Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ko je autor? bez guglanja!

    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Летећи Полип Sun Aug 15, 2021 10:20 pm

    Ajeje Brazorf wrote:
    Pohvaliću se da sam pogodio autora - prepoznao sam težak, agresivan i tup stil zbog koga mi je mučno da čitam Trifkovića, za razliku od drugih autora sa onoga što smo nekada zvali "lunatic fringe" a danas je normalizovana desnica.

    Srđa nikad nije bio frindž. Više puta je bio kod Bećkovićke, i u ostalim MSM.
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Mon Aug 16, 2021 7:56 am

    Znam, naravno: mislim na ideje koje ovde iznosi i na to koliko se desna retorika pomerila ka lunatic fringe teritoriji.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 9:18 am

    A u našem hladnom građanskom ratu? Najnovija civilna žrtva pala je prošle nedelje u Beogradu, i to od prijateljske vatre. Književnica i slikarka Milica Vučković na opozicionoj je televiziji nekoliko puta izričito rekla da "aktuelnog predsednika Srbije" ne samo što ne podržava, nego ni ime neće da mu izgovori kako time i protiv svoje volje ne bi doprinela njegovoj, čini mi se da je rekla, "afirmaciji". Nije vredelo, na nju se još za trajanja "Utiska nedelje" na Tviteru i FB digla kuka i motika.

    Šta je skrivila Milica Vučković? To bi vam bolje znali reći hejteri. Meni se učinilo da je problem ispao  kada se nije složila sa vladajućim opozicionim dogmama o "otetoj" državi, "zarobljenom" srpskom društvu i "zadavljenom" Beogradu. Nekako je ispalo i da se ne slaže  da ovde ne može da se živi, da gore nikad nije bilo i da na svetu goreg mesta od ovog nema. Dobro, možda učitavam, ali tako je zvučalo.

    Nije iskazala lojalnost niti jednog grupi, opoziciju je kritikovala "en gros", unapred eliminišući svaku šansu da je na mrežama brani neka od "aktivističkih franšiza" kojim se u prošlosti umela podsmehnuti. Na kraju su je kolektivno branili samo provladini tabloidi, koje je obradovala naprslina u antivladinom bloku.

    Ali gde je principijelna odbrana njenog prava na "drugačije", "kritičko" mišljenje? Pogotovo u emisijama koje bi morale da vape za drugačijim gledištima?

    Tamo gde je i vanstranačka, principijelna, nepristrasna odbrana Predraga Kona, kome su pod prozorom antivakcinaši skandirali da je Mengele i da ga treba uhapsiti.

    Nigde. Nema je.

    Na našu sramotu.

    Kad je tako, onda samo licemer može da tvrdi da je naš problem u tome što je danas na vlasti Aleksandar Vučić, umesto da se tamo vrate Đilas, Jeremić ili drugi pripadnici društvene elite koja je 2012. izgubila pozicije i hoće da se vrati. Lome se politička društva  i istočno i zapadno, i južno i severno od nas. Sve su te pukotine slične.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by паће Fri Nov 05, 2021 9:28 am

    Те су пукотине већ уписане у дијагнозу, „отворени прелом мозга“. Како из једног пасуса следи било који други, ако би аутор могао да образложи а да му не пукне она жица, јако би ме занимало.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 05, 2021 11:12 am

    Autorka
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Јанош Винету Fri Nov 05, 2021 11:18 am

    Ја не знам, није Биљана Србљановић јер она боље пише.

    Неко са десна, али није Антонић.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Notxor Fri Nov 05, 2021 11:20 am

    Meni je ovo "učitavam" poznato ali nema šanse da se setim.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:20 am

    Ne izgleda mi kao neki desničar. Ja bih rekao npr Ivan Radovanović ili tako neki ex LDP kadar,


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 11:21 am

    nije


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:24 am

    Lili Smajli?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Guest Fri Nov 05, 2021 11:25 am

    to je meni palo na pamet, ali samo zato što sam samo za nju čuo
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 11:26 am

    jeste Ljilja ko je autor? bez guglanja! - Page 22 4101625831


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:27 am

    Meni su indikativni ovi engrpski izrazi (koji su paćetu promakli!), poput "od prijateljske vatre". Ona ima te trenutke.


    Last edited by Erős Pista on Fri Nov 05, 2021 11:30 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:29 am

    Uncle Baby Billy wrote:jeste Ljilja ko je autor? bez guglanja! - Page 22 4101625831
     

    Ustvari nije bilo teško jednom kad malo obratiš pažnju na stil i strukturu. Tipična Ljiljina antiteza - ko to brani Vučković Milicu, nit je brani Đilasu Dragane, niti časni Jeremiću Vuče...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 11:31 am

    na početku teksta opisuje drinking game:
    Na opozicionoj televiziji bi nekoizgovorio da je Srbija "zarobljeno društvo" ili da je "okupirana", daje vlast u Srbiji "mafijaška" ili "zločinačka". Živeli! Da li bi na kraju večeri ko ostao trezan?

