Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Racković i NDM BGD

    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by disident Wed Mar 07, 2018 5:52 pm

    Arkady Ivanovich wrote:nemam pojma detalje te, razumeo sam da je to mahom pokret mladih tj studenata
    I to pokret je simptomaticno, ne znam dal ih je ostalo deset


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 5:53 pm

    inače vrh mi je radna teza po fejsbucima da su svi sve znali o Rackoviću a ćutali jer ga je štitila njegova privilegovana pozicija umetnika Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792 ovo je bre delirijum potpuni, lov na veštice. izgleda da je stvarno bilo posredi hvatanje za struk, nakon čega je popio šamarčinu od uhvaćene, na čemu bi se ova cela priča i završila da nije jebenice zvane virtue signalling i, zašto ne reći, verovatna kalkulacija NDB da ovo uradi u osvit Dana žena i velikog skupa za ženska prava u kome će uzeti učešća. disclaimer za idiote: ne kažem da je NDM režirao događaj već da je činjenica da su ovih dana posebno angažovani oko ženskih prava verovatno uticala na odnos prema incidentu u Imagu i potonju reakciju na njega.


    E da sjajan mi je invertirani mansplaining koji sprovodi Matija Medenica, docira ženama kako da shvate nasilje prema ženama Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792 joj neprijatnosti opšte


    Last edited by Vasilij on Wed Mar 07, 2018 6:03 pm; edited 3 times in total
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:00 pm

    pridruzujem se osmomartovskom hajpu 


    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:03 pm

    Vasilij wrote:Pozoveš javnost da izopšti nekoga i osudi njegovu ličnost. Posledica toga je uvek poziv na linč.
    ... i po tome se ovakvo saopštenje ne razlikuje od saopštenja u kom se kaže npr. da je napadnuta žena prijavila Džonija policiji. komentari na ovu vrstu slučaja su predvidljivi, to nema nužno veze sa prirodom i tonom saopštenja (koji se mogu kritikovati iz drugih razloga).
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:05 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    Vasilij wrote:Pozoveš javnost da izopšti nekoga i osudi njegovu ličnost. Posledica toga je uvek poziv na linč.
    ... i po tome se ovakvo saopštenje ne razlikuje od saopštenja u kom se kaže npr. da je napadnuta žena prijavila Džonija policiji. komentari na ovu vrstu slučaja su predvidljivi, to nema nužno veze sa prirodom i tonom saopštenja (koji se mogu kritikovati iz drugih razloga).

    Razlikuje se po iskazanoj nameri jbt. NDMBGD je pozvao javnost da osudi ličnost Rackovića. Postoji fina linija između toga i obaveštenja da se dogodilo to i to i da je zato urađeno to i to.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Wed Mar 07, 2018 6:11 pm

    meni je rackovic dosao s projektom da napise blek metal operu u kojoj ce ga na kraju razapeti na krst. naopako. mislim zaista razapeti. bio sam u fazonu mi se bavimo avangardom, lotreamonovci sledeca vrata.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Wed Mar 07, 2018 6:13 pm

    Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 13
    Join date : 2018-03-07

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by mjehurnamrezi Wed Mar 07, 2018 6:15 pm

    ostap bender wrote:meni je rackovic dosao s projektom da napise blek metal operu u kojoj ce ga na kraju razapeti na krst. naopako. mislim zaista razapeti. bio sam u fazonu mi se bavimo avangardom, lotreamonovci sledeca vrata.
    Racković i NDM BGD - Page 12 1233199462
    lotreamon iz brace jerkovic
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:16 pm

    @Vasa

    da, slažem se. ali to nije poziv na linč. postoji fina razlika i između poziva na javnu osudu i poziva na linč.
    inače bojim se da si u pravu za 8. mart, deluje kao da žele agresivno da uđu na ovaj teren i globalni #metoo. verovatno tu ima i želje da se izbori što pre stave ad acta, a i da se odnekud krene ka profilisanju pokreta koje ide dalje od lokalnih tema. mislim, otkud znam, nisam mnogo sklon "zašto baš sada" spekulacijama, ali ne mogu načelno da ih krivim za politički oportunizam. e sad, dal je ovo baš prilika za iskazivanje nulte tolerancije, to mi je već teže da sagledam jer ne znam detalje.


