Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    "Niska" književnost

    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by namerna prolaznica Sat Nov 08, 2014 12:26 am

    verujemo, što da ne verujemo "Niska" književnost - Page 4 3204619380

    i dalje ne znam šta ovde mislimo kad kažemo žanr, žanrovska književnost. još je najlakše sa žanrovskim piscem. registrovan građanin, na poznatoj adresi (bordel).
    kad zvezdin valas (uolas?) pomenu banalno, setila sam se pesme "mačka" v. šimborske. velike teme se grade, ne nalaze se napolju, kao stabla u šumi koja posečeš, uprtiš, pa nosi kući da delješ. i tu se slažem sa zvezdom: rad. rad pisca, čitaoca, kritičara.
    u tom svetlu, nisam imala strpljenja da odslušam dvougao, ni onda ni sada. s jedne strane utaljene učebne ekipice, s druge drogirani čitaoci narodne knjige i njenih potomaka. akademija i tržište, hau jes nou.

    meni je čista žanrovska književnost super jer ima jak element igre: imaš pravila, pa da te vidim, majstore, kako frikombinuješ. to je veće umeće nego sitan vezak vesti na refleksivnoj prozi.
    uopšte, sve manje mogu da čitam prozu koja nema dva dobra: priču i prosede.


    Last edited by namerna prolaznica on Sat Nov 08, 2014 12:39 am; edited 1 time in total


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by шумидер-модер Sat Nov 08, 2014 12:36 am

    A, pa ti mislis na Lego knjizevnost?
    OK, uklapa se.
    I bukvalno.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by namerna prolaznica Sat Nov 08, 2014 12:45 am

    ah, lego je so oflajn  "Niska" književnost - Page 4 513177329 .



    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Sat Nov 08, 2014 1:15 am

    namerna prolaznica wrote:
    u tom svetlu, nisam imala strpljenja da odslušam dvougao, ni onda ni sada. s jedne strane utaljene učebne ekipice, s druge drogirani čitaoci narodne knjige i njenih potomaka. akademija i tržište, hau jes nou.


    Upravo. Ne zna se šta je gore.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Sat Nov 08, 2014 10:55 am

    namerna prolaznica wrote:verujemo, što da ne verujemo "Niska" književnost - Page 4 3204619380

    i dalje ne znam šta ovde mislimo kad kažemo žanr, žanrovska književnost. još je najlakše sa žanrovskim piscem. registrovan građanin, na poznatoj adresi (bordel).
    kad zvezdin valas (uolas?) pomenu banalno, setila sam se pesme "mačka" v. šimborske. velike teme se grade, ne nalaze se napolju, kao stabla u šumi koja posečeš, uprtiš, pa nosi kući da delješ. i tu se slažem sa zvezdom: rad. rad pisca, čitaoca, kritičara.
    u tom svetlu, nisam imala strpljenja da odslušam dvougao, ni onda ni sada. s jedne strane utaljene učebne ekipice, s druge drogirani čitaoci narodne knjige i njenih potomaka. akademija i tržište, hau jes nou.

    meni je čista žanrovska književnost super jer ima jak element igre: imaš pravila, pa da te vidim, majstore, kako frikombinuješ. to je veće umeće nego sitan vezak vesti na refleksivnoj prozi.
    uopšte, sve manje mogu da čitam prozu koja nema dva dobra: priču i prosede.

    potpuno tacno, umetnik nije zbun koji cveta sam negde zalivan samo od kise u drustvu sumskih zivotinja, niti se o 'velike teme' neko saplete pored puta.

    medjutim, mi jos uvek imamo problem sto sredina nije oprostila,na primer, marku risticu kritiku crnjanskog. mozda jos vecu sto te kritike niko nije ni citao. i to je taj rad o kojem se ovde prica.
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by namerna prolaznica Mon Nov 10, 2014 12:14 am

