Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Racković i NDM BGD

    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-23

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue Mar 06, 2018 3:36 pm

    bela maca wrote:@miki Tvoj post se svodi na to, kurca se napasi sam...@vasa ima prava na sudu. Ako već u javnom prostoru radi takve stvari, neka bude spreman i na osudu te javnosti.

    Ne, moj post se ne svodi na to da "ženama ne treba da se veruje", bestidni zilotu.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by bela maca Tue Mar 06, 2018 3:38 pm

    Vasilij wrote:
    bela maca wrote:Ako već u javnom prostoru radi takve stvari, neka bude spreman i na osudu te javnosti.

    Dakle nema pretpostavke nevinosti, nema pravo na odbranu, kriv je i tačka. OK.
    Ima pretpostavke nevinosti na sudu. Za ovakve slučajeve znamo da nikad ne dodju do suda. I šta onda žrtva ima od toga? Nikom ništa? U situacijama kada se veći broj žena požali na nedolično ponašanje nekog muškarca ja imam tendenciju da im poverujem.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-23

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue Mar 06, 2018 3:39 pm

    Da li si svesna da bukvalno izgovaraš da je u redu da se pozove na linč čoveka bez dokaza. Mislim, bez ikakvog preterivanja to jebeno izgovaraš upravo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Filipenko Tue Mar 06, 2018 3:40 pm

    Sta je uopste uradio? Pominje se "napastvovanje", to moze biti i pokusaj silovanja (mada verujem da bi onda upotrebili eksplicitniji izraz), a moze da bude da ju je pomazio po guzi, uhvatio za sisu ili joj pokazao svoje spolovilo par sekundi.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Zuper Tue Mar 06, 2018 3:40 pm

    Rozita wrote:Sneg se topi, a meni u glavi samo to da ne pada sneg da pokrije breg vec da svaka zverka ostavi svoj trag.
    Kako su sve mudonje solidarne sa "legendom grada Beograda", to je za case study.
    Alal vam mosnice, sto bi rekao vas drugar Ivan Milenkovic.

    Koleginica, samo da znate da vas podrzavam.
    Secite racka ako je napastvovao devojku. Bez ironije.
    I nemojte se mnogo srditi na Vasilija, on voli Vucica, kao i mnogi vasi koji vas kao podrzavaju.
    Inace ste trebali da pitate Milicu zasto je zadrzala devojacko prezime kada vas je napala(je l bilo dogovora? Racković i NDM BGD - Page 3 1241126653 ) da ste Sorosevi placenici i strani izdajnici.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue Mar 06, 2018 3:42 pm

    Zuper wrote:
    Koleginica, samo da znate da vas podrzavam.

    ti podržavaš pravo muškaraca da određuju ženama šta će raditi sa svojom utrobom, kao i da im paraju utrobe bajonetom ako su pogrešne vere, so there is that.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue Mar 06, 2018 3:43 pm

    Mislim, na ovom forumu je sa odobravanjem pisano kako je jedan od najdoslednijih protivnika Milosevica (ovo bez ironije) po prijemima i zurkama sve do smrti u prilicno poodmaklim godinama imao obicaj da hvata zene za dupe. Zamislite samo da je kod SNS-a Ivan Karl ili Bule Goncic rekao nekoj devojci "lepe su ti sise". Forumska moralna policija bi ispisala 200 gnevnih postova, a najgnevniji bi bili ovi koji Rackovica brane.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by bela maca Tue Mar 06, 2018 3:44 pm

    Miki wrote:Da li si svesna da bukvalno izgovaraš da je u redu da se pozove na linč čoveka bez dokaza. Mislim, bez ikakvog preterivanja to jebeno izgovaraš upravo.
    Reći javno da je neko napastvovao neku ženu je jedino što većina napastvovanih žena ima kao opciju u našem društvu.
    Kako moze žena da da dokaz da ju je neko uhvatio za dupe? Ili joj pokazao kurac?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by bela maca Tue Mar 06, 2018 3:46 pm

    Obavezna pretpostavka nevinosti u ovakvim slučajevima je takodje automatska pretpostavka da žena laže.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue Mar 06, 2018 3:47 pm

    ne znam ali znam da je javna objava u kojoj se pozivaju galerije da ostrakizuju dzonija jednostavno glupost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Zuper Tue Mar 06, 2018 3:49 pm

    Vasilij wrote:
    Zuper wrote:
    Koleginica, samo da znate da vas podrzavam.

    ti podržavaš pravo muškaraca da određuju ženama šta će raditi sa svojom utrobom, kao i da im paraju utrobe bajonetom ako su pogrešne vere, so there is that.

    Teske reci druze napredni.
    Ako je napao devojku onda cuna mora da leti, figurativno receno.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue Mar 06, 2018 3:49 pm

    ostap bender wrote:ne znam ali znam da je javna objava u kojoj se pozivaju galerije da ostrakizuju dzonija jednostavno glupost.

    A Ridli Skot kad izbrise Kevina Spejsija iz filma nije glupost? Cisto da znam za ubuduce...


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue Mar 06, 2018 3:49 pm

    bela maca wrote:Obavezna pretpostavka nevinosti u ovakvim slučajevima je takodje automatska pretpostavka da žena laže.

    au BM...

    ne umem da diskutujem o ovome.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Nino Quincampoix Tue Mar 06, 2018 3:50 pm

    bela maca wrote:Obavezna pretpostavka nevinosti u ovakvim slučajevima je takodje automatska pretpostavka da žena laže.

