Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kesić u ril tajmu

    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 10:20 am

    Pa to je uvek jedino merilo svega, zar ne?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 10:32 am

    "Courage is the first of human qualities because it is the quality which guarantees the others."
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by boomer crook Wed Jan 06, 2016 10:45 am

    ne znam za sisanstvo ali RTS je veliki sistem koji je tesko iskontrolisati u potpunosti. to cak ni milosevic nije uspeo odmah.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 10:52 am

    Obrati pažnju na činjenicu da piše "courage", a ne "da se ne izgleda kao sisica u Verterovim očima".

    That said, ja više uopšte ne razumem šta ti tvrdiš - da je Kesić deo zavere? Koje, čije, s kojom namerom? Ili da nije, da ga je zavera prosto dovela tu, ali da on sam nije njen deo? Šta se time postiže? Šta je cilj?

    Ja mislim da postoji ozbiljna sklonost da se preceni Vučićeva moć i kontrola nad medijima, ili bar način na koji se ona vrši. Postoje mediji nad kojima on nesumnjivo ima totalnu kontrolu, ali RTS nije jedan od njih, što se dokazuje i periodičnim napadima na RTS-ove novinare. Nema dve nedelje od kako je Neša Slinac na Studiu B grmeo kako Olja Kovačević mora javno da kaže kolika joj je plata, itsl. Ovo ne znači da je RTS kakav jeste, nekakav paragon nezavisnog novinarstva, već upravo ono što sam rekao, da njihovi novinari, za razliku od onih na većini privantih televizija, imaju izvenu meru autonomije.

    Ako mene pitaš, scenario je išao ovako. A Sada Rada je odlučila da pozove Kesaru jer ga narod voli, a možda su i drugari privatno. Uredništvo nije imalo nikakav naročit problem s tim, jer je emisija zabavnog tipa, a ona ga zove da kuva, a ne da komntariše aktuelne događaje. Kesara je međutim napravio šou, a Rada se malo ufrkisala. Eto, to je otprilike to.

    JBt, nije ovo Truman Šou, nego Vučić Šou.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 10:56 am

    Aj pisi jos malo, da vidim dokle si tacno spreman da ides samo da ti Kesara ne ispadne vulva.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 11:00 am

    Oh, grow up.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by plachkica Wed Jan 06, 2016 11:27 am

    Ovo je valjda iz dve scene napravljen snimak?
    Gledala sam emisiju i Rambo i gomila njih iz sportske redakciju su bili gosti, zezali su Kesića da će završiti u zatvoru, Frajle su mu otpevale Zenica bluz.
    (Emisija je inače debilno zabavna.)
    U prvom Kesićevom nastupu Rada ga je i prekinula, a u pauzi kao da su se dogovorili da ide pa šta bude. I nije bilo ništa.
    Kesić verovatno sebi diže ulog pred mart što je skroz legitimno.

    I jbt Verter, kako možeš porediti emisiju kod DJV i bilo koju emisiju na RTS?

    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 11:36 am

    William Murderface wrote:

    That said, ja više uopšte ne razumem šta ti tvrdiš -
    da je Kesic besramni samopromoter, koji stalno koristi pretnju cenzurom da promovise svoju uzasno dosadnu emisiju.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 11:41 am

    Pa u kapitalizmu smo svi svoji besramni samoptromoteri, ti bi to trebalo da znaš bolje od bilo koga. Ali naravno, nije to bio predmet rasprave.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 11:48 am

    to je pravo pitanje... ko ga je i kako pozvao je nevazno..mozda je autorska emisija stvarno, mozda se stvara iluzija da postoji neka javnost... nevazno...zaasto se odazvao?
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by plachkica Wed Jan 06, 2016 11:50 am

    Zato što nije siguran da li još uvek ima posao, te je rešio da se na neki način obezbedi.
    Ima li tu nešto loše?

    Mogao je da krene i da se uvlači kao ostali, ali on je odabrao ovu taktiku.
    Ne vidim problem.
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 11:51 am

    dži šuvare, ja bih baš volela da ti napišeš memoare pa da čitam kako izgleda život bez kompromisa.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 11:55 am

    O tome možemo samo da nagađamo, ja kažem - RTS nije isto što i Pink i nije izložen istom nivou kontrole. U tom smislu, ne mislim da je isto otići na RTS i na Pink, između ostalog i zato jer se na Pink ide samo bi se vikalo "Svaka čast Vučiću", ili da mi se bivalo sparing partnerom Draganu J. i ostaloj bagri. Kesić ovde nije bio ni jedno ni drugo.

    Nije mi Kesra ni rod ni pomoz bob, i imam vrlo ambivalentan odnos prema onome što radi, ali mi nije baš jasno otkud ovoliki hejt i šta se zapravo od njega ili od bilo koga očekuje? Nije mi jasan ni taj zahtev da se kritikom Vučića itsl. imaju baviti samo vitezovi čista srca, sa mislima izvan svake samopromocije i profita.