    često je velika zabuna oko velikh tema. slabi pisci brkaju velike životne (aj kad ne mogu da izbegnem, istorijske) i književne teme, pa se dohvate prvih da bi napravili druge. pa ne mogu. ovde moram da pomenem jedan od svežih primera, svoju čitalačku traumu pod nazivom "veliki rat". pa, sori sine, to što je rat velik, ne znači da ti je i roman. da se ne uplićem u serdar-vojvodske nagrade.
    mislim da naša književnost (još) nije napravila skoropaništa što bi imalo književnu veličinu jednaku veličini bilo kog od dva svetska rata. osim krležinih zastava, imamo po neku lirsku pesmu, ivana gorana na primer.

    ko čeka na ausvajs sredine, mož se načeka dok ne dočeka. iz naših individualnih perspektiva vodenih cvetova, a za naše čitalačko uživanje i ostalo, priznatost visine ili prokazanost niskoće je totalno nevažna. iz perspektive roda ljudskoga, ni jedno delo ne nestaje i svakom se nađe mera i mesto. uvek naiđe neki apoliner da šunja po nekom Paklu neke biblioteke "Niska" književnost - Page 4 4101625831
    ako ima smisla, naći će se kritičar. nekada.
    ako se ne nađe, tim gore po sredinu.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Mon Nov 10, 2014 12:19 am

    Hej, prolaznice, otvorit ću novu temu o savremenoj domaćoj književnosti. Doprinesi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Ferenc Puskás Mon Nov 10, 2014 11:47 am

    timur chevket wrote:na primer, marku risticu kritiku crnjanskog. mozda jos vecu sto te kritike niko nije ni citao. i to je taj rad o kojem se ovde prica.
    Volio bih ovo pročitati. Volim liriku Crnjanskog, ali mi proza nikad nije sjela. Imam čak i neko svoje negativno mišljence o njoj; zbog poezije bih rado sve odbio na neslaganje senzibiliteta, ali upravo ne mogu kad mi se sviđa poezija.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Mon Nov 10, 2014 11:56 am

    "Niska" književnost - Page 4 3579118792 

    Same here. Meni je Cnjanski kao pesnik vrh vrhova, a kao prozaist, njah... prepatetičan, prerazvučen, itd. Ima sigurno veze i sa godinama kada je pisao poeziju, a kada svoju najpoznatiju prozu.

    Jel si čitao onu Crnjanski-Krleša polemiku? Ako nisi mogu da ti skeniram da pošaljem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Ferenc Puskás Mon Nov 10, 2014 12:05 pm

    William Murderface wrote:"Niska" književnost - Page 4 3579118792 

    Same here. Meni je Cnjanski kao pesnik vrh vrhova, a kao prozaist, njah... prepatetičan, prerazvučen, itd. Ima sigurno veze i sa godinama kada je pisao poeziju, a kada svoju najpoznatiju prozu.
    Ovo sad je kao u grupama za podršku. Znači nisam perverzni otpadnik od književnog roda, gruba igra čitalačke prirode, ima nas još sličnih.
    U principu mi prijaju raznovrsne stvari, žanrovi, nisko&visoko, ne pravim pitanje dok mi drži pažnju. Ali sjećam se kad sam u mladosti dohvatio Dnevnik o Čarnojeviću, ubio me lirski patos k'o zeca. Deceniju poslije sam dao šansu Seobama s vrlo sličnim ishodom.
    Jel si čitao onu Crnjanski-Krleša polemiku? Ako nisi mogu da ti skeniram da pošaljem.
    Uh šalji, ako ti nije teško. Želim.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Mon Nov 10, 2014 12:08 pm

    Hajde skeniraću u toku dana. Ne znam zašto to nisam još ranije uradio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by namerna prolaznica Mon Nov 10, 2014 12:27 pm

    aj okači i za širu publiku.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Mon Nov 10, 2014 1:05 pm

    dosta dobra analiza odnosa lirike i proze crnjanskog se nalazi i u zapisima na margini rata marka ristica. ajde gledacu da skeniram i ja to veceras pa da okacim.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by namerna prolaznica Tue Nov 11, 2014 11:55 pm

    pitanje: zašto su svi remarkovi ljubavni motivi niski (te bolesne, te autodestruktivne, te lude poetične, a zdrave malograđanke), a drugarski visoki?