    Last edited by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Mar 07, 2018 6:17 pm; edited 1 time in total
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Daï Djakman Faré Wed Mar 07, 2018 6:17 pm

    ostap bender wrote:meni je rackovic dosao s projektom da napise blek metal operu u kojoj ce ga na kraju razapeti na krst. naopako. mislim zaista razapeti. bio sam u fazonu mi se bavimo avangardom, lotreamonovci sledeca vrata.
    Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792 Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792 Racković i NDM BGD - Page 12 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by plachkica Wed Mar 07, 2018 6:19 pm

    jedno 10 žena sam ja prebrojala da je napisalo da je preživelo neki vid nasilja od rackovića,
    i da su na to dobile 'ma pusti, to je racković, budala'
    i super je što se muškarci ubiše da objasne kako je to 'racković budala' a ne nasilje
    i kako je i on, eto, žrtva nasilja, jer sve je moglo da se završi na par šamara.

    edit: izbrisala, ne znam zašto sam mislila da je tema na zatvorenom delu foruma.

    malo me zabole kurac što će racković biti javno osramoćen a koliko vidim neće ni to, jer
    je dominantno 'ma pusti, racković budala'.


    Last edited by plachkica on Wed Mar 07, 2018 7:04 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:23 pm

    uf, plachkice, baš mi je žao što si to doživela.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Wed Mar 07, 2018 6:28 pm

    Žao mi je što si to doživela ali ovo je kompletno neracionalan post, sa sve nabacivanjem muškom delu foruma da je nešto što nije.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Wed Mar 07, 2018 6:29 pm

    Zao mi je, plackice. 

    Miki, ne seri.


    Last edited by William Murderface on Wed Mar 07, 2018 6:32 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Wed Mar 07, 2018 6:30 pm

    Ti ne vajtnajtuj
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by plachkica Wed Mar 07, 2018 6:31 pm

    ma nije to bitno više, bilo, prošlo, to je reakcija na ono, 'ako ima nečega, zašto se ne prijavi?'
    kome da se prijavi? šta? kad kod slučajeva gde je povreda vidna, sa doživotnim posledicama
    praktično nema nikakve sankcije, šta mislite kako bi na nekom sudu prošao racković?
    napravio bi još jedan performans. sjajno.
    ekipa iz ndmbgd verovatno zna istoroju rackovićevog ponašanja, te su zaključili, možda,
    da je ovo jedini način da se sa tolerancijom takve prakse prekine.
    (a što je najgore, znajući ono što već znam o njemu, on u svemu ovome verovatno uživa,
    možda se i sa tim moralo računati.)

    i nemojte umišljati da znate kako se oseća žena kojoj 'ma pusti, budala racković' u prolazu 
    rokne pajcer ili je uhvati za dupe, sisu..
    avatar

    Posts : 13
    Join date : 2018-03-07

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by mjehurnamrezi Wed Mar 07, 2018 6:34 pm

    plachkica wrote:jedno 10 žena sam ja prebrojala da je napisalo da je preživelo neki vid nasilja od rackovića,
    i da su na to dobile 'ma pusti, to je racković, budala'
    i super je što se muškarci ubiše da objasne kako je to 'racković budala' a ne nasilje
    i kako je i on, eto, žrtva nasilja, jer sve je moglo da se završi na par šamara.

    bila sam žrtva nasilja, sa trostrukim prelomom mandibule, bez zdravstvenog osiguranja u tom trenutku, jer je neki muškarac kog, srećom po moju psihu, nisam birala, rešio da mi objasni da moje 'NE' njemu ne znači ništa.
    država ga je gonila po službenoj dužnosti, dobio je 6 meseci uslovno na 5 godina, znači nije dobio 
    ništa, a ja sam tokom sudskog procesa bila ponižavana i od sudije i od njegovog advokata,
    bez ikakve zaštite* jer je tužioca mnogo smaralo da se bavi time a sudinica je gledala da to otalja.
    *nije postojana mogućnost čak ni da se moja adresa drži u tajnosti, znači da je mogao da mi bane 
    na gajbu kad god je hteo.