    Sve što iole liči na otpor, kritiku, satiru ima se obezvrediti jer nije... šta?

    Kesara naravno promoviše svoju emisiju od koje živi, ali to ne znači da radi samo to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by паће Wed Jan 06, 2016 12:09 pm

    Šuvar i varivo wrote:to je pravo pitanje... ko ga je i kako pozvao je nevazno..mozda je autorska emisija stvarno, mozda se stvara iluzija da postoji neka javnost... nevazno...zaasto se odazvao?

    Зато што је бесрамни самопромптер као и сав нормалан свет данас? Нема лоше рекламе.

    William Murderface wrote: Nije mi jasan ni taj zahtev da se kritikom Vučića itsl. imaju baviti samo vitezovi čista srca, sa mislima izvan svake samopromocije i profita.

    Штавише, уверљивији су ови којима АВ смета по џепу. Који ће наглас да кажу шта им је све пропало и колико их је коштао, и колико тога није урађено јер власт смета.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 12:13 pm

    plachkica wrote:

    I jbt Verter, kako možeš porediti emisiju kod DJV i bilo koju emisiju na RTS?



    A ko ih poredi? Oni nisu isto, ali su deo istog mehanizma.



    Digne se vreva oko slobode medija. Grlate bundzije (koje nisu mnogo opasne) se pozovu na RTS, B92 ili neki drugi medij koji je stereotipno prozapadni. I tu se onda nesto metiljavo prosere protiv rezima. Na to Informer i Pink prohisterisu nekoliko dana i onda opet mrak. I onda Vucic u sledecem intervjuu kaze: "Pa vidite da su ti ljudi na medijima. Konkretno tu i tu. A Vucicevic je moj prijatelj. Sa njime se ne slazem u mnogim stvarim. Ne svidja mi se to sto radi protiv ________, ali ne zelim da se mesam u bilo ciju urednicku politiku". I to je kraj price. Posle ako Kesica i ukinu (za sta bi mene licno boleo kurac), samo ce se pokazati na sve ovo.


    Daj jebote. Televizija daje skec vodecem voditelju sa konkurentske televizije...
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 12:17 pm

    Pa Vučić će za svaku kritiku da kaže da je dokaz postojanja pluralizma mišljenja i nepostojanja cenzure. Ko hoće to da izbegne može samo da ćuti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 12:18 pm

    plachkica wrote:Zato što nije siguran da li još uvek ima posao, te je rešio da se na neki način obezbedi.
    Ima li tu nešto loše?

    Mogao je da krene i da se uvlači kao ostali, ali on je odabrao ovu taktiku.
    Ne vidim problem.
    Onda nek ne govori drugima da ne idu na Pink.. to je tv gde Vucic donosi mape i nesto pokazuje i koji imaju tekst o tome kako je Vucic pomogoa njihovoj cistacici
    gagorder wrote:dži šuvare, ja bih baš volela da ti napišeš memoare pa da čitam kako izgleda život bez kompromisa.
    zvace se "catching colds and missing trains" Kesić u ril tajmu - Page 3 1143415371
    William Murderface wrote:O tome možemo samo da nagađamo, ja kažem - RTS nije isto što i Pink i nije izložen istom nivou kontrole. U tom smislu, ne mislim da je isto otići na RTS i na Pink, između ostalog i zato jer se na Pink ide samo bi se vikalo "Svaka čast Vučiću", ili da mi se bivalo sparing partnerom Draganu J. i ostaloj bagri. Kesić ovde nije bio ni jedno ni drugo.

    Nije mi Kesra ni rod ni pomoz bob, i imam vrlo ambivalentan odnos prema onome što radi, ali mi nije baš jasno otkud ovoliki hejt i šta se zapravo od njega ili od bilo koga očekuje? Nije mi jasan ni taj zahtev da se kritikom Vučića itsl. imaju baviti samo vitezovi čista srca, sa mislima izvan svake samopromocije i profita.

    Sve što iole liči na otpor, kritiku, satiru ima se obezvrediti jer nije... šta?

    Kesara naravno promoviše svoju emisiju od koje živi, ali to ne znači da radi samo to.
    Gore je nego Pink, jer se vise od njega ocekuje.

    Ne mora se biti vitez, sta sad , sto se mene tice moze se biti i jebeni Pajtic samo sto on ne ume covek... Ruzno je samo da se koristi pretnja cenzurom za samopromociju, nemam nikakav problem sa samopromocijom kao takvom. Svaki put kad se nesto desilo (pustili reprizu,pregovarali oko termina i slicno) on je dizao tenziju. Ruzno je to.

    Mozda je smesno pricati o tome u ovakvim okolnostima, ali sta sad : I sam Stjuartov format u americkom kontekstu, je izgubio na znacaju, nije se on povukao samo zato sto je dovoljno zaradio i hoce da snima filmove...Oliverov format je vec znatno drugaciji, znatno vise aktivisticki. Osim toga, neprenosivo je u nas medijski i politicki kontekst, jer je njihov politiki zivot okostao i veoma ritualan, pa je emisija koja to dekonstruise delovala edzi, kod nas je Velja Ilic politicar, to ne moze da se parodira i hiperbolise...

