Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ko je autor? bez guglanja!

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by ontheotherhand Thu Nov 11, 2021 4:42 pm

    Neko od humanističara garant.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Thu Nov 11, 2021 4:47 pm

    Ofkors.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Janko Suvar Thu Nov 11, 2021 4:58 pm

    Ovo je Slobodan Vladusic, prepoznajem po stilu
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 11, 2022 9:21 pm

    nisam primetio da je bilo na forumu, valjda ne grešim

    ako postoji autentični duh Beograda, onda ga u popularnoj kulturi ponajbolje izražava „Beogradski sindikat. Iako drugačijeg zvuka i različite generacijske samosvesti, po tome su najuporediviji sa „Partibrejkersima”. To nije Beograd kakvim ga prikazuju mediji: preplašeni, prilagodljiv grad koji pokušava da bude neko drugi, ne bi li bio prihvaćen, potapšan po ramenu, pošteđen bombardovanja i haranja. Beograd „Beogradskog sindikata” je samosvestan, veliki grad, žedan istine i slobode, svestan bogatstva sopstvenog nasleđa. Nepomirljiv prema svakoj laži i nameštenosti, „Beogradski sindikat” je, velikovaroški širok, uvek spreman da se našali na sopstveni račun.

    Sa „Beogradskim sindikatom”, cele generacije mladih ljudi počele su da pevaju o Kosovu, o Republici Srpskoj, o litijama u Crnoj Gori. To je promena koja se u našoj zemlji, ali i u svetu, vidi u poslednjih nekoliko godina. U sukobu sa moralnim relativizmom i materijalističkim nihilizmom svojih roditelja, mladi se vraćaju tradicijskoj pobožnosti, predanjima i sopstvenim, nacionalnim kulturama. Nigde se to nije bolje videlo nego po masovnom učešću mladih na litijama u Crnoj Gori. U Srbiji i Srpskoj, od Lebana do Prijedora, danas postoje nebrojena rodoljubiva, pravoslavna, omladinska udruženja. U njihovom delovanju, kao i u pesmama „Beogradskog sindikata, uz sve rodoljublje, nema neprijateljstva prema „drugima” i „drugačijima”. Možda je to posledica obojenosti ovog novog omladinskog patriotizma pravoslavljem i hrišćanskom trpeljivošću.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Janko Suvar Mon Jul 11, 2022 9:42 pm

    Nenad Ilić?
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Solus_Rex Mon Jul 11, 2022 9:55 pm

    Mislim da nisu ni Bazdulj ni Vladušić, ovo je neki marljivi akademac a nisu ni Lompar ni Sloba. Čim piše o muzici garant znači da je ekser al da u tekstu sročiš: mATeriJalNi NiHIlizAm is simply beyond me...


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Solus_Rex Mon Jul 11, 2022 9:58 pm

    Nači jedna kataklizma nihilizma...


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 11, 2022 10:00 pm

    niko od pomenutih


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Filipenko Mon Jul 11, 2022 10:03 pm

    Uncle Baby Billy wrote:nisam primetio da je bilo na forumu, valjda ne grešim

    ako postoji autentični duh Beograda, onda ga u popularnoj kulturi ponajbolje izražava „Beogradski sindikat. Iako drugačijeg zvuka i različite generacijske samosvesti, po tome su najuporediviji sa „Partibrejkersima”. To nije Beograd kakvim ga prikazuju mediji: preplašeni, prilagodljiv grad koji pokušava da bude neko drugi, ne bi li bio prihvaćen, potapšan po ramenu, pošteđen bombardovanja i haranja. Beograd „Beogradskog sindikata” je samosvestan, veliki grad, žedan istine i slobode, svestan bogatstva sopstvenog nasleđa. Nepomirljiv prema svakoj laži i nameštenosti, „Beogradski sindikat” je, velikovaroški širok, uvek spreman da se našali na sopstveni račun.

