Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Orvel i solfedjo

    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 6:13 pm

    Ja sam ovu pesmicu pevao sa Anom Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 6:13 pm

    to sa indoktrinacijom je baronija kao ona nisu nam dali da slavimo slavu, mahom potice od srba koji su srpstvo i pravoslavlje primili 1990 (oni hrabriji) i 1991 (ostali)
    rumbeando

    Posts : 13586
    Join date : 2016-02-01

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by rumbeando Mon Dec 18, 2017 6:14 pm

    diktotar wrote:nikad ljudi ovde nece doziveti takav napredak kao sto su pod severnokorejskim rezimom jbg.

    Jbg, napredak:

    Orvel i solfedjo - Page 2 Ezd8wl0
    Wood Gasification Powered Truck North Korea
    April 2013 trip to DPRK
    Erős Pista

    Posts : 81363
    Join date : 2012-06-10

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Erős Pista Mon Dec 18, 2017 6:14 pm

    Blind Lime Pie wrote:Ja sam ovu pesmicu pevao sa Anom Brnabić

    Sada je sve jasno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 6:17 pm

    rumbeando wrote:
    diktotar wrote:nikad ljudi ovde nece doziveti takav napredak kao sto su pod severnokorejskim rezimom jbg.

    Jbg, napredak:



    hehe, moras da poredis kraljevinu srbiju i jugoslaviju sa vremenom titovih slika i pesmica, pogresna asocijacija. naravno severnokorejskim sam nazvao titovo vreme jer si ga ti prvi tako krstio.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by No Country Mon Dec 18, 2017 6:25 pm

    Бре, упропастисте одлично зезање...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by kondo Mon Dec 18, 2017 7:03 pm

    koji smo tajmvejsteri, nije cudo sto kuce nema zasta da nas ujede

    suvar da se samoubije odma ako vec nije, najjaci topik ikada na inter netu a bez njega


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by No Country Mon Dec 18, 2017 7:09 pm

    Премлад је Шуки за ово. 

    Али ми је улепшала дан ова измишљена словеншчина, а за потребе ноте (гласа?) сол. Оно кад у једној истој реченици имаш и савршен доказ због чега је та скаламерија морала да пропадне, и разлог за носталгију.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by kondo Mon Dec 18, 2017 7:11 pm

    Ko ima telefon Borisava Đorđevića da mu javi ovaj detalj slovenačke muzičke istorije. Možda napravi hit za strano tržište?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by boomer crook Mon Dec 18, 2017 7:25 pm

    ali bi bora morao za rumbabumbara da ubaci i neke ejn rendovske motive tipa janezu, monopolisto stale.

    inace ja sam u razred isao sa pravim zivim slovencem i to mi je bio najbolji prijatelj. njegovi su dosli za poslom u beograd. covek igrao super basket i bio jako simpa sve u svemu. ono gik.

    slovenacki mu je bio maternji ali je naravno savrseno znao i srpskohrvatski. bojim se da je to nepostojano L bio pre proizvod apsolutne kurcobolje dominantnih kultura za one manje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 7:26 pm

    ostap bender wrote:bojim se da je to nepostojano L bio pre proizvod apsolutne kurcobolje dominantnih kultura za one manje.

    +1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by kondo Mon Dec 18, 2017 7:35 pm

    ostap bender wrote:

    inace ja sam u razred isao sa pravim zivim slovencem i to mi je bio najbolji prijatelj. 


    koji si bosanac jbte   Orvel i solfedjo - Page 2 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 7:35 pm

    od ovog rumbeandovog mini pira jedino bi dimitrijevic antic i i hasanbegovic mogli da napisu jedno osam knjiga o zlocinackoj sfrj
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 7:36 pm

    Kondo wrote:
    ostap bender wrote:

    inace ja sam u razred isao sa pravim zivim slovencem i to mi je bio najbolji prijatelj. 


    koji si bosanac jbte   Orvel i solfedjo - Page 2 3579118792


    opet bolje od srbijanca, sto i nije mnogo tesko Orvel i solfedjo - Page 2 2849097393
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by boomer crook Mon Dec 18, 2017 7:45 pm

    Kondo wrote:
    ostap bender wrote:

    inace ja sam u razred isao sa pravim zivim slovencem i to mi je bio najbolji prijatelj. 


    koji si bosanac jbte   Orvel i solfedjo - Page 2 3579118792

    ne palim motorku kada pilim drva


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 18, 2017 8:46 pm

    Blind Lime Pie wrote:Ja se zaista ne sećam severnokorejske indoktrinacije. Niko nije insistirao na zaključku da nas Tito sve gleda, ni učiteljica, ni roditelji. No sećanje je varljivo, možda sam bio sa sedam godina neobično snažna ličnost te sam izbegao takav brainwashing.

    zavisi od nastavnika. nas su terali da pisemo pesme u cast jbt

    diktotar wrote:to sa indoktrinacijom je baronija kao ona nisu nam dali da slavimo slavu, mahom potice od srba koji su srpstvo i pravoslavlje primili 1990 (oni hrabriji) i 1991 (ostali)

    izbacen sa casa zasto sto sam se prekrstio jos dok se to nije smelo Orvel i solfedjo - Page 2 2304934895
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by kondo Mon Dec 18, 2017 9:06 pm

    ooo vidi ga kinder, tamnjaničar! prerano zakukurikao!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 18, 2017 9:09 pm

    bukvalno. ja se samo prekrstio u fazonu se iščuđavao nešto, ova - napolje! ja - wtf?
    Anonymous
    Guest

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Guest Mon Dec 18, 2017 10:04 pm

    je l' bio tito živ kada ste išli u oš?

    ako nije, onda verujem da nije bilo indoktrinacije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 18, 2017 10:35 pm