    I pre svega- nema ono nesto. Ne znam sta je to nesto, al sam dovoljno dugo konzument sadrzaja da znam kad neko ima. On nema.
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 12:26 pm

    plachkica wrote:Ovo je valjda iz dve scene napravljen snimak?
    Gledala sam emisiju i Rambo i gomila njih iz sportske redakciju su bili gosti, zezali su Kesića da će završiti u zatvoru, Frajle su mu otpevale Zenica bluz.
    (Emisija je inače debilno zabavna.)
    U prvom Kesićevom nastupu Rada ga je i prekinula, a u pauzi kao da su se dogovorili da ide pa šta bude. I nije bilo ništa.
    Kesić verovatno sebi diže ulog pred mart što je skroz legitimno.

    I jbt Verter, kako možeš porediti emisiju kod DJV i bilo koju emisiju na RTS?


    ja mislim da ti moras pogledati talk show malokurskog na tv bijeljina Kesić u ril tajmu - Page 3 1399639816 ima gosti ima sale ima sve

    evo da ne kopas 

    https://youtu.be/qwMfrPO2xKY


    Last edited by ognica efimera on Wed Jan 06, 2016 12:29 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 12:28 pm

    Pa na stranu kritika njegovog humora - he's no John Stewart, that's for sure. Ovo za "korišćenje cenzrue", stvarno ne vidim šta je tu "ružno" - mislim da je jasno da nad tom emisijom visi vrlo ozbiljna mogućnost otkazivanja, kao i da su ih sada prekinuli praktično usred sezone, opet iz političkih razloga. Na njemu je da vidi šta će s tim, i da li će to da trpi ili da se bori za emisiju, ali stvanro ne razumem tu kritiku, "ružno je to". Mislim, wtf, naravno da treba da se dere na sav glas ako postoji opasnost da mu ukinu emisiju.

    Jasno je da tu taktiziraju i oni i on - oni ne smeju baš olako da ga ukinu, ne nakon buke oko Utiska, a on koristi tu njihovu nespremnost da produži svoj ugovor. Jedno je sigurno - njegova kritikavlasti se ni u jednom trenutku nije otupela. Ne smatram da je zbog toga heroj, ali islim da je prilično glupo optuživati ga da je "sisica".

    Konačo, nevezano za to - mislim da njegova emisija radi ozbiljan posao - nama je većina idiotizama koje on reciklira već poznata (sa neta), ali većini gledalaca nije, i dobro je da postoji emisija u kojoj se oni seciraju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Guest Wed Jan 06, 2016 12:34 pm

    u pravu si u poslednjem stavu skroz. samo tu je ono da mnogima kao da su odsecene ruke noge i glave ako nestanu olje, kesici i sl, sa nekih prajm termina na velikim tv. to je prilicno lose.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 12:36 pm

    Naravno da je loše.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by plachkica Wed Jan 06, 2016 12:39 pm

    ognica efimera wrote:
    plachkica wrote:Ovo je valjda iz dve scene napravljen snimak?
    Gledala sam emisiju i Rambo i gomila njih iz sportske redakciju su bili gosti, zezali su Kesića da će završiti u zatvoru, Frajle su mu otpevale Zenica bluz.
    (Emisija je inače debilno zabavna.)
    U prvom Kesićevom nastupu Rada ga je i prekinula, a u pauzi kao da su se dogovorili da ide pa šta bude. I nije bilo ništa.
    Kesić verovatno sebi diže ulog pred mart što je skroz legitimno.

    I jbt Verter, kako možeš porediti emisiju kod DJV i bilo koju emisiju na RTS?


    ja mislim da ti moras pogledati talk show malokurskog na tv bijeljina Kesić u ril tajmu - Page 3 1399639816 ima gosti ima sale ima sve

    evo da ne kopas 

    https://youtu.be/qwMfrPO2xKY
    Njegova emisija je verovatno samo debilna, Rada je debilno zabavna Kesić u ril tajmu - Page 3 1143415371

    Emisija za domaćice, a i bio je Memedović, a već sam priznala svoj drul Kesić u ril tajmu - Page 3 1143415371
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by plachkica Wed Jan 06, 2016 11:10 pm

    Ubili su snimak Klin čorbe.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Erős Pista Wed Jan 06, 2016 11:11 pm

    Da. Pa vlasništvo RTS-a, verovatno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by 1088 Tue Mar 22, 2016 2:59 am

    cenim da će jedna od bitnijih spoznaja nakon predstojećih izbora biti ta da su šaljenje programi sa političarima i blamantni youtube klipovi vlasti skinuli čitavih 0,0000001 posto glasova.

    Kesić u ril tajmu - Page 3 Empty Re: Kesić u ril tajmu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 11:16 pm