    Sa „Beogradskim sindikatom”, cele generacije mladih ljudi počele su da pevaju o Kosovu, o Republici Srpskoj, o litijama u Crnoj Gori. To je promena koja se u našoj zemlji, ali i u svetu, vidi u poslednjih nekoliko godina. U sukobu sa moralnim relativizmom i materijalističkim nihilizmom svojih roditelja, mladi se vraćaju tradicijskoj pobožnosti, predanjima i sopstvenim, nacionalnim kulturama. Nigde se to nije bolje videlo nego po masovnom učešću mladih na litijama u Crnoj Gori. U Srbiji i Srpskoj, od Lebana do Prijedora, danas postoje nebrojena rodoljubiva, pravoslavna, omladinska udruženja. U njihovom delovanju, kao i u pesmama „Beogradskog sindikata, uz sve rodoljublje, nema neprijateljstva prema „drugima” i „drugačijima”. Možda je to posledica obojenosti ovog novog omladinskog patriotizma pravoslavljem i hrišćanskom trpeljivošću.


    Meni to lici na morona Milosa Kovica. On se lozi na te uberpatriotske dziberanije, plus crnogorsku teokratiju.

    Inace, usputno jebem mater svakome ko ogavne americke rep debile poistovecuje sa duhom Beograda, Srbijom, srpstvom, nacijom itd. Nego ih lepo tretirati ko crnacke bande iz geta. Cuj molim te, pravoslavno udruzenje. Neka Baku Praseta ucine pocasnim clanom, taman je iz popovske, dakle razbojnicke familije.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by plachkica Mon Jul 11, 2022 10:04 pm

    ković, mislim da je već neko negde na forumu podelio tekst posle koncerta
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Notxor Tue Jul 12, 2022 8:36 am

    Ne znam šta mi bi pa sam pre neki dan pogledao politika.rs i tamo video tekst o rokenrolu Dragoljuba Kojčića (ex? DSS). Hoću da kažem da tekst ima krugdvojkaški slavski DSS šarm, a ko ga je pisao ne bih znao.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Thu Jul 14, 2022 4:13 pm

    hihi 


    Наша најбоља анти-пропаганда је она спонтана, заснована на непосредности и гостољубивости, искрености и истини. А сада имамо на претек прилика за овакав, више него убедљив, апсолутно конкретан одговор на бруталну пропагандистичку матрицу о ”аутистичном, анахроном гету злих и преких српских домородаца”...  
    И све је то произашло из мог позитивног (из полупуне чаше воде), ивањданског осврта на све те силне изласке једног јединог, нашег и свачијег (у најбољем смислу речи) ”Егзита”. Несумњивог шампиона директне, аполитичке и ванизборне супер-демократије.
    Del Cap

    Posts : 6235
    Join date : 2019-11-04

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Del Cap Thu Jul 14, 2022 4:38 pm

    Ković se oduševljavao BSindikatom, sad se neko sličan oduševljava egzitom. Ne znam ko, doduše, ali to je ta neka* matrica.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by паће Thu Jul 14, 2022 4:45 pm

    Па оно јесте да има и тога, доживљавао сам и сам да ми дођу гости из напољета па виде колико кења њихова пропаганда. Па шта. Знамо колики је домет тога.

    А ово сад покушава да то воздигне до некакве појаве, меке моћи, курца палца.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Solus_Rex Thu Jul 14, 2022 6:45 pm

    Cousin Billy wrote:hihi 


    Наша најбоља анти-пропаганда је она спонтана, заснована на непосредности и гостољубивости, искрености и истини. А сада имамо на претек прилика за овакав, више него убедљив, апсолутно конкретан одговор на бруталну пропагандистичку матрицу о ”аутистичном, анахроном гету злих и преких српских домородаца”...  
    И све је то произашло из мог позитивног (из полупуне чаше воде), ивањданског осврта на све те силне изласке једног јединог, нашег и свачијег (у најбољем смислу речи) ”Егзита”. Несумњивог шампиона директне, аполитичке и ванизборне супер-демократије.
    Eto, popravio sam ti.
    Magarčina naša, sva usnula od silnih studijskih boravaka...

