Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 6:37 pm

    Не одгаја само она. Ваљда и супруг има неке приходе.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 6:51 pm

    uskok i ajduk wrote:
    disident wrote:a to je ovo sto uskok radi umesto da objasni benefite koje uziva populacija subsaharske afrike od tolike stope fertiliteta

    То се правиш да не знаш, а мислим да си сам цитирао социолошке радове о томе. У сиромашним, руралним подручјима, деца се планирају као "испомоћ" да би се економија куће/имања одржала. У развијенијим деловима света деца нису толико пресудна за опстанак, чак нису уопште, али остају емоционална/биолошка потреба, која може да се компензује на друге начине. (путовања, кућни љубимци и слично) 

    стаљиниста-титоиста wrote:
    Ili da objasni sto je ta brojna omladina pre besklasnog drustva bila sklona revoluciji kada joj je bilo toliko dobro u toj stopi fertiliteta. Ali jebiga, sto bi se on bavio time, nisu mu zmajevi to pojasnili do kraja.

    То ти је лепо Летећи Полип објаснио. Млада популација је склона прихватању нових идеја, додуше није да су тада добили шведски сто са идејама, него су могли да пригрле само ту једну, због несрећног сплета историјских околности. Али чињеница је да се средовечна и старија популација конзервативније/обазривије односи према новим идејама.
    1. Pisao sam o percepciji detinjstva i dece kroz proslostm ne u sadasnjosti. Svuda u svetu se ruralna naselja smanjuju, a siromastvo u africi nije povezano sa nedostatkom radne snage. Manje vise sve je omaseno. Kada pricas o razvijenim zemljama i emocionalno bioloskoj potrebi, idalje nastavljas da se pravis glup. Vucic i brnabic i spc ne pricaju o tome da se deca uopste ne radjaju nego da se radjaju u premalom broju. I to direktno kazu, treba nam troje, cetvoro pa i vise deteta po porodici a ne jedno ili dva. Pretpostavljam da se slazes da jedno dete zadovoljava emotivno bioloske potrebe koliko i troje, tako da i to otpada

    2. Te mlada stara populacija podele su prilicno besmislene iskreno i bez obzira sto postoje neka kretanja u anketama nema ni govora o naucnoj cinjenici. Npr u Srbiji imas vec godinama eksploziju konzervativnih stavova medju mladima


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Filipenko Sun Apr 08, 2018 6:58 pm

    uskok i ajduk wrote:Не одгаја само она. Ваљда и супруг има неке приходе.


    Valjda.

    Nije isto kada sebe izdrzavas od 20 hiljada ili ako muz i zena imaju po 20-30 hiljada i sada odjednom treba jos i beba.

    Primeti da nisam ulazio u izmisljotinu da ta zena koja radi za 20 hiljada dobije 20 hiljada od drzave. Naravno da ne dobije. Dobije neki procenat od toga. Posle X meseci. Ako je legalno prijavljena. A kad zatrudni, dobije otkaz.


    Last edited by Filipenko on Sun Apr 08, 2018 6:59 pm; edited 1 time in total
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 6:59 pm

    Mozemo i da zamislim da se recimo stopa radjanja u Srbiji nekom magijom od sutra podigne na nivo Nigera. Sta bi smo dobili sa tim? 
    Za razliku od nemacke npr koja ima potrebu za radnom snagom, srbija sa nezvanicno preko 25% nezaposlenosti, i prosecnom platom od 250 evra  nema nikakvu potrebu za novom radnom snagom. Znaci u ovako disfunkcionalnoj neoliberalno pajtaskoj ekonomiji ti magicni novorodjeni bi idalje bili visak koji bi vrv emigrirao ka inostranstvu. Trenutni kapaciteti u vidu bolnickih kreveta, med osoblja i resursa u porodilistima su iovako mali, tako da bi nastala katastrofa u tom delu. Slicno je i po pitanju obrazovanja, socijalne zastite, prava. Svi segmenti se raspadaju, fali svega i sve je loseg kvaliteta. Plate bi ostale iste dok bi se troskovi zivota prosecne porodice ucetvorostrucili. Ukratko niger srece kvadraturu kruga


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Filipenko Sun Apr 08, 2018 7:00 pm

    Reportovao bih te zbog rasizma i koriscenja reci "niger" ali isto mrzim crnce pa necu. DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 2952840586
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 7:03 pm

    Prijavi me na ppp lololo


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 7:08 pm

    disident wrote:




     Vucic i brnabic i spc ne pricaju o tome da se deca uopste ne radjaju nego da se radjaju u premalom broju. I to direktno kazu, treba nam troje, cetvoro pa i vise deteta po porodici a ne jedno ili dva. Pretpostavljam da se slazes da jedno dete zadovoljava emotivno bioloske potrebe koliko i troje, tako da i to otpada

    И шта ту није тачно? Треба нам. Влада је нагласила да ће пружати континуирану новчану подршку, од прилике у висини минималца (30 000)  женама које се одлуче да роде 4 детета. Можда то женама које фигурирају ка Београду није нека специјална мотивација, али женама у провинцији - то је скоро 2 плате једне продавачице у малом месту.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 7:09 pm

    kome treba, tebi?

    koliko komada treba da ti najebemo?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 7:14 pm

    Друштву. Као што нам треба нова енергија (електране, итд) тако нам треба и млада популација за било какав раст у будућност. 5-октобарски хедонистички концепт размишљања на кратке стазе је прошлост.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 7:14 pm

    uskok i ajduk wrote:
    disident wrote:

    И шта ту није тачно? Треба нам. Влада је нагласила да ће пружати континуирану новчану подршку, од прилике у висини минималца (30 000)  женама које се одлуче да роде 4 детета. Можда то женама које фигурирају ка Београду није нека специјална мотивација, али женама у провинцији - то је скоро 2 плате једне продавачице у малом месту.
    Ja sam napisao sta bi se desilo kada bi se desila da stopa radjanja u sadasnjoj srbiji(a nece se desiti) skoci na taj nivo.
    Sad stvarno ocekujem da napises zasto je ona potrebna jer meni ne pada nijedan racionalan razlog na pamet.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 7:17 pm

    Какав ниво? Ово је сад борба да на дуги рок останемо на овом броју на којем смо сад.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 7:17 pm

    uskok i ajduk wrote:Друштву. Као што нам треба нова енергија (електране, итд) тако нам треба и млада популација за било какав раст у будућност. 5-октобарски хедонистички концепт размишљања на кратке стазе је прошлост.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 2304934895
    Ne znam kako da ti kazem, ali ti vrv mislis da nam treba vise mlade populacije. Ako mislis na bilo kakav ekonomski rast i rast standarda, preporucujem da pogledas one tabele na viki i vidis u kakvoj korelaciji stoje siromastvo, prosperitet,stopa radjanja i starosna struktura populacije.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 7:23 pm

    to su gluposti, nama nije potrebna mlada populacija, ona je potrebna jurama i ostalima
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 7:24 pm

    uskok i ajduk wrote:Какав ниво? Ово је сад борба да на дуги рок останемо на овом броју на којем смо сад.
    Prvo to nije borba, vec dizanje tenzije i skretanje teme jednog psihopate, kome se namestilo da posle zlih ustasa i krvozednih siptarskih terorista, te nedelje na tapetu informeru,kod dea i sarape, marica i bulica, itd budu zene. Btw problemi Srbije, oni pravi, sistemski nisu u natalitetu, on je samo posledica tih problema


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 7:27 pm

    uskok i ajduk wrote:Друштву. Као што нам треба нова енергија (електране, итд) тако нам треба и млада популација за било какав раст у будућност. 5-октобарски хедонистички концепт размишљања на кратке стазе је прошлост.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 2304934895

    Hajde ti nauci da za pocetak normalno komuniciras sa zenskim rodom, nadji sebi partnerku i pravite svoje dece koliko vam je drago, a "nas" ostavi na miru, pre bih se ubio nego da mi ti propisujes kako cu da zivim.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 7:30 pm

    Mr. Moonlight wrote:to su gluposti, nama nije potrebna mlada populacija, ona je potrebna jurama i ostalima
    Aman niko se ne bavi populacijom u srbiji na taj nacin niti ikome treba, u juri ce da rade i ljudi od 67 godina ako je potrebno. Da ne pominjem da velikih stranih investicija nema, u ovako nezdravoj ekonomskoj sredini, bez vladavine prava nema nikakvih strani  investitora koji cekaju u redu da uloze u fabrike po srbiji, al avaj nema radnika 
    Ima samo izuzetaka u vidu mutnih kombinacija sa vlastima i to je to


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 7:31 pm

    Meni je super kako u masti mladih nedicevaca prodavacice nemaju sopstvo, unutrasnji zivot, potrebe za samousavrsavanjem itd. Ili si vrhunska naucnica, ili sedi kuci i radjaj decu. Da prodavacice mogu da se bave sportom, plesom, pevanjem, planinarenjem, da u slobodno vreme citaju knjige, pisu pesme, slikaju, sviraju u bendu, pisu blog, to nedicevac uopste ne razmatra. 