    malo me zabole kurac što će racković biti javno osramoćen a koliko vidim neće ni to, jer
    je dominantno 'ma pusti, racković budala'.
    nista njemu to ne znaci, javno sramocenje. i niko ga ne brani.
    to kroz sta si ti prosla je sasvim druga prica. Na zalost, ne vidim da ce se bilo sta menjati u skorije vreme. U tom smislu je znacajan svaki glas koji upozorava. 
    Ovde su svi ugrozeni na ovaj ili onaj nacin, a pogotovo zene i deca.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Wed Mar 07, 2018 6:36 pm

    Stvari će se zapravo ovako promeniti na gore. Posle onakve objave ndm bgd, Vasilij postaje levi centar, levi centar postaje centar, neutralni klinac desničar a koštunica boško onradović
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Wed Mar 07, 2018 6:40 pm

    Sano ces ti ostati Pepe the Frog.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Wed Mar 07, 2018 6:40 pm

    ne vidim da je neko ovde opravdavao rackovica na taj nacin da bi se potezao argument vi ne znate kako izgleda kada vas neko uhvati za dupe.

    ako hoce da se bave JR-om, neka se bave njime jedino kako se moze baviti ako zele stvarnu promenu koja na prvom mestu znaci promenu ponasanja policije i pravosudja koju opisuje plachkica. to je teska borba u kojoj ce biti vrlo teskih trenutaka za zrtve. ja po tonu saopstenja mogu da pretpostavim ko ga je pisao, a to nije bila osoba sa pravnim nego sa aktivistickim znanjem. negde i ja mislim da je ovo trebalo da bude shlagvort za setnju 8.marta, od koje privremeno odustajem jer mi se ne svidja ovaj nacina vajnstajnizacije srbije i #metoo teze da je svaki muskarac nasilnik.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Wed Mar 07, 2018 6:41 pm

    Ja samo želim da se ono što se desilo plačkici ne desi nikad nikome
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Wed Mar 07, 2018 6:45 pm

    NDB je imao a mozda ima i dalje loptu na penalu. banalnost ovog slucaja (pod time podrazumevam to sto JR nije nosilac moci i vatanje za genitalije je deo njegovog egzibicionizma) je odlican teren da advokati NDB pokrenu proces u kome nece biti ukljucena zrtva jer imaju 50 svedoka dogadjaja. oni imaju pravo da tuze JR za uvredu (ako je tacno da je seks.uznemiravanje uvreda, ne znam) i da spinuju proces u pravcu sistemske impotencije kada je u pitanju resavanje cak i najbanalnijih slucajeva kao sto je JR. ako bi uz ovo i predstavili ozbiljan i temeljan program resavanja ili barem efikasnije borbe protiv nasilja na zenama, napravili bi ozbiljan breaktrough.

    ovo sto je plachkica opisala upravo dodatno dimenzionise rackovicev incident.


    Last edited by Kondo on Wed Mar 07, 2018 6:48 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:46 pm

    Miki wrote:Stvari će se zapravo ovako promeniti na gore. Posle onakve objave ndm bgd, Vasilij postaje levi centar, levi centar postaje centar, neutralni klinac desničar a koštunica boško onradović

    meni ovaj događaj uopšte ne menja stav o nasilju nad ženama i borbi protiv nje. mislim da su ovakve hajke beskorisni virtue signalling, a sprovode ih ljudi koji će bez problema nazivati Cecu kurvom, kritikovati Smajlovićku jer ima male sise i, u Americi, pozivati da se Melanija Tramp "oslobodi", pošto ona, kao manekenka, nema kapacitet za samostalno rasuđivanje i volju za slobodom.

    i dobro šta se na kraju dogodilo? 1) zagrlio je oko struka 2) udario cajper 3) simulirao snošaj 4) uhvatio za dupe? u nedostatku bilo koje druge verzije, opredeljujem se da verujem u Rackovićevu.

    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 6:48 pm

    ko sa decom spava, upišan se budi
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Wed Mar 07, 2018 6:48 pm

    pravio selfi sa 2 sminkerke brate


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Racković i NDM BGD - Page 12 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:23 am