Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    ko je autor? bez guglanja!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 10, 2020 12:29 am

    buffalo bill wrote:Astrosamardža

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Thu Dec 10, 2020 12:41 am

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by plachkica Thu Dec 10, 2020 12:45 am

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Dec 18, 2020 7:37 pm

    O takozvanom Beogradu na vodi, može čovjek misliti šta god hoće, ali njegova osnovna ideja je uništavanje „blatnjavosti“. Nikad u istoriji Beograda i planete Zemlje prostor između Savske ulice i rijeke Save nije bio manje blatnjav nego danas. 


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Janko Suvar Fri Dec 18, 2020 7:46 pm

    po pogledu nasvet zvuci kao Bogoljub Pancic, al je suvise jednostavno receno ko je autor? bez guglanja! - Page 20 1949538119
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by boomer crook Fri Dec 18, 2020 8:12 pm

    bazdulj?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Dec 18, 2020 8:22 pm

    Bingo

    https://preokret.info/index.php/2020/12/17/muharem-bazdulj-propast-sedme-sile-u-3-slike-dezulovic-nikcevic-cirjakovic/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by plachkica Fri Dec 18, 2020 8:23 pm

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792 ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792

    U ovom izrugivanju Jagodini ima tih orijentalističkih stereotipa, ali mi opet nije bilo jasno otkud baš Jagodina, dok mi nije palo na pamet da se možda radi o pogledu na Beograd iz jagodinske vizure, pogledu iz vizure onog Jagodinca koji je u Vučićevoj Srbiji i Vesićevom Beogradu doživio najveći socijalni uspon pa se sa margine uspeo na vrhunce književnog Panteona. Da, posmislio sam, Dežulović je sa dalmatinske distance kao talentovan pisac odlično opisao onaj Beograd koji u Beogradu svakodnevno vidi Saša Ilić.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by plachkica Fri Dec 18, 2020 8:24 pm

    pazi ološa

    Da i ne govorimo o tome da vrlo često iste osobe koje su relativizovale otvorene prijetnje Borisu Malagurskom time što su ljude koji su tada prijetili proglašavali „ljudima sa specifičnim smislom za društvenu kritiku“ što je trebalo da ih automatski amnestira, sada svaku Ćirjakovićevu objavu na društvenim mrežama doživljavaju maltene kao depešu kojom neki mafijaški šef svom posilnom naređuje likvidaciju neprijatelja.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by bela maca Fri Dec 18, 2020 8:29 pm

    oh wow, trebalo je da ga pljunem kada je došao da da potpis za ndbg


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Dec 18, 2020 8:31 pm

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by fikret selimbašić Fri Dec 18, 2020 9:42 pm

    plachkica wrote:pazi ološa

    Da i ne govorimo o tome da vrlo često iste osobe koje su relativizovale otvorene prijetnje Borisu Malagurskom time što su ljude koji su tada prijetili proglašavali „ljudima sa specifičnim smislom za društvenu kritiku“ što je trebalo da ih automatski amnestira, sada svaku Ćirjakovićevu objavu na društvenim mrežama doživljavaju maltene kao depešu kojom neki mafijaški šef svom posilnom naređuje likvidaciju neprijatelja.


    Na Burundiju je, čita, 100%.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by boomer crook Sun Dec 20, 2020 2:13 am

    ma tupan. eto je gligorijevicka prva dosledna u gresci. samo za razliku od slucaja malagurski cira pati od ozbiljne koprolalije koja nije uopste kontekstualna vec zaprasuje nasiroko ko vrabac sa mitraljezom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Sun Dec 20, 2020 10:23 pm

    На страх од заразе придолази страх од вакцинације. Док се један број људи нада да ће вакцине што пре доћи и великим делом обновити нормалност живота, путовања и пословања, такође знатан број почиње да испољава врло реалан страх од могућности да буде натеран да се вакцинише нечим што није испитано и чији се могући пропратни ефекти не могу ни наслутити. По тврђењу стручњака неке од тих вакцина нису класични имунолошки препарати, већ облици генске терапије. Само корумпирани и бескрупулозни људи могу овакве оправдане страхове код народа називати погрдним именом антиваксерства и сличним.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Јанош Винету Sun Dec 20, 2020 10:55 pm

    Без гуглања - Миша Ђурковић?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Sun Dec 20, 2020 10:59 pm

    Bingo!

