si naravno svesna da su sve ovo privilegije više srednje klase.
    ovo za vojsku nije (vazi za sve u vojsci) a ni postdocove ne bih bas zvala visom srednjom klasom. takodje postoji gomila porodica u svim stalezima gde samo jedan roditelj radi (ja sam se osvrnula na uskokovu konstrukciju da materinstvo pogadja samo zene - uopste ne mora da bude tako)...ali sam svesna da su ovo vrlo izolovani primeri, medjutim i kao takvi pokazuju sta znaci preduzimati konkretne mere da se podrzi odluka zene da ima decu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Mon Apr 09, 2018 8:02 am

    lalinea wrote:
    uskok i ajduk wrote:Е сад, зашто потенцирам на обичним људима.
    Оправдано се узима да рађање 3-4 детета ограничава жену да развије своје духовно биће, да оствари пун потенцијал, ако је научница не може да заврши књиге, ако је правница, економисткиња, инжињерка, каскаће за колегама, зарађивати мање, итд. Али никако не видим зашто, када Ана Б. из буџета да 20.000 месечно некој продавачици, конобарици, радници, то њу неће мотивисати да се уместо послу који мрзи (где прима исто 20 000) посвети одгајању деце.
    A ovo je jos jedan biser iz tvoje palete nemanja pojma o stvarnom zivotu i svetu. Mozda joj je partner stay home roditelj, mozda institut na kome radi ima daycare u sklopu zgrade pa zene mogu da se vrate na posao cim to zazele i da ne zrtvuju dojenje i sta ti ja znam, mozda je zakon u npr vojsci takav da joj odsustvo ne utice na napredovanje kroz cinove pa ne zaostaje za svojom klasom (sve istiniti primeri)... Svet u kome se ne podrazumeva da je The Majka jedina sposobna da se brine o deci izgleda mnogo drugacije od tih tvojih fasistickih fantazija.

    Е сад, тако сваку моју мисао можеш да изврнеш да би се свађала. DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 4101625831 Ја сам имао у виду оптимално време за рађање. Ако је планирала 4 детета, прво дете ће родити почетком својих 20-тих, што значи да га рађа у време када још није направила каријеру. (и није баш сасвим сигурна ни да ли ће успети у томе.) Мислио сам првенствено на женину духовну потребу, тј. потребу неких жена, да сазнају све о себи, да открију ко су и шта желе, па да онда почну са рађањем, тј. да одложе рађање за период када ће бити сигурније шта желе, а тада тешко да ће имати 4 детета. А нисам писао да је апсолутно немогуће рађати и бити успешна жена. Иначе, твоје су фашистичке фантазије о набилдованој супер жени од каријере, која се физички и материјално еманципује, а остаје духовно проста.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Mon Apr 09, 2018 8:54 am

    lalinea wrote:
    A ovo je jos jedan biser iz tvoje palete nemanja pojma o stvarnom zivotu i svetu. 
    A onda je nastavio još jače...

    Mislio sam i ja da mu napišem nešto slično, ali stilski malo drugačije, ali kako su mu sva pisanja ovde u istom M.O, zapitah se čemu to.

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 4 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:52 am