    treba ovde neka feministkinja da dođe da objasni "Niska" književnost - Page 4 1844795956


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Sun Nov 23, 2014 3:06 pm


    Ursula K. Le Guin 23/11/2014 | "Niska" književnost - Page 4 Printer_famfamfam 
    Sloboda

    "Niska" književnost - Page 4 Sloboda
     
    Na 65. dodeli Nacionalnih književnih nagrada u restoranu Cipriani Wall Street u Njujorku, domaćin dodele Danijel Hendler, poznatiji kao Lemoni Snicket, zbijao je šale o irelevantnosti književnog sveta i tiraniji Amazona. U obraćanju svojim kolegama piscima primetio je kako je Nacionalna književna nagrada kao dodela Oskara, „kad nikog ne bi bilo briga za dodelu Oskara“ i zamišljao telegram od Džefa Bezosa u kojem ovaj poručuje izdavačima: „Sve ću vas pobiti“.
    Na kraju ceremonije, nakon što su podeljene nagrade za književnost za mlade, poeziju, publicistiku i beletristiku – dobitnici su Žaklin Vudson, Luiz Glik, Evan Osnos i Fil Klej – Hendler je tešio ostale finaliste podsećajući ih kako „izvan književnog sveta sve nas ionako smatraju gubitnicima“.
    Ali najvažniji govor na ovoj ceremoniji održala je Ursula Legvin, primajući nagradu za životno delo i poseban doprinos američkoj književnosti, osvrnuvši se na žanrovsku debatu i debakl u sukobu Amazona i izdavačke kuće Hatchette, objašnjavajući ključnu ulogu književnosti u društvu:
    Od srca se zahvaljujem na ovoj divnoj nagradi, hvala mojoj porodici, agentima, urednicima, koji znaju da su za moje prisustvo ovde zaslužni koliko i ja, i da je ova nagrada njihova koliko i moja. Radujem se što je primam i želim da je podelim sa svim piscima koji su dugo bili isključeni iz književnosti, mojim kolegama autorima naučne fantastike i fantastike, koji poslednjih 50 godina pišu i čekaju, dok važne književne nagrade odlaze takozvanim „realistima“.
    Mislim da dolazi teško vreme kada ćemo želeti da čujemo pisce koji nude alternative ovome kako danas živimo, koji našem društvu ispunjenom strahom i opsednutom tehnologijom mogu da ponude drugačije oblike postojanja i čak novu nadu.
    Biće nam potrebni pisci koji se sećaju slobode. Pesnici, vizionari, realisti šire realnosti. Sada su nam potrebni pisci koji prave razliku između proizvodnje robe široke potrošnje i bavljenja umetnošću. Proizvodnja pisanog materijala prema prodajnoj strategiji za maksimizaciju korporativne dobiti i uvećanje prihoda od reklama nije baš isto što i odgovorno objavljivanje i pisanje knjiga.
    Međutim, vidim kako se prodajnom sektoru prepušta kontrola nad materijalom, gledam i svoje izdavače kako u glupavoj panici, u neznanju i pohlepi naplaćuju elektronske knjige bibliotekama šest ili sedam puta više nego kupcima u knjižarama. Nedavno smo imali primer profitera koji pokušava da kazni neposlušnog izdavača, nekim piscima se preti korporativnom fatvom, dok mnogi od nas – proizvođači, oni koji pišu i prave knjige – to ćutke prihvataju. Dopuštamo da nas robni profiteri prodaju kao dezodorans i da nam naređuju šta da objavimo i šta da pišemo.
    Znate, knjige nisu samo roba. Motiv profita se često kosi sa ciljevima umetnosti. Mi živimo u kapitalizmu koji deluje nepobedivo. Ali takva su bila i božanska prava kraljeva. Ljudi mogu uspešno pružiti otpor svakom obliku ljudskog nasilja. Otpor i promena često počinju u umetnosti, a veoma često u našoj umetnosti – umetnosti reči.
    Imala sam dugu i dobru karijeru. U dobrom društvu. Sada, na kraju te karijere, stvarno ne želim da gledam kako se američka književnost prodaje u bescenje. Mi koji živimo od pisanja i objavljivanja želimo – a trebalo bi da zahtevamo – pošteni deo prihoda. Ali naša prava nagrada nije profit. Ona se zove – sloboda.
     