    U Politici


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-16

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 20, 2020 11:17 pm

    Pa da. Od vakcina uskoro nema nista, pa onda daj da ko zna sta je to.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Feb 19, 2021 9:15 pm

    Pogadjajte pola puta



    Неки му никад нису опростили то што је опевао да је једног човека видео три пута. Ја сам њега видео три пута, али нити сам ја он, а још мање је он Маршал, мада, ето, јесмо сва тројица рођени у мају и бикови смо у хороскопу, ако некога и то занима.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by plachkica Fri Feb 19, 2021 9:17 pm

    bazdulj?
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by fikret selimbašić Fri Feb 19, 2021 9:20 pm

    Erős Pista wrote:Pogadjajte pola puta



    Неки му никад нису опростили то што је опевао да је једног човека видео три пута. Ја сам њега видео три пута, али нити сам ја он, а још мање је он Маршал, мада, ето, јесмо сва тројица рођени у мају и бикови смо у хороскопу, ако некога и то занима.

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 800px-Muharem_Bazdulj


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Feb 19, 2021 9:21 pm

    Kako ste pogodili?! ko je autor? bez guglanja! - Page 20 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9615
    Join date : 2020-06-19

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by fikret selimbašić Fri Feb 19, 2021 9:23 pm

    Erős Pista wrote:Kako ste pogodili?! ko je autor? bez guglanja! - Page 20 1143415371

    Mislim da je i ranije maj pominjao u tekstovima. Moguće da je Tito bio tema.

    Tražio sam što balaševićskiju sliku i izađe mi ova kao prva u ponudi ko je autor? bez guglanja! - Page 20 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Fri Feb 19, 2021 9:27 pm

    Ma salim se. Samo kod njega poenta moze biti to sto su neki ljudi rodjeni ISTOG MESECA!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by mstislaw Fri Feb 19, 2021 11:05 pm

    Ali "ako nekoga i to zanima"... Jebote, pa tekstovi su ti sačinjeni od činjenica koje nikoga ne zanimaju, a ovde se nešto femkaš!
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Erős Pista Sat Mar 06, 2021 6:00 pm

    Сада наравно, неко од читалаца овог текста може да пита: какве везе човекобог и богочовек имају са Бановић Страхињом? Па ствар је у томе што се у лику Бановића разоткрива један нови, трећи концепт човека, који бисмо могли да назовемо свечовек. То је синтеза богочовека и човекобога. Укратко, Бановић Страњина је све, и зато је обичном читаоцу тешко да се идентификује са овим ликом: осећа да у овом јунаку, у том неко што он беше, има нечег што је више од обичног човека, а да притом он није надчовек или суперјунак.

    На први поглед, Бановић Страхиња је типичан јунак чојства и јунаштва. Чојство илуструје хумани однос према заробљеницима (дервишу), а јунаштво жеља да спаси своју жену. То је јасно и већ виђено. Али, сада следе проблеми: узмите рецимо Бетмена и пробајте да замислите како се овај јунак нечега плаши. Тешко. Тај страх би окрњио његову јуначку ауру, што се не би добро одразило на профитну стопу филма. Када угледа турску војску на Косову, Страхиња се међутим, уплаши. Да ли тај страх крњи његову јуначку ауру? Не.

    Идемо даље: пробајте да замислите Бетмена како коље зубима Џокера. Не иде ни то. Поред све оне fancy опреме, Бетмен би у најбољем случају могао да Џокера преда надлежним органима (да им овај побегне и настави се у следећем наставку франшизе). Бановић Страхиња опет, Влах Алију коље зубима (нема наставка, нема франшизе, нема надлежних органа). Ко би желео да се поистовети са таквим јунаком? Нико, зато што клање зубима као да јунака претвара у звер, као да га води у просторе подљудског, а тамо нико не жели да оде: читаоци би желели да победе као јунаци, а не да кољу као звери.

    Идемо даље: завршна сцена, Бановић Страхиња говори Југовићима да они немају право да суде, а онда опрашта жени, и то не зато што га је уверила у своју невиност или у снагу олакотних околности - она на крају крајева ништа и не говори - већ зато што поступа попут Бога, дакле из сфере несхватљиве људском разуму. Бетмен који долази из културе где је освета дивљи облик правде, тако нешто не би могао да уради: да ли је овај јунак икада икоме опростио? Никада. Злочинцу и ,,стаду" се тамо никада не опрашта.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    ko je autor? bez guglanja! - Page 20 Empty Re: ko je autor? bez guglanja!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:30 pm