    Mr. Moonlight wrote:je l' bio tito živ kada ste išli u oš?

    ako nije, onda verujem da nije bilo indoktrinacije

    nije bio živ, ali moja učitljica je bila...special.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by boomer crook Tue Dec 19, 2017 12:22 am

    kod mene je neki ludak pevao antialbanske pesme na casu srpskog pa isao kod direktora a moj drugar vlada satanista kada smo dobili zadatak u petom da naucimo neku pesmicu o titu bio recitovao boru corbu i dobio dvojku (estetika ne politika). 80s permisivne, 60s permisvne, 70s not so much.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 19, 2017 12:37 am

    ostap bender wrote:kod mene je neki ludak pevao antialbanske pesme na casu srpskog pa isao kod direktora a moj drugar vlada satanista kada smo dobili zadatak u petom da naucimo neku pesmicu o titu bio recitovao boru corbu i dobio dvojku (estetika ne politika). 80s permisivne, 60s permisvne, 70s not so much.

    Onaj ko bi kod ove moje to radio bio bi izbačen iz škole. Super je, btw, sećati se tih vremena iz sadašnje perspektive. bile su dve albanke u odeljenju. jedna je bila, da kažem, bela, ova druga je bila...tamnije puti. ova što je bila bela nije nikad postala član (ženske) "ekipe", ali niko je nije ni dirao. Ova što je bila "tamnija" je, koliko su to smeli, bila solidan predmet podsmvanja (a bila je i siromašnija). Bošnjaka nij bilo. Bilo je, ček da vidim...3-4 dece hrvatske nacionalnosti - to nije bilo ništa, mislim, nije bilo nikakve razlike, drugari ko i svi drugi. Bilo je dve Slovenke, jedna od njih u stvari bila "glavna" među "devojčicama". Bio je jedan Ukrajinac, on mi je bio jedan od najboljih ortaka, naravno, nula diskriminacije.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by kondo Tue Dec 19, 2017 2:51 am

    kod mene u razred išao ibrahimi fetiš koji je prodavao semenke na stadionu nedeljom. tuga božja od ljudske dobrote, iako su bile rane osamdesete pre nacionalizma ipak su ga debilna deca gledala s podsmehom. posle je predrasude razvejao hasanoski dženkis čija je sestra dunja bila centarfor ženske reprezentacije dok je nije neko oplodio. e džele je bio veliki car, ulazio je na pola prvog časa u kopačkama sa loptom, 300 grama bureka iz vojvode stepe i "sport" pod miškom. najbolja moja godina u školi ikada. on je izgledao tako da je za njega klaudio kanidja delovao kao poslednji klošar kad se pojavio. to odeljenje je kidalo kakav smo fudbal igrali. ne znam šta je bilo sa obojicom, nadam se da su dobro. ne treba da napišem za koga su navijali.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by паће Tue Dec 19, 2017 6:09 am

    ostap bender wrote:
    slovenacki mu je bio maternji ali je naravno savrseno znao i srpskohrvatski. bojim se da je to nepostojano L bio pre proizvod apsolutne kurcobolje dominantnih kultura za one manje.

    Претварање непостојећег л у непостојано је изум достојан гајбе лашког чрног. А та курцобоља је преписана од Холивуда - стави било шта, публика ионако нема појма, а ово никад неће стићи до места где се наводно догађа. Ал после јебига интернет, да свака звер покаже свој траг.

    ostap bender wrote:
    80s permisivne, 60s permisvne, 70s not so much.

    Шездесете су се пружиле до негде седамдесетреће отприлике, а онда се Партија нешто почешала по глави и дошла до закључка да је попуштање тој омладини, које је кренуло од подвожњка 1968, нешто предубоко ушло, ето имали смо и тај црни талас и којешта, па су повукли ручну. Сећам се да нас је директор гимназије у јесен '73 дочекао са "и шта има да се стидимо, ово је социјалистичка школа и социјализма ћемо се и придржавати!". Више година касније су га нашли мртвог у реци, стумбељао се док се враћао од швалерке, а канда није био довољно при себи да се искобеља.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 19, 2017 8:17 am

    паће wrote:
    ostap bender wrote:
    slovenacki mu je bio maternji ali je naravno savrseno znao i srpskohrvatski. bojim se da je to nepostojano L bio pre proizvod apsolutne kurcobolje dominantnih kultura za one manje.

    Претварање непостојећег л у непостојано је изум достојан гајбе лашког чрног. А та курцобоља је преписана од Холивуда - стави било шта, публика ионако нема појма, а ово никад неће стићи до места где се наводно догађа. Ал после јебига интернет, да свака звер покаже свој траг.

    ostap bender wrote:
    80s permisivne, 60s permisvne, 70s not so much.

    Шездесете су се пружиле до негде седамдесетреће отприлике, а онда се Партија нешто почешала по глави и дошла до закључка да је попуштање тој омладини, које је кренуло од подвожњка 1968, нешто предубоко ушло, ето имали смо и тај црни талас и којешта, па су повукли ручну. Сећам се да нас је директор гимназије у јесен '73 дочекао са "и шта има да се стидимо, ово је социјалистичка школа и социјализма ћемо се и придржавати!". Више година касније су га нашли мртвог у реци, стумбељао се док се враћао од швалерке, а канда није био довољно при себи да се искобеља.

    Da...zbog ovakvih stvari sam prvo došao u svađu sa tzv socijalizmom, a kasnije i sa tzv srpstvom.

     "...i šta ima da stidimo..." Tačno mogu da ga zamislim. Ajde goveda, svi u jedan tor.

    Orvel i solfedjo - Page 2 Empty Re: Orvel i solfedjo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 3:08 pm