    The New Yorker, 20.11.2014.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Mon Nov 24, 2014 2:23 am

    bravo! darko suvin likes this.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Indy Mon Nov 24, 2014 7:17 am

    Hteo sam ovo da okacim neki dan, ali kontam red je da nesto procitam od Ursule prvo (mislim, neku knjigu). "Niska" književnost - Page 4 819872012
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Thu Dec 11, 2014 12:26 pm


    The Hideous Unknown of H.P. Lovecraft
    Charles Baxter
    December 18, 2014 Issue
    The New Annotated H.P. Lovecraft
    edited with a foreword and notes by Leslie S. Klinger, and with an introduction by Alan Moore
    Liveright, 852 pp., $39.95
    1.

    For adolescents, something about horror never goes out of style. They often feel an excited disgust upon learning how things really are, and their disgust is merely a notch away from the more thoroughgoing pleasures of horror. It is the closest they can come to the sublime.
    baxter_2-121814.png J.M. De Aragón
    An illustration that accompanied Lovecraft’s ‘The Colour Out of Space’ when it appeared in Amazing Stories, September 1927. Lovecraft wrote: ‘And in a fearsome instant of deeper darkness the watchers saw wriggling at that treetop height a thousand tiny points… .’

    Every teacher of creative writing in every American college and university is no doubt familiar with the tendency of young people, usually young men, to concoct gruesome narratives that take place in an edgily unspecified locale. Mayhem, awkward sentences, paper-thin characterizations, and complicated weaponry vie for the reader’s attention. But always there are the aliens, organic or machinelike or both, and always the accompanying rage and revulsion.

    The authors of these horrific fictions sit in the back of the classroom avoiding eye contact, rarely speaking to anybody. Shabbily dressed, fidgety, tattooed, hysterically sullen, they are bored by realism and reality when not actively hostile to both. When asked about their reading, they will gamely mumble the usual list of names: Neal Stephenson, Stephen King, J.G. Ballard, and Philip K. Dick. But the name that I have heard most often mentioned in these litanies is that of H.P. Lovecraft, whom they revere. He is their spirit-guide.

    And they should not be dismissed. Two horror classics were written by teenagers: Mary Shelley began Frankenstein at the age of eighteen, and Matthew Gregory Lewis wrote The Monk (1796) in ten weeks at the age of nineteen. John Berryman thought it more authoritative about damnation than Thomas Mann’s Doctor Faustus.1

    As for Lovecraft, who died in 1937 at the age of forty-six, he never really grew up. “Adulthood is hell,” he once wrote in a letter. Like his character Randolph Carter, “he wanted the lands of dream he had lost, and yearned for the days of his childhood.” His fiction’s familiar condition—fear inspired by shock—is characteristic of early adolescence. Wild imaginings and panic-stricken rhetoric, two features of his work, stem from his anathematizing of day-to-day adult reality and can cast a spell over many susceptible readers, who look up from his pages feeling oddly disturbed and dazed.