    Neko ce primetiti da ni nedicevac nije naucnik, ni veliki umetnik, ni captain of industry, niti se uopste bavi poslom od ikakvog znacaja za siru zajednicu. Ali nedicevac je nesto drugo,  on nije obican, on ima duhovni zivot itsl, docim prodavacica u nedicevskoj  fantaziji nema nikakav duhovni zivot i ima se iskoristiti kao inkubator za male vojnike ili, sto je verovatnije, za buduce prodavacice i radnike u Juri od cijih ce se prihoda nedicevcu isplacivati penzija za zasluge za narod.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 7:35 pm

    Vasilij wrote:
    uskok i ajduk wrote:Друштву. Као што нам треба нова енергија (електране, итд) тако нам треба и млада популација за било какав раст у будућност. 5-октобарски хедонистички концепт размишљања на кратке стазе је прошлост.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 2304934895

    Hajde ti nauci da za pocetak normalno komuniciras sa zenskim rodom, nadji sebi partnerku i pravite svoje dece koliko vam je drago, a "nas" ostavi na miru, pre bih se ubio nego da mi ti propisujes kako cu da zivim.
    На који начин се теби прописује било шта? Или мени? Ако бих се одлучио на четворо деце, свакако ми не би отежало ситуацију то што ће ми парнерка добијати од државе једну плату.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Filipenko Sun Apr 08, 2018 7:36 pm

    Da ne zaboravimo da je duhovni vodja pre samo koju godinu prozivao zene da vole da zatrudne jer im je tako lakse, drzava da 10k dinara tamo, 11 vamo, plus malo socijalna pomoc i onda ne moraju da rade.


    Dakle pošto stalno kukaju svi kako nemamo, kako imamo problema sa demografijom, jer malo prava imaju porodilje. Porodilje kod nas imaju 12 meseci, 18 meseci, pa do 2 godine, a u Nemačkoj da se obesite ne možete da dobijete 6 meseci - rekao je tada Vučić.

    Znate kako to izgleda - ja sam, koliko godina već imam, toliko mator imam dvoje dece, socijalni slučaj, uzmem po 4.000, 4.500 dinara na po dete, 9.000, plus 10, 11.000 ovako, eto meni minimalne plate, što ja da idem onda da radim. Znate koliko takvih slučajeva imamo, jer znate da se i na po dete dobija novac - pojasnio je Vučić.


    Obaska sto je masno lagao za prava porodilja u Nemackoj, ali na to smo i navikli od djubreta.


    Last edited by Filipenko on Sun Apr 08, 2018 7:37 pm; edited 1 time in total
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 7:36 pm

    @wm,
    A masti u Nedićevaca nikad nije nedostajalo...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Filipenko Sun Apr 08, 2018 7:38 pm

    Plus sto kontam da naprednjaci, bas kao i raniji nosioci vlasti, masovno prijavljuju svoje devojke, kurve i supruge na razne socijale i beneficije koje im se redovno isplacuju.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by паће Sun Apr 08, 2018 7:39 pm

    Парола "узми док има"?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 7:41 pm

    Sotir wrote:@wm,
    A masti u Nedićevaca nikad nije nedostajalo...

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 3579118792

    Pacizam!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 7:43 pm

    William Murderface wrote:prodavacice nemaju sopstvo, unutrasnji zivot, potrebe za samousavrsavanjem itd. Ili si vrhunska naucnica, ili sedi kuci i radjaj decu. Da prodavacice mogu da se bave sportom, plesom, pevanjem, planinarenjem, da u slobodno vreme citaju knjige, pisu pesme, slikaju, sviraju u bendu, pisu blog, 

    Кад се лиши осмочасовног/десеточасовног радног времена има више времена и за све те друге активности. 
    Али ствар је њене процене шта ће урадити, ствар њених амбиција.
    Можда је њој лакше да одгаја 4 детета уз помоћ вртића/супруга/мајке/оца него да ради за минималац.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 8:02 pm

    .... хоћу рећи, многима је "сопство" да се остваре као отац или мајка (просто, воле те улоге) , нису сви талентовани да буду духовни љотићевци са великом продукцијом топика шаљивих назива.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! - Page 3 Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:54 am