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Bottom-the-weaver-613481846-59272b435f9b585950a0fb6c
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by mstislaw Mon Jul 18, 2022 8:52 am

    Video sam ko je. I to je objavljeno u "Dnevniku", rubrika "Moj Novi Sad".
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by fikret selimbašić Fri Jul 22, 2022 10:08 pm

    Za "Kuma" je rekao da je riječ o "filmu u kojemu ima više krvi nego u Donbasu koji nije baš za 'bečke dječake'". Radi se o genijalnom filmu, ali mu je ipak, kaže - bolji "Bilo jednom u Americi" - jer je netko prvi put zagrebao po temi židovske mafije.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 25, 2022 9:51 am

    "Srpski svet" je jedan dovoljno jednostava i istovremeno širok, višeznačan pojam, upravo od onih kakvi nam sad trebaju. Nama danas nije potrebna neka čudna, anahrona i monotona priča o "načertaniju" ili čemu god sličnom iz direktno preuzete prošlosti.

    Kroz srpski svet mi postojimo u jednoj realno mogućoj formi, sada i ovde, pošto Srbi ne mogu da čekaju vreme kada će im neki novi Versajski ugovor ili neka nova Jalta omogućiti realno postojanje u međunarodno priznatoj zajedničkoj državi. Uostalom, "zajednička država" je i bila onaj đavolski trik kojim je na srpsku i balkansku scenu stupila travestirana, transrodna nakaza od države zvana Jugoslavija.

    Tako da je ovde važno da mi razumemo da "srpski svet" zaista postoji, već sada, bez obzira na to u kojim se sve državama trenutno nalaze pripadnici tog srpskog sveta, njegovi metafizički i čežnjom ispunjeni žitelji, i to kakve pasoše držali u svojim putnim torbama. Srpski svet je dokaz da je nečije formalno državljanstvo često slučajna stvar, a da je ono što je zaista važno, ono što nas određuje: nešto potpuno, potpuno drugo. I da je tu reč o suštastvenim vrednostima, o metafizici artikulisanoj političkim rečnikom.

    Dakle, "srpski svet" kao zbir i sabor svih nas u vremenu današnjem, pa onda, kroz sve generacije do kraja istorije i do svršetka sveta i Drugog Hristovog Dolaska.

    "Srpski svet" je i jedna otvorena mogućnost--za naše neprijatelje preteća, a za nas ohrabrujuća--da će se, možda on realizovati u granicama jedne objedinjene države (sačinjene od danas razbacanih teritorija sa srpskom većinom). Znači na potpuno praktičan način, ako Bog da i ako mi budemo zaslužili tako nešto.

    Ali, bilo kako bilo, "srpski svet" je i prevashodno odbrambeni pojam, on nam omogućava da i u najtežim okolnostima, u raznim zatvorima za Srbe po nama susednim državama, mi možemo i dalje da živimo duhovno slobodni bez obzira na sve druge okolnosti.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Јанош Винету Mon Jul 25, 2022 9:55 am

    Има мало неког квази-хришћанства, да није Бокан?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 25, 2022 10:01 am

    bravo ko je autor? bez guglanja! - Page 23 1233199462


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by паће Mon Jul 25, 2022 10:05 am

    i do svršetka sveta i Drugog Hristovog Dolaska.

    Ово улива наду... дао је себи неки рок кад би могао да престане.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 25, 2022 10:10 am

    za metafizičke žitelje to nije ništa.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by паће Mon Jul 25, 2022 10:16 am

    Док су житељи, ајде де. Кад их унапреде у живаљ, најебали су.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jul 25, 2022 10:19 am

    to je iz intervjua pečatu. ima još zanimljivih stvari, o šestoj koloni i kako je pravi narod krotki svetosavski narod koji zna kako se gradi crkva i država a ne ovi neobuzdani i fanatični nacionalisti (sic). i kako je sporazum sa mkd crkvom u skladu sa ruskom crkvom i presvetosveoštestvjajujim Kirilom i kako se bolje vidi iz Moskve nego iz Beograda, i da se crkvena hijerahija ne dovodi u pitanje, ukratko svaka čast Vučiću a pomalo i Porfiriju.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Mon Jul 25, 2022 10:21 am

    "Transrodna nakaza od drzave" ko je autor? bez guglanja! - Page 23 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    ko je autor? bez guglanja! - Page 23 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:55 pm