    The effectiveness of Lovecraft’s fiction has little to do with its purely literary qualities, which are minimal (Michel Houellebecq claimed that Lovecraft’s work was “not really literary”), but with another feature that’s harder to pinpoint: the ways it casts a spell. Fiction like Lovecraft’s can be brutally hypnotic; the young reader, intellectually undefended and easily shaken, enters the writer’s fear-drenched universe and can’t easily get out of it. The mood of unappeasable, apocalyptic menace gradually overcomes those who are unprepared for it. Though sometimes stagy, the intensity in Lovecraft’s stories does not seem fake. Closing the book, the initiate tries to find other readers who were similarly spellbound. A cult is formed, as if to combat post-traumatic stress. From generation to generation the cult grows.

    By contrast, readers of a certain age who come to Lovecraft for the first time may remember Tolstoy’s remark about Leonid Andreyev: “He tries to frighten me, but I am not afraid.”

    Spoiler:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Ferenz Fri Dec 12, 2014 7:30 pm

    Čim padne mrak, meni noć (knjige). "Niska" književnost - Page 4 1143415371

    "Niska" književnost - Page 4 Zj6lpi



    Baš me zanima da li i u autobiografiji pominje društvene mreže. "Niska" književnost - Page 4 1861198401
    (ostale džidža-bidže dobih uz knjigu..mito, šta li?)

    "Niska" književnost - Page 4 2h2qhqp
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by zvezda je zivot Tue Dec 16, 2014 12:18 pm

    timur chevket wrote:citam nisku knjizevnost rado. mada mislim da je prilicno nejasno sta je tacno cini. da li su legvinova i tolikin 'niska' knjizevnost?

    pa nisu. misim harold blum je ursulu ubacio u kanon visoke knjizevnosti. misim on je di kanonizator, ako on kaze da je visoko, onda, bar zvanicno, jeste visoko. moj veliki prijatelj fred dzejmson isto, doduse, on ne koristi izraz visoka knjizevnost ali pise u arheologijama buducnosti da ursula ulazi u red najznacajnijih americkih savremenih pisaca. i zanimljivo je da je obojica uporedjuju s tolkinom, na tolkinovu stetu.

    ovo pisem zato sto sam pre par nedelja u roditeljskom domu moje devojke naso prva 3 zemljomorja i pozelo da ih ponovo citam. nisam cito nista od ursule jos od srednje skole. i evo danas stigle na red. prilicno uzbudljivo. misim da su zemljomorja u stvari super za jednu nortropfrajovsko citanje, ono sto Ajant voli, mada utoliko da se pokaze manjkavost takvog citanja.
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Tue Dec 16, 2014 12:21 pm

    pa isto tako jos jedan drugar freda dzejmsona darko suvin. on se tolkinom bavi samo usput ali rado poredi legvinovu i mievila, na stetu cajne naravno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by zvezda je zivot Tue Dec 16, 2014 12:29 pm

    pa kolko ja poznajem cajnu, a to je nedovoljno, cajna zasluzuje stetu! "Niska" književnost - Page 4 1143415371

    (meni je jasno zasto suvin i dzejmson ne vole tolkina. al mi nije potpuno jasno zasto ga blum ne gotivi, misim da je on to povuko od svog velikog uzora pominjanog fraja koji je isto prednost davao si es dzeku luisu u odnosu na tolkina.)


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Tue Dec 16, 2014 12:35 pm

    meni je luis uglavnom malogradjanin a imam tu neku pomalo sumanutu tezu o tolkinu kao modernisti. takodje mislim da bluma odbija ono sto je naizgled konzervativna bordura tolkinovog dela.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by boomer crook Tue Dec 16, 2014 12:37 pm

    btw, meni je suvin pricao kako gotovo drao na cajnu s pitanjem: zasto golemi?

    valjda se neki golemi pojavljuju u iron council. mada meni je od cajne dobar embassytown i scar.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Erős Pista Tue Dec 16, 2014 12:38 pm

    Luis je mnogo agresivniji religijski propagandista od Tolkina.

    Ko nije čitao, dobar tekst:

    http://www.nybooks.com/articles/archives/2006/feb/09/the-passion-of-cs-lewis/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    "Niska" književnost - Page 4 Empty Re: "Niska" književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 12:10 pm