    S tim što ne znamo ko je navodno napastvovana žena ali znamo ko je navodni napasnik.

    Seksualni napad je vrlo teško krivično delo i mora se prijaviti policiji.

    A pretpostavka nevinosti mora važiti uvek, jednostavno mora.
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue Mar 06, 2018 3:51 pm

    Rozita wrote:
    ostap bender wrote:ne znam ali znam da je javna objava u kojoj se pozivaju galerije da ostrakizuju dzonija jednostavno glupost.

    A Ridli Skot kad izbrise Kevina Spejsija iz filma nije glupost? Cisto da znam za ubuduce...

    pa on je mrtav reziser poslednjih 30 godina i jeste glupost i jeste uzasno kako su se svi izivljavali nad spejsijem. jos odvratnije je kada rebeka hol kaze kako nece vise da glumi kod vudija alena koji je covek, po misljenju svih nadleznih institucija, nevin zato sto ludi dilan farou pisti po novinama.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Tue Mar 06, 2018 3:53 pm

    bela maca wrote:Obavezna pretpostavka nevinosti u ovakvim slučajevima je takodje automatska pretpostavka da žena laže.

    Nije isto. Razgovarali smo o Vudi Alenovom slučaju, i tu niko ne veruje da Dilan laže, ali to ne znači ni da je on kriv. I zaista nije dobro kad se to postavlja na ovaj način. Racković mi nije mi ni rod ni pomoz bob, i nemam nikakav emotivan odnos prema gradskim legendama bgd-a, razumem problem sa prijvaljivanjem seksualnog nasilja, ali je ozbiljna regresija kada se ljudima sudi na sudu javnosti. To je regresija na Scarlet Letter. Možda je ona neminovna u nekom trenutku kada se pitanje seksualnog nasilja čini vidljivim, i možda je i vredna toga, ali svejedno jeste regresija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Летећи Полип Tue Mar 06, 2018 3:54 pm

    Pretostavka nevinosti važi u sudskom ostupku ,a ne kada se optužba iznosi u medijima. Na javnosti je onda da proceni u šta će da veruje, a ako se neko oseća oklevetanim slobodan je da tuži.


    Last edited by Летећи Полип on Tue Mar 06, 2018 3:54 pm; edited 1 time in total
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Zuper Tue Mar 06, 2018 3:54 pm

    Drugovi, vi niste bas svoji u glavi.
    Kakav sada Holivud?!

    Inace se zna ko je napadnuta devojka, sama se javila.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue Mar 06, 2018 3:55 pm

    ostap bender wrote:
    Rozita wrote:

    A Ridli Skot kad izbrise Kevina Spejsija iz filma nije glupost? Cisto da znam za ubuduce...

    pa on je mrtav reziser poslednjih 30 godina i jeste glupost i jeste uzasno kako su se svi izivljavali nad spejsijem. jos odvratnije je kada rebeka hol kaze kako nece vise da glumi kod vudija alena koji je covek, po misljenju svih nadleznih institucija, nevin zato sto ludi dilan farou pisti po novinama.

    Drago mi je sto si napravio ovu distinkciju. Da, Spejsi i Vudi Alen nisu isto i zato je kod Alena sve jos uvek na bazi nekih random izjava bez pravog ostrakizma. I ja bih ovu reakciju razumela da se isti post odnosi na, sta znam, Urosa Djurica, o kome ne kruze vec godinama ovakve price. U Dju kod mene ima benefit of a doubt, a Racko, sorry, nema.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by bela maca Tue Mar 06, 2018 3:56 pm

    Ok, šta u teoriji raditi kada neki manijak napastvuje ženu a za to ne postoje dokazi? Da li nemogućnost dokazivanja automatski znači da je napasnik nevin?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kapetanm Tue Mar 06, 2018 3:56 pm

    Pa mislim svako danas ima telefon ako je u javnosti bilo je valjda ljudi koji su mogli da zovu muriju. Uopste se ne slazem da je kod nas takva zatucanost, i moze se terati do kraja. Ovakve objave su bljak, jel borimo se za tekovine a nebitne su u meri koju mi odredimo
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-23

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue Mar 06, 2018 3:56 pm

    Priča se razvodnila, i osoba koja bi se uključila sad bi imala utisak da je Patkica iznela svoju verziju priče a Rackovićevu nije i da je to problem. Ne jebote, oni nisu izneli ni svoju verziju priče lol.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue Mar 06, 2018 3:57 pm

    I ja bih ovu reakciju razumela da se isti post odnosi na, sta znam, Urosa Djurica, o kome ne kruze vec godinama ovakve price.
    To što o nekome kruže priče je dokaz da su te priče istinite Racković i NDM BGD - Page 3 3579118792 Racković i NDM BGD - Page 3 3274312807
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-23

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue Mar 06, 2018 3:58 pm

    Znači optužba za veštičarenje u srednjem veku je manja uvreda za opšteživotno dostojanstvo od one pomije od posta
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue Mar 06, 2018 3:58 pm

    Vasilij wrote:
    Rozita wrote:
    Ako ti jedan covek kaze da si pijan, nema veze.
    Ako ti njih 10 kaze isto, lezi na zemlju pa se valjaj Racković i NDM BGD - Page 3 3579118792 Racković i NDM BGD - Page 3 3579118792 Racković i NDM BGD - Page 3 3579118792


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.

    Racković i NDM BGD - Page 3 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:00 pm