    Ništa drugačije ne bi bilo ni sa društvom koje gleda nacionalne frekvencije, na kojim bi za ministre i analitičare bile fraze tipa "zaštita nacionalnog interesa" ili "nenaoružani srpski živalj". Živeli! Čaše bi samo zveckale.

    ta naša podeljenost ko je autor? bez guglanja! - Page 22 4135669698 završava sa Nemačkom, tamo nisu polarizovani, Olaf Šolc stalno poziva na respekt neistomišljenika, ali avaj kod nas to ne može

    A naročito ne kada gomila budala pod prozorom jevrejskog lekara viče "Mengele". Ili kad tviter rulja vređa Milicu Vučković jer ne mrzi kako oni mrze.

    mislim da mi je njeno normalizatorstvo odvratnije od svih drugih.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 11:32 am

    Erős Pista wrote:Meni su indikativni ovi engrpski izrazi (koji su paćetu promakli!), poput "od prijateljske vatre". Ona ima te trenutke.

    jeste, i izostavio sam deo gde govori o Americi, to je dead giveaway, hoću reći mrtav dajudaljen.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:34 am

    Tu su negde ona i Biki, ćak su im i fore slične. Na primer ovde je fora u tome što je ovo sa Menegeleon isto što i heklovanje Milice Vučković na tvitersima. Istu foru primenjuje i Biki - uzme nešto za šta se svi slažu da je ogavno, i onda mu zalepi neku bezvezariju, tipa, neko na tviteru rek'o da je Brnaba glupa - i to je onda sve isto, dokazi tzv naše netolerancije i nesposobnosti za dijalog.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 11:34 am

    Uncle Baby Billy wrote:
    Erős Pista wrote:Meni su indikativni ovi engrpski izrazi (koji su paćetu promakli!), poput "od prijateljske vatre". Ona ima te trenutke.

    jeste, i izostavio sam deo gde govori o Americi, to je dead giveaway, hoću reći mrtav dajudaljen.


    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 22 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 22 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Fri Nov 05, 2021 11:59 am

    Erős Pista wrote:Tu su negde ona i Biki, ćak su im i fore slične. Na primer ovde je fora u tome što je ovo sa Menegeleon isto što i heklovanje Milice Vučković na tvitersima. Istu foru primenjuje i Biki - uzme nešto za šta se svi slažu da je ogavno, i onda mu zalepi neku bezvezariju, tipa, neko na tviteru rek'o da je Brnaba glupa - i to je onda sve isto, dokazi tzv naše netolerancije i nesposobnosti za dijalog.

    ne samo da je vikanje jevrejinu Mengele isto što i heklovanje na tviteru, nego su to jedine ilustracije društveny podeljenosty. kolko onda tek sumanuto izgledaju te priče o otetoj i zadavljenoj i mafijaškoj državi, sačuvaj bože. neki ludaci nas polarizuju, neke sulude "dogme", antivakseri, opozicionari, sve to sumanuto...

    mislim da mene kod njenog normalizatorstva posebno nervira što ga obično iskusno pakuje u oblande prividno distancirane i izbalansirane analize prilika drugde, a posebno u Americi. to su ti neki tokovi i procesi, ima to i ovde i tamo, itd., ko sad sme da kaže da se ovde nešto naročito lošije postupa nego tamo, uostalom gde danas na svetu postoje demokratija i transparentnost...
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Nov 05, 2021 12:15 pm

    Da, da, to joj je specijalnost. A po pravilu su analogije niđe veze.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Thu Nov 11, 2021 4:50 am



    SVAKODNEVNO se suočavamo sa različitim merama u borbi protiv korone. Često se, međutim, insistira na zatvaranju škola, dok istovremeno rade kafane, organizuju se razni masovni događaji...

    - Što se tiče insistiranja na zatvaranju škola, tu dolazimo do jednog zanimljivog momenta, a to su granice struke. Ako je nekome stalo, primera radi, do toga da suzbije koronu, onda će mu možda pasti na pamet da u krajnjem slučaju likvidira sve nevakcinisane ljude. Posle bi došli na red nedovoljno vakcinisani, pa vakcinisani nedovoljno dobrim vakcinama. Znate, kada se jednom počne, onda lako ide. Šalim se, naravno, ali hteo sam da kažem ovo: uvek postoji šira slika, a tako je i sa koronom. U tu širu sliku ulazi i to da onlajn nastava uglavnom nije dobra i da ne donosi dobre razultate.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 11, 2021 7:42 am

    Nadam se da nije Ruzic ko je autor? bez guglanja! - Page 22 2304934895
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by beatakeshi Thu Nov 11, 2021 9:21 am

    Sa ovakvim intelektualcima pošten i razuman čovek mora postati Crveni Kmer,
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Uncle Baby Billy Thu Nov 11, 2021 9:29 am

    glupo je level Lalić, ali nešto mi se tema ne uklapa.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Thu Nov 11, 2021 10:32 am

    Nije, nije i nije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    ko je autor? bez guglanja! - Page 22